kirigami-addons - en to gl translation catalogue (107 entries)

en: Close
gl: Pechar

en: Zoom in
gl: Achegar

en: Zoom out
gl: Afastar

en: Rotate left
gl: Rotar á esquerda

en: Rotate right
gl: Rotar á dereita

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
gl: Amosar a lenda

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
gl: Agochar a lenda

en: Save as
gl: Gardar como

en: Previous image
gl: Imaxe anterior

en: Next image
gl: Seguinte imaxe

[ctx: @action:button]
en: Close
gl: Pechar

en: Download
gl: Descargar

[ctx: @title:dialog]
en: Success
gl: Éxito

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
gl: Advertencia

[ctx: @title:dialog]
en: Error
gl: Erro

[ctx: @title:dialog]
en: Information
gl: Información

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
gl: Non amosar de novo.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action:button]
en: Select
gl: Seleccionar

en: Day
gl: Día

en: Month
gl: Mes

en: Year
gl: Ano

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
gl: Anterior

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
gl: Ir a hoxe

[ctx: @action:button]
en: Go Next
gl: Seguinte

en: Hours
gl: Horas

en: Minutes
gl: Minutos

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
gl: Plataforma.

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
gl: Infraestrutura de desenvolvemento de aplicacións multiplataforma.

en: Using %1 and built against %2
gl: Úsase %1 construído sobre %2.

en: KDE Frameworks
gl: Infraestruturas de KDE

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
gl: Colección de bibliotecas creadas pola comunidade KDE para estender Qt.

en: About KDE
gl: Sobre KDE

en: Be Free!
gl: Sexa libre!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
gl: KDE é unha comunidade internacional de persoas dedicadas á enxeñaría de software, á arte, a escribir, a traducir, e a crear, todas elas comprometidas co desenvolvemento de software libre. KDE produce o contorno de escritorio Plasma, centos de aplicacións, e moitas bibliotecas de software nas que se apoian.
    
    KDE é unha organización cooperativa: ningunha entidade concreta controla as súas decisións ou produtos, senón que traballamos en común para construír o mellor soporte lóxico libre do mundo. Calquera pode unirse e colaborar con KDE, vostede tamén.

en: Homepage
gl: Páxina web

en: Report bugs
gl: Informar de fallos

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
gl: O software sempre pode mellorarse, e o Equipo de KDE está preparado para facelo. Porén vostede, a persoa usuaria, ten que informarnos se algo non funciona como debería, ou puidera facerse mellor.
    
    KDE ten un sistema de seguimento de incidencias. Use o botón embaixo para enviar un informe de fallo, ou use a páxina de información sobre o programa para informar dun fallo específico da aplicación.
    
    Se ten algunha suxestión para facer algunha mellora, convidámolo a usar o sistema de seguimento de incidencias para rexistrar o seu pedido. Asegúrese de usar a Severidade chamada «Mellora».

en: Report a bug
gl: Informar dun fallo

en: Join us
gl: Únase

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
gl: Non hai que saber de desenvolvemento de soporte lóxico para ser membro do equipo de KDE. Pode unirse aos equipos de idiomas para traducir as interfaces dos programas. Pode fornecer gráficos, temas, sons, e mellorar a documentación. Vostede decide!

en: Get Involved
gl: Colabore

en: Developer Documentation
gl: Documentación de desenvolvemento

en: Support us
gl: Apóienos

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
gl: O soporte lóxico de KDE está dispoñíbel gratuitamente e sempre o estará, pero crealo non é gratis.
    
    Para apoiar o desenvolvemento, a comunidade KDE creou KDE e.V., unha organización sen ánimo de lucro fundada en Alemaña. KDE e.V. representa á comunidade KDE en asuntos legais e financeiros.
    
    KDE benefíciase de distintos tipos de achegas, incluída a financeira. A maior parte dos fondos recadados úsanse para devolver aos seus membros e a outros os gastos derivados da súa contribución a KDE. Outros fondos dedícanse á protección legal e á organización de congresos e reunións.
    
    Pode apoiar o noso esforzo cunha doazón económica.
    
    Moitas grazas por adiantado polo seu apoio.

en: Donate
gl: Doar

en: About %1
gl: Sobre %1

en: Copyright
gl: Dereitos de copia

en: Description
gl: Descrición

en: License | Licenses
gl[0]: Licenza
gl[1]: Licenzas

en: Report a Bug
gl: Informar dun fallo

en: Libraries in use
gl: Bibliotecas usadas

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

[ctx: @info]
en: System information copied to clipboard.
gl: A información do sistema copiouse no portapapeis.

en: Authors
gl: Autoría

en: Credits
gl: Recoñecementos

en: Translators
gl: Tradución

en: Visit %1's KDE Store page
gl: Visitar a páxina na tenda de KDE de %1

en: Send an email to %1
gl: Enviar unha mensaxe de correo electrónico a %1

[ctx: @action:button]
en: Color
gl: Cor

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
gl: Cor actual: «%1».

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: Date is not set]
en: Not set
gl: Non definida

[ctx: @title:window]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
gl: Configuración — %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
gl: Volver

[ctx: @title]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @title:group]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
gl: Revisión automática de palabras.

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
gl: Ignorar palabras maiúsculas.

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
gl: Ignorar palabras con trazos.

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
gl: Detección automática do idioma.

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
gl: Idioma por defecto:

[ctx: No selected language]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
gl: Idiomas adicionais para comprobacións.

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
gl: %1 proporcionará suxestións e comprobará as palabras para estes idiomas se a detección automática está activada.

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
gl: Abrir o dicionario persoal

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
gl: Idiomas para revisión

en: Default Language
gl: Idioma predeterminado

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
gl: Dicionario para comprobación

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
gl: Engadir unha palabra ao seu dicionario persoal…

[ctx: @action:button]
en: Add Word
gl: Engadir a palabra

[ctx: @action:button]
en: Delete word
gl: Eliminar a palabra

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
gl: Corrección ortográfica

en: Open Command Bar
gl: Abrir a barra de ordes

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
gl: Atallo reservado

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
gl: A tecla F12 está reservada en Windows polo que non se pode empregar como atallo global.
    Escolla outro.

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
gl: Conflitos de atallos globais

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
gl: A combinación de teclas «%1» ignórase en favor das seguintes accións globais:

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
gl: Acción «%1» no contexto «%2»

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
gl: A combinación de teclas «%1» fai que se ignoren as seguintes accións globais:

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
gl: Conflito cun atallo estándar de aplicación

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
gl: A combinación de teclas «%1» tamén se usa para a acción estándar «%2» que usan algunhas aplicacións.
    Seguro que quere usala tamén como atallo global?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
gl: Entrada

[ctx: No shortcut defined]
en: None
gl: Ningún

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
gl: Prema o botón e insira despois o atallo que desexe ter no programa.
    Exemplo para Ctrl+A: manteña premida a tecla Ctrl e prema A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
gl: Borrar a secuencia de teclas

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
gl: Cancelar a gravación da secuencia de teclas

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
gl: Non se atoparon resultados.

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
gl: Atallos

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
gl: Filtrar…

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
gl: Atallo: %1

[ctx: @label]
en: Shortcut:
gl: Atallo:

[ctx: @label]
en: Alternative:
gl: Alternativa:

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
gl: Non se atoparon atallos.

[ctx: @title:window]
en: About %1
gl: Sobre %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
gl: Sobre KDE
