gnupg2 2.4.2 - en to cs translation catalogue (2194 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
cs: 
    Napište identifikátor uživatele (user ID). Ukončete prázdným řádkem:

en: 
    GnuPG needs to construct a user ID to identify your key.
cs: 
    GnuPG potřebuje sestrojit uživatelské ID, aby bylo možné rozpoznat
    váš klíč.

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
cs: 
    Vyberte obrázek, který bude použit jako Vaše fotografické ID. Obrázek musí
    být ve formátu JPEG. Nezapomeňte, že obrázek bude uložen ve Vašem veřejném
    klíči - velký obrázek bude mít za následek velmi velký veřejný klíč !
    Vhodná velikost obrázku je asi 240x288.

en: 
    Supported algorithms:
cs: 
    Podporované algoritmy:

en: 
    You need a user ID to identify your key; the software constructs the user ID
    from the Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
cs: 
    Aby bylo možné rozpoznat váš klíč, musíte znát identifikátor uživatele;
    program jej složí z vašeho jména a příjmení, komentáře e-mailové adresy
    v tomto tvaru:
        „Magda Prochazkova (student) <magda@domena.cz>“

en:                 aka
cs:           alias

en:                 aka "%s"
cs:                 alias „%s“

en:                issuer "%s"
cs:                vydavatel „%s“

en:                using %s key %s
cs:                použití %s klíče %s

en:               imported: %lu
cs:                      importováno: %lu

en:              unchanged: %lu
cs:                        beze změn: %lu

en:            new subkeys: %lu
cs:                    nové podklíče: %lu

en:            trusted certificates: %u (%u,%u,%u,%u)
cs:          důvěryhodných certifikátů: %u (%u,%u,%u,%u)

en:           new user IDs: %lu
cs:                nová ID uživatelů: %lu

en:           not imported: %lu
cs:                    neimportováno: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
cs:                 bez ID uživatele: %lu

en:          "%s": preference for AEAD algorithm %s
cs:          "%s": předvolby pro AEAD algoritmus %s

en:          "%s": preference for cipher algorithm %s
cs:          "%s": předvolby pro šifrovací algoritmus %s

en:          "%s": preference for compression algorithm %s
cs:          "%s": předvolby pro komprimační algoritmus %s

en:          "%s": preference for digest algorithm %s
cs:          "%s": předvolby pro hashovací algoritmus %s

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
cs:          Není jisté, zda tento podpis patří vlastníkovi.

en:          The signature is probably a FORGERY.
cs:          Tento podpis je pravděpodobně PADĚLANÝ.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
cs:          Nic nenaznačuje tomu, že tento podpis patří vlastníkovi klíče.

en:          This could mean that the signature is forged.
cs:          To může znamenat, že podpis je padělaný.

en:         new signatures: %lu
cs:                     nové podpisy: %lu

en:       "%s"
cs:       „%s“

en:       Card serial no. =
cs:   Sériové číslo karty =

en:       Key fingerprint =
cs:           Otisk klíče =

en:       Subkey fingerprint:
cs:           Otisk podklíče:

en:       secret keys read: %lu
cs:             přečtené tajné klíče: %lu

en:       skipped new keys: %lu
cs:            přeskočeny nové klíče: %lu

en:       user IDs cleaned: %lu
cs:        odstraněné uživatelské ID: %lu

en:      Subkey fingerprint:
cs:          Otisk podklíče:

en:     runtime cached certificates: %u
cs: za běhu zapamatovaných certifikátů: %u

en:     signatures cleaned: %lu
cs:               odstraněné podpisy: %lu

en:     skipped PGP-2 keys: %lu
cs:            přeskočeny klíče PGP2: %lu

en:    (%c) Finished
cs:    (%c) Konec

en:    (%c) Toggle the authenticate capability
cs:    (%c) Přepnout schopnost autentizovat

en:    (%c) Toggle the encrypt capability
cs:    (%c) Přepnout schopnost šifrovat

en:    (%c) Toggle the sign capability
cs:    (%c) Přepnout schopnost podepisovat

en:    (%d) DSA (set your own capabilities)%s
cs:    (%d) DSA (nastavit si vlastní použití)%s

en:    (%d) DSA (sign only)%s
cs:    (%d) DSA (pouze pro podpis)%s

en:    (%d) DSA and Elgamal%s
cs:    (%d) DSA a Elgamal%s

en:    (%d) ECC (sign and encrypt)%s
cs:    (%d) ECC (podpis a šifrování)%s

en:    (%d) Elgamal (encrypt only)%s
cs:    (%d) Elgamal (pouze pro šifrování)%s

en:    (%d) Existing key
cs:    (%d) Existující klíč

en:    (%d) Existing key from card
cs:    (%d) Klíč existující na kartě

en:    (%d) RSA (encrypt only)%s
cs:    (%d) RSA (pouze pro šifrování)%s

en:    (%d) RSA (set your own capabilities)%s
cs:    (%d) RSA (nastavit si vlastní použití)%s

en:    (%d) RSA (sign only)%s
cs:    (%d) RSA (pouze pro podpis)%s

en:    (%d) RSA and RSA%s
cs:    (%d) RSA a RSA%s

en:    (%d) encrypt
cs:    (%d) šifrovat

en:    (%d) sign
cs:    (%d) podepisovat

en:    (%d) sign, encrypt
cs:    (%d) podepisovat, šifrovat

en:    (0) I will not answer.%s
cs:    (0) Neodpovím.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
cs:    (1) Nijak jsem to nekontroloval(a).%s

en:    (1) Signature key
cs:    (1) Podepisovací klíč

en:    (2) Encryption key
cs:    (2) Šifrovací klíč

en:    (2) I have done casual checking.%s
cs:    (2) Částečně jsem to ověřil(a).%s

en:    (3) Authentication key
cs:    (3) Autentizační klíč

en:    (3) I have done very careful checking.%s
cs:    (3) Velmi pečlivě jsem to ověřil(a).%s

en:    issuer =
cs: vydavatel =

en:    new key revocations: %lu
cs:              nové revokace klíčů: %lu

en:   %d = I do NOT trust
cs:   %d = Nedůvěřuji

en:   %d = I don't know or won't say
cs:   %d = Nevím nebo neřeknu

en:   %d = I trust fully
cs:   %d = Důvěřuji úplně

en:   %d = I trust marginally
cs:   %d = Důvěřuji částečně

en:   %d = I trust ultimately
cs:   %d = Důvěřuji absolutně

en:   (     issuer valid from
cs:   (   vydavatel platný od

en:   (  signature created at
cs:   (       podpis vytvořen

en:   (%d) ECC (encrypt only)%s
cs:   (%d) ECC (pouze pro šifrování)%s

en:   (%d) ECC (set your own capabilities)%s
cs:   (%d) ECC (nastavit si vlastní použití)%s

en:   (%d) ECC (sign only)
cs:   (%d) ECC (pouze pro podpis)

en:   (%d) Existing key from card%s
cs:   (%d) Klíč existující na kartě%s

en:   (%d) Existing key%s
cs:   (%d) Existující klíč%s

en:   (certificate created at
cs:   (   certifikát vytvořen

en:   (certificate valid from
cs:   (   certifikát planý od

en:   SHA1 fingerprint = %s
cs:         otisk SHA1 = %s

en:   Since this binding's policy was 'auto', it has been changed to 'ask'.
cs:   Protože pravidlo této vazby bylo „auto“, bylo změněno na „ask“ (zeptat se).

en:   Unable to sign.
cs:   Nelze podepsat.

en:   aka "%s"
cs:   alias „%s“

en:   m = back to the main menu
cs:   m = zpět do hlavního menu

en:   q = quit
cs:   u = ukončit

en:   s = skip this key
cs:   s = přeskočit tento klíč

en:   secret keys imported: %lu
cs:          importované tajné klíče: %lu

en:   subject =
cs:   subjekt =

en:  (%d validity count cleared)
     |  (%d validity counts cleared)
cs[0]:  (vymazáno %d počítadlo platnosti)
cs[1]:  (vymazána %d počítadla platnosti)
cs[2]:  (vymazáno %d počítadel platnosti)

en:  (%lu signature)
     |  (%lu signatures)
cs[0]:  (%lu podpis)
cs[1]:  (%lu podpisy)
cs[2]:  (%lu podpisů)

en:  (end with an empty line):
cs:  (ukončete prázdným řádkem):

en:  (main key ID %s)
cs:  (ID hlavního klíče %s)

en:  (non-exportable)
cs:  (neexportovatelné)

en:  (non-revocable)
cs:  (neodvolatelné)

en:  (optional; end with an empty line):
cs:  (volitelné; ukončete prázdným řádkem):

en:  (reordered signatures follow)
cs:  (následují přeřazené podpisy)

en:  *default*
cs:  *výchozí*

en:  - skipped
cs:  – přeskočeno

en:  ERROR: The CRL will not be used
cs:  CHYBA: CRL nebude použit

en:  ERROR: The CRL will not be used because it was still too old after an update!
cs:  CHYBA: CRL nebude použit, protože i po aktualizaci byl příliš starý!

en:  ERROR: The CRL will not be used due to an unknown critical extension!
cs:  CHYBA: CRL nebude použit kvůli neznámému kritickému rozšíření!

en:  ERROR: This cached CRL may have been tampered with!
cs:  CHYBA: Tento zapamatovaný CRL byl možná pozměněn!

en:  Primary key fingerprint:
cs:   Otisk primárního klíče:

en:  WARNING: invalid cache record length
cs:  POZOR: neplatná délka záznamu keše

en:  secret keys unchanged: %lu
cs:            tajné klíče nezměněny: %lu

en: "%s" is not a fingerprint
cs: „%s“ není otisk

en: "%s" is not a proper fingerprint
cs: „%s“ není řádný otisk

en: "%s" is not a proper mail address
cs: „%s“ není správná e-mailová adresa

en: "%s" is not the primary fingerprint
cs: „%s“ není primární otisk

en: "%s" not a key ID: skipping
cs: „%s“ není ID klíče: přeskočeno

en: "%s" was already locally signed by key %s
cs: „%s“ je již lokálně podepsán klíčem %s

en: "%s" was already signed by key %s
cs: „%s“ je již podepsán klíčem %s

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
cs: # Seznam přidělených hodnot důvěry, vytvořen %s
    # (Použijte „gpg --import-ownertrust“ k jeho obnově)

en: %d Admin PIN attempt remaining before card is permanently locked
     | %d Admin PIN attempts remaining before card is permanently locked
cs[0]: Do trvalého uzamčení karty zůstává %d pokus na zadání PINu správce
cs[1]: Do trvalého uzamčení karty zůstávají %d pokusy na zadání PINu správce
cs[2]: Do trvalého uzamčení karty zůstává %d pokusů na zadání PINu správce

en: %d bad signature
     | %d bad signatures
cs[0]: %d špatný podpis
cs[1]: %d špatné podpisy
cs[2]: %d špatných podpisů

en: %d duplicate signature removed
     | %d duplicate signatures removed
cs[0]: %d duplicitní podpis odstraněn
cs[1]: %d duplicitní podpisy odstraněny
cs[2]: %d duplicitních podpisů odstraněno

en: %d good signature
     | %d good signatures
cs[0]: %d dobrý podpis
cs[1]: %d dobré podpisy
cs[2]: %d dobrých podpisů

en: %d key processed | %d keys processed
cs[0]: zpracován %d klíč
cs[1]: zpracovány %d klíče
cs[2]: zpracováno %d klíčů

en: %d signature not checked due to a missing key
     | %d signatures not checked due to missing keys
cs[0]: %d podpis neověřen, protože chybí klíč
cs[1]: %d podpisy neověřeny, protože chybí klíče
cs[2]: %d podpisů neověřeno, protože chybí klíče

