Arch Linux Pacman package manager - en to cs translation catalogue (348 entries)

en:   --allsource      Generate a source-only tarball including downloaded sources
cs:   --allsource      Vytvořit zdrojový archiv, včetně stahovaných souborů

en:   --asdeps         Install packages as non-explicitly installed
cs:   --asdeps         Nainstalovat balíčky jako závislosti

en:   --check          Run the %s function in the %s
cs:   --check          Spustí funkci %s v %s

en:   --config <file>           Use an alternate config file (instead of\n                            '%s')
cs:   --config <soubor>         Použije zadaný konfigurační soubor (namísto\n                            '%s')

en:   --config <file>  Use an alternate config file (instead of '%s')
cs:   --config <file>  Použít alternativní konfigurační soubor (namísto '%s')

en:   --config <path>      set an alternate configuration file
cs:   --config <path>      nastavit alternativní konfigurační soubor

en:   --edit-key                Present a menu for key management task on keyids
cs:   --edit-key                Zobrazí menu pro správu klíčů

en:   --gpgdir <dir>            Set an alternate directory for GnuPG (instead\n                            of '%s')
cs:   --gpgdir <dir>            Nastaví vlastní adresář pro GnuPG (namísto \n                            '%s')

en:   --holdver        Do not update VCS sources
cs:   --holdver        Neaktualizuje VCS zdroje

en:   --import                  Imports pubring.gpg from dir(s)
cs:   --import                  Načte pubring.gpg z adresáře(ů)

en:   --import-trustdb          Imports ownertrust values from trustdb.gpg in dir(s)
cs:   --import-trustdb          Načte důvěryhodnost vlastníků z trustdb.gpg ze zadaných složek

en:   --init                    Ensure the keyring is properly initialized
cs:   --init                    Zajistí správnou inicializaci klíčenky

en:   --key <key>      Specify a key to use for %s signing instead of the default
cs:   --key <klíč>     Určí klíč pro podepisování %s namísto výchozího

en:   --keyserver <server-url>  Specify a keyserver to use if necessary
cs:   --keyserver <server-url>  Určí, který server s klíči se má v případě potřeby použít

en:   --list-sigs               List keys and their signatures
cs:   --list-sigs               Výpis klíčů a jejich podpisů

en:   --lsign-key               Locally sign the specified keyid
cs:   --lsign-key               Lokálně podepíše uvedené keyid

en:   --needed         Do not reinstall the targets that are already up to date
cs:   --needed         Nepřeinstalovávát balíčky, které jsou stále aktuální

en:   --noarchive      Do not create package archive
cs:   --noarchive      Nevytvářet archiv balíčku

en:   --nocheck        Do not run the %s function in the %s
cs:   --nocheck        Nespouštět funkci %s v %s

en:   --nocolor            disable colorized output messages
cs:   --nocolor            vypnout barevné zvýraznění výstupu

en:   --nocolor         turn off color in output\n
cs:   --nocolor         výpis bez barev\n

en:   --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
cs:   --noconfirm      Nedotazovat se na potvrzení

en:   --noprepare      Do not run the %s function in the %s
cs:   --noprepare      Nespouštět funkci %s v %s

en:   --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
cs:   --noprogressbar  Nezobrazovat průběh stahování souborů

en:   --nosign         Do not create a signature for the package
cs:   --nosign         Nepodepisovat balíček

en:   --packagelist    Only list package filepaths that would be produced
cs:   --packagelist    Zobrazit pouze seznam balíčků, který by byl vytvořen

en:   --populate                Reload the default keys from the (given) keyrings\n                            in '%s'
cs:   --populate                Znovu načte výchozí klíče z (zadaných) klíčenek\n                            v '%s'

en:   --populate-from <dir>     Set an alternate directory for --populate (instead\n                            of '%s')
cs:   --populate-from <dir>     Nastaví vlastní adresář pro --populate (namísto\n                            '%s')

en:   --printsrcinfo   Print the generated SRCINFO and exit
cs:   --printsrcinfo   Zobrazit vygenerované SRCINFO a poté ukončit

en:   --refresh-keys            Update specified or all keys from a keyserver
cs:   --refresh-keys            Aktualizuje uvedené (nebo všechny) klíče ze serveru s klíči

en:   --sign           Sign the resulting package with %s
cs:   --sign           Podepsat výsledný balíček pomocí %s

