discover - en to bg translation catalogue (227 entries)

[ctx: @title %1 is the distro name]
en: %1 is not configured for installing apps through Discover—only app add-ons
bg: %1 не е конфигуриран за инсталиране на приложения чрез Discover-само добавки за приложение

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: To use Discover for apps, install your preferred module on the <interface>Settings</interface> page, under <interface>Missing Backends</interface>.
bg: За да използвате Discover за приложения, инсталирайте предпочитания модул в <interface>Настройки</interface>, <interface>Липсващ бекенд</interface>.

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
bg: Докладвайте този проблем на %1

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name; in this case it always contains 'Arch Linux']
en: To use Discover for apps, install <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> using the <command>pacman</command> package manager.<nl/><nl/> Review <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1's packaging for Discover</link>
bg: За да използвате Discover за приложения, инсталирайте <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link>, използвайки командата <command>pacman</command> package manager.<nl/><nl/> Преглед <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1 пакетиране за Discover</link>

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: Support for managing packages from %1 is incomplete; you may experience any number of problems. Do not report bugs to KDE. It is highly recommended to uninstall the <resource>packagekit-qt6</resource> package and use Discover only to manage Flatpaks, Snaps, and Add-Ons.<para>%1 maintainers recommended instead using the <command>pacman</command> command-line tool to manage packages.</para>
bg: Поддръжката за управление на пакети от %1 е непълна; може да възникнат редица проблеми. Не съобщавайте за грешки на KDE. Силно се препоръчва да деинсталирате пакета <resource>packagekit-qt6</resource> и да използвате Discover само за управление на Flatpaks, Snaps и Add-Ons.<para> Поддържащите разработчици на %1 препоръчват вместо това да използвате инструмента от командния ред <command>pacman</command> за управление на пакети.</para>

en: Could not find category '%1'
bg: Неуспешно намиране на категория „%1“

en: Trying to open inexisting file '%1'
bg: Опитва се отваряне на несъществуващ файл „%1“

en: Cannot interact with flatpak resources without the flatpak backend %1. Please install it first.
bg: Не може да взаимодейства с ресурси на flatpak без бекенда %1 на flatpak.Моля, първо го инсталирайте.

en: Could not open %1
bg: Не може да се зареди %1

en: Please make sure Snap support is installed
bg: Моля, уверете се, че поддръжка за Snap е инсталирана

en: Could not open %1 because it was not found in any available software repositories.
bg: Не може да се отвори %1, защото не е намерен в наличните софтуерни хранилища.

en: Please report this issue to the packagers of your distribution.
bg:  Моля, докладвайте този проблем на вашата дистрибуция.

en: Report This Issue
bg: Докладвайте този проблем

en: Discover was closed before certain tasks were done, waiting for it to finish.
bg: Discover беше затворен, преди да бъдат изпълнени определени задачи, докато чакаше да приключат.

en: Directly open the specified application by its appstream:// URI.
bg: Директно отваряне на посоченото приложение от неговия appstream:// URI.

en: Open with a search for programs that can deal with the given mimetype.
bg: Отваряне с търсене на програми, които могат да се справят с дадения mimeype.

en: Display a list of entries with a category.
bg: Показване на списък със записи с категория.

en: Open Discover in a said mode. Modes correspond to the toolbar buttons.
bg: Отваряне на Discover в споменатия режим. Режимите съответстват на бутоните на лентата с инструменти.

en: List all the available modes.
bg: Списък на всички налични режими.

en: Local package file to install
bg: Файл на локален пакет за инсталиране

en: List all the available backends.
bg: Списък на всички налични бекенд програми.

en: Search string.
bg: Низ за търсене.

