discover - en to eu translation catalogue (436 entries)

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Proprietary
eu: Jabeduna

en: Public Domain
eu: Domeinu publikoa

en: Technical error message: %1
eu: Errore teknikoaren mezua: %1

en: Error while submitting usefulness: %1
eu: Errorea erabilgarritasuna bidaltzean: %1

en: Error while submitting review: %1
eu: Errorea iritzia bidaltzean: %1

en: Package management
eu: Pakete kudeaketa

en: Loading, please wait...
eu: Zamatzen, mesedez itxoin...

[ctx: Root category name]
en: Alpine Linux packages
eu: Alpine Linux-en Paketeak

en: Authorization denied
eu: Baimena ukatu da

en: Error:
eu: Errorea:

[ctx: Adding repo]
en: Enter Alpine repository URL, for example: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/
eu: Sartu Alpine gordetegiaren URLa, adibidez: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/

en: Error: Authorization denied
eu: Errorea: Baimena ukatu da

en: Error
eu: Errorea

en: Failed to open APK database!
eu: APK datu-basea irekitzea huts egin du!

en: Failed to get a list of packages to upgrade!
eu: Bertsio-berritzeko paketeen zerrenda bat lortzea huts egin du!

[ctx: Category]
en: Dummy Category
eu: Gezurrezkoa kategoria

[ctx: Category]
en: dummy
eu: gezurrezkoa

[ctx: Category]
en: dummy addons
eu: gezurrezko gehigarriak

[ctx: Category]
en: dummy 1
eu: gezurrezkoa 1

[ctx: Category]
en: dummy with stuff
eu: gezurrezkoa gaiekin

[ctx: Category]
en: dummy 2.1
eu: gezurrezkoa 2.1

[ctx: Category]
en: dummy with quite some stuff
eu: gezurrezkoa gai dezenterekin

[ctx: Category]
en: dummy 3
eu: gezurrezkoa 3

[ctx: Category]
en: dummy 4
eu: gezurrezkoa 4

[ctx: Category]
en: All Applications
eu: Aplikazio guztiak

[ctx: Category]
en: Accessories
eu: Osagarriak

[ctx: Category]
en: Accessibility
eu: Irisgarritasuna

[ctx: Category]
en: Developer Tools
eu: Garatzaile-tresnak

[ctx: Category]
en: Debugging
eu: Araztea

[ctx: Category]
en: Graphic Interface Design
eu: Interfaze grafikoak diseinatzea

[ctx: Category]
en: IDEs
eu: IDE-ak

[ctx: Category]
en: Localization
eu: Toki ezarpen

[ctx: Category]
en: Profiling
eu: Profilatzea

[ctx: Category]
en: Web Development
eu: Web garapena

[ctx: Category]
en: Education
eu: Hezkuntza

[ctx: Category]
en: Science and Engineering
eu: Zientzia eta Ingeniaritza

[ctx: Category]
en: Astronomy
eu: Astronomia

[ctx: Category]
en: Biology
eu: Biologia

[ctx: Category]
en: Chemistry
eu: Kimika

[ctx: Category]
en: Computer Science and Robotics
eu: Ordenagailu-zientzia eta Robotika

[ctx: Category]
en: Electronics
eu: Elektronika

[ctx: Category]
en: Engineering
eu: Ingeniaritza

[ctx: Category]
en: Geography
eu: Geografia

[ctx: Category]
en: Geology
eu: Geologia

[ctx: Category]
en: Mathematics
eu: Matematika

[ctx: Category]
en: Physics
eu: Fisika

[ctx: Category]
en: Games
eu: Jokoak

[ctx: Category]
en: Arcade
eu: 'Arcade' jolas-makinak

[ctx: Category]
en: Board Games
eu: Mahai-jokoak

[ctx: Category]
en: Card Games
eu: Karta-jokoak

[ctx: Category]
en: Puzzles
eu: Buruhaustekoak

[ctx: Category]
en: Role Playing
eu: Roletara jokatzea

[ctx: Category]
en: Simulation
eu: Simulatzea

[ctx: Category]
en: Strategy
eu: Estrategia

[ctx: Category]
en: Sports
eu: Kirolak

[ctx: Category]
en: Action
eu: Ekintza

[ctx: Category]
en: Emulators
eu: Emulatzaileak

[ctx: Category]
en: Graphics
eu: Grafikoak

[ctx: Category]
en: Drawing
eu: Marraztea

[ctx: Category]
en: Painting and Editing
eu: Margotzea eta editatzea

[ctx: Category]
en: Photography
eu: Argazkigintza

[ctx: Category]
en: Publishing
eu: Argitaratzea

[ctx: Category]
en: Scanning and OCR
eu: Eskaneatzea eta OCR

[ctx: Category]
en: Viewers
eu: Erakusleak

[ctx: Category]
en: Chat
eu: Berriketa

[ctx: Category]
en: File Sharing
eu: Fitxategi-partekatzea

[ctx: Category]
en: Mail
eu: Posta

[ctx: Category]
en: Web Browsers
eu: Web-arakatzaileak

[ctx: Category]
en: Audio and Video Editors
eu: Audio eta bideo editoreak

[ctx: Category]
en: Audio Players
eu: Audio jotzaileak

[ctx: Category]
en: Video Players
eu: Bideo jotzaileak

[ctx: Category]
en: CD and DVD
eu: CD eta DVD

[ctx: Category]
en: Office
eu: Bulegotika

[ctx: Category]
en: System Settings
eu: Sistemaren ezarpenak

[ctx: user denotes this as user-scoped flatpak repo]
en: %1 (user)
eu: %1 (erabiltzailea)