en: %d signature not checked due to an error
     | %d signatures not checked due to errors
cs[0]: %d podpis neověřen, protože došlo k chybě
cs[1]: %d podpisy neověřeny, protože došlo k chybám
cs[2]: %d podpisů neověřeno, protože došlo k chybám

en: %d signature reordered
     | %d signatures reordered
cs[0]: %d podpis přeřazen
cs[1]: %d podpisy přeřazeny
cs[2]: %d podpisů přeřazeno

en: %lld~day | %lld~days
cs[0]: %lld~dne
cs[1]: %lld~dnů
cs[2]: %lld~dnů

en: %lld~hour | %lld~hours
cs[0]: %lld~hodiny
cs[1]: %lld~hodin
cs[2]: %lld~hodin

en: %lld~minute | %lld~minutes
cs[0]: %lld~minuty
cs[1]: %lld~minut
cs[2]: %lld~minut

en: %lld~month | %lld~months
cs[0]: %lld~měsíce
cs[1]: %lld~měsíců
cs[2]: %lld~měsíců

en: %lld~second | %lld~seconds
cs[0]: %lld~sekundy
cs[1]: %lld~sekund
cs[2]: %lld~sekund

en: %lld~week | %lld~weeks
cs[0]: %lld~týdne
cs[1]: %lld~týdnů
cs[2]: %lld~týdnů

en: %lld~year | %lld~years
cs[0]: %lld~roku
cs[1]: %lld~roků
cs[2]: %lld~roků

en: %lu key cached | %lu keys cached
cs[0]: %lu klíč uložen v keši
cs[1]: %lu klíče uloženy v keši
cs[2]: %lu klíčů uloženo v keši

en: %lu keys cached so far (%lu signature)
     | %lu keys cached so far (%lu signatures)
cs[0]: %lu klíčů již uloženo v keši (%lu podpis)
cs[1]: %lu klíčů již uloženo v keši (%lu podpisy)
cs[2]: %lu klíčů již uloženo v keši (%lu podpisů)

en: %lu keys processed so far
cs: %lu klíče byly doposud zpracovány

en: %s
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %s,
    created %s%s.
    %s
cs: %s
    „%.*s“
    %ubitový klíč %s, ID %s,
    vytvořen %s%s.
    %s

en: %s %s stopped
cs: %s %s pozastaveno

en: %s card no. %s detected
cs: Nalezena karta %s číslo %s

en: %s does not yet work with %s
cs: %s dosud není funkční s %s

en: %s encrypted data
cs: data zašifrovaná pomocí %s

en: %s is not compliant with %s mode
cs: %s není v souladu s režimem %s

en: %s is too old (need %s, have %s)
cs: %s je příliš stará (potřeba %s, přítomna %s)

en: %s key %s requires a %zu bit or larger hash (hash is %s)
cs: %s klíč %s vyžaduje hash o délce %zu nebo více bitů (hash je %s)

en: %s key %s uses an unsafe (%zu bit) hash
cs: %s klíč %s používá nebezpečný (%zubitový) hash

en: %s key uses an unsafe (%u bit) hash
cs: %s klíč používá nebezpečný (%ubitový) hash

en: %s keys may be between %u and %u bits long.
cs: klíč %s může mít délku v intervalu %u až %u bitů.

en: %s keysizes must be in the range %u-%u
cs: velikost klíče %s musí být v intervalu %u-%u

en: %s makes no sense with %s!
cs: %s nedává s %s smysl!

en: %s not allowed with %s!
cs: Není dovoleno používat %s s %s!

en: %s signature, digest algorithm %s%s%s
cs: podpis %s, hashovací algoritmus %s%s%s

en: %s.%s encrypted data
cs: data zašifrovaná pomocí %s.%s

en: %s.%s encrypted session key
cs: klíč sezení zašifrovaný pomocí %s.%s

en: %s.%s encryption will be used
cs: bude použito šifrování %s.%s

en: %s/%s signature from: "%s"
cs: %s/%s podpis od: „%s“

en: %s/%s signature using %s key %s
cs: %s/%s podpis vytvořen pomocí %s klíče %s

en: %s/%s.%s encrypted for: "%s"
cs: zašifrováno pomocí %s/%s.%s pro: „%s“

en: %s: There is limited assurance this key belongs to the named user
cs: %s: Je zde částečná důvěra, že tento klíč patří uvedenému uživateli

en: %s: There is no assurance this key belongs to the named user
cs: %s: Nic nenaznačuje tomu, že tento klíč patří uvedenému uživateli

en: %s: This key is bad!  It has been marked as untrusted!
cs: %s: Tento klíč je špatný! Byl označen jako nedůvěryhodný!

en: %s: Verified 0 signatures.
cs: %s: Ověřeno 0 podpisů.

en: %s: Verified 0~signatures and encrypted 0~messages.
cs: %s: Ověřeno 0~podpisů a zašifrováno 0~zpráv.

en: %s: directory does not exist!
cs: %s: adresář neexistuje!

en: %s: error reading free record: %s
cs: %s: chyba při čtení volného záznamu: %s

en: %s: error reading version record: %s
cs: %s: chyba při čtení záznamu verze: %s

en: %s: error updating version record: %s
cs: %s: chyba při aktualizaci záznamu verze: %s

en: %s: error writing dir record: %s
cs: %s: chyba při zápisu adresářového záznamu: %s

en: %s: error writing version record: %s
cs: %s: chyba při zápisu záznamu verze: %s

en: %s: failed to append a record: %s
cs: %s: přidání záznamu selhalo: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
cs: %s: nepodařilo se vytvořit hashovací tabulku: %s

en: %s: failed to create version record: %s
cs: %s: nepodařilo se vytvořit záznam verze: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
cs: %s: vynulování záznamu selhalo: %s

en: %s: invalid file version %d
cs: %s: neplatná verze souboru %d

en: %s: invalid trustdb
cs: %s: neplatná databáze důvěry

en: %s: invalid trustdb created
cs: %s: vytvořena neplatná databáze důvěry

en: %s: keyring created
cs: %s: soubor klíčů (keyring) vytvořen

en: %s: not a trustdb file
cs: %s: není soubor databáze důvěry

en: %s: skipped: %s
cs: %s: přeskočeno: %s

en: %s: skipped: public key already present
cs: %s: přeskočeno: veřejný klíč je již obsažen v databázi

en: %s: skipped: public key is disabled
cs: %s: přeskočeno: veřejný klíč je neplatný (disabled)

en: %s: trustdb created
cs: %s: databáze důvěry vytvořena

en: %s: unknown suffix
cs: %s: neznámá přípona

en: %s: version record with recnum %lu
cs: %s: záznam verze s číslem %lu

en: %s:%d: deprecated option "%s"
cs: %s:%d: použití parametru „%s“ se nedoporučuje

en: %s:%d: invalid auto-key-locate list
cs: %s:%d: neplatný seznam auto-key-locate

en: %s:%d: invalid export options
cs: %s:%d: neplatný parametr pro export

en: %s:%d: invalid import options
cs: %s:%d: neplatný parametr pro import

en: %s:%d: invalid keyserver options
cs: %s:%d: neplatný parametr pro server klíčů

en: %s:%d: invalid list options
cs: %s:%d: neplatný parametr pro výpis

en: %s:%d: invalid verify options
cs: %s:%d: neplatný parametr pro ověření

en: %s:%u: "%s" is obsolete in this file - it only has effect in %s
cs: %s:%u: „%s“ je v tomto souboru zastaralý – účinkuje pouze v %s

en: %s:%u: garbage at end of line ignored
cs: %s:%u: nepořádek na konci řádku ignorován

en: %s:%u: ignoring unknown flag '%s'
cs: %s:%u: ignoruje se neznámý příznak „%s“

en: %s:%u: invalid fingerprint detected
cs: %s:%u: zjištěn neplatný otisk

en: %s:%u: line too long - skipped
cs: %s:%u: řádek je příliš dlouhý – přeskočen

en: %s:%u: obsolete option "%s" - it has no effect
cs: %s:%u: zastaralý parametr „%s“ – neúčinkuje

en: %s:%u: password given without user
cs: %s:%u: zadáno heslo bez uživatele

en: %s:%u: read error: %s
cs: %s:%u: chyba čtení: %s

en: %s:%u: skipping this line
cs: %s:%u: tento řádek se přeskakuje

en: %sNumber: %s%%0AHolder: %s%%0ACounter: %lu%s
cs: %sČíslo: %s%%0ADržitel: %s%%0APočítadlo: %lu%s

en: %sNumber: %s%%0AHolder: %s%s
cs: %sČíslo: %s%%0ADržitel: %s%s

en: '%s' already compressed
cs: „%s“ je již zkomprimován

en: '%s' does not appear to be a valid key ID, fingerprint or keygrip
cs: „%s“ nevypadá jako platné ID klíče, otisk klíče nebo keygrip

en: '%s' is an invalid LDAP URL
cs: „%s“ není platné LDAP URL

en: '%s' is not a JPEG file
cs: „%s“ není soubor ve formátu JPEG

en: '%s' is not a valid character set
cs: „%s“ není platná znaková sada

en: '%s' is not a valid expiration time
cs: „%s“ není platná doba expirace

en: '%s' is not a valid long keyID
cs: „%s“ není platný dlouhý keyID

en: '%s' is not a valid signature expiration
cs: „%s“ není platná doba expirace podpisu

en: '%s' is not an LDAP URL
cs: „%s“ není LDAP URL

en: '%s' matches multiple secret keys:
cs: „%s“ odpovídá více tajným klíčům:

en: (G)ood, (A)ccept once, (U)nknown, (R)eject once, (B)ad?
cs: (D)obrý, (P)řijmout jednou, (N)eznámý, (O)dmítnout jednou, špa(T)ný?

en: (No description given)
cs: (Nebyl zadán Žádný popis)

en: (Probably you want to select %d here)
cs: (Pravděpodobně zda chcete vybrat %d)

en: (This is a sensitive revocation key)
cs: (Toto je citlivý revokační klíč)

en: (Use the '%s' command.)
cs: (Použijte příkaz „%s“.)

en: (check argument of option '%s')
cs: (zkontrolujte argument volby „%s“)

en: (deadlock?)
cs: (uváznutí?)

en: (further info:
cs: (podrobnosti:

en: (policy: %s)
cs: (politika: %s)

en: (reported error: %s <%s>)
cs: (nahlášená chyba: %s <%s>)

en: (reported error: %s)
cs: (nahlášená chyba: %s)

en: (sensitive)
cs: (citlivá informace)

en: (this does not seem to be an encrypted message)
cs: (toto nevypadá jako zašifrovaná zpráva)

en: (this is the MD2 algorithm)
cs: (toto je algoritmus MD2)

en: (this is the RC2 algorithm)
cs: (toto je algoritmus RC2)

en: (unless you specify the key by fingerprint)
cs: (dokud neurčíte klíč jeho otiskem)

en: (use "help" to list choices)
cs: (možnosti lze vypsat příkazem „help“)

en: (use option "%s" to override)
cs: (přebijete přepínačem „%s“)

en: * The 'sign' command may be prefixed with an 'l' for local signatures (lsign),
      a 't' for trust signatures (tsign), an 'nr' for non-revocable signatures
      (nrsign), or any combination thereof (ltsign, tnrsign, etc.).
cs: * Příkaz „sign“ může být použit s předponou „l“ pro lokální podpis (lsign),
      s „t“ pro důvěryhodný podpis (tsign) nebo „nr“ pro neodvolatelný
      podpis (nrsign) nebo libovolnou jejich kombinací (ltsign, tnrsign, atd.).

en: , key algorithm
cs: , algoritmus klíče

en: --output doesn't work for this command
cs: --output pro tento příkaz není platný

en: 10 translator see trust.c:uid_trust_string_fixed
cs: 14 překladateli, podívej se na trustdb.c:uid_trust_string_fixed

en: 22 translator: see certreg-ui.c:gpgsm_gencertreq_tty
cs: 25 délka předešlého řetězce: see certreg-ui.c:gpgsm_gencertreq_tty

en: @
    (See the "info" manual for a complete listing of all commands and options)
cs: @
    (Úplný seznam příkazů a voleb naleznete v „info“ manuálu.)