en:   --skipchecksums  Do not verify checksums of the source files
cs:   --skipchecksums  Neověřuje kontrolní součty na zdrojových souborech

en:   --skipinteg      Do not perform any verification checks on source files
cs:   --skipinteg      Neověřuje integritu (pokud chybí kontrol. součty)

en:   --skippgpcheck   Do not verify source files with PGP signatures
cs:   --skippgpcheck   Neověřovat PGP podpisy u zdrojových souborů

en:   --verbose                 Show extra information
cs:   --verbose                 Zobrazit doplňující informace

en:   --verifysource   Download source files (if needed) and perform integrity checks
cs:   --verifysource   Stáhne zdrojové soubory (pokud je to potřeba) a provede kontrolu integrity

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete %s field in %s
cs:   -A, --ignorearch Ignorovat nekompletní pole %s v %s

en:   -C, --cleanbuild Remove %s dir before building the package
cs:   -C, --cleanbuild Odstranit adresář %s před sestavením balíčku

en:   -L, --log        Log package build process
cs:   -L, --log        Zaznamenat proces sestavení balíčku

en:   -R, --remove      remove old package file from disk after updating database\n
cs:   -R, --remove      odstranit starý soubor balíčku z disku po aktualizaci databáze\n

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
cs:   -R, --repackage  Znovu zabalit obsah balícku bez sestavení

en:   -S, --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
cs:   -S, --source     Vytvoří zdrojový archiv, bez stahovaných souborů

en:   -V, --version             Show program version
cs:   -V, --version             Verze programu

en:   -V, --version        show version information and exit
cs:   -V, --version        zobrazit informaci o verzi a ukončit program

en:   -V, --version    Show version information and exit
cs:   -V, --version    Verze programu

en:   -a, --add                 Add the specified keys (empty for stdin)
cs:   -a, --add                 Přidá uvedené klíče (prázdné pro stdin)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
cs:   -c, --clean      Odstranit pracovní soubory po sestavení

en:   -d, --dbpath <path>  set an alternate database location
cs:   -d, --dbpath <path>  nastavit alternativní umístění databáze

en:   -d, --delete              Remove the specified keyids
cs:   -d, --delete              Odstraní zadané klíče

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
cs:   -d, --nodeps     Přeskočit všechny kontroly závislostí

en:   -e, --export              Export the specified or all keyids
cs:   -e, --export              Exportuje uvedené nebo všechny klíče

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing %s dir)
cs:   -e, --noextract  Nerozbalovat zdrojové soubory (použít existující %s složku)

en:   -f, --finger              List fingerprint for specified or all keyids
cs:   -f, --finger              Vypíše otisky uvedených (nebo všech) klíčů

en:   -f, --force      Overwrite existing package
cs:   -f, --force      Přepsat existující balíček

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
cs:   -g, --geninteg   Vygenerovat kontrolní součty zdrojových souborů

en:   -h, --help                Show this help message and exit
cs:   -h, --help                Vypsat tuto nápovědu a skončit

en:   -h, --help           show this help message and exit
cs:   -h, --help           vypsat tuto nápovědu a ukončit program

en:   -h, --help       Show this help message and exit
cs:   -h, --help       Vypsat nápovědu

en:   -i, --install    Install package after successful build
cs:   -i, --install    Po úspěšném sestavení nainstalovat balíček

en:   -k, --key <key>   use the specified key to sign the database\n
cs:   -k, --key <key>   podepíše databázi tímto klíčem\n

en:   -l, --list-keys           List the specified or all keys
cs:   -l, --list-keys           Vypíše uvedené (nebo všechny) klíče

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
cs:   -m, --nocolor    Zakázat barevný výstup zpráv

en:   -n, --new         only add packages that are not already in the database\n
cs:   -n, --new         přidat pouze balíčky, které ještě nejsou v DB\n

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
cs:   -o, --nobuild    Pouze stáhnout a rozbalit soubory

en:   -p <file>        Use an alternate build script (instead of '%s')
cs:   -p <file>        Použít alternativní build skript (namísto '%s')

en:   -p, --prevent-downgrade  do not add package to database if a newer version is already present\n
cs:   -p, --prevent-downgrade  nepřidávat balíček do databáze, pokud již existuje novější verze\n

en:   -q, --quiet       minimize output\n
cs:   -q, --quiet       omezí výpisy\n

en:   -r, --recv-keys           Fetch the specified keyids
cs:   -r, --recv-keys           Stáhne uvedené klíče