en: Lists the available options for user feedback
bg: Списък на наличните опции за обратна връзка от потребителите

en: Supports appstream: url scheme
bg: Поддържа appstream: url схема

en: An application explorer
bg: Програма за намиране на приложения

en: Quality Assurance, Design and Usability
bg: Осигуряване на качество, дизайн и използваемост

en: Available backends:
bg: Налични бекенд програми:

en: Available modes:
bg: Налични режими:

en: Addons for %1
bg: Добавки за %1

en: More…
bg: Още…

en: Apply Changes
bg: Прилагане на промени

en: Reset
bg: Нулиране

en: Add New %1 Repository
bg: Добавяне на ново хранилище %1

en: Add
bg: Добавяне

en: Cancel
bg: Отказ

en: %1 rating | %1 ratings
bg[0]: %1 рейтинг
bg[1]: %1 оценки

en: No ratings yet
bg: Все още няма оценки

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. More information may be available on <link url='%2'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%3'>%3</link>.
bg: Инсталирайте %1 само ако имате пълно доверие на авторите му, защото то е <emphasis strong='true'>патентовано</emphasis>: Свободата ви да използвате, променяте и разпространявате това приложение е ограничена, а изходният му код е частично или изцяло затворен за публична проверка и подобрение. Това означава, че трети страни и потребители като вас не могат да проверят неговото функциониране, сигурност и надеждност.<nl/><nl/>Приложението може да е напълно безопасно за използване или да действа срещу вас по различни начини - например да събира личната ви информация, да проследява местоположението ви или да предава съдържанието на данните ви на някой друг. Използвайте го само ако имате пълно доверие на неговите автори. Повече информация може да бъде налична на <link url='%2'>уебсайта на приложението</link>.<nl/><nl/>Изберете повече на <link url='%3'>%3</link>.

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. Learn more at <link url='%2'>%2</link>.
bg: Инсталирайте %1, само ако имате доверие на авторите.<nl/><nl/>Изходният код на приложението е частично или изцяло затворен за публично ползване и подобряване. Това означава, че трети страни и потребители като вас не могат да проверяват неговата работа, сигурност и надеждност, нито да го променят и да го разпространяват без изричното разрешение на авторите.<nl/><nl/>Приложението може да е напълно безопасно за използване или да действа срещу вас по различни начини - като например събиране на лична информация, проследяване на местонахождението ви или да предава съдържанието на вашите файлове на някой друг.<nl/><nl/>Можете да да научите повече на адрес <link url='%2'>%2</link>.

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways. More information may be available on <link url='%4'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%5'>%5</link>.
bg: %1 използва един или повече лицензи, които не са сертифицирани като „свободен софтуер“ от <link url='%2'>Free Software Foundation</link> или <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. Това означава, че свободата ви да го използвате, изучавате, променяте и споделяте може да бъде ограничена по някакъв начин.<nl/><nl/>Не забравяйте да прочетете текста на лиценза и да разберете всички ограничения, преди да използвате софтуера.<nl/><nl/>Ако лицензът дори не предоставя достъп за четене на изходния код, уверете се, че се доверявате напълно на авторите, тъй като никой друг не може да провери надеждността и сигурността на неговия код, за да гарантира, че той не действа срещу вас по скрит начин. Повече информация може да бъде налична на <link url='%4'>уебсайта на приложението</link>.<nl/><nl/>Изберете повече на <link url='%5'>%5</link>.Translated with DeepL.com (free version)

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%4'>%4</link>.
bg: %1 използва един или повече лицензи, които не са сертифицирани като „свободен софтуер“ от <link url='%2'>Free Software Foundation</link> или <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. Това означава, че свободата ви да го използвате, изучавате, променяте и споделяте може да бъде ограничена по някои начини.<nl/><nl/>Не забравяйте да прочетете текста на лиценза и да разберете всички ограничения, преди да използвате софтуера. <nl/><nl/>Ако лицензът не предоставя дори достъп за четене на изходния код, уверете се, че се доверявате напълно на авторите, тъй като никой друг не може да провери надеждността и сигурността на неговия код, за да се увери, че той не действа срещу вас по скрит начин.<nl/><nl/>Изберете повече на <link url='%4'>%4</link>.Translated with DeepL.com (free version)

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. You may be able to determine this on <link url='%2'>the application's website</link>. Find it there or contact the author if you want to use this application for anything other than private personal use.
bg: %1 не посочва под какъв лиценз се разпространява. Може да успеете да определите това на <link url='%2'>уебсайта на приложението</link>. Намерете го там или се свържете с автора, ако искате да използвате това приложение за нещо различно от лична употреба.