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
cs: @
    (Pro úplný seznam všech příkazů a voleb nahlédněte do manuálové stránky.)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clear-sign [file]        make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
cs: @
    Příklady:
    
     -se -r Bob [soubor]        podepsat a zašifrovat pro uživatele Bob
     --clearsign [soubor]       vytvořit podpis čitelného dokumentu
     --detach-sign [soubor]     vytvořit podpis oddělený od dokumentu
     --list-keys [jména]        ukázat klíče
     --fingerprint [jména]      ukázat otisky

en: @
    Options:
cs: @
    Volby:

en: @Commands:
cs: @Příkazy:

en: @Options:
cs: @Volby:

en: A key for "%s" already exists
cs: Klíč pro „%s“ již existuje

en: A passphrase may not be a known term or match%%0Acertain pattern.
cs: Heslo by nemělo být známým slovem nebo se shodovat%%0As určitým vzorem.

en: A passphrase should be at least %u character long. | A passphrase should be at least %u characters long.
cs[0]: Heslo by mělo být dlouhé alespoň %u znak.
cs[1]: Heslo by mělo být dlouhé alespoň %u znaky.
cs[2]: Heslo by mělo být dlouhé alespoň %u znaků.

en: A passphrase should contain at least %u digit or%%0Aspecial character. | A passphrase should contain at least %u digits or%%0Aspecial characters.
cs[0]: Heslo by mělo obsahovat alespoň %u číslici nebo %%0Azvláštní znak.
cs[1]: Heslo by mělo obsahovat alespoň %u číslice nebo %%0Azvláštní znaky.
cs[2]: Heslo by mělo obsahovat alespoň %u číslic nebo %%0Azvláštních znaků.

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
cs: Odvolací certifikát je svým způsoben „bezpečnostní vypínač“, který
    veřejně prohlašuje, že klíč by se již neměl používat. Jednou zveřejněný
    odvolací certifikát již nelze vzít zpět.

en: ASCII armored output forced.
cs: nařízen výstup do formátu ASCII.

en: About to create a key for:
        "%s"
cs: Bude se vytvářet klíč pro:
        „%s“

en: Admin PIN
cs: PIN správce

en: Admin commands are allowed
cs: Příkazy správce jsou povoleny

en: Admin commands are not allowed
cs: Příkazy správce nejsou povoleny

en: Admin-only command
cs: Pouze příkazy správce

en: Allow
cs: Povolit

en: An ssh process requested the use of key%%0A  %s%%0A  (%s)%%0ADo you want to allow this?
cs: Proces SSH si vyžádal použití klíče%%0A  %s%%0A  (%s)%%0APřejete si to povolit?

en: Are you sure that you want to sign this key with your
    key "%s" (%s)
cs: Jste si jistý(á), že chcete podepsat tento klíč
    svým klíčem „%s“ (%s)

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
cs: Jste si jistý, že jej chcete stále přidat? (a/N)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
cs: Jste si jisti, že jej chcete stále odvolat? (a/N)

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
cs: Jste si jistý(á), že stále chcete podepsat tento klíč? (a/N)

en: Are you sure you want to appoint this key as a designated revoker? (y/N)
cs: Jste si jistí, že tento klíč chcete pověřit odvoláním? (a/N)

en: Are you sure you want to change the expiration time for multiple subkeys? (y/N)
cs: Jste si jistí, že chcete změnit dobu expirace více podklíčům? (a/N)

en: Are you sure you want to delete it? (y/N)
cs: Jste si jistý(á), že jej chcete smazat? (a/N)

en: Are you sure you want to replace it? (y/N)
cs: Jste si jistý(á), že jej chcete přepsat? (a/N)

en: Are you sure you want to use it? (y/N)
cs: Jste si jistý(á), že jej chcete použít? (a/N)

en: Assuan accept problem: %s
cs: problém příjmu Assuanu: %s

en: Assuan processing failed: %s
cs: zpracování Assuanu se nezdařilo: %s

en: Authenticate
cs: Autentizace

en: Authentication key
cs: Autentizační klíč

en: Available keys:
cs: Dostupné klíče:

en: BAD signature from "%s"
cs: ŠPATNÝ podpis od „%s“

en: Bad PIN
cs: Špatný PIN

en: Bad Passphrase
cs: Špatné heslo

en: Begin CRL dump (retrieved via %s)
cs: Zahajuje se výpis CRL (získán přes %s)

en: CA fingerprint:
cs: Otisk CA:

en: CRC error; %06lX - %06lX
cs: Chyba CRC; %06lX - %06lX

en: CRL access not possible due to Tor mode
cs: Přístup k CRL není možný kvůli režimu Tor

en: CRL access not possible due to disabled %s
cs: Přístup k CRL není možný kvůli vypnutému %s

en: CRL checking too deeply nested
cs: kontrola CRL se zanořila příliš hluboko

en: CRL signature verification failed: %s
cs: ověřování podpisu CRL selhalo: %s

en: CRL/OCSP check of certificates
cs: Kontrola certifikátů proti CRL/OCSP

en: Can't check signature: %s
cs: Nemohu ověřit podpis: %s

en: Can't open '%s': %s
cs: Nelze otevřít „%s“: %s

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot revoke the last valid user ID.
cs: Poslední platné ID uživatele nelze odvolat.

en: Caps Lock is on
cs: Caps Lock je zapnutý

en: Cardholder's given name:
cs: Jméno (křestní) držitele karty:

en: Cardholder's surname:
cs: Příjmení držitele karty:

en: Certificate chain available
cs: Je k dispozici řetěz certifikátů

en: Certificate chain valid
cs: Řetěz certifikátů je platný

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
cs: Certifikáty vedoucí k finálnímu důvěryhodnému klíči:

en: Certify
cs: Certifikování

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
cs: Změnit (J)méno, (K)omentář, (E)-mail, (P)okračovat dál nebo (U)končit program?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
cs: Změnit (J)méno, (K)omentář, (E)-mail nebo (U)končit?

en: Change (N)ame, (E)mail, or (O)kay/(Q)uit?
cs: Změnit (J)méno, (E)-mail, (P)okračovat dál nebo (U)končit?

en: Change (N)ame, (E)mail, or (Q)uit?
cs: Změnit (J)méno, (E)-mail nebo (U)končit?

en: Change passphrase
cs: Změnit heslo

en: Changing card key attribute for:
cs: Mění se atribut kartového klíče pro:

en: Changing expiration time for a subkey.
cs: Měním dobu expirace podklíče.

en: Changing expiration time for the primary key.
cs: Měním dobu expirace primárního klíče.

en: Changing usage of a subkey.
cs: Mění se účel podklíče.

en: Changing usage of the primary key.
cs: Mění se účel primárního klíče.

en: Cipher:
cs: Šifra:

en: Command expects a filename argument
cs: Příkaz očekává jméno souboru jako argument

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Component not found
cs: Komponenta nenalezena

en: Component not suitable for launching
cs: Komponenta není vhodná pro spuštění

en: Compression:
cs: Komprese:

en: Configuration file of component %s is broken
cs: Konfigurační soubor komponenty %s je rozbitý

en: Configuration for HTTP servers
cs: Nastavení HTTP serverů

en: Configuration for OCSP
cs: Nastavení OCSP

en: Configuration for OpenPGP servers
cs: Nastavení pro servery OpenPGP

en: Configuration for X.509 servers
cs: Nastavení pro servery X.509

en: Continue? (Y/n)
cs: Pokračovat (A/n)

en: Continue? (y/N)
cs: Pokračovat (a/N)

en: Control-D detected
cs: Zjištěn Ctrl-D

en: Correct
cs: V pořádku

en: Create a designated revocation certificate for this key? (y/N)
cs: Vytvořit pro tento klíč pověřený revokační certifikát? (a/N)

en: Create a revocation certificate for this key? (y/N)
cs: Vytvořit pro tento klíč revokační certifikát? (a/N)

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
cs: Vytvořit pro tento podpis odvolací certifikát? (a/N)

en: Create anyway? (y/N)
cs: Přesto vytvořit? (a/N)

en: Create self-signed certificate? (y/N)
cs: Vytvořit sám sebou podepsaný certifikát? (a/N)

en: Critical preferred keyserver:
cs: Kriticky preferovaný keyserver:

en: Critical signature notation:
cs: Kritická podepisovací notace:

en: Critical signature policy:
cs: Kritická podepisovací politika:

en: Current allowed actions:
cs: Aktuálně povolené způsoby užití:

en: Current recipients:
cs: Aktuální příjemci:

en: DNS is not properly configured
cs: DNS není řádně nastaveno

en: DSA requires the hash length to be a multiple of 8 bits
cs: DSA vyžaduje, aby délka hashe byla násobkem 8 bitů

en: Data available
cs: Data k dispozici

en: Data decryption succeeded
cs: Dešifrování dat uspělo

en: Data encryption succeeded
cs: Šifrování dat uspělo

en: Data signing succeeded
cs: Podepisování dat uspělo

en: Data verification succeeded
cs: Ověření dat uspělo

en: Defaulting to unknown.
cs: Použije se výchozí volba neznámý.

en: Delete key
cs: Smazat klíč

en: Delete this good signature? (y/N/q)
cs: Smazat tento dobrý podpis? (a/N/u)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
cs: Smazat tento neplatný podpis? (a/N/u)

en: Delete this key from the keyring? (y/N)
cs: Smazat tento klíč ze souboru klíčů? (a/N)

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
cs: Smazat tento neznámý podpis? (a/N/u)

en: Deleted %d signature.
     | Deleted %d signatures.
cs[0]: Smazán %d podpis.
cs[1]: Smazány %d podpisy.
cs[2]: Smazáno %d podpisů.

en: Deny
cs: Zakázat

en: Detached signature.
cs: Podpis oddělený od dokumentu.

en: Did you specify the fingerprint of a subkey?
cs: Zadali jste otisk podklíče?

en: Digest:
cs: Hash:

en: Dirmngr usable
cs: Dirmngr je použitelný

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key %s (uid %d)
cs: Zobrazuji %s fotografický ID o velikosti %ld pro klíč %s (uid %d)

en: Do you really want to delete the key identified by keygrip%%0A  %s%%0A  %%C%%0A?
cs: Opravdu chcete smazat klíč určený pomocí keygripu%%0A  %s%%0A  %%C%%0A?

en: Do you really want to delete the selected keys? (y/N)
cs: Opravdu chcete smazat vybrané klíče? (a/N)

en: Do you really want to delete this key? (y/N)
cs: Opravdu chcete smazat tento klíč? (a/N)

en: Do you really want to make your passphrase visible on the screen?
cs: Opravdu chcete učinit heslo na obrazovce viditelným?

en: Do you really want to permanently delete the OpenPGP secret key:
cs: Opravdu chcete trvale smazat tajný klíč OpenPGP:

en: Do you really want to permanently delete the OpenPGP secret subkey key:
cs: Opravdu chcete trvale smazat tajný klíč podklíče OpenPGP:

en: Do you really want to revoke the entire key? (y/N)
cs: Opravdu chcete odvolat celý klíč? (a/N)

en: Do you really want to revoke the selected subkeys? (y/N)
cs: Opravdu chcete odvolat vybrané podklíče? (a/N)

en: Do you really want to revoke this subkey? (y/N)
cs: Opravdu chcete odvolat tento podklíč? (a/N)

en: Do you really want to set this key to ultimate trust? (y/N)
cs: Opravdu chcete nastavit pro tento klíč absolutní důvěru? (a/N)

en: Do you ultimately trust%%0A  "%s"%%0Ato correctly certify user certificates?
cs: Věříte bezmezně, že%%0A  „%s“%%0Ařádně ověřuje identitu uživatele při vydávání certifikátu?

