kirigami-addons - en to eu translation catalogue (106 entries)

en: Close
eu: Itxi

en: Zoom in
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom out
eu: Zooma urrundu

en: Rotate left
eu: Biratu ezkerrera

en: Rotate right
eu: Biratu eskuinera

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
eu: Erakutsi epigrafea

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
eu: Ezkutatu epigrafea

en: Save as
eu: Gorde honela

en: Previous image
eu: Aurreko irudia

en: Next image
eu: Hurrengo irudia

[ctx: @action:button]
en: Close
eu: Itxi

en: Download
eu: Zama-jaitsi

[ctx: @title:dialog]
en: Success
eu: Arrakasta

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
eu: Abisua

[ctx: @title:dialog]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: @title:dialog]
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
eu: Ez erakutsi berriz

[ctx: @action:button]
en: Volume
eu: Bolumena

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:button]
en: Select
eu: Hautatu

en: Day
eu: Eguna

en: Month
eu: Hilabetea

en: Year
eu: Urtea

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
eu: Joan aurrekora

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
eu: Joan gaurko egunera

[ctx: @action:button]
en: Go Next
eu: Joan hurrengora

en: Hours
eu: Ordu

en: Minutes
eu: Minutu

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
eu: Azpiko plataforma.

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
eu: Plataforma anitzeko aplikazioak garatzeko armazoia.

en: Using %1 and built against %2
eu: %1 erabiltzen du eta %2 erabiliz eraikia

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
eu: Qt hedatzeko KDE Komunitateak eraikitako liburutegi-bilduma.

en: About KDE
eu: KDEri buruz

en: Be Free!
eu: Izan aske!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
eu: KDE Software Askearen garapenarekin engaiatuta dauden  mundu osoko software ingeniari, artista, idazle, itzultzaile eta sortzaile komunitate bat da. KDEk Plasma mahaigain ingurunea, ehunka aplikazio, eta haiei sostengua ematen dieten liburutegi ugariak ekoizten ditu.
    
    KDE lantegi kooperatibo bat da: inongo erakundek ez ditu kontrolatzen bere norabidea edo produktuak. Aitzitik, elkarrekin lan egiten dugu munduko software aske onena eraikitzeko helburu berarekin. Mundu guztia ongi etorriada KDErekin elkartu eta laguntzera, baita zu ere.

en: Homepage
eu: Orri nagusia

en: Report bugs
eu: Akatsen berri eman

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
eu: Softwarea beti hobetu daiteke, eta KDE taldea hobekuntza horiek egiteko prestu dago. Hala ere, zuk -erabiltzaileak-, esan behar diguzu noiz zerbait behar bezala ez dabilen edo hobetu daitekeen.
    
    KDEk akatsei jarraipena egiteko sistema bat du. Erabili beheko botoia akats baten berri emateko, edo erabili programaren «Honi buruz» orria aplikazio horren berariazko akats bat jakinarazteko.
    
    Hobekuntzarako iradokizunik bazenu, akatsen jarraipenerako sisteman zure nahia erregistratzera ongi etorria zara. Erabili "desio-zerrenda" ("Wishlist") larritasun-kategoria gisa.

en: Report a bug
eu: Eman akats baten berri

en: Join us
eu: Elkartu gurekin

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
eu: Ez duzu software programatzailea izan behar KDE taldeko kide izateko. Programen interfazeak itzultzen dituzten hizkuntza-taldeetan parte har dezakezu. Irudiak, gaiak, soinuak, eta dokumentu hobetuak eman ditzakezu. Erabakia zurea da!

en: Get Involved
eu: Engaia zaitez

en: Developer Documentation
eu: Garatzailearen dokumentazioa

en: Support us
eu: Babestu gaitzazu

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
eu: KDE softwarea doan eskura daiteke eta beti hala izango da; aitzitik, hurasortzea ez da doakoa.
    
    Garapenari sostengua emateko KDE elkarteak KDE eV. sortu du, irabazi asmorik gabeko erakunde bat, legez Alemanian sortua. KDE e.V. erakundeak KDE komunitatea ordezkatzen du gai legal eta finantzakoetan.
    