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. Contact the application's author if you want to use it for anything other than private personal use.
bg: %1 не посочва под какъв лиценз се разпространява. Свържете се с автора на приложението, ако искате да го използвате за нещо различно от лична употреба.

[ctx: @action:button share a link to this app]
en: Share
bg: Споделяне

[ctx: @action:button]
en: Add-ons
bg: Добавки

[ctx: @item:inlistbox %1 is the name of an app source e.g. "Flathub" or "Ubuntu"]
en: From %1
bg: От %1

[ctx: @title:window]
en: Share Link to Application
bg: Споделяне на връзка към програмата

[ctx: The subject line for an email. %1 is the name of an application]
en: Check out the %1 app!
bg: Проверка на приложение %1!

en: Unknown author
bg: Неизвестен автори

en: Version:
bg: Версия:

en: Size:
bg: Размер:

en: License: | Licenses:
bg[0]: Лиценз:
bg[1]: Лицензи

[ctx: @info:tooltip for button opening license type description]
en: What does this mean?
bg: Какво означава това?

[ctx: The app does not provide any licenses]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: See more… | See more…
bg[0]: Още…
bg[1]: Още…

[ctx: @label The app is suitable for people of the following ages or older]
en: Ages:
bg: Възраст:

[ctx: @item As in, the app is suitable for everyone]
en: Everyone
bg: Всеки

en: See details
bg: Подробности

[ctx: @info placeholder message]
en: Screenshots not available for %1
bg: Не са налични екранни снимки %1

en: What's New
bg: Какво ново

en: Reviews
bg: Отзиви

en: Loading reviews for %1
bg: Зареждане на отзиви за %1

[ctx: @info placeholder message]
en: Reviews for %1 are temporarily unavailable
bg: Временно не са налични отзиви за %1

[ctx: @action:button]
en: Show All Reviews
bg: Показване на всички отзиви

en: Write a Review
bg: Напишете коментар

en: Install to Write a Review
bg: Инсталирайте, за да напишете отзив

[ctx: @title]
en: External Links
bg: В&ъншни препратки

en: Documentation
bg: Документация

en: Read the project's official documentation
bg: Прочетете официалната документация на проекта

en: Website
bg: Уебсайт

en: Visit the project's website
bg: Посетете уебсайта на проекта

en: Donate
bg: Дарение

en: Support and thank the developers by donating to their project
bg: Помогнете и благодарете на разработчиците като направите дарение за проекта

en: Report Bug
bg: Подаване на сигнал за грешка

en: Log an issue you found to help get it fixed
bg: Регистрирайте открит проблем, за да помогнете за отстраняването му

en: Contribute
bg: Дайте вашия принос…

en: Help the developers by coding, designing, testing, or translating
bg: Помагайте на разработчиците, като кодирате, проектирате, тествате или превеждате.

en: All Licenses
bg: Всички лицензи

en: Content Rating
bg: Рейтинг на съдържанието

[ctx: @title:window]
en: License Information
bg: Информация за лиценз

en: Search: %2 - %3 item | Search: %2 - %3 items
bg[0]: Търсене: %2 - %3 елемент
bg[1]: Търсене: %2 - %3 елемента

en: Search: %1
bg: Търсене: %1

en: %2 - %1 item | %2 - %1 items
bg[0]: %2 - %1 елемент
bg[1]: %2 - %1 елемента

en: Search - %1 item | Search - %1 items
bg[0]: Търсене - %1 елемент
bg[1]: Търсене - %1 елемента

en: Search
bg: Търсене

en: Sort: %1
bg: Сортиране: %1

[ctx: Search results most relevant to the search query]
en: Relevance
bg: Подхождане

en: Name
bg: Име

en: Rating
bg: Оценка

en: Size
bg: Големина

en: Release date
bg: Дата на излизане

en: Nothing found
bg: Нищо не е намерено

[ctx: @action:button]
en: Search in All Categories
bg: Търсене във всички категории