en: Do you want to issue a new signature to replace the expired one? (y/N)
cs: Chcete vytvořit nový podpis a nahradit jím ten, jehož platnost vypršela? (a/N)

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
cs: Přejete si jej změnit na plně exportovatelný podpise? (a/N)

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
cs: Přejete si jej změnit na formát OpenPGP? (a/N)

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
cs: Chcete klíč přesto znova podepsat? (a/N)

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
cs: Chcete, aby platnost Vašeho podpisu vypršela ve stejnou dobu? (A/n)

en: ECDSA public key is expected to be in SEC encoding multiple of 8 bits
cs: U veřejného klíče ECDSA se očekává, že v kódování SEC bude délka násobkem 8 bitů

en: Email address:
cs: E-mailová adresa:

en: Encrypt
cs: Šifrování

en: Encrypted %d message in the future. | Encrypted %d messages in the future.
cs[0]: Zašifrována %d zpráva v budoucnosti.
cs[1]: Zašifrovány %d zprávy v budoucnosti.
cs[2]: Zašifrováno %d zpráv v budoucnosti.

en: Encrypted %d message. | Encrypted %d messages.
cs[0]: %d zpráva zašifrována.
cs[1]: %d zprávy zašifrovány.
cs[2]: %d zpráv zašifrováno.

en: Encrypted 0 messages.
cs: Zašifrováno 0 zpráv.

en: Encryption algorithm supported
cs: Šifrovací algoritmus podporován

en: Encryption key
cs: Šifrovací klíč

en: End CRL dump
cs: Konec výpisu CRL

en: Enter DNS names
cs: Zadejte DNS jména

en: Enter JPEG filename for photo ID:
cs: Vložte jméno JPEG souboru s fotografickým ID:

en: Enter URIs
cs: Zadejte (několik) URI

en: Enter an optional description; end it with an empty line:
cs: Můžete vložit další popis. Ukončete prázdným řádkem:

en: Enter email addresses
cs: Zadejte e-mailovou adresu

en: Enter new filename
cs: Vložte nový název souboru

en: Enter new passphrase
cs: Vložte nové heslo

en: Enter number(s), N)ext, or Q)uit >
cs: Vložte číslo (čísla), „N“ pro další, nebo „Q“ pro konec >

en: Enter passphrase
cs: Vložit heslo

en: Enter passphrase:
cs: Vložte heslo:

en: Enter the X.509 subject name:
cs: Zadejte X.509 jméno subjektu:

en: Enter the fingerprint of the additional decryption subkey:
cs: Zadejte otisk dodatečného dešifrovacího podklíče:

en: Enter the keygrip:
cs: Vložte keygrip:

en: Enter the notation:
cs: Vložte poznámku:

en: Enter the user ID of the designated revoker:
cs: Vložte identifikátor pověřeného odvolatele:

en: Enter your preferred keyserver URL:
cs: Vložte URL preferovaného serveru klíčů:

en: Error -
cs: Chyba –

en: Error reading backup key from '%s': %s
cs: Chyba při čtení záložního klíče z „%s“: %s

en: Error: Combined name too long (limit is %d characters).
cs: Chyba: jméno a příjmení je příliš dlouhé (limit je %d znaků).

en: Error: Double spaces are not allowed.
cs: Chyba: Více mezer není povoleno.

en: Error: Only plain ASCII is currently allowed.
cs: Chyba: V současné verzi je povolenou pouze plain ASCII.

en: Error: The "<" character may not be used.
cs: Chyba: Znak „<“ nelze použít.

en: Error: The trustdb is corrupted.
cs: Chyba: Databáze důvěry je poškozena.

en: Error: invalid characters in preference string.
cs: Chyba: neplatný znak v řetězci s předvolbami

en: Error: invalid formatted fingerprint.
cs: Chyba: chybně utvořené otisk.

en: Error: invalid length of preference string.
cs: Chyba: neplatná délka řetězce s předvolbami.

en: Error: invalid response.
cs: Chyba: neplatná odpověď.

en: Expired signature from "%s"
cs: Podpis s vypršenou platností od „%s“

en: External verification of component %s failed
cs: Selhalo externí ověření komponenty %s

en: Features:
cs: Vlastnosti:

en: File '%s' exists.
cs: Soubor „%s“ existuje.

en: GPG_TTY has not been set - using maybe bogus default
cs: GPG_TTY nebyla nastavena – použiji možná chybnou implicitní hodnotu

en: Go ahead and type your message ...
cs: Začněte psát svou zprávu…

en: Good signature from
cs: Dobrý podpis od

en: Good signature from "%s"
cs: Dobrý podpis od „%s“

en: Gpg-Agent usable
cs: Gpg-Agent je použitelný

en: Hint: Do not use option %s
cs: Rada: Nepoužívejte volbu %s

en: Hint: If this message was created before the year 2003 it is
    likely that this message is legitimate.  This is because back
    then integrity protection was not widely used.
cs: Pokyn: Pokud tato zpráva byla vytvořena před rokem 2003, je pravděpodobné,
    že je legitimní. Tehdy se totiž ochrana integrity příliš nepoužívala.

en: Hint: Select the user IDs to sign
cs: Nápověda: Vyberte id uživatele k podepsání

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
cs: S jakou jistotou jste prověřili, že klíč, který chcete podepsat
    patří výše uvedené osobě.
    Pokud neznáte odpověď, zadejte „0“.

en: How much do you trust that this key actually belongs to the named user?
cs: Nakolik důvěřujete tvrzení, že tento klíč patří uvedenému uživateli?

en: I have checked this key casually.
cs: Částečně jsem ověřil tento klíč.

en: I have checked this key very carefully.
cs: Velmi pečlivě jsem ověřil tento klíč.

en: I have not checked this key at all.
cs: Nijak jsem tento klíč neověřil.

en: I'll change it later
cs: Změním jej později

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
cs: algoritmus IDEA není dostupný; optimisticky se jej pokusíme nahradit algoritmem %s

en: If that does not work, please consult the manual
cs: Pokud to nebude fungovat, prosím, nahlédněte do návodu

en: Included certificates
cs: Zahrnuté certifikáty

en: Invalid character in comment
cs: Neplatný znak v komentáři

en: Invalid character in name
cs: Neplatný znak ve jméně

en: Invalid characters in PIN
cs: Neplatný znak v PINu

en: Invalid command  (try "help")
cs: Neplatný příkaz (zkuste „help“)

en: Invalid key %s made valid by --allow-non-selfsigned-uid
cs: Neplatný klíč %s změněn na platný pomocí --always-non-selfsigned-uid

en: Invalid selection.
cs: Neplatný výběr.

en: Invalid subject name '%s'
cs: Neplatné jméno subjektu „%s“

en: Invalid subject name label '%.*s'
cs: Neplatné jméno subjektu „%.*s“

en: Invalid user ID '%s': %s
cs: Neplatné ID uživatele „%s“: %s

en: Is this correct? (y/N)
cs: Je to správně (a/N)?

en: Is this okay? (y/N)
cs: Je důvod revokace vybrán správně? (a/N)

en: Is this photo correct (y/N/q)?
cs: Je tato fotografie správná (a/N/u)?

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes.
cs: NENÍ jisté, zda tento klíč patří osobě, jejíž jméno je uvedeno
    v uživatelském ID. Pokud *skutečně* víte, co děláte, můžete na
    následující otázku odpovědět ano.

en: KEYTOCARD failed: %s
cs: Volání KEYTOCARD selhalo: %s

en: Key %s is already revoked.
cs: Klíč %s je již odvolán.

en: Key available at:
cs: Klíč k dispozici na:

en: Key does not expire at all
cs: Platnost klíče nikdy neskončí

en: Key expires at %s
cs: Platnost klíče skončí v %s

en: Key generation canceled.
cs: Vytváření klíče bylo zrušeno.

en: Key generation failed: %s
cs: Vytvoření klíče se nepodařilo: %s

en: Key has been compromised
cs: Klíč byl zkompromitován

en: Key has only stub or on-card key items - no passphrase to change.
cs: K dispozici je jen kontrolní součet klíče nebo je klíč na kartě - passphrase nelze změnit.

en: Key is no longer used
cs: Klíč se již nepoužívá

en: Key is revoked.
cs: Klíč je odvolán.

en: Key is superseded
cs: Klíč je nahrazen

en: Key is valid for? (0)
cs: Klíč je platný po? (0)

en: Key not changed so no update needed.
cs: Klíč nebyl změněn, takže není potřeba jej aktualizovat.

en: Keyring
cs: Soubor klíčů (keyring)

en: Keyserver no-modify
cs: Keyserver bez modifikace

en: Language preferences:
cs: Jazykové předvolby:

en: Login data (account name):
cs: Login (jménu účtu):

en: Make off-card backup of encryption key? (Y/n)
cs: Vytvořit zálohu šifrovacího klíče mimo kartu? (A/n)

en: Messages encrypted in the past: %d.
cs: Zpráv zašifrováno v minulosti: %d.

en: Messages encrypted over the past %d day: %d. | Messages encrypted over the past %d days: %d.
cs[0]: Zašifrováno zpráv za poslední %d den: %d.
cs[1]: Zašifrováno zpráv za poslední %d dny: %d.
cs[2]: Zašifrováno zpráv za posledních %d dnů: %d.

en: Messages encrypted over the past %d month: %d. | Messages encrypted over the past %d months: %d.
cs[0]: Zašifrováno zpráv za poslední %d měsíc: %d.
cs[1]: Zašifrováno zpráv za poslední %d měsíce: %d.
cs[2]: Zašifrováno zpráv za posledních %d měsíců: %d.

en: Messages encrypted over the past %d year: %d. | Messages encrypted over the past %d years: %d.
cs[0]: Ověřeno zpráv za poslední %d rok: %d.
cs[1]: Ověřeno zpráv za poslední %d roky: %d.
cs[2]: Ověřeno zpráv za posledních %d roků: %d.

en: Messages verified in the past: %d.
cs: Zpráv ověřeno v minulosti: %d.

en: Messages verified over the past %d day: %d. | Messages verified over the past %d days: %d.
cs[0]: Ověřeno zpráv za poslední %d den: %d.
cs[1]: Ověřeno zpráv za poslední %d dny: %d.
cs[2]: Ověřeno zpráv za posledních %d dnů: %d.

en: Messages verified over the past %d month: %d. | Messages verified over the past %d months: %d.
cs[0]: Ověřeno zpráv za poslední %d měsíc: %d.
cs[1]: Ověřeno zpráv za poslední %d měsíce: %d.
cs[2]: Ověřeno zpráv za posledních %d měsíců: %d.

en: Messages verified over the past %d year: %d. | Messages verified over the past %d years: %d.
cs[0]: Zpráv ověřeno za poslední %d rok: %d.
cs[1]: Zpráv ověřeno za poslední %d roky: %d.
cs[2]: Zpráv ověřeno za posledních %d roků: %d.

en: Mr.
cs: Pan

en: Ms.
cs: Paní

en: Need one component argument
cs: Potřebuji jeden argument určující komponentu

en: Need the secret key to do this.
cs: Pro provedení této operace je potřeba tajný klíč.

en: Network
cs: Síť

en: Network related options
cs: Volby týkající se sítě

en: NnCcEeOoQq
cs: jJkKeEPpUu

en: No
cs: Ne

en: No argument allowed
cs: Žádné argumenty nejsou povoleny

en: No audit log entries.
cs: Žádné položky auditního protokolu.

en: No fingerprint
cs: Chybí otisk

en: No help available
cs: Nápověda není k dispozici

en: No help available for '%s'
cs: Pro „%s“ není dostupná žádná nápověda

en: No help available for '%s'.
cs: Nápověda pro „%s“ není dostupná.'