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
cs:   -r, --rmdeps     Po úspěšném sestavení odstranit nainstalované závislosti

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
cs:   -r, --root <path>    nastavit alternativní kořenový adresář instalace

en:   -s, --sign        sign database with GnuPG after update\n
cs:   -s, --sign        po update podepíše databázi pomocí GnuPG\n

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with %s
cs:   -s, --syncdeps   Nainstalovat chybějící závislosti pomocí %s

en:   -u, --updatedb            Update the trustdb of pacman
cs:   -u, --updatedb            Aktualizuje databázi důvěry (trustdb) v pacmanovi

en:   -v, --verify              Verify the file(s) specified by the signature(s)
cs:   -v, --verify              Ověří soubor(y) podpisu

en:   -v, --verify      verify database's signature before update\n
cs:   -v, --verify      ověří podpis databáze před aktualizací\n

en: %s array cannot contain comparison (< or >) operators.
cs: Pole %s nemůže obsahovat operátory porovnání (< nebo >).

en: %s array contains unknown option '%s'
cs: seznam %s obsahuje neznámou volbu '%s'

en: %s configuration file '%s' not found.
cs: %s konfigurační soubor '%s' nenalezen.

en: %s contains %s characters and cannot be sourced.
cs: %s obsahuje %s znaky a nemůže být načten.

en: %s contains invalid characters: '%s'
cs: %s obsahuje nepovolené znaky: '%s'

en: %s could not be imported.
cs: %s se nepodařilo importovat.

en: %s could not be locally signed.
cs: %s se nepodařilo lokálně podepsat.

en: %s does not allow empty values.
cs: %s nepovoluje prázdné hodnoty

en: %s does not exist or is not a directory.
cs: %s neexistuje, nebo není adresář.

en: %s does not exist.
cs: %s neexistuje.

en: %s entry file not in package : %s
cs: %s soubor není v balíčku: %s

en: %s entry should not contain leading slash : %s
cs: %s by neměl obsahovat počáteční lomítko: %s

en: %s file (%s) does not exist or is not a regular file.
cs: %s soubor (%s) neexistuje nebo není normální soubor.

en: %s is not a clone of %s
cs: %s není klonem %s

en: %s is not a pacman database directory.
cs: %s není adresář databáze pacman.

en: %s is not allowed to be empty.
cs: %s nemůže být prázdné.

en: %s is not allowed to contain colons, forward slashes, hyphens or whitespace.
cs: %s nesmí obsahovat dvojtečky, lomítka, pomlčky ani mezery.

en: %s is not allowed to start with a dot.
cs: %s nemůže začínat tečkou.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
cs: %s nemůže začínat pomlčkou.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
cs: %s není dostupný pro architekturu '%s'.

en: %s is not writeable -- pkgver will not be updated
cs: %s není zapisovatelný -- pkgver nebude aktualizován

en: %s may only contain ascii characters.
cs: %s může obsahovat pouze ASCII znaky.

en: %s must be an integer, not %s.
cs: %s musí být celé číslo, ne %s.

en: %s must be in the current working directory.
cs: %s musí být v aktuálním pracovním adresáři.

en: %s must be of the form 'integer[.integer]', not %s.
cs: %s musí být ve formátu 'celé číslo[.celé číslo]', nikoliv %s.

en: %s needs to be run as root for this operation.
cs: %s musí být spuštěn jako root pro tuto operaci.

en: %s should be an array
cs: %s má být pole

en: %s should not be an array
cs: %s nemá být pole

en: %s signal caught. Exiting...
cs: Zachycen signál %s. Ukončování...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
cs: Soubor %s nebyl nalezen v adresáři, kde se provádí sestavení, a není ani URL.

en: '%s' does not have a valid database archive extension.
cs: '%s' nemá platnou příponu archivu databáze.

en: '%s' failed to install missing dependencies.
cs: %s selhal při instalaci chybějících závislostí.

en: '%s' is not a package file, skipping
cs: '%s' není soubor balíčku, přeskočit

en: '%s' is not a valid archive extension.
cs: '%s' není platná přípona archívu.

en: '%s' returned a fatal error (%i): %s
cs: %s vrátil fatální chybu (%i): %s

en: A failure occurred in %s().
cs: Došlo k chybě v %s().