en: Local bundle
eu: Bertako sorta

en: Malformed appstream url '%1'
eu: Gaizki eratutako 'appstream' url '%1'

en: Failed to add source '%1': %2
eu: «%1» sorburua gehitzea huts egin du: %2

en: There are no Flatpak sources.
eu: Ez dago Flatpak sorbururik.

en: Failed to load "%1" source
eu: «%1» sorburua abiatzea huts egin du

[ctx: @info]
en: <para>This application comes from "%1" (hosted at <link>%2</link>). Other software in this repository will also be made be available in Discover when the application is installed.</para>
eu: <para>Aplikazio hau «%1»(e)tik dator (<link>%2</link>(e)an ostatuta). Gordetegi horretako beste software batzuk ere Discoverren erabilgarri egongo dira aplikazioa instalatuta dagoenean.</para>

en: Retrieving size information
eu: Berreskuratu neurriari buruzko informazioa

[ctx: @label app size]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Failed to start '%1': %2
eu: '%1' abiatzea huts egin du: %2

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Home
eu: Etxea

en: Downloads
eu: Zama-jaisteak

en: Music
eu: Musika

en: Network Access
eu: Sareko sarbidea

en: Can access the internet
eu: Internetera sar daiteke

en: Sound system access
eu: Soinu sistemarako sarbidea

en: Can play audio
eu: Audioa jo dezake

en: Session Bus Access
eu: Saioko buserako sarbidea

en: Can communicate with all other applications and processes run in this user account
eu: Erabiltzaile-kontu horretan ibiltzen ari diren beste aplikazio eta prozesu guztiekin komunikatu daiteke

en: System Bus Access
eu: Sistemako buserako sarbidea

en: Can communicate with all other applications and processes on the system
eu: Sisteman ibiltzen ari diren beste aplikazio eta prozesu guztiekin komunikatu daiteke

en: Remote Login Access
eu: Urruneko saio-haste sarbidea

en: Can initiate remote login requests using the SSH protocol
eu: Urruneko saioa hasteko eskaera has dezake SSH protokoloa erabiliz

en: Smart Card Access
eu: Txartel adimendunetara sarbidea

en: Can integrate and communicate with smart cards
eu: Txartel adimendunak bateratu eta komunika daiteke

en: Printer Access
eu: Inprimagailu sarbidea

en: Can integrate and communicate with printers
eu: Inprimagailuekin bateratu eta komunika daiteke

en: GPG Agent
eu: GPG Agentea

en: Allows access to the GPG cryptography service, generally used for signing and reading signed documents
eu: GPG zifratze zerbitzura sartzen uzten du, orokorrean sinatzeko eta sinatutako dokumentuak irakurtzeko erabilia.

en: Bluetooth Access
eu: Bluetooth sarbidea

en: Can integrate and communicate with Bluetooth devices
eu: Bluetooth gailuekin bateratu eta komunika daiteke

en: Low-Level System Access
eu: Maila baxuko sistemarako sarbidea

en: Can make low-level system calls (e.g. ptrace)
eu: Maila baxuko sistemako deiak edin ditzake (adib. «ptrace»)

en: Device Access
eu: Gailuetara sarbidea

en: Can communicate with and control built-in or connected hardware devices
eu: barneratutako edo konektatutako hardware gailuekin komunikatu eta haiek kontrola ditzake

en: Kernel-based Virtual Machine Access
eu: Muina-oinarri duten alegiazko makinetara sarbidea

en: Allows running other operating systems as guests in virtual machines
eu: alegiazko makinetan gonbidatu gisa beste sistema eragile batzuk ibiltzeko baimena ematen du

en: %1 (read-only)
eu: %1 (irakurtzeko soilik)

en: %1 (can create files)
eu: %1 (fitxategiak sor ditzake)

en: %1 (read & write)
eu: %1 (irakurri eta idatzi)

en: Home Folder Access
eu: Etxeko karpetara sarbidea

en: Can read, write, and create files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
eu: Zure etxeko karpetako ondoko kokalekuetan irakurri, idatzi eta fitxategiak sor ditzake aurretik baimenik eskatu gabe: %1

en: Can read and write files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
eu: Zure etxeko karpetako ondoko kokalekuetan irakurri eta idatz dezake aurretik baimenik eskatu gabe: %1

en: Can read files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
eu: Zure etxeko karpetako ondoko kokalekuetan irakur dezake aurretik baimenik eskatu gabe: %1

en: Can access files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
eu: Zure etxeko karpetako ondoko kokalekuetako fitxategiak atzi ditzake aurretik baimenik eskatu gabe: %1