en: No key with this keygrip
cs: Klíč s takovým keygripem neexistuje

en: No matching user IDs.
cs: Žádný identifikátor uživatele neodpovídá.

en: No reason specified
cs: Důvod nebyl specifikován

en: No subject name given
cs: Nebylo zadáno Žádné jméno

en: No subkey with index %d
cs: Neexistuje podklíč s indexem %d

en: No subkey with key ID '%s'.
cs: Neexistuje podklíč s ID klíče „%s“.

en: No such user ID.
cs: Takový identifikátor uživatele neexistuje.

en: No trust value assigned to:
cs: Není přiřazena žádná hodnota důvěry:

en: No user ID with hash %s
cs: Neexistuje uživatelské ID s hashem %s

en: No user ID with index %d
cs: Neexistuje identifikátor uživatele s indexem %d

en: Not a valid email address
cs: Neplatná e-mailová adresa

en: Not a valid keygrip (expecting 40 hex digits)
cs: Není platným keygripem (očekáváno 40 šestnáctkových číslic)

en: Not signed by you.
cs: Nepodepsáno vámi.

en: Notations:
cs: Poznámky:

en: Note that group specifications are ignored
cs: Vezměte na vědomí, že určení skupiny se ignoruje

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a subkey for this purpose.
cs: Tento klíč nemůže být použitý pro šifrování. K vytvoření
    sekundárního klíče pro tento účel můžete použít příkaz „--edit-key“.

en: Note, that this software is not officially approved to create or verify such signatures.
cs: Vezměte na vědomí, že tento software není oficiálně schválený k vytváření nebo ověřování takových podpisů.

en: Note: %s
cs: Poznámka: %s

en: Note: %s is not for normal use!
cs: Poznámka: %s není pro normální použití!

en: Note: '%s' is not considered an option
cs: Poznámka: „%s“ není uvažovaná možnost

en: Note: Keys are already stored on the card!
cs: Poznámka: Na kartě jsou již klíče uloženy!

en: Note: Only the secret part of the shown primary key will be deleted.
cs: Poznámka: Smazána bude pouze tajná část zobrazeného primárního klíče.

en: Note: Only the secret part of the shown subkey will be deleted.
cs: Poznámka: Smazána bude pouze tajná část zobrazeného podklíče.

en: Note: Only the shown public subkey will be deleted.
cs: Poznámka: Smazán bude pouze zobrazený podklíč.

en: Note: Outdated servers may lack important security fixes.
cs: Poznámka: Zastaralé servery mohou postrádat důležité bezpečnostní opravy.

en: Note: PIN has not yet been enabled.
cs: Poznámka: PIN ještě nebyl zapnut.

en: Note: Request from a remote site.
cs: Poznámka: Požadavek ze vzdálené strany.

en: Note: Request from the web browser.
cs: Poznámka: Požadavek z webového prohlížeče.

en: Note: The blanks are not part of the passphrase.
cs: Poznámka: Mezery nejsou součástí hesla.

en: Note: The public primary key and all its subkeys will be deleted.
cs: Poznámka: Veřejný primární klíč a všechny jeho podklíče budou smazány.

en: Note: There is no guarantee that the card supports the requested
          key type or size.  If the key generation does not succeed,
          please check the documentation of your card to see which
          key types and sizes are supported.
cs: Poznámka: Nelze zaručit, že karta podporuje požadovaný druh klíče nebo
              velikost. Pokud generování klíče neuspěje, prosím, nahlédněte
              do dokumentace své karty, kde se dozvíte, jaké druhy a velikosti
              jsou dovoleny.

en: Note: This command destroys all keys stored on the card!
cs: Poznámka: Tento příkaz zničí všechny klíče uložené na kartě!

en: Note: This key has been disabled.
cs: Poznámka: Tento klíč byl označen jako neplatný (disabled).

en: Note: This key has expired!
cs: Poznámka: Skončila platnost tohoto klíče!

en: Note: This passphrase has never been changed.%0APlease change it now.
cs: Poznámka: Toto heslo nikdy nebylo změněno.%0AProsím, nyní jej změňte.

en: Note: Use "%s %s" for a full featured key generation dialog.
cs: Poznámka: Pro komplexní tvorbu klíče použijte „%s %s“.

en: Note: Use '%s' to make use of this info
cs: Poznámka: Použijte „%s“ pro využití těchto údajů

en: Note: Use the command "%s" to restart them.
cs: Poznámka: Restartovat je můžete příkazem „%s“.

en: Note: Use the command "%s%s" to get details.
cs: Poznámka: Podrobnosti získáte příkazem „%s%s“.

en: Note: backup of card key saved to '%s'
cs: Poznámka: záloha klíče z karty uložena do „%s“

en: Note: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
cs: Poznámka: vytvoření podklíčů pro klíče v3 není v souladu s OpenPGP

en: Note: key %s has no %s feature
cs: Poznámka: klíči %s chybí vlastnost %s

en: Note: key %s has no preference for %s
cs: Poznámka: klíči %s chybí předvolby pro %s

en: Note: key %s is already stored on the card!
cs: Poznámka: na kartě je již klíč %s uložen!

en: Note: key has been revoked
cs: Poznámka: klíč byl odvolán

en: Note: keys are already stored on the card!
cs: Poznámka: na kartě jsou již klíče uloženy!

en: Note: non-critical certificate policy not allowed
cs: Poznámka: nekritické certifikační politiky nejsou dovoleny

en: Note: secret key %s expired at %s
cs: Poznámka: platnost tajného klíče %s skončila v %s

en: Note: sender requested "for-your-eyes-only"
cs: Poznámka: odesílatel považoval data za důvěrná („for-your-eyes-only“)

en: Note: signature key %s expired %s
cs: Poznámka: podpisovému klíči %s skončila platnost v %s

en: Note: signature key %s has been revoked
cs: Poznámka: podpisový klíč %s byl odvolán

en: Note: signatures using the %s algorithm are rejected
cs: Poznámka: podpisy používající algoritmus %s jsou zamítány

en: Note: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
cs: Poznámka: jednoduchý režim S2K (0) je důrazně nedoporučován

en: Note: the local copy of the secret key will only be deleted with "save".
cs: Poznámka: Místní kopie tajného klíče bude smazána až s příkazem „save“.

en: Note: third-party key signatures using the %s algorithm are rejected
cs: Poznámka: podpisy klíče třetí strany používající algoritmus %s jsou zamítány

en: Note: trustdb not writable
cs: Poznámka: do databáze důvěry nelze zapisovat

en: Note: won't be able to encrypt to '%s': %s
cs: Poznámka: nebude možné šifrovat pro „%s“: %s

en: Nothing deleted.
cs: Nic nebylo smazáno.

en: Nothing to sign with key %s
cs: Nic k podepsání klíčem %s

en: Nothing to sign.
cs: Nic na podepsání.

en: Now creating certificate request.
cs: Nyní se vytváří žádost o certifikát.

en: Now creating self-signed certificate.
cs: Nyní se vytváří sám sebou podepsaný certifikát.

en: Number of recipients
cs: Počet příjemců

en: OCSP request not possible due to Tor mode
cs: OCSP dotaz není možný kvůli režimu Tor

en: OCSP request not possible due to disabled HTTP
cs: OCSP dotaz není možný, protože HTTP je zakázáno

en: OCSP responder at '%s' status: %s
cs: Stav odpovídače OCSP na „%s“: %s

en: OCSP responder returned a non-current status
cs: OCSP odpovídač vrátil ne současný stav

en: OCSP responder returned a status in the future
cs: OCSP odpovídač vrátil stav v budoucnosti

en: OCSP responder returned an too old status
cs: OCSP odpovídač vrátil příliš starý stav

en: OpenPGP card no. %s detected
cs: Nalezena OpenPGP karta číslo %s

en: OpenPGP card not available: %s
cs: OpenPGP karta není dostupná: %s

en: Options controlling key import and export
cs: Volby ovlivňující import a export klíče

en: Options controlling key listings
cs: Volby ovlivňující výpis klíčů

en: Options controlling the PIN-Entry
cs: Volby ovlivňující pinentry

en: Options controlling the configuration
cs: Volby ovlivňující nastavení

en: Options controlling the diagnostic output
cs: Volby ovlivňující diagnostický výstup

en: Options controlling the input
cs: Volby ovlivňující vstup

en: Options controlling the output
cs: Volby ovlivňující výstup

en: Options controlling the security
cs: Volby ovlivňující bezpečnost

en: Options enforcing a passphrase policy
cs: Volby vynucující politiku hesel

en: Options for unattended use
cs: Volby pro dávkový režim

en: Options to specify keys
cs: Volby určující klíče

en: Options used for startup
cs: Volby ovlivňující spuštění

en: Other options
cs: Ostatní volby

en: Overwrite? (y/N)
cs: Přepsat (a/N)?

en: Owner trust may not be set while using a user provided trust database
cs: Důvěryhodnost vlastníka nelze měnit je-li používána databáze důvěry poskytnutá uživatelem

en: PIN callback returned error: %s
cs: funkce PIN callback skončila chybou: %s

en: PIN for CHV%d is too short; minimum length is %d
cs: PIN pro CHV%d je příliš krátký; minimální délka je %d

en: PIN has invalid characters; only digits are allowed
cs: PIN obsahuje neplatné znaky; povoleny jsou pouze číslice

en: PIN is too long; maximum length is %d
cs: PIN je příliš dlouhý; maximální délka je %d

en: PIN is too short; minimum length is %d
cs: PIN je příliš krátký; minimální délka je %d

en: PIN not correctly repeated; try again
cs: PIN nebyl zopakován správně; zkuste to znovu

en: PIN too long
cs: PIN je příliš dlouhý

en: PIN too short
cs: PIN je příliš krátký

en: PUK not correctly repeated; try again
cs: PUK nebyl zopakován správně; zkuste to znovu

en: Parsing data succeeded
cs: Rozebírání dat uspělo

en: Passphrase Entry
cs: Pole pro heslo

en: Passphrase Not Allowed
cs: Toto heslo NENÍ dovoleno

en: Passphrase too long
cs: Heslo je příliš dlouhé

en: Passphrase:
cs: Heslo:

en: Passphrases match.
cs: Heslo se shoduje.

en: Please correct the error first
cs: Nejdřív, prosím, opravte chybu

en: Please decide how far you trust this user to correctly verify other users' keys
    (by looking at passports, checking fingerprints from different sources, etc.)
cs: Prosím rozhodněte, nakolik důvěřujete tomuto uživateli, že správně
    verifikuje klíče jiných uživatelů (prohlédnutím cestovních pasů,
    kontrolou otisků z různých zdrojů…)?