en: A newer version for '%s' is already present in database
cs: V databázi již existuje novější verze balíčku '%s'

en: A package has already been built, installing existing package...
cs: Balíček je již sestaven, instaluje se existující balíček...

en: A package has already been built. (use %s to overwrite)
cs: Balíček je již sestaven. (použijte %s pro přepsání)

en: A source package has already been built. (use %s to overwrite)
cs: Zdrojový balíček je již sestaven. (použijte %s pro přepsání)

en: A specified key could not be exported from the keyring.
cs: Uvedený klíč se nepodařilo exportovat z klíčenky.

en: A specified key could not be listed.
cs: Požadovaný klíč nemůže být vypsán.

en: A specified key could not be removed from the keyring.
cs: Uvedený klíč se nepodařilo odebrat z klíčenky.

en: A specified keyfile could not be added to the keyring.
cs: Uvedený soubor s klíči nemohl být přidán do klíčenky.

en: A specified signature could not be listed.
cs: Požadovaný podpis lze vypsat.

en: Aborting...
cs: Rušení...

en: Adding %s file (%s)...
cs: Přidává se soubor %s (%s)...

en: Adding %s file...
cs: Přidán soubor %s...

en: Adding %s...
cs: Přidává se %s...

en: Adding package '%s'
cs: Přidává se balíček '%s'

en: Adding package signature...
cs: Přidávání podpisu balíčku...

en: An entry for '%s' already existed
cs: Záznam pro '%s' již existuje

en: Appending keys from %s.gpg...
cs: Přídávám klíče z %s.gpg...

en: Branching %s...
cs: Vytváření větve %s...

en: Can not use '%s' architecture with other architectures
cs: Architekturu '%s' není možné použít s jinými architekturami

en: Cannot create temp directory for database building.
cs: Nelze vytvořit dočasný adresář pro sestavení databáze.

en: Cannot find the %s binary required for all %s operations.
cs: Nelze nalézt program %s nutný ke všem %s operacím.

en: Cannot find the gpg binary! Is GnuPG installed?
cs: Nelze najít program gpg! Máte nainstalované GnuPG?

en: Cannot use armored signatures for packages: %s
cs: Nelze použít armored podpisy pro balíčky: %s

en: Checking buildtime dependencies...
cs: Kontrola buildtime závislostí...

en: Checking for packaging issues...
cs: Kontrola chyb při balení...

en: Checking runtime dependencies...
cs: Kontrola runtime závislostí...

en: Cleaning up...
cs: Probíhá čištění...

en: Cloning %s %s repo...
cs: Klonování repozitáře %s %s ...

en: Compressing man and info pages...
cs: Komprimují se man a info stránky...

en: Compressing package...
cs: Komprimuje se balíček...

en: Compressing source package...
cs: Komprimuje se zdrojový balíček...

en: Computing checksums...
cs: Vytváření kontrolních součtů...

en: Conflicting %s and %s functions in %s
cs: Konfliktní funkce %s a %s v %s

en: Copying source files needed for debug symbols...
cs: Kopírování zdrojových souborů potřebných pro ladící symboly...

en: Could not resolve all dependencies.
cs: Nelze vyřešit všechny závislosti.

en: Could not update key: %s
cs: Nelze aktualizovat klíč: %s

en: Created signature file %s.
cs: Vytvořen podpisový soubor %s.

en: Created signature file '%s'
cs: Vytvořen podpisový soubor '%s'

en: Creating '%s' db entry...
cs: Vytváření záznamu databáze '%s'...

en: Creating package "%s"...
cs: Vytváří se balíček "%s"...

en: Creating source package...
cs: Vytváří se zdrojový balíček...

en: Creating updated database file '%s'
cs: Vytváří se aktualizovaný soubor databáze '%s'

en: Creating working copy of %s %s repo...
cs: Vytváření pracovní kopie repozitáře %s %s ...

en: Database signature file verified.
cs: Soubor s podpisem databáze ověřen.

en: Database signature was NOT valid!
cs: Podpis databáze NEBYL platný!

en: Disabled %s key. | Disabled %s keys.
cs[0]: Zakázán %s klíč
cs[1]: Zakázány %s klíče
cs[2]: Zakázáno %s klíčů
cs[3]: Zakázáno %s klíčů

en: Disabling key %s...
cs: Rušení klíče %s...

en: Disabling revoked keys in keyring...
cs: Rušení odvolaných klíčů v klíčence...

en: Do not use the %s option. This option is only for internal use by %s.
cs: Nepoužívejte volbu %s. Tato volba slouží jen pro vnitřní užití pro %s.

en: Done.
cs: Hotovo.

en: Dotfile found in package root '%s'
cs: V kořeni balíčku '%s' nalezen soubor s tečkou na začátku

en: Downloading %s...
cs: Stahuje se %s...