en: System Folder Access
eu: Sistemako karpetara sarbidea

en: Can read, write, and create system files in the following locations without asking permission first: %1
eu: Ondoko kokalekuetan sistemako fitxategiak irakurri, idatzi eta sor ditzake aurretik baimenik eskatu gabe: %1

en: Can read and write system files in the following locations without asking permission first: %1
eu: Ondoko kokalekuetan sistemako fitxategiak irakurri eta idatz ditzake aurretik baimenik eskatu gabe: %1

en: Can read system files in the following locations without asking permission first: %1
eu: Ondoko kokalekuetan sistemako fitxategiak irakur ditzake aurretik baimenik eskatu gabe: %1

en: Can access system files in the following locations without asking permission first: %1
eu: Ondoko kokalekuetan sistemako fitxategiak atzi ditzake aurretik baimenik eskatu gabe: %1

en: Can communicate with other applications and processes in the same desktop session using the following communication protocols: %1
eu: Mahaigain saio bereko beste aplikazio eta prozesu batzuekin komunikatu daiteke ondoko komunikazio protokoloak erabiliz: %1

en: Can communicate with all applications and system services using the following communication protocols: %1
eu: Aplikazio eta sistemako zerbitzu guztiekin komunikatu daiteke ondoko komunikazio protokoloak erabiliz: %1

en: App Verified on %1 as shipped by its author %2
eu: Bere %2 egileak kaleratutako gisa %1(e)an egiaztatutako aplikazioa

en: Add Flathub
eu: Gehitu Flathub

en: Apply Changes
eu: Ezarri aldaketak

en: Changes to the priority of Flatpak sources must be applied before they will take effect.
eu: Flatpak sorburuen lehentasunean eginiko aldaketak ezarri egin behar dira indarrean egon daitezen

en: Makes it possible to easily install the applications listed in https://flathub.org
eu: «https://flathub.org»en zerrendatutako aplikazioak erraz instalatzeko aukera ematen du.

en: Could not add the source %1
eu: Ezin izan da iturburua gehitu: %1

en: Removing '%1'
eu: '%1' kentzen

en: To remove this repository, the following applications must be uninstalled:<ul><li>%1</li></ul>
eu: Gordetegi hau kentzeko, ondoko aplikazioak desinstalatu behar dira: <ul><li>%1</li></ul>

en: Failed to remove %1 remote repository: %2
eu: Huts egin du %1 urruneko gordetegia kentzea: %2

en: Could not find %1
eu: Ezin izan da %1 aurkitu

en: %1 (user)
eu: %1 (erabiltzailea)

en: Enter a Flatpak repository URI (*.flatpakrepo):
eu: Sartu Flatpak gordetegi baten URI (*.flatpakrepo)

en: Adding remote '%1' in %2 from %3
eu: Urruneko '%1' gehitzen %2(e)an %3(e)tik

[ctx: fallback error message]
en: An internal error occurred. Please file a report at https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover
eu: Barneko errore bat gertatu da. Mesedez, bete txosten bat hemen, https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover

[ctx: @title]
en: Replacement Available
eu: Ordezkoa erabilgarri

[ctx: @info %1 and 2 are flatpak ids e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><nl/>Replace it with the supported version provided by <resource>%2</resource>?
eu: <resource>%1</resource>(e)k ez du aurrerantzean eguneratzerik  izango.<nl/><nl/><resource>%2</resource>(e)k eskaintzen duen euskarria duen bertsioarekin ordeztu?

[ctx: @title]
en: Automatic Removal
eu: Ezabatze automatikoa

[ctx: @info %1 is a flatpak id e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><p>The reason given is: <message>%2</message></p><nl/><p>Automatically remove it?</p>
eu: <resource>%1</resource>(e)k ez du aurrerantzean eguneratzerik  izango.<nl/><p>Emandako arrazoia da: <message>%2</message></p><nl/><p>Automatikoki kendu?</p>

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: This development version of %1 is outdated. Using the stable version is highly recommended.
eu: %1(e)ren garapen bertsio hau zaharkitua dago. Biziki gomendatzen da bertsio egonkorra erabiltzea.

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: A more stable version of %1 is available.
eu: %1(e)ren bertsio egonkorrago bat erabilgarri dago.

[ctx: @action: button %1 is the name of a Flatpak repo]
en: View Stable Version on %1
eu: Ikusi %1(e)ko bertsio berria

en: %1 is not installed but it still has data present.
eu: %1 ez dago instalatuta baina oraindik badago haren daturik.

en: Delete settings and user data
eu: Ezabatu ezarpenak eta erabiltzaile-datuak

en: Clearing settings and user data…
eu: Ezarpenak eta erabiltzaile-datuak garbitzen...