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
cs: Do pole jméno nebo komentář nepište, prosím, e-mailovou adresu.

en: Please enter a domain to restrict this signature, or enter for none.
cs: Prosím, zadejte doménu, pro kterou je podpis omezen nebo stiskněte enter pro podpis bez omezení na doménu.

en: Please enter a passphrase to protect the received secret key%%0A   %s%%0A   %s%%0Awithin gpg-agent's key storage
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste ochránil(a) přijatý tajný klíč%%0A   %s%%0A   %s%%0Auvnitř úložiště klíčů gpg-agenta

en: Please enter name of data file:
cs: Prosím, zadejte název datového souboru:

en: Please enter the PIN%s%s%s to unlock the card
cs: Prosím, zadejte PIN%s%s%s, abyste odemkli kartu

en: Please enter the depth of this trust signature.
    A depth greater than 1 allows the key you are signing to make
    trust signatures on your behalf.
cs: Prosím, zadejte hloubku důvěry (depth trust) k tomuto podpisu.
    Hloubka větší než 1 umožňuje klíčům, které jste podepsal
    podepsat jiný klíč, který bude pro Vás důvěryhodný.

en: Please enter the new passphrase
cs: Prosím, zadejte nové heslo

en: Please enter the passphrase for decryption.
cs: Prosím, zadejte heslo pro dešifrování.

en: Please enter the passphrase for the ssh key%%0A  %F%%0A  (%c)
cs: Prosím, zadejte heslo pro SSH klíč%%0A  %F%%0A  (%c)

en: Please enter the passphrase or the PIN
    needed to complete this operation.
cs: Prosím, zadejte heslo nebo PIN
    potřebný pro dokončení této operace.

en: Please enter the passphrase to export the OpenPGP secret key:
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste mohli exportovat tajný klíč OpenPGP:

en: Please enter the passphrase to export the OpenPGP secret subkey:
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste mohli exportovat tajný podklíč OpenPGP:

en: Please enter the passphrase to export the secret key with keygrip:
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste mohli exportovat tajný klíč s keygripem:

en: Please enter the passphrase to import the OpenPGP secret key:
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste mohli importovat tajný klíč OpenPGP:

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the %s system.
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste ochránili importovaný objekt uvnitř systému %s.

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the GnuPG system.
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste ochránili importovaný objekt uvnitř systému GnuPG.

en: Please enter the passphrase to protect the new PKCS#12 object.
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste ochránili nový objekt PKCS#12.

en: Please enter the passphrase to unlock the OpenPGP secret key:
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste odemkli tajný klíč OpenPGP:

en: Please enter the passphrase to unlock the secret key for the X.509 certificate:
    "%s"
    S/N %s, ID 0x%08lX,
    created %s, expires %s.
cs: Potřebujete heslo, abyste odemkli tajný klíč pro X.509 certifikát:
    „%s“
    sériové číslo %s, ID 0x%08lX,
    vytvořen %s, platnost vyprší %s.

en: Please enter the passphrase to unprotect the PKCS#12 object.
cs: Prosím, zadejte heslo, abyste zpřístupnili objekt PKCS#12.

en: Please enter the passphrase to%0Aprotect your new key
cs: Pro ochranu svého nového klíče,%0Aprosím, zadejte heslo

en: Please enter your PIN, so that the secret key can be unlocked for this session
cs: Prosím, zadejte váš PIN, aby pro tuto relaci mohl být odemknut tajný klíč

en: Please enter your passphrase, so that the secret key can be unlocked for this session
cs: Prosím, zadejte vaše heslo, aby pro tuto relaci mohl být odemknut tajný klíč

en: Please indicate whether this email address should be associated with key %s or whether you think someone is impersonating "%s".
cs: Prosím naznačte, jestli tato e-mailová adresa má být spojována s klíčem %s nebo jestli si myslíte, že někdo se vydává za „%s“.

en: Please insert the card with serial number
cs: Prosím, vložte kartu se sériovým číslem

en: Please note that the factory settings of the PINs are
       PIN = '%s'     Admin PIN = '%s'
    You should change them using the command --change-pin
cs: Prosím nezapomeňte, že tovární nastavení PINů je
       PIN = „%s“     PIN správce = „%s“
    Měli byste je změnit příkazem --change-pin

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
cs: Prosím nezapomeňte, že zobrazované údaje o platnosti klíčů nemusí
    být nutně správné, dokud znova nespustíte program.

en: Please re-enter this passphrase
cs: Prosím, zadejte toto heslo znovu

en: Please report bugs to <@EMAIL@>.
cs: Chyby v programu, prosím, oznamujte (anglicky) na <@EMAIL@>,
    připomínky k překladu hlaste na <gnupg-i18n@gnupg.org>.

en: Please select exactly one user ID.
cs: Prosím, vyberte právě jeden id uživatele .

en: Please select the reason for the revocation:
cs: Prosím vyberte důvod revokace:

en: Please select the type of key to generate:
cs: Prosím, vyberte druh klíče, který chcete generovat:

en: Please select what kind of key you want:
cs: Prosím, vyberte druh klíče, který chcete:

en: Please select where to store the key:
cs: Prosím vyberte, kam uložit klíč:

en: Please select which elliptic curve you want:
cs: Prosím, vyberte, kterou eliptickou křivku chcete:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
cs: Prosím určete, jak dlouho by klíč měl platit.
             0 = doba platnosti klíče není omezena
          <n>  = doba platnosti klíče skončí za n dní
          <n>w = doba platnosti klíče skončí za n týdnů
          <n>m = doba platnosti klíče skončí za n měsíců
          <n>y = doba platnosti klíče skončí za n let

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
cs: Prosím určete, jak dlouho by měl podpis platit.
             0 = doba platnosti podpisu není omezena
          <n>  = doba platnosti podpisu skončí za n dní
          <n>w = doba platnosti podpisu skončí za n týdnů
          <n>m = doba platnosti podpisu skončí za n měsíců
          <n>y = doba platnosti podpisu skončí za n let

en: Please try command "%s" if the listing does not look correct
cs: Pokud výpis nevypadá v pořádku, zkuste příkaz „%s“

en: Please use "uif --yes %d %s"
cs: Prosím, použijte „uif --yes %d %s“

en: Please verify that the certificate identified as:%%0A  "%s"%%0Ahas the fingerprint:%%0A  %s
cs: Prosím ověřte, že certifikát rozpoznaný jako:%%0A  „%s“%%0Amá otisk:%%0A  %s

en: Possible actions for a %s key:
cs: Možné způsoby užití %s klíče:

en: Possible actions for this %s key:
cs: Možné způsoby užití tohoto klíče %s:

en: Preferred keyserver:
cs: Preferovaný keyserver:

en: Primary key fingerprint:
cs: Otisk primárního klíče:

en: Private DO data:
cs: Privátní DO data:

en: Private Keys
cs: Soukromé klíče

en: Proceed? (y/N)
cs: Pokračovat (a/N)?

en: Pubkey:
cs: Veřejný klíč:

en: Public Keys
cs: Veřejné klíče

en: Public key is disabled.
cs: Veřejný klíč je neplatný (disabled).

en: Push ACK button on card/token.
cs: Potvrďte tlačítkem na kartě nebo bezpečnostním zařízení.

en: Quality:
cs: Kvalita:

en: Quit without saving? (y/N)
cs: Ukončit bez uložení? (a/N)

en: RSA modulus missing or not of size %d bits
cs: schází RSA modulus nebo nemá velikost %d bitů

en: RSA prime %s missing or not of size %d bits
cs: schází RSA prime %s nebo nemá velikost %d bitů

en: RSA public exponent missing or larger than %d bits
cs: schází veřejný RSA exponent nebo je delší než %d bitů

en: Ready.
cs: Hotovo.

en: Ready.  You should now send this request to your CA.
cs: Hotovo. Nyní byste měli tuto žádost poslat svojí CA.

en: Real name:
cs: Jméno a příjmení:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
cs: Opravdu vytvořit odvolací certifikáty? (a/N)

en: Really create? (y/N)
cs: Opravdu vytvořit? (a/N)

en: Really delete this self-signature? (y/N)
cs: Opravdu smazat tento podpis podepsaný sebou samým? (a/N)

en: Really do a factory reset? (enter "yes")
cs: Opravdu obnovit tovární nastavení (zadejte „yes“)

en: Really move the primary key? (y/N)
cs: Opravdu přesunout primární klíč? (a/N)

en: Really remove all selected user IDs? (y/N)
cs: Opravdu odstranit všechny vybrané id uživatele? (a/N)

en: Really remove this user ID? (y/N)
cs: Opravdu odstranit tento id uživatele? (a/N)

en: Really revoke all selected user IDs? (y/N)
cs: Opravdu odvolat všechna vybraná ID uživatele? (a/N)

en: Really revoke this user ID? (y/N)
cs: Opravdu odvolat toto ID uživatele? (a/N)

en: Really sign all text user IDs? (y/N)
cs: Opravdu podepsat všechna textová ID uživatele? (a/N)

en: Really sign all user IDs? (y/N)
cs: Opravdu podepsat všechny id uživatele? (a/N)

en: Really sign? (y/N)
cs: Skutečně podepsat? (a/N)

en: Really update the preferences for the selected user IDs? (y/N)
cs: Opravdu aktualizovat předvolby pro vybraný id uživatele? (a/N)

en: Really update the preferences? (y/N)
cs: Opravdu aktualizovat předvolby? (a/N)

en: Reason for revocation: %s
cs: Důvod revokace: %s

en: Recipient %d
cs: Příjemce %d

en: Remaining attempts: %d
cs: Zbývá pokusů: %d

en: Repeat this PIN
cs: Zopakujte tento PIN

en: Repeat this PUK
cs: Zopakujte tento PUK

en: Repeat this Reset Code
cs: Zopakujte resetační kód

en: Repeat:
cs: Znovu:

en: Replace existing key %s ? (y/N)
cs: Přepsat existující klíče %s? (a/N)

en: Replace existing key? (y/N)
cs: Přepsat existující klíč? (a/N)

en: Replace existing keys? (y/N)
cs: Přepsat existující klíče? (a/N)

en: Requested keysize is %u bits
cs: Požadovaná délka klíče je %u bitů.

en: Requested the use of key%%0A  %s%%0A  %s%%0ADo you want to allow this?
cs: Vyžádáno použití klíče%%0A  %s%%0A  %s%%0APřejete si to povolit?

en: Reset Code
cs: Resetační kód

en: Reset Code is too short; minimum length is %d
cs: Resetační kód je příliš krátký; minimální délka je %d

en: Reset Code not correctly repeated; try again
cs: Resetační kód nebyl správně zopakován; zkuste to znovu

en: Reset Code not or not anymore available
cs: Resetační kód není nebo už není dostupný

en: Revocation certificate created.
cs: Revokační certifikát vytvořen.

en: Revocation certificate created.
    
    Please move it to a medium which you can hide away; if Mallory gets
    access to this certificate he can use it to make your key unusable.
    It is smart to print this certificate and store it away, just in case
    your media become unreadable.  But have some caution:  The print system of
    your machine might store the data and make it available to others!
cs: Revokační certifikát byl vytvořen.
    