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: Entering %s environment...
cs: Vstupuje se do %s prostředí...

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n
cs: Příklad:  repo-add /cesta/k/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n
cs: Příklad:  repo-remove /cesta/k/repo.db.tar.gz kernel26\n

en: Extra %s function for split package '%s'
cs: Doplňující funkce %s pro rozdělený balíček '%s'

en: Extracting %s to a temporary location...
cs: Rozbalování balíčku %s na dočasné místo…

en: Extracting %s with %s
cs: Rozbaluje se %s pomocí %s

en: Extracting sources...
cs: Rozbalují se zdrojové soubory...

en: FAILED
cs: NEPROŠEL

en: Failed to acquire lockfile: %s.
cs: Selhalo získání zamykacího souboru: %s.

en: Failed to add %s file to package.
cs: Selhalo přidání %s souboru do balíčku.

en: Failed to change to directory %s
cs: Nelze přejít do složky %s

en: Failed to create package file.
cs: Selhalo vytvoření balíčku.

en: Failed to create source package file.
cs: Selhalo vytváření zdrojového balíčku.

en: Failed to create the directory $%s (%s).
cs: Nepodařilo se vytvořit složku %s (%s).

en: Failed to extract %s
cs: Selhalo rozbalení %s

en: Failed to install built package(s).
cs: Selhala instalace vytvořeného balíčku.

en: Failed to lookup key by name:
cs: Nelze najít klíč podle jména:

en: Failed to remove installed dependencies.
cs: Selhalo odstranění nainstalovaných závislostí.

en: Failed to sign package database file '%s'
cs: Selhalo podepsání souboru databáze balíčků '%s'

en: Failed to sign package file %s.
cs: Podepsání souboru balíčku %s se nezdařilo.

en: Failed to source %s
cs: Nelze najít %s

en: Failed to update %s from %s to %s
cs: Selhala aktualizace %s z %s na %s

en: Failure while branching %s
cs: Chyba při vytváření nové větve %s

en: Failure while calculating %s %s checksum
cs: Chyba výpočtu kontrolního součtu  %s %s

en: Failure while checking out version %s, the git tag has been forged
cs: Chyba při přepínání na verzi %s, štítek v gitu byl podvržen

en: Failure while creating working copy of %s %s repo
cs: Chyba při vytváření pracovní kopie repozitáře %s %s

en: Failure while downloading %s
cs: Selhalo stažení %s

en: Failure while downloading %s %s repo
cs: Chyba při stahování repozitáře %s %s

en: Failure while pulling %s
cs: Selhalo stažení %s

en: Failure while updating %s %s repo
cs: Chyba při aktualizaci repozitáře %s %s

en: Failure while updating working copy of %s %s repo
cs: Chyba při aktualizaci pracovní kopie repozitáře %s %s

en: File %s does not exist and could not be imported.
cs: Soubor %s neexistuje a nemohl být importován.

en: File '%s' not found.
cs: Soubor '%s' nebyl nalezen.

en: Finished making: %s
cs: Dokončeno vytváření: %s

en: Found %s
cs: Nalezen %s

en: Generating %s file...
cs: Vytváření %s souboru...

en: Generating .MTREE file...
cs: Vytváření .MTREE souboru ...

en: Generating checksums for source files...
cs: Počítají se kontrolní součty zdrojových souborů...

en: Generating pacman master key. This may take some time.
cs: Generování hlavního klíče pacman. Bude to chvíli trvat.

en: Held by process %s
cs: Vlastněný procesem %s

en: If %s is not specified, %s will look for '%s'
cs: Když není zadáno %s, %s bude hledat '%s'

en: Importing owner trust values...
cs: Načítání důvěry vlastníků...

en: Installing %s package group with %s...
cs: Instaluje se skupina balíčků %s pomocí %s ...

en: Installing missing dependencies...
cs: Instalují se chybějící závislosti...

en: Installing package %s with %s...
cs: Instaluje se balíček %s pomocí %s ...