[ctx: Permission to access system resources and hardware devices]
en: Permissions
eu: Baimenak

en: Configure permissions…
eu: Konfiguratu baimenak...

en: Firmware Updates
eu: «Firmware»aren eguneratzeak

en: The remote %1 require that you accept their license:
     %2
eu: Urruneko %1(e)k beraien lizentzia onartzea eskatzen du:
     %2

en: Review EULA
eu: Berrikusi EULA

en: Could not enable remote %1: %2
eu: Ezin izan du urruneko %1 gaitu: %2

en: Unsupported question:
    %1
eu: Euskarririk gabeko galdera:
    %1

en: Backend %1 took too long to initialize
eu: %1 bizkarraldekoa hasieratzeak luzeegi hartu du

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Plasma Addons
eu: Plasmaren gehigarriak

en: Application Addons
eu: Aplikazioen gehigarriak

en: Network error in backend %1: %2
eu: Sareko errorea %1 bizkarraldekoan: %2

en: Too many requests sent to the server for backend %1. Please try again in a few minutes.
eu: Eskaera gehiegi bidali dira zerbitzarira %1 bizkarraldekoarentzat. Saiatu berriz minutu batzuk igaro ondoren.

en: Invalid %1 backend, contact your distributor.
eu: Baliogabeko %1 bizkarraldekoa, jarri zure banatzailearekin harremanean.

en: Unable to complete the update of %1. You can try and perform this action through the Get Hot New Stuff dialog, which grants tighter control. The reported error was:
    %2
eu: Ez da «%1»(r)en eguneratzea osatzeko gai. Ekintza hau «Berrikuntzak eskuratu» elkarrizketa-koadroaren bidez egiten saia zaitezke, kontrol estuagoa ematen baitu. Jakinarazi den errorea:
    %2

en: Could not fetch screenshot for the entry %1 in backend %2
eu: Ezin izan da ekarri %1 sarreraren pantaila-argazkia %2 bizkarraldekoan

en: Unhandled error in %1 backend. Contact your distributor.
eu: Kudeatu gabeko errorea %1 bizkarraldekoan. Jarri zure banatzailearekin harremanean.

en: Wrong KNewStuff URI: %1
eu: Okerreko KNewStuff URI: %1

[ctx: The name of the KDE Store]
en: KDE Store
eu: KDE biltegia

en: Log in information for %1
eu: Saioa hasteko informazioa honentzako: %1

en: Cannot launch %1
eu: Ezin da abiarazi %1

[ctx: Category]
en: Plasma Addons
eu: Plasmaren gehigarriak

[ctx: Category]
en: Plasma Widgets
eu: Plasmaren trepetak

[ctx: Category]
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
eu: Eman arazo honen berri %1(e)ri

en: Please make sure that Appstream is properly set up on your system
eu: Ziurtatu 'Appstream' dagokion gisan ezarrita dagoela zure sisteman

[ctx: %1 is the date as formatted by the locale]
en: Your operating system ended support on %1. Consider upgrading to a supported version.
eu: Zure sistema eragileak %1(a)ren gaineko euskarria bukatu du. Kontuan izan euskarria duen bertsio batera bertsio-berritzeko aukera.

en: Cannot remove '%1'
eu: Ezin da kendu «%1»

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: <b>%1 is now available.</b>
    To be able to upgrade to this new version, first apply all available updates, and then restart the system.
eu: <b>%1 orain erabilgarri dago.</b>
    Bertsio berri horretara bertsio-berritu ahal izateko, aurrena, ezar itzazu eguneratze erabilgarri guztiak, eta ondoren sistema berrabiarazi.

[ctx: @action: button]
en: Upgrade Now
eu: Bertsio-berritu orain

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: %1 is now available.
eu: %1 orain erabilgarri dago.

[ctx: @info]
en: The background service (PackageKit) stopped unexpectedly. It may have crashed.
eu: Hondoko zerbitzua (PackageKit) ustekabean gelditu da. Baliteke kraskatu izana.

en: Out of memory
eu: Memoria beteta

en: No network connection available
eu: Ez dago sareko-konexio eskuragarririk

en: Operation not supported
eu: Eragiketa ez dago onartuta

en: Internal error
eu: Barneko errorea

en: Internal error: %1
eu: Barneko errorea: %1

en: GPG failure
eu: GPG hutsegitea

en: PackageID invalid
eu: Pakete-ID baliogabea

en: Package not installed
eu: Paketea ez dago instalatuta

en: Package not found
eu: Paketea ez da aurkitu

en: Package is already installed
eu: Paketea instalatuta dago

en: Package download failed
eu: Paketea jaisteak huts egin du

en: Package group not found
eu: Pakete-taldea ez da aurkitu

en: Package group list invalid
eu: Pakete-talde zerrenda baliogabea

en: Dependency resolution failed
eu: Mendekotasun ebazpenak huts egin du

en: Filter invalid
eu: Iragazki baliogabea

en: Failed while creating a thread
eu: Huts egin du hari bat sortzean

en: Transaction failure
eu: Transakzio-hutsegitea

en: Transaction canceled
eu: Transakzioa bertan behera utzia

en: No Cache available
eu: Ez dago cache erabilgarririk

en: Cannot find repository
eu: Ezin aurkitu gordetegia

en: Cannot remove system package
eu: Ezin kendu sistemako paketea

en: The PackageKit daemon has crashed
eu: PackageKit daimona kraskatu egin da

en: Initialization failure
eu: Hasieratze-hutsegitea

en: Failed to finalize transaction
eu: Huts egin du transakzioa amaitzea

en: Config parsing failed
eu: Konfigurazioaren azterketa sintaktikoak huts egin du