    Prosím přeneste jej na médium, které můžete dobře schovat. Pokud se
    k tomuto certifikátu dostane nepovolaná osoba, může zneplatnit váš klíč.
    Je rozumné tento certifikát vytisknout a schovat jej pro případ, že
    medium s certifikátem přestane být čitelné. Ale pozor: Tiskový subsystém
    na vašem počítači může ukládat data určená k tisku a zpřístupnit je
    jiným uživatelům!

en: Root certificate trustworthy
cs: Kořenový certifikát je důvěryhodný

en: S/N %s is not valid; reason=%02X  date=%.15s
cs: sériové číslo %s není platné, důvod=%02X  datum=%.15s

en: S/N %s is valid, it is not listed in the CRL
cs: sériové číslo %s je platné, není na seznamu CRL

en: SETERROR %s (try %d of %d)
cs: SETERROR %s (pokus %d z %d)

en: SIGHUP received - re-reading configuration and flushing caches
cs: přijat SIGHUP – konfigurace bude znovu načtena a keš vyprázdněna

en: SIGINT received - immediate shutdown
cs: přijat SIGINT – okamžité vypnutí

en: SIGTERM received - shutting down ...
cs: přijat SIGTERM – vypíná se…

en: SIGTERM received - still %d active connections
cs: přijat SIGTERM – stále aktivních spojení: %d

en: SIGUSR2 received - no action defined
cs: přijat SIGUSR2 – žádná akce nedefinována

en: Salutation (M = Mr., F = Ms., or space):
cs: Oslovení (M = Pan, F = Paní, nebo mezera):

en: Save changes? (y/N)
cs: Uložit změny? (a/N)

en: Secret key is available.
cs: Tajný klíč je dostupný.

en: Secret key is not available.
cs: Tajný klíč není dostupný.

en: Secret parts of primary key are not available.
cs: Tajné části primárního klíče nejsou dostupné.

en: Secret parts of primary key are stored on-card.
cs: Tajná část primárního klíče jsou uloženy na kartě.

en: Secret subkeys are available.
cs: Tajné podklíče jsou dostupné.

en: Serial number of the card: %s
cs: Sériové číslo karty: %s

en: Session key created
cs: Vytvořen klíč relace

en: Set preference list to:
cs: Nastavit seznam předvoleb:

en: Sign
cs: Podepisování

en: Sign it? (y/N)
cs: Podepsat? (a/N)

en: Signature %d
cs: Podpis %d

en: Signature available
cs: Podpis je k dispozici

en: Signature does not expire at all
cs: Platnost podpisu nikdy neskončí

en: Signature expired %s
cs: Platnost podpisu skončila %s

en: Signature expires %s
cs: Platnost podpisu skončí %s

en: Signature expires at %s
cs: Platnost podpisu skončí v %s

en: Signature is valid for? (%s)
cs: Podpis je platný pro? (%s)

en: Signature key
cs: Podepisovací klíč

en: Signature made
cs: Podpis vytvořen

en: Signature made %s
cs: Podpis vytvořen %s

en: Signature made %s using %s key ID %s
cs: Podpis vytvořen %s pomocí klíče %s s ID uživatele %s

en: Signature notation:
cs: Podepisovací notace:

en: Signature policy:
cs: Podepisovací politika:

en: Signer %d
cs: Podepisovatel %d

en: Skipping user ID "%s", which is not a text ID.
cs: Přeskakuje se ID uživatele „%s“, což není textové ID.

en: Smartcards
cs: Čipové karty

en: Sorry, no terminal at all requested - can't get input
cs: Je mi líto, žádný terminál nebyl vyžádán – vstup nelze získat

en: Sorry, we are in batchmode - can't get input
cs: Je mi líto, jsme v dávkovém režimu – vstup nelze získat

en: Statistics for keys with the email address "%s":
cs: Statistika pro klíče s e-mailovou adresou „%s“:

en: Subkey %s is already revoked.
cs: Podklíč %s je již odvolán.

en: Such a user ID already exists on this key!
cs: Takový identifikátor uživatele již u tohoto klíče existuje!

en: Such a user ID already exists on this key!
cs: Takový identifikátor uživatele již u tohoto klíče existuje!

en: Suggest
cs: Navrhnout

en: Syntax: @DIRMNGR@ [options] [command [args]]
    Keyserver, CRL, and OCSP access for @GNUPG@
cs: Syntaxe: @DIRMNGR@ [volby] [příkaz [argumenty]]
    Přístup k serveru s klíči, CRL a OCSP z @GNUPG@

en: Syntax: @GPG@ [options] [files]
    Sign, check, encrypt or decrypt
    Default operation depends on the input data
cs: Syntaxe: @GPG@ [možnosti] [soubory]
    Podepisuje, ověřuje, šifruje nebo dešifruje.
    Výchozí operace závisí na vstupních datech.

en: Syntax: @GPG@-connect-agent [options]
    Connect to a running agent and send commands
cs: Syntaxe: @GPG@-connect-agent [volby]
    Připojí se na běžícího agenta a odesílá příkazy

en: Syntax: @GPGCONF@ [options]
    Manage configuration options for tools of the @GNUPG@ system
cs: Syntaxe: @GPGCONF@ [volby]
    Spravuje konfigurační volby nástrojů, které patří do systému @GNUPG@

en: Syntax: @GPGSM@ [options] [files]
    Sign, check, encrypt or decrypt using the S/MIME protocol
    Default operation depends on the input data
cs: Syntaxe: @GPGSM@ [volby] [soubory]
    Podepisuje, ověřuje, šifruje nebo dešifruje pomocí protokolu S/MIME.
    Výchozí operace závisí na vstupních datech.

en: Syntax: @GPG_AGENT@ [options] [command [args]]
    Secret key management for @GNUPG@
cs: Syntaxe: @GPG_AGENT@ [volby] [příkaz [argumenty]]
    Správa tajných klíčů pro @GNUPG@

en: Syntax: dirmngr-client [options] [certfile|pattern]
    Test an X.509 certificate against a CRL or do an OCSP check
    The process returns 0 if the certificate is valid, 1 if it is
    not valid and other error codes for general failures
cs: Syntaxe: dirmngr-client [volby] [cert_soubor|VZOR]
    Vyzkouší X.509 certifikát proti CRL nebo OCSP.
    Proces vrátí 0, pokud je certifikát platný, 1, pokud není platný nebo jiný
    chybový kód značící obecné selhání.

en: Syntax: gpg-check-pattern [options] patternfile
    Check a passphrase given on stdin against the patternfile
cs: Syntaxe: gpg-check-pattern [volby] soubor_se_vzorem
    Prověří heslo zadané na vstupu proti souboru se vzory

en: Syntax: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP
    Password cache maintenance
cs: Syntaxe: gpg-preset-passphrase [volby] KEYGRIP
    Správa dočasné paměti pro hesla

en: Syntax: gpg-protect-tool [options] [args]
    Secret key maintenance tool
cs: Syntaxe: gpg-protect-tool [volby] [argumenty]
    Nástroj na správu tajných klíčů

en: Syntax: gpgv [options] [files]
    Check signatures against known trusted keys
cs: Syntaxe: gpgv [volby] [soubory]
    Ověří podpisy proti známým důvěryhodným klíčům

en: Syntax: kbxutil [options] [files]
    List, export, import Keybox data
cs: Syntaxe: kbxutil [volby] [soubory]
    Vypisuje, exportuje, importuje schránku na klíče (keybox).

en: Syntax: scdaemon [options] [command [args]]
    Smartcard daemon for @GNUPG@
cs: Syntaxe: scdaemon [volby] [příkaz [argumenty]]
    Démon pro čipové karty (smartcard) pro @GNUPG@

en: TOFU DB error
cs: Chyba databáze TOFU

en: TOFU db corruption detected.
cs: Zjištěno poškození databáze TOFU.

en: TOFU detected a binding conflict
cs: TOFU objevilo konflikt ve vazbě

en: Take this one anyway
cs: Použít přesto tento klíč

en: The card will now be re-configured to generate a key of %u bits
cs: Karta bude nyní přenastavena na generování klíče dlouhého %u bitů

en: The card will now be re-configured to generate a key of type: %s
cs: Karta bude nyní přenastavena na generování klíče typu: %s

en: The characters '%s' and '%s' may not appear in name
cs: Znaky „%s“ a „%s“ se ve jméně nesmí objevit

en: The email address "%s" is associated with %d key! | The email address "%s" is associated with %d keys!
cs[0]: E-mailová adresa „%s“ je přidružena k %d klíči!
cs[1]: E-mailová adresa „%s“ je přidružena k %d klíčům!
cs[2]: E-mailová adresa „%s“ je přidružena k %d klíčům!

en: The email address "%s" is associated with %d key:
     | The email address "%s" is associated with %d keys:
cs[0]: E-mailová adresa „%s“ je spojena s %d klíčem:
cs[1]: E-mailová adresa „%s“ je spojena s %d klíči:
cs[2]: E-mailová adresa „%s“ je spojena s %d klíči:

en: The following key was revoked on %s by %s key %s
cs: V %s byl následující klíč odvolán %s klíčem %s

en: The minimum trust level for this key is: %s
cs: Minimální úroveň důvěry tohoto klíče je: %s

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
cs: Podpis klíče „%s“ jím samým je
    podpis formátu PGP 2.x.

en: The signature will be marked as non-exportable.
cs: Podpis bude označen jako neexportovatelný.

en: The signature will be marked as non-revocable.
cs: Podpis bude označen jako neodvolatelný (non-revocable).

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
cs: Uživatelský ID formátu PGP 2.x nemá žádné předvolby

en: These parameters are used:
cs: Budou použity tyto parametry:

en: This JPEG is really large (%d bytes) !
cs: Tento JPEG je opravdu velký (%d bajtů)!

en: This command is not allowed while in %s mode.
cs: Tento příkaz není v režimu %s dovolen.

en: This command is not supported by this card
cs: Tento příkaz není touto kartou podporován

en: This command is only available for version 2 cards
cs: Tento příkaz je dostupný pouze pro karty verze 2

en: This is a qualified signature
cs: Toto je kvalifikovaný podpis

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
cs: Toto je revokační certifikát pro OpenPGP klíč:

en: This is a secret key! - really delete? (y/N)
cs: Toto je tajný klíč! - opravdu smazat? (a/N)

en: This is the first time the email address "%s" is being used with key %s.
cs: Toto je poprvé, co se e-mailová adresa „%s“ používá s klíčem %s.

en: This key (or subkey) is not protected with a passphrase.  Please enter a new passphrase to export it.
cs: Tento klíč (nebo podklíč) není chráněn heslem. Prosím, zadejte nové heslo pro exportování klíče.

en: This key belongs to us
cs: Tento klíč náleží nám (máme odpovídající tajný klíč)

en: This key has been disabled
cs: Tento klíč byl označen za neplatný (disabled)

en: This key has expired!
cs: Platnost klíče vypršela!

en: This key is bad!  It has been marked as untrusted!  If you
    *really* know what you are doing, you may answer the next
    question with yes.
cs: Tento klíč je špatný! Byl označen jako nedůvěryhodný!
    Pokud *skutečně* víte, co děláte, můžete na
    následující otázku odpovědět ano.

en: This key is due to expire on %s.
cs: Platnost klíče vyprší %s.

en: This key may be revoked by %s key %s
cs: Tento klíč může být odvolán %s klíčem %s

en: This key probably belongs to the named user
cs: Tento klíč pravděpodobně náleží uvedenému uživateli

en: This key's user IDs:
cs: ID uživatelů tohoto klíče:

en: This may take a while ...
cs: To může chvíli trvat…

en: This passphrase has not been changed%%0Asince %.4s-%.2s-%.2s.  Please change it now.
cs: Toto heslo se nezměnilo%%0Aod %.4s-%.2s-%.2s. Prosím, nyní jej změňte.

en: This signature expired on %s.
cs: Platnost podpisu vyprší %s.

en: This will be a self-signature.
cs: Jedná se o podpis klíče jím samým.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
cs: Aby se zabránilo nechtěnému použití tohoto souboru, níže před 5 pomlček byla
    vložena dvojtečka. Před importem a zveřejněním tohoto odvolacího certifikátu
    odstraňte tuto dvojtečku textovým editorem.

en: To be revoked by:
cs: Revokován:

en: To complete this certificate request please enter the passphrase for the key you just created once more.
cs: Žádost o certifikát dokončíte tím, že zadáte heslo pro klíč, který jste právě vytvořili, ještě jednou.