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
cs: Kontrolní součty (%s) nesouhlasí s velikostí pole zdrojů.

en: Integrity checks are missing for: %s
cs: Chybí kontrolní součty pro: %s

en: Invalid command name '%s' specified.
cs: Byl zadán chybný příkaz '%s'.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
cs: Zadán chybný algoritmus '%s' pro kontrolu integrity.

en: Invalid package file '%s'.
cs: Neplatný soubor balíčku '%s'.

en: Invalid package signature file '%s'.
cs: Neplatný podpis souboru balíčku '%s'.

en: Invalid value for %s: %s
cs: Neplatná hodnota pro %s: %s

en: Key name is ambiguous:
cs: Jméno klíče je dvojznačné:

en: Leaving %s environment.
cs: Opouští se prostředí %s.

en: Locally signed %s key. | Locally signed %s keys.
cs[0]: Lokálně podepsán %s klíč.
cs[1]: Lokálně podepsány %s klíče.
cs[2]: Lokálně podepsáno %s klíčů.
cs[3]: Lokálně podepsáno %s klíčů.

en: Locally signing key %s...
cs: Lokálně podepisuji klíč %s...

en: Locally signing trusted keys in keyring...
cs: Lokálně podepisuji důvěřované klíče v klíčence...

en: Make packages compatible for use with pacman
cs: Vytvořit balíčky kompatibilní pro použití s programem pacman

en: Making package: %s
cs: Vytváří se balíček: %s

en: Manage pacman's list of trusted keys
cs: Správa seznamu důvěryhodných klíčů pro pacman

en: Missing %s directory.
cs: Chybí složka %s.

en: Missing %s function for split package '%s'
cs: Chybí funkce balíčku %s pro rozdělení balíčku '%s'

en: Missing %s function in %s
cs: Chybí %s funkce v %s

en: Missing dependencies:
cs: Chybějící závislosti:

en: Multiple operations specified.
cs: Uvedeno více operací.

en: NOT FOUND
cs: NENALEZEN

en: No changes made to package database.
cs: Databáze balíčků nebyla změněna.

en: No existing signature found, skipping verification.
cs: Nenalezen žádný podpis, přeskakuji ověřování.

en: No keyring files exist in %s.
cs: V %s nejsou žádné soubory s klíčenkou.

en: No packages remain, creating empty database.
cs: Nezůstaly žádné balíčky, vytváří se prázdná databáze.

en: No targets specified
cs: nejsou specifikovány žádné cíle

en: One or more PGP signatures could not be verified!
cs: Jeden nebo více podpisů PGP se nepodařilo ověřit!

en: One or more files did not pass the validity check!
cs: Jeden nebo více souborů neprošlo kontrolou validity!

en: Operations:
cs: Akce:

en: Options:
cs: Volby:

en: Options:\n
cs: Volby:\n

en: PACKAGER should have the format 'Example Name <email@address.invalid>'
cs: Parametr PACKAGER by měl být ve formátu 'Jméno Příjmení <email@address.invalid>'

en: Package contains paths with newlines
cs: Balíček obsahuje cesty se znakem odřádkování

en: Package contains reference to %s
cs: Balíček obsahuje odkaz na %s

en: Package database was not modified due to errors.
cs: Databáze balíčků nebyla aktualizována kvůli chybám.

en: Package directory is ready.
cs: Adresář balíčků je připraven.

en: Package matching '%s' not found.
cs: Balíček odpovídající '%s' nebyl nalezen.

en: Pacman is currently in use, please wait...
cs: Pacman se používá jinde, čekejte prosím…

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
cs: Byl nalezen zámek pacmana. Nelze pokračovat, pokud pacman běží.

en: Part of the package group has already been built. (use %s to overwrite)
cs: Část skupiny balíčků je již sestavena. (použijte %s pro přepsání)

en: Passed
cs: Prošel

en: Please make sure you really trust them.
cs: Prosím ověřte, že jim skutečně důvěřujete.

en: Please move along, there is nothing to see here.\n
cs: Prosím jděte dál, zde není nic k vidění. \n

en: Please run %s with each operation separately.
cs: Prosím spusťte %s pro každou operaci samostatně.

en: Pre-3.5 database format detected - upgrading...
cs: Zjištěn formát databáze před verzí 3.5 - aktualizuje se...

en: Pre-4.2 database format detected - upgrading...
cs: Zjištěn formát databáze před verzí 4.2 - aktualizuje se...

en: Pulling %s...
cs: Stahuji %s...