    KDE laguntza mota askoren onuradun da, finantzetakoa barne. Funtsak erabiltzen ditugu partaideek eta bestelakoek ekarpenak egitean sortzen zaizkien gastuak ordaintzeko. Funtsen beste zati bat laguntza juridikorako eta konferentziak eta topaketak antolatzeko erabiltzen da.
    
    Gure ahaleginei finantza-dohaintza baten bidez babes ematera animatu nahi zaitugu.
    
    Mila esker aldez aurretik zure laguntzagatik.

en: Donate
eu: Egin dohaintza

en: About %1
eu: %1(e)ri buruz

en: Description
eu: Deskribapena

en: License | Licenses
eu[0]: Lizentzia
eu[1]: Lizentziak

en: Report a Bug
eu: Eman akats baten berri

en: Libraries in use
eu: Erabiltzen ari diren liburutegiak

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

[ctx: @info]
en: System information copied to clipboard.
eu: Sistemaren informazioa arbelera kopiatu da.

en: Authors
eu: Egileak

en: Credits
eu: Merituak

en: Translators
eu: Itzultzaileak

en: Visit %1's KDE Store page
eu: Bisitatu %1(e)ren KDE biltegiaren orria

en: Send an email to %1
eu: Bidali e-posta bat %1(e)ri

[ctx: @action:button]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
eu: Uneko kolorea "%1"

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
eu: Gaur

[ctx: Date is not set]
en: Not set
eu: Ezarri gabe

[ctx: @title:window]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
eu: Ezarpenak — %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
eu: Itzuli

[ctx: @title]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @title:group]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
eu: Gaitu ortografia-azterketa automatikoa

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
eu: Ezikusi hizki larriz dauden hitzak

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
eu: Ez ikusi marratxo bidez zatitutako hitzak

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
eu: Hizkuntza automatikoki antzeman

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
eu: Hautatutako hizkuntza lehenetsia:

[ctx: No selected language]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
eu: Ortografia zuzentzeko hizkuntza gehigarriak

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
eu: %1(e)k, hemen zerrendatutako hizkuntzetarako, ortografia-azterketa eta iradokizunak emango ditu, antzemate automatikoa gaituta dagoenean.

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
eu: Ireki hiztegi pertsonala

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
eu: Ortografia zuzentzeko hizkuntzak

en: Default Language
eu: Hizkuntza lehenetsia

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
eu: Ortografia-aztertzeko hiztegia

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
eu: Gehitu hitz berri bat zure hiztegi pertsonalera...

[ctx: @action:button]
en: Add Word
eu: Gehitu hitza

[ctx: @action:button]
en: Delete word
eu: Ezabatu hitza

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
eu: Ortografia-azterketa

en: Open Command Bar
eu: Ireki komando-barra

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
eu: Lasterbide erreserbatua

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
eu: F12 tekla erreserbatuta dago Windows-en, beraz ezin da erabili lasterbide orokor gisa.
    Mesedez, hautatu beste bat.

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
eu: Laster-tekla globalari itzal egitea

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
eu: '%1' tekla konbinazioari itzal egiten diote ondoko ekintza globalek:

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
eu: '%1' ekintza '%2' testuinguruan

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
eu: '%1' tekla konbinazioak itzal egiten die ondoko ekintza globalei:

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
eu: Gatazka aplikazio-lasterbide estandarrekin

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
eu: '%1' tekla-konbinazioa aplikazio batzuek erabiltzen duten "%2" ekintza estandarrekin erer erabiltzen da.
    Benetan erabili nahi duzu ere laster-tekla orokor gisa?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
eu: Sarrera

[ctx: No shortcut defined]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
eu: Botoian klik egin, ondoren, sartu lasterbidea programan egingo zenukeen moduan.
    Adibidez Ktrl+A: sakatuta mantendu Ktrl tekla eta sakatu A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
eu: Garbitu tekla sekuentzia

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
eu: Utzi tekla sekuentzia grabatzeari

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
eu: Iragazi...

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
eu: Lasterbidea: %1

[ctx: @label]
en: Shortcut:
eu: Lasterbidea:

[ctx: @label]
en: Alternative:
eu: Alternatiba:

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
eu: Ez da lasterbiderik aurkitu

[ctx: @title:window]
en: About %1
eu: %1(e)ri buruz

[ctx: @title:window]
en: About KDE
eu: KDEri buruz