en: Cannot cancel transaction
eu: Ezin transakzioa bertan behera utzi

en: Cannot obtain lock
eu: Ezin da blokeoa eskuratu

en: No packages to update
eu: Ez dago eguneratu beharreko paketerik

en: Cannot write repo config
eu: Ezin idatzi gordetegi konfigurazioa

en: Local install failed
eu: Instalazio lokalak huts egin du

en: Bad GPG signature found
eu: GPG sinadura okerra aurkitu da

en: No GPG signature found
eu: Ez da GPG sinadurarik aurkitu

en: Cannot install source package
eu: Ezin instalatu iturburu paketea

en: Repo configuration error
eu: Gordetegi konfigurazio errorea

en: No license agreement
eu: Ez dago lizentzia akordiorik

en: File conflicts found
eu: Fitxategi-gatazkak aurkitu dira

en: Package conflict found
eu: Pakete-gatazka aurkitu da

en: Repo not available
eu: Gordetegia ez dago erabilgarri

en: Invalid package file
eu: Pakete-fitxategi baliogabea

en: Package install blocked
eu: Pakete-instalatzea blokeatuta

en: Corrupt package found
eu: Hondatutako paketea aurkitu da

en: All packages already installed
eu: Pakete guztiak instalatuta daude

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: No more mirrors available
eu: Ez dago ispilu erabilgarri gehiago

en: No distro upgrade data
eu: Ez dago banaketa bertsio-berritzeko daturik

en: Incompatible architecture
eu: Arkitektura bateraezina

en: No space on device left
eu: Ez dago gailuan toki aske gehiago

en: A media change is required
eu: Euskarri aldaketa bat behar da

en: You have no authorization to execute this operation
eu: Ez duzu eragiketa hau exekutatzeko baimenik

en: Update not found
eu: Eguneratzea ez da aurkitu

en: Cannot install from unsigned repo
eu: Ezin instalatu sinatu gabeko gordetegitik

en: Cannot update from unsigned repo
eu: Ezin eguneratu sinatu gabeko gordetegitik

en: Cannot get file list
eu: Ezin lortu fitxategi zerrenda

en: Cannot get requires
eu: Ezin lortu eskakizunak

en: Cannot disable repository
eu: Ezin desgaitu gordetegia

en: Restricted download detected
eu: Murriztutako jaitsiera bat detektatu da

en: Package failed to configure
eu: Paketea konfiguratzea huts egin du

en: Package failed to build
eu: Paketea eraikitzea huts egin du

en: Package failed to install
eu: Paketea instalatzea huts egin du

en: Package failed to remove
eu: Paketea kentzea huts egin du

en: Update failed due to running process
eu: Eguneratzea huts egin du martxan dagoen prozesu baten eraginez

en: The package database changed
eu: Pakete-datubasea aldatu egin da

en: The provided type is not supported
eu: Hornitutako mota ez da onartzen

en: Install root is invalid
eu: Instalazioaren erroa baliogabea da

[ctx: Failed to sync your Linux distro repositories or other sources of packages]
en: Cannot fetch sources
eu: Ezin dira sorburuak ekarri

en: Canceled priority
eu: Bertan behera utzitako lehentasuna

en: Unfinished transaction
eu: Amaitu gabeko transakzioa

en: Lock required
eu: Blokeoa behar da

en: Unknown error %1.
eu: Errore ezezaguna %1.

en: '%1' was changed and suggests to be restarted.
eu: '%1' aldatu da eta berrabiatua izatea iradokitzen du.

en: A change by '%1' suggests your session to be restarted.
eu: '%1'-ren aldaketa batek iradokitzen du zure saioa berrabiatzea.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the session is recommended.
eu: '%1' eguneratu da segurtasun arrazoiengatik, saioa berrabiatzea gomendatzen da.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the system is recommended.
eu: '%1' eguneratu da segurtasun arrazoiengatik, sistema berrabiatzea gomendatzen da.

en: A change by '%1' suggests your system to be restarted.
eu: '%1'(r)en aldaketa batek iradokitzen du zure sistema berrabiaraztea.

en: The application will have to be restarted.
eu: Aplikazioa berrabiarazi beharko da.

en: The session will have to be restarted
eu: Saioa berrabiarazi beharko da

en: The system will have to be restarted.
eu: Sistema berrabiarazi egin beharko da.

en: For security, the session will have to be restarted.
eu: Segurtasunagatik, saioa berrabiarazi beharko da.

en: For security, the system will have to be restarted.
eu: Segurtasunagatik, sistema berrabiarazi beharko da.

en: Waiting…
eu: Itxoiten...

en: Refreshing Cache…
eu: Cachea freskatzen...

en: Setup…
eu: Ezarpena...

en: Processing…
eu: Prozesatzen...

en: Remove…
eu: Kendu...

en: Downloading…
eu: Zama-jaisten...

en: Installing…
eu: Instalatzen...

en: Updating…
eu: Eguneratzen...

en: Cleaning up…
eu: Garbitzen...

en: Resolving dependencies…
eu: Mendekotasun ebazten...

en: Checking signatures…
eu: Sinadurak egiaztatzen...

en: Test committing…
eu: Baliozkotzea probatzen...

en: Committing…
eu: Baliozkotzen...