[ctx: @action:button %1 is the name of an application]
en: Search the Web for "%1"
bg: Търсене в интернет за „%1“

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application; %2 is the name of a category of apps or add-ons]
en: "%1" was not found in the "%2" category
bg: „%1“ не е намерен в категория „%2“

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" was not found in the available sources
bg: „%1“ не е намерен в наличните източници

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" may be available on the web. Software acquired from the web has not been reviewed by your distributor for functionality or stability. Use with caution.
bg: „%1“ може да бъде на намерен в интернет. Софтуерът, придобит от интернет, не е прегледан от вашия дистрибутор за функционалност или стабилност. Използвайте с повишено внимание.

en: Still looking…
bg: Все още се търси…

[ctx: @title:window the name of a top-level 'home' page]
en: Home
bg: Начална  страница

en: Unable to load applications
bg: Приложенията не могат да се заредят

[ctx: @title:group]
en: Most Popular
bg: Най-популярни

[ctx: @title:group]
en: Newly Published & Recently Updated
bg: Нови и наскоро актуализирани

[ctx: @title:group]
en: Editor's Choice
bg: Избор на редактора

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Games
bg: Най-високо оценени игри

[ctx: @action:button]
en: See More
bg: Още

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Developer Tools
bg: Най-високо оценени инструменти за разработка

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
bg: Изпълнение

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @action:button]
en: Switch to Overlay
bg: Превключване към общ преглед

[ctx: @action:button]
en: Switch to Full Screen
bg: Превключване към цял екран

[ctx: @action:button Close overlay/window/popup with carousel of screenshots]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @action:button]
en: Previous Screenshot
bg: Предишна екранна снимка

[ctx: @action:button]
en: Next Screenshot
bg: Следваща екранна снимка

en: Running as <em>root</em> is discouraged and unnecessary.
bg: Изпълнението като <em> root </em> не се препоръчва и е ненужно.

en: &Home
bg: Начална &страница

en: &Search
bg: &Търсене

en: &Installed
bg: &Инсталирани

en: &Updates (Fetching…)
bg: &Актуализации (Извличане...)

en: &Update (%1) | &Updates (%1)
bg[0]: Актуа&лизация (%1)
bg[1]: Актуа&лизации (%1)

en: &About
bg: &Относно

en: S&ettings
bg: &Настройки

en: Error
bg: Грешка

en: Unable to find resource: %1
bg: Не може да се намери ресурс: %1

en: Proceed
bg: Продължаване

en: Report this issue
bg: Докладвайте този проблем

en: Error %1 of %2
bg: Грешка %1 от %2

en: Update Issue
bg: Проблем с актуализацията

en: There was an issue during the update or installation process. Please try again later.
bg: Имаше проблем с инсталирането или с процеса на актуализация. Моля, опитайте по-късно.