en: Purging unwanted files...
cs: Promazávají se zbytečné soubory...

en: Remote key not fetched correctly from WKD or keyserver.
cs: Vzdálený klíč nebyl správně načten z WKD nebo serveru s klíči.

en: Remote key not fetched correctly from keyserver.
cs: Vzdálený klíč nebyl správně stáhnut ze serveru s klíči.

en: Removing %s files...
cs: Odstraňují se %s soubory...

en: Removing doc files...
cs: Odstraňují se doc soubory...

en: Removing empty directories...
cs: Odstraňují se prázdné adresáře...

en: Removing existing %s directory...
cs: Odstraňuje se existující adresář %s ...

en: Removing existing entry '%s'...
cs: Odstraňuje se existující záznam '%s'...

en: Removing old package file '%s'
cs: Odstraňuje se starý soubor balíčku '%s'

en: Removing static library files...
cs: Odstraňování souborů statických knihoven...

en: Repository file '%s' could not be created.
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor repozitáře %s.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
cs: Soubor repozitáře '%s' není vhodná databáze pacman.

en: Repository file '%s' was not found.
cs: Repozitář "%s" nebyl nalezen.

en: Requested package %s is not provided in %s
cs: Požadovaný balíček %s není poskytovaný balíčkem %s

en: Retrieving sources...
cs: Získávají se zdrojové soubory...

en: Running %s as root is not allowed as it can cause permanent,\ncatastrophic damage to your system.
cs: Spuštění %s jako root není povoleno, protože může způsobit trvalou,\nkatastrofickou škodu na vašem systému.

en: SIGNATURE NOT FOUND
cs: PODPIS NENALEZEN

en: SOURCE FILE NOT FOUND
cs: ZDROJOVÝ SOUBOR NENALEZEN

en: Searching for package '%s'...
cs: Vyhledává se balíček '%s'...

en: Signing database '%s'...
cs: Podepisování databáze '%s'...

en: Signing package(s)...
cs: Podepisování balíčku(ů)...

en: Signing package...
cs: Podepisování balíčku...

en: Skipped
cs: Vynecháno

en: Skipping all source file integrity checks.
cs: Vynechává se kontrola integrity.

en: Skipping dependency checks.
cs: Neprovádí se kontrola závislostí.

en: Skipping verification of source file PGP signatures.
cs: Vynechává se ověřování PGP podpisů zdrojových souborů.

en: Skipping verification of source file checksums.
cs: Vynechává se ověřování kontrolních součtů.

en: Source package created: %s
cs: Zdrojový balíček vytvořen: %s

en: Sources are ready.
cs: Zdroje jsou připraveny.

en: Sparse arrays are not allowed for source
cs: Rozptýlená pole nejsou povolena jako zdroje

en: Starting %s()...
cs: Spouští se %s()...

en: Stripping unneeded symbols from binaries and libraries...
cs: Odstraňují se nepotřebné ladící informace z binárních souborů a knihoven...

en: The download program %s is not installed.
cs: Program pro stahování %s není nainstalován.

en: The fingerprint of a specified key could not be determined.
cs: Nepodařilo se určit otisk vybraného klíče.

en: The key %s does not exist in your keyring.
cs: Klíč %s neexistuje ve vaší klíčence.

en: The key identified by %s could not be edited.
cs: Klíč určený %s se nepodařilo upravit.

en: The key identified by %s could not be found locally.
cs: Klíč určený %s nebyl lokálně nalezen.

en: The keyring file %s does not exist.
cs: Soubor s klíčenkou %s neexistuje.

en: The package group has already been built, installing existing packages...
cs: Skupina balíčků je již sestavena, instalují se existující balíčky...

en: The package group has already been built. (use %s to overwrite)
cs: Skupina balíčků je již sestavena. (použijte %s pro přepsání)

en: The signature %s is not trusted.
cs: Podpis %s je nedůvěryhodný.

en: The signature verification for %s failed.
cs: Ověření podpisu pro %s selhalo.

en: There is no key in your keyring.
cs: Ve vaší klíčence není žádný klíč.

en: There is no secret key available to sign with.
cs: Neexistuje žádný soukromý klíč, kterým by se dalo podepsat.

en: These options can be passed to %s:
cs: Tyto volby se předají %s:

en: This is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
cs: Toto je svobodný software; podmínky pro kopírování viz. zdrojový kód\nNejsou poskytovány ŽÁDNÉ ZÁRUKY, v rozsahu povoleném zákonem.\n

en: Tidying install...
cs: Pročišťuje se instalace...