en: Finished
eu: Amaituta

en: Canceled
eu: Bertan behera utzita

en: Waiting for lock…
eu: Giltzatzeko zain...

en: Waiting for authorization…
eu: Baimen-emateko zain...

en: Copying files…
eu: Fitxategiak kopiatzen...

en: Unknown Status
eu: Egoera ezezaguna

en: We are waiting for something.
eu: Zerbaiten zain gaude.

en: Setting up transaction…
eu: Transakzioa ezartzen...

en: The transaction is currently working…
eu: Transakzioa une honetan lanean ari da...

en: The transaction is currently removing packages…
eu: Transakzioa une honetan paketeak kentzen ari da...

en: The transaction is currently downloading packages…
eu: Transakzioa une honetan paketeak jaisten ari da...

en: The transactions is currently installing packages…
eu: Transakzioa une honetan paketeak instalatzen ari da...

en: The transaction is currently updating packages…
eu: Transakzioa une honetan paketeak eguneratzen ari da...

en: The transaction is currently cleaning up…
eu: Transakzioa une honetan garbiketa egiten ari da...

en: The transaction is currently resolving the dependencies of the packages it will install…
eu: Transakzioa une honetan instalatuko dituen paketeen mendekotasunak ebazten ari da...

en: The transaction is currently checking the signatures of the packages…
eu: Transakzioa une honetan paketeen sinadurak egiaztatzen ari da...

en: The transaction is currently testing the commit of this set of packages…
eu: Transakzioa une honetan pakete multzo honen baliozkotzea probatzen ari da...

en: The transaction is currently committing its set of packages…
eu: Transakzioa une honetan bere pakete multzoa baliozkotzen ari da...

en: The transaction has finished!
eu: Transakzioa amaitu da!

en: The transaction was canceled
eu: Transakzioa bertan behera utzi da

en: The transaction is currently waiting for the lock…
eu: Transakzioa une honetan giltzatzeko zain dago...

en: Waiting for the user to authorize the transaction…
eu: Erabiltzaileak transakzioa baimentzeko zain...

en: The transaction is currently copying files…
eu: Transakzioa une honetan fitxategiak kopiatzen ari da...

en: Currently refreshing the repository cache…
eu: Une honetan gordetegiaren cachea freskatzen...

en: Unknown status %1.
eu: Egoera ezezaguna %1.

[ctx: update state]
en: Stable
eu: Egonkorra

[ctx: update state]
en: Unstable
eu: Ezegonkorra

[ctx: update state]
en: Testing
eu: Probak

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Not Installed
eu: Ez instalatua

en: Low
eu: Baxua

en: Enhancement
eu: Hobekuntza

en: Normal
eu: Arrunta

en: Bugfix
eu: Akats konponketa

en: Important
eu: Garrantzitsua

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Downloading
eu: Zama-jaisten

en: Updating
eu: Eguneratzen

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Removing
eu: Kentzen

en: Cleanup
eu: Garbiketa

en: Obsoleting
eu: Zaharkitu bihurtzen

en: Collection Installed
eu: Bilduma instalatu da

en: Collection Available
eu: Bilduma erabilgarri

en: Reinstalling
eu: Berrinstalatzen

en: Downgrading
eu: Bertsio-zaharragotzen

en: Preparing
eu: Prestatzen

en: Decompressing
eu: Deskonprimatzen

en: Untrusted
eu: Ez konfiantzazkoa

en: Trusted
eu: Konfiantzazkoa

en: Unavailable
eu: Ez erabilgarri

en: Critical
eu: Larria

en: Install
eu: Instalatu

en: Remove
eu: Kendu

en: Obsolete
eu: Zaharkitua

en: Downgrade
eu: Bertsio-zaharragotu

en: Failed Offline Update
eu: Lerroz kanpoko eguneratzeak huts egin du

en: Failed to update %1 package
    %2 | Failed to update %1 packages
    %2
eu[0]: Pakete %1 eguneratzea huts egin du
    %2
eu[1]: %1 pakete eguneratzea huts egin du
    %2

[ctx: @action:button]
en: Open Discover
eu: Ireki Discover

[ctx: @action:button]
en: Repair System
eu: Konpondu sistema

en: Repairing failed offline update
eu: Konponketak huts egin du lerroz kanpo eguneratzean

en: Repair Failed
eu: Konpontzea huts egin du

[ctx: @info]
en: %1<nl/>Please report this error to your distribution.
eu: %1<nl/>Mesedez, jakinarazi errore hau zure banaketari.

en: Repaired Successfully
eu: Konponketa arrakastatsua

en: Offline Updates
eu: Lerroz kanpoko eguneratzeak

en: Successfully updated %1 package | Successfully updated %1 packages
eu[0]: Pakete %1 ongi eguneratu da
eu[1]: %1 pakete ongi eguneratu dira

en: Unknown Source
eu: Sorburu ezezaguna

en: Software verified by %1
eu: %1(e)k egiaztatutako softwarea

en: Obsoletes:
eu: Zaharkituak:

en: Release Notes:
eu: Argitalpen oharrak:

en: Update State:
eu: Eguneratze egoera:

en: Restart:
eu: Berrabiarazi:

en: Vendor:
eu: Saltzailea:

en: %2 (plus %1 dependency) | %2 (plus %1 dependencies)
eu[0]: %2 (gehi %1 mendekotasuna)
eu[1]: %2 (gehi %1 mendekotasunak)

en: Repository URL:
eu: Gordetegi URL:

en: System upgrade
eu: Sistema bertsio-berritzea

en: 1 package will be upgraded | %1 packages will be upgraded
eu[0]: Pakete bat bertsio-berrituko da
eu[1]: %1 pakete bertsio-berrituko dira