[ctx: @action:button]
en: Show Previous
bg: Показване на предишно

[ctx: @action:button]
en: Show Next
bg: Показване на следващо

en: See Technical Details
bg: Вижте техническите подробности

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

en: Submit Usage Information
bg: Изпращане на информация за използването

en: Sends anonymized usage information to KDE so we can better understand our users. For more information see https://kde.org/privacypolicy-apps.php.
bg: Изпраща анонимна информация за използването на KDE, за да можем по-добре да разберем нашите потребители. За повече информация вижте https://kde.org/privacypolicy-apps.php.

en: Submitting usage information…
bg: Изпращане на информация за употребата…

en: Configure
bg: Настройване

en: Configure Feedback…
bg: Конфигуриране на обратна връзка…

en: Configure Updates…
bg: Конфигуриране на актуализациите…

en: You can help us improving this application by sharing statistics and participate in surveys.
bg: Можете да ни помогнете да подобрим това приложение, като споделяте статистически данни и участвате в анкети.

en: Contribute…
bg: Принос…

en: We are looking for your feedback!
bg: Чакаме вашите отзиви!

en: Participate…
bg: Участване…

[ctx: State being fetched]
en: Loading…
bg: Зареждане…

[ctx: @action:button %1 is the name of a software repository]
en: Install from %1
bg: Инсталиране от %1

[ctx: @action:button]
en: Install
bg: Инсталиране

en: Remove
bg: Премахване

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Resources for '%1'
bg: Ресурси за „%1“

en: Tasks (%1%)
bg: Задачи (%1%)

en: Tasks
bg: Задачи

[ctx: TransactioName - TransactionStatus: speed, remaining time]
en: %1 - %2: %3, %4 remaining
bg: %1 - %2: %3, %4 остават

en: unknown reviewer
bg: неизвестен рецензент

en: <b>%1</b> by %2
bg: <b>%1</b>от %2

en: Comment by %1
bg: Коментар от %1

en: Version: %1
bg: Версия: %1

en: Version: unknown
bg: Версия: неизвестна

en: Votes: %1 out of %2
bg: Гласове: %1 от %2

en: Was this review useful?
bg: Това представяне беше ли полезно?

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: No
bg: Не

en: Reviewing %1
bg: Преглед на %1

en: Submit review
bg: Изпращане на рецензия

en: If you love %1, tell people what's great about it! Focus on functionality, usability, and appearance. If the app didn't meet your needs, explain why.
bg: Ако харесвате %1, кажете на хората, какво харесвате в него! Фокусирайте се върху функционалността, използваемостта и външния вид. Ако приложението не отговаря на вашите нужди, обяснете защо.

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this to its packagers in %2 at <link url='%3'>%3</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
bg: Ако %1 не се стартира, помислете дали вместо това да съобщите за това на неговите опаковчици в %2 на адрес <link url='%3'>%3</link>, тъй като това може да е по-скоро лесно поправим проблем с пакетирането, отколкото недостатък в самото приложение.

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this its developers at <link url='%2'>%2</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
bg: Ако %1 не се стартира, по-добре съобщете за това на екипа по пакетирането на <link url='%2'>%2</link>, тъй като това може да е по-скоро лесно поправим проблем с пакетирането, отколкото недостатък в самото приложение.

[ctx: @info]
en: If the app is crashing a lot, consider reporting this to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead.
bg: Ако приложението се срива често, добре е да докладвате това на разработчиците на <link url='%1'>%1</link>.

[ctx: @info]
en: If you're having a problem with the app, consider reporting it to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead, or else describe the problem here in greater detail.
bg: Ако имате проблем с приложението, добре е да го докладвате на разработчиците на <link url='%1'>%1</link> или опишете проблема тук по-подробно.

en: Rating:
bg: Оценка:

en: Name:
bg: Име:

en: Title:
bg: Заглавие:

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app is not launching. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words.]
en: launch,run,start
bg: стартиране,изпълняване

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app crashes. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words]
en: crash,segfault
bg: срив, сегментна грешка

[ctx: Word the user might use in an unhelpful sentence saying an app isn't very good. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words,]
en: doesn't work,dumb,stupid,crap,junk,suck,terrible,hate
bg: не работи,тъп,глупав,глупости,боклук,гадно,ужасно,мразя

en: Enter a rating
bg: Въведете рейтинг

en: Write the title
bg: Напишете заглавието

en: Write the review
bg: Напишете отзива

en: Keep writing…
bg: Продължавайте да пишете…

en: Too long!
bg: Твърде дълго!