en: Trust database could not be updated.
cs: Databáze důvěry nebyla aktualizována.

en: Unable to find source file %s.
cs: Nepodařilo se nalézt zdrojový soubor %s.

en: Unknown download protocol: %s
cs: Neznámý protokol pro stahování: %s

en: Unrecognized reference: %s
cs: Nerozpoznaný odkaz: %s

en: Updated version: %s
cs: Aktualizovaná verze: %s

en: Updating %s %s repo...
cs: Aktualizuji repozitář %s %s ...

en: Updating trust database...
cs: Aktualizuje se databáze důvěry...

en: Upgrade the local pacman database to a newer format
cs: Aktualizovat lokální databázi programu pacman na nejnovější formát

en: Usage: %s [options]
cs: Použití: %s [volby]

en: Usage: %s [options] operation [targets]
cs: Použití: %s [volby] akce [cíle]

en: Usage: repo-add [options] <path-to-db> <package> ...\n
cs: Použití: repo-add [parametry] <path-to-db> <package> ...\n

en: Usage: repo-remove [options] <path-to-db> <packagename> ...\n
cs: Použití: repo-remove [parametry] <path-to-db> <packagename> ...\n

en: Use '%s' to correct the keyring permissions.
cs: Použije '%s' k opravě práv klíčenky.

en: Use '%s' to generate a default secret key.
cs: Použijte '%s' pro vytvoření výchozího soukromého klíče.

en: Using existing %s tree
cs: Používám existující %s strom

en: Validating %s files with %s...
cs: Kontrola %s souborů pomocí %s...

en: Verifying database signature...
cs: Ověřuje se podpis databáze...

en: Verifying source file signatures with %s...
cs: Kontrola podpisů zdrojových souborů pomocí %s...

en: WARNING:
cs: VAROVÁNÍ:

en: Warnings have occurred while verifying the signatures.
cs: Během kontroly podpisů nastala varování.

en: You do not have sufficient permissions to read the %s keyring.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění pro čteni klíčenky %s.

en: You do not have sufficient permissions to run this command.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění spouštět tento příkaz.

en: You do not have write permission for the directory $%s (%s).
cs: Nemáte práva zápisu pro složku %s (%s).

en: You must have correct permissions to upgrade the database.
cs: Musíte mít správná oprávnění k aktualizaci databáze.

en: \nSee %s(8) for more details and descriptions of the available options.\n
cs: \nViz %s(8) pro více informací a popis dostupných voleb. \n

en: bad signature from public key
cs: špatný podpis veřejným klíčem

en: error during signature verification
cs: chyba v průběhu ověřování podpisu

en: flags
cs: příznaky

en: invalid option
cs: neplatný přepínač

en: invalid public key
cs: neplatný veřejný klíč

en: no operation specified (use -h for help)
cs: nezadána žádná operace ( -h pro nápovědu)

en: option '%s' does not allow an argument
cs: volba '%s' nedovoluje žádný argument

en: option '%s' is ambiguous; possibilities:
cs: volba '%s' je nejasná; možnosti:

en: option '%s' requires an argument
cs: volba '%s' vyžaduje nějaký argument

en: option requires an argument
cs: volba vyžaduje nějaký argument

en: options:
cs: volby:

en: pkgver() generated an invalid version: %s
cs: pkgver() vygeneroval neplatnou verzi: %s

en: public key %s has been revoked
cs: veřejný klíč %s byl odvolán

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n
cs: repo-add aktualizuje databázi balíčků pomocí čtení souboru balíčku.\nNa příkazové řádce může být uvedeno více balíčků pro přidání.\n\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n
cs: repo-remove aktualizuje databázi balíčků odstraňováním balíčků podle jména\nuvedeného na příkazové řádce z dané databáze. Na příkazové řádce může být\nuvedeno více balíčků pro odebrání.\n

en: symlink '%s' points outside pacman root, manual repair required
cs: symlink '%s' míří mimo kořen programu pacman, vyžadována manuální náprava

en: the key has expired.
cs: platnost klíče vypršela.

en: the public key %s is not trusted
cs: veřejný klíč %s není důvěryhodný

en: the signature has expired.
cs: platnost podpisu vypršela.

en: unknown public key
cs: neznámý veřejný klíč