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>No release notes provided
eu: <h3>%1</h3>Bertsio-berritu %2 bertsio berrira<br/>Ez da kaleratze-oharrik ematen

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>Release notes:<blockquote>%3</blockquote>
eu: <h3>%1</h3>Bertsio-berritu %2 bertsio berrira<br/>Kaleratze oharrak:<blockquote>%3</blockquote>

en: Present
eu: Oraina

en: Future
eu: Geroa

[ctx: @info:status %1 is a formatted disk space string e.g. '240 MiB']
en: Not enough space to perform the update; only %1 of space are available.
eu: Ez dago eguneratzea burutzeko behar adina leku; %1 bakarrik dago erabilgarri.

en: This update cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
eu: Eguneratze hau ezin da burutu sistemaren eragiketan kritikoa den ondoko softwarea kenduko lukeelako:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>Hau errore bat dela uste baduzu, mesedez, eman iezaiezu horren berri, akats gisa, zure banaketako paketatzaileei.

en: Confirm Changes
eu: Berretsi aldaketak

en: The following packages will be removed by the update:<ul><li>%1</li></ul><br/>in order to install:<ul><li>%2</li></ul>
eu: Eguneratzean ondoko paketeak kenduko dira:<ul><li>%1</li></ul><br/>beste hauek instalatu ahal izateko:<ul><li>%2</li></ul>

en: Media Change of type '%1' is requested.
    %2
eu: '%1' motako euskarri aldaketa bat eskatzen da.
    %2

en: Accept EULA
eu: Onartu AELK (Azken Erabiltzailearen Lizentzia-Kontratua)

en: The package %1 and its vendor %2 require that you accept their license:
     %3
eu: %1 paketeak eta bere %2 saltzaileak eskatzen dute zuk beraien lizentzia onartzea:
    %3

en: Missing signature for %1 in %2
eu: Sinadura falta da %1-rentzako %2-n

en: Do you trust the following key?
    
    Url: %1
    User: %2
    Key: %3
    Fingerprint: %4
    Timestamp: %4
eu: Fidatzen zara ondoko gakoarekin?
    
    Url: %1
    Erabiltzailea: %2
    Gakoa: %3
    Hatz-marka: %4
    Ordu-zigilua: %4

en: This action cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
eu: Ekintza hau ezin da burutu sistemaren eragiketan kritikoa den ondoko softwarea kenduko lukeelako:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>Hau errore bat dela uste baduzu, mesedez, eman iezaiezu horren berri, akats gisa, zure banaketako paketatzaileei.

en: Confirm package removal
eu: Baieztatu pakete kentzea

en: This action will also remove the following package:
    %2 | This action will also remove the following packages:
    %2
eu[0]: Ekintza honek ondoko paketea ere kenduko du:
    %2
eu[1]: Ekintza honek ondoko paketeak ere kenduko ditu:
    %2

en: Show Dependencies…
eu: Erakutsi mendekotasunak...

en: Dependencies for package: %1
eu: Paketearen mendekotasunak: %1

en: Full Access
eu: Sarbide osoa

en: Can access everything on the system
eu: Sisteman dena erabil dezake

[ctx: Category]
en: Operating System
eu: Sistema eragilea

en: rpm-ostree: Multiple booted deployments found. Please file a bug.
eu: rpm-ostree: Abiatutako hedapen anizkoitz aurkitu dira. Mesedez, bete akats-txosten bat.

en: rpm-ostree: No booted deployment found. Please file a bug.
eu: rpm-ostree: Ez da abiatutako hedapenik aurkitu. Mesedez, bete akats-txosten bat.

[ctx: @action: button]
en: Begin Upgrade…
eu: Abiatu bertsio-berritzea...

en: You have pending updates for the current version. Proceeding anyway.
eu: Uneko bertsioan egin beharreko eguneratzeak dituzu. Aurrera hala ere.

en: Please update to the latest version before rebasing to a major version
eu: Mesedez, eguneratu azken bertsiora, oinarria bertsio nagusi berriago batera aldatu aurretik

en: Missing remote ref for rebase operation. Please file a bug.
eu: «rebase» eragiketarako urruneko erreferentzia falta da. Mesedez, bete akats-txosten bat.