[ctx: @info:usagetip]
en: Insert a name
bg: Въведете име

en: Reviews for %1
bg: Отзиви за %1

en: Write a Review…
bg: Напишете коментар…

en: Install this app to write a review
bg: Инсталирайте това приложение, за да напишете отзив

[ctx: @label:listbox Most relevant reviews]
en: Most Relevant
bg: Най-подхождащи

[ctx: @label:listbox Most recent reviews]
en: Most Recent
bg: Най-новите

[ctx: @label:listbox Reviews with the highest ratings]
en: Highest Ratings
bg: Най-високо оценени

[ctx: how many reviews]
en: %1 reviews
bg: %1 отзиви

en: Unknown reviewer
bg: Неизвестен рецензент

en: Search…
bg: Търсене…

en: Search in '%1'…
bg: Търсене в „%1“…

en: Settings
bg: Настройки

en: Default Source
bg: Стандартен източник

en: Add Source…
bg: Добавяне на източник…

en: Make Default
bg: Задаване по подразбиране

en: Increase priority
bg: Увеличаване приоритета

en: Failed to increase '%1' preference
bg: Неуспешно увеличаване на предпочитанието „%1“

en: Decrease priority
bg: Намаляване приоритета

en: Failed to decrease '%1' preference
bg: Неуспешно намаляване на предпочитанието „%1“

en: Remove repository
bg: Премахване на хранилище

en: Show contents
bg: Показване на съдържанието

en: Missing Backends
bg: Липсващ бекенд

en: Updates
bg: Обновяване

en: Technical details
bg: Технически подробности

en: There was an issue installing this update. Please try again later.
bg: Имаше проблем с инсталирането на тази актуализация. Моля, опитайте по-късно.

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: If the error indicated above looks like a real issue and not a temporary network error, please report it to %1, not KDE.
bg: Ако грешката, посочена по-горе, изглежда като истински проблем, а не като временна мрежова грешка, моля, съобщете за нея на %1, а не на KDE.

en: Copy Text
bg: Копиране на текст

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Error message copied. Remember to report it to %1, not KDE!
bg: Копирано е съобщение за грешка. Не забравяйте да го съобщите на %1, а не на KDE!

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Report Issue to %1
bg: Докладвайте този проблем на %1

[ctx: @action:button as in, 'update the selected items']
en: Update Selected
bg: Актуализиране на избраното

[ctx: @action:button as in, 'update all items']
en: Update All
bg: Актуализиране всички

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Select All
bg: Избиране всичко

en: Select None
bg: Избиране нищо

[ctx: @info on the completion of updates, the action that automatically happens after (e.g shut down)]
en: On completion, automatically:
bg: При завършване, автоматично:

[ctx: @item:inlistbox placeholder for when no action is selected]
en: Select an action
bg: Избиране на действие

[ctx: @item:inlistbox]
en: Restart
bg: Рестартиране

[ctx: @item:inlistbox]
en: Shut down
bg: Изключване

en: Total size: %1
bg: Общ размер: %1

[ctx: @action:button]
en: Restart to Install Updates Now
bg: Рестартирайте, за да инсталирате актуализациите сега

en: Installing
bg: Инсталиране

en: Update from:
bg: Актуализиране от:

en: More Information…
bg: Повече информация…

[ctx: @info]
en: Fetching updates…
bg: Извличане на актуализации…

[ctx: @info]
en: Updates
bg: Актуализации

[ctx: @info]
en: Restart the system to complete the update process
bg: Рестартирайте системата, за да завършите процеса на актуализация

[ctx: @info]
en: Up to date
bg: Актуално

[ctx: @info]
en: Should check for updates
bg: Трябва да проверите за актуализации

[ctx: @info]
en: Time of last update unknown
bg: Неизвестно време от последното актуализиране