en: GPL and other licenses
eu: GPL eta beste lizentzia batzuk

en: Additional packages:
eu: Pakete gehigarriak:

en: Additional modules:
eu: Modulu gehigarriak:

en: Local packages:
eu: Pakete lokalak:

en: Replaced packages:
eu: Ordeztutako paketeak:

en: Removed packages:
eu: Kendutako paketeak:

en: Currently booted version (pinned)
eu: Abiatutako uneko bertsioa (iltzatuta)

en: Currently booted version
eu: Abiatutako uneko bertsioa

en: Version that will be used after reboot
eu: Berrabiatu ondoren erabiliko den hurrengo bertsioa

en: Fallback version (pinned)
eu: Erreserbako bertsioa (iltzatuta)

en: Fallback version
eu: Erreserbako bertsioa

en: ostree remotes
eu: «ostree» urrunekoak

en: rpm-ostree-backend: Error: No DBus interface provided. Please file a bug.
eu: rpm-ostree-backend: Errorea: Ez da DBus interfazerik eman. Mesedez, bete akats-txosten bat.

en: rpm-ostree-backend: Error: Can not start a transaction for resource with an invalid format. Please file a bug.
eu: rpm-ostree-backend: Error: Ezin da formatu baliogabea duen baliabide baterako transakzio bat abiatu. Mesedez, bete akats-txosten bat.

en: rpm-ostree-backend: Error: Can not rebase to an empty ref. Please file a bug.
eu: rpm-ostree-backend: Errorea: Ezin da «rebase» egin hutsik dagoen erreferentzia batera.

en: rpm-ostree-backend: Error: Unknown operation requested. Please file a bug.
eu: rpm-ostree-backend: Errorea: Eragiketa ezezaguna eskatu da. Mesedez, bete akats-txosten bat.

en: rpm-ostree transaction failed with:
    %1
eu: «rpm-ostree» transakzioak honekin huts egin du:
    %1

en: rpm-ostree-backend: Error: Unknown resource format. Please file a bug.
eu: rpm-ostree-backend: Error: Baliabide-formatu ezezaguna. Mesedez, bete akats-txosten bat.

en: Cancelling rpm-ostree transaction. This may take some time. Please wait.
eu: «rpm-ostree» transakzioa bertan behera uzten. Honek denboratxo bat eraman dezake. Itxoin mesedez.

en: Checking for a system update
eu: Sistemaren eguneratze baten bila behatzen

en: Downloading system update. Please be patient as progress is not reported.
eu: Sistemaren eguneratzea zama-jaisten. Mesedez, pazientzia izan, ez baita aurrerapenaren berri ematen.

en: Updating the system. Please be patient as progress is not reported.
eu: Sistema eguneratzen. Mesedez, pazientzia izan, ez baita aurrerapenaren berri ematen.

en: Updating to the next major version. Please be patient as progress is not reported.
eu: Hurrengo bertsio nagusira eguneratzen. Mesedez, pazientzia izan, ez baita aurrerapenaren berri ematen.

en: Operation in progress (started outside of Discover)
eu: Eragiketa martxan (Discover-retik kanpo hasi da)

en: Unknown transaction type
eu: Transakzioa mota ezezaguna

en: Channel: %1
eu: Kanala: %1

en: Channels for %1
eu: %1(e)rako kanalak

en: Switch
eu: Aldatu

en: Permissions for %1
eu: %1(e)ren baimenak

en: Verified Publisher on snapcraft.io
eu: «snapcraft.io»n egiaztatutako argitaratzailea

en: Starred Publisher on snapcraft.io
eu: «snapcraft.io»n nabarmendutako argitaratzailea

en: This Snap application is not compatible with security sandboxing and will have full access to this computer. Install it anyway?
eu: Snap aplikazio hau ez da segurtasunerako «hondar-kaxan» ipintzearekin bateragarria eta ordenagailu honetara sarbide osoa izango du. Hala ere instalatu?

en: SteamOS: Unable to query atomupd for SteamOS Updates...
eu: SteamOS: Ez da SteamOSetik «atomupd» itauntzeko gai

en: List all the backends we'll want to have loaded, separated by comma ','.
eu: Zerrendatu zamatuta izan nahiko ditugun bizkarraldeko guztiak, koma bidez ',' banatuta.

en: Broken
eu: Hautsita

en: Available
eu: Erabilgarri

en: Upgradeable
eu: Bertsio-berrigarria

en: Launch
eu: Abiarazi

[ctx: @info 'Refresh' is used as a noun here, and %1 is an app's version number]
en: Refresh of version %1
eu: %1 bertsioa freskatzea

en: Please verify Internet connectivity
eu: Mesedez, egiaztatu Interneteko konektibitatea

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Updates
eu: Eguneratzeak

[ctx: @info:status]
en: Starting
eu: Hasten

[ctx: @info:status]
en: Waiting
eu: Itxoiten

[ctx: @info:status]
en: Downloading
eu: Jaisten

[ctx: @info:status]
en: Installing
eu: Instalatzen

[ctx: @info:status]
en: Removing
eu: Kentzen

[ctx: @info:status]
en: Changing Addons
eu: Gehigarriak aldatzen

[ctx: @info:status]
en: Done
eu: Eginda

[ctx: @info:status]
en: Failed
eu: Huts egin du

[ctx: @info:status]
en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

[ctx: @item:inlistbox]
en: Applications
eu: Aplikazioak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Application Support
eu: Aplikazioaren euskarria

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Software
eu: Sistemaren softwarea

[ctx: @item:inlistbox]
en: Addons
eu: Gehigarriak