en: To migrate '%s', with each smartcard, run: %s
cs: Pro migraci „%s“ u každé karty spusťte: %s

en: Tor is not properly configured
cs: Tor není řádně nastaven

en: Tor is not running
cs: To neběží

en: Tor might be in use - network access is limited
cs: Možná se používá Tor – přístup k síti je omezen

en: Total number processed: %lu
cs: Celkový počet zpracovaných klíčů: %lu

en: URL '%s' redirected to '%s' (%u)
cs: URL „%s“ přesměrováno na „%s“ (%u)

en: URL to retrieve public key:
cs: URL pro získání veřejného klíče:

en: Uncompressed
cs: Nezkomprimováno

en: Unknown critical signature notation:
cs: Neznámá kritická notace podpisu:

en: Unknown operation
cs: Neznámá operace

en: Unknown signature type '%s'
cs: Neznámý typ podpisu „%s“

en: Usage: @DIRMNGR@ [options] (-h for help)
cs: Použití: @DIRMNGR@ [volby] (-h pro nápovědu)

en: Usage: @GPG@ [options] [files] (-h for help)
cs: Použití: @GPG@ [možnosti] [soubory] (-h pro nápovědu)

en: Usage: @GPG@-connect-agent [options] (-h for help)
cs: Použití: @GPG@-connect-agent [volby] (-h pro nápovědu)

en: Usage: @GPGCONF@ [options] (-h for help)
cs: Použití: @GPGCONF@ [volby] (-h pro nápovědu)

en: Usage: @GPGSM@ [options] [files] (-h for help)
cs: Použití: @GPGSM@ [možnosti] [soubory] (-h pro pomoc)

en: Usage: @GPG_AGENT@ [options] (-h for help)
cs: Použití: @GPG_AGENT@ [volby] (-h pro nápovědu)

en: Usage: @SCDAEMON@ [options] (-h for help)
cs: Použití: @SCDAEMON@ [volby] (-h pro nápovědu)

en: Usage: dirmngr-client [options] [certfile|pattern] (-h for help)
cs: Použití: dirmngr-client [volby] [cert_soubor|vzor] (-h pro nápovědu)

en: Usage: gpg-check-pattern [options] patternfile (-h for help)
cs: Použití: gpg-check-pattern [volby] soubor_se_vzorem (-h pro nápovědu)

en: Usage: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP (-h for help)
cs: Použití: gpg-preset-passphrase [volby] KEYGRIP (-h pro nápovědu)

en: Usage: gpg-protect-tool [options] (-h for help)
cs: Použití: gpg-protect-tool [VOLBY] (-h pro nápovědu)

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
cs: Použití: gpg [volby] [soubory] (-h pro pomoc)

en: Usage: kbxutil [options] [files] (-h for help)
cs: Použití: kbxutil [volby] [soubory] (-h pro nápovědu)

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.  However, if the secret key is still accessible,
    it is better to generate a new revocation certificate and give
    a reason for the revocation.  For details see the description of
    of the gpg command "--generate-revocation" in the GnuPG manual.
cs: Použijte jej pro odvolání tohoto klíče v případě zneužití nebo ztráty
    soukromého klíče. Avšak bude-li soukromý klíč stále přístupný, bude
    lepší vytvořit nový odvolací certifikát s odůvodněním odvolání.
    Podrobnosti naleznete v manuálu GnuPG u popisu příkazu
    „gpg --generate-revocation“.

en: Use the option '%s' to decrypt anyway.
cs: Dešifrování lze vynutit volbou „%s“.

en: Use the reader's pinpad for input.
cs: Pro vstup použijte klávesnici čtečky.

en: Use this key anyway? (y/N)
cs: Použít přesto tento klíč? (a/N)

en: User ID "%s" compacted: %s
cs: Uživatelské ID „%s“ směstnáno: %s

en: User ID "%s" is expired.
cs: Vypršela platnost uživatelského ID „%s“.

en: User ID "%s" is not self-signed.
cs: ID uživatele „%s“ není podepsáno jím samým.

en: User ID "%s" is revoked.
cs: Uživatelské ID „%s“ je odvoláno.

en: User ID "%s" is signable.
cs: ID uživatele „%s“ je připraveno k podpisu.

en: User ID "%s": %d signature removed
     | User ID "%s": %d signatures removed
cs[0]: Uživatelské ID „%s“: odstraněn %d podpis
cs[1]: Uživatelské ID „%s“: odstraněny %d podpisy
cs[2]: Uživatelské ID „%s“: odstraněno %d podpisů

en: User ID "%s": already clean
cs: Uživatelské ID „%s“: je již odstraněné

en: User ID "%s": already minimized
cs: Uživatelské ID „%s“: je již minimalizované

en: User ID is no longer valid
cs: Identifikátor uživatele již neplatí

en: User Interaction Flag is set to "%s" - can't change
cs: Příznak interakce uživatele (UIF) je nastaven na „%s“ – nelze změnit

en: Verified %d message in the future. | Verified %d messages in the future.
cs[0]: Ověřena %d zpráva v budoucnosti.
cs[1]: Ověřeny %d zprávy v budoucnosti.
cs[2]: Ověřeno %d zpráv v budoucnosti.

en: Verified %d message. | Verified %d messages.
cs[0]: %d zpráva ověřena.
cs[1]: %d zprávy ověřeny.
cs[2]: %d zpráv ověřeno.

en: WARNING: "%s" is a deprecated command - do not use it
cs: POZOR: používání příkaz „%s“ se nedoporučuje - nepoužívejte jej

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
cs: POZOR: používání parametru „%s“ se nedoporučuje

en: WARNING: "%s%s" is an obsolete option - it has no effect
cs: POZOR: „%s%s“ je zastaralý parametr – neúčinkuje

en: WARNING: "%s%s" is an obsolete option - it has no effect except on %s
cs: POZOR: „%s%s“ je zastaralý parametr – neúčinkuje kromě v %s

en: WARNING: %s
cs: POZOR: %s

en: WARNING: %s overrides %s
cs: POZOR: %s přepíše %s

en: WARNING: '%s' is an empty file
cs: POZOR: soubor „%s“ je prázdný

en: WARNING: Elgamal sign+encrypt keys are deprecated
cs: POZOR: Podepisovací a šifrovací klíče Elgamal se nedoporučují

en: WARNING: Encrypting to %s, which has no non-revoked user ids
cs: POZOR: Šifruje se pro %s, kterýžto nemá neodvolané identity uživatele

en: WARNING: No valid encryption subkey left over.
cs: POZOR: Nezbyl žádný platný šifrovací podklíč.

en: WARNING: The key's User ID is not certified with a trusted signature!
cs: POZOR: ID uživatele tohoto klíče není certifikován důvěryhodným podpisem!

en: WARNING: The key's User ID is not certified with sufficiently trusted signatures!
cs: POZOR: ID uživatele tohoto klíče není certifikováno dostatečně důvěryhodnýmipodpisy!

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
cs: POZOR: Toto je PGP2 klíč. Přidání pověřeného odvolatele může v některých
              verzích PGP vést k odmítnutí tohoto klíče.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
cs: POZOR: Toto je PGP2 klíč. Přidání fotografického ID může v některých
             verzích PGP vést k odmítnutí tohoto klíče.

en: WARNING: This key has been revoked by its designated revoker!
cs: POZOR: Tento klíč byl revokován klíčem s pověřením k revokaci!

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
cs: POZOR: Tento klíč byl revokován svým vlastníkem!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
cs: POZOR: Tento klíč není certifikován důvěryhodným podpisem!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
cs: POZOR: Tento klíč není certifikován dostatečně důvěryhodnými podpisy!

en: WARNING: This key is not suitable for signing in %s mode
cs: POZOR: Tento klíč se nehodí na podepisování v režimu %s

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
cs: POZOR: Tento podklíč byl revokován svým vlastníkem!

en: WARNING: Using untrusted key!
cs: POZOR: Je použit nedůvěryhodný klíč!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
cs: POZOR: NEDŮVĚŘUJEME tomuto klíči!

en: WARNING: Your encryption subkey expires soon.
cs: POZOR: Vašemu šifrovacímu podklíči brzy vyprší platnost.

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
cs: POZOR: podpis ID uživatele je datován %d sekund v budoucnosti

en: WARNING: appointing a key as a designated revoker cannot be undone!
cs: POZOR: ustanovení klíče pověřeným odvolatelem je nevratná operace!

en: WARNING: cipher algorithm %s not found in recipient preferences
cs: POZOR: v předvolbách příjemce nenalezen šifrovací algoritmus %s

en: WARNING: creation time of signature not known - assuming current time
cs: POZOR: datum vytvoření podpisu není známo – předpokládám současnost

en: WARNING: digest algorithm %s is deprecated
cs: POZOR: vyžádaný algoritmus %s není doporučen

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
cs: POZOR: se zašifrovanou zprávou bylo manipulováno!

en: WARNING: encrypting without integrity protection is dangerous
cs: POZOR: šifrování bez ochrany proti porušení integrity je nebezpečné

en: WARNING: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
cs: POZOR: vyžádaný komprimační algoritmus %s (%d) nevyhovuje předvolbám příjemce

en: WARNING: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
cs: POZOR: vyžádaný hashovací algoritmus %s (%d) nevyhovuje předvolbám příjemce

en: WARNING: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
cs: POZOR: vyžádaná symetrická šifra %s (%d) nevyhovuje předvolbám příjemce

en: WARNING: invalid cache file hash in '%s' line %u
cs: POZOR: neplatný haš souboru keše v „%s“ na řádku %u

en: WARNING: invalid cache record length for S/N
cs: POZOR: neplatná délka záznamu v keši pod sériovým číslem

en: WARNING: invalid notation data found
cs: POZOR: nalezen neplatný formát zápisu data

en: WARNING: key %s contains preferences for unavailable
    algorithms on these user IDs:
cs: POZOR: klíč %s obsahuje předvolby pro nedostupné
    algoritmy na těchto ID uživatelů:

en: WARNING: key %s is not suitable for encryption in %s mode
cs: POZOR: klíč %s není vhodný pro šifrování v režimu %s

en: WARNING: key %s may be revoked: fetching revocation key %s
cs: POZOR: klíč %s může být odvolán: zkouším získat revokační klíč %s

en: WARNING: key %s may be revoked: revocation key %s not present.
cs: POZOR: klíč %s může být odvolán: revokační klíč %s nenalezen.

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
cs: POZOR: zpráva byla zašifrována slabým klíčem v symetrické šifře.

en: WARNING: message was not integrity protected
cs: POZOR: zpráva nebyla chráněna proti porušení její integrity

en: WARNING: multiple plaintexts seen
cs: POZOR: zachyceno více prostých textů

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
cs: POZOR: detekováno více podpisů. Kontrolován bude pouze první.

en: WARNING: new CRL still too old; it expired on %s - loading anyway
cs: POZOR: nový CRL je stále příliš starý; jeho platnost vypršela %s – stejně bude nahrán

en: WARNING: no command supplied.  Trying to guess what you mean ...
cs: POZOR: nezadán žádný příkaz. Váš záměr bude odhadnut…

en: WARNING: no user ID has been marked as primary.  This command may
                  cause a different user ID to become the assumed primary.
cs: POZOR: žádné uživatelské ID nebylo označeno jako primární.  Tento příkaz
                  může způsobit, že za primární bude považováno jiné user ID.

en: WARNING: not a detached signature; file '%s' was NOT verified!
cs: POZOR: nejedná se o oddělený podpis. Soubor „%s“ NEBYL ověřen!

en: WARNING: nothing exported
cs: POZOR: nebylo nic vyexportováno

en: WARNING: potentially insecure symmetrically encrypted session key
cs: POZOR: potencionálně nebezpečně symetricky zašifrován klíč sezení

en: WARNING: program may create a core file!
cs: POZOR: program může vytvořit soubor core!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
cs: POZOR: specifikován adresát (-r) bez použití šifrování s veřejným klíčem

en: WARNING: running with faked system time:
cs: POZOR: pracuji s podvrženým systémovým časem:

en: WARNING: signature digest conflict in message
cs: POZOR: konflikt hashe podpisu ve zprávě

en: WARNING: signing subkey %s has an invalid cross-certification
cs: POZOR: podepisovací podklíč %s má neplatnou křížovou certifikaci

en: WARNING: signing subkey %s is not cross-certified
cs: POZOR: podepisovací podklíč %s není křížově certifikován

en: WARNING: some OpenPGP programs can't handle a DSA key with this digest size
cs: POZOR: některé OpenPGP programy nedokáží zacházet s DSA klíčem s takto dlouhým hashem

en: WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
cs: POZOR: podpis nebude označen jako neexportovatelný.

en: WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
cs: POZOR: podpis nebude označen jako neodvolatelný (non-revocable).

en: WARNING: this key might be revoked (revocation key not present)
cs: POZOR: tento klíč může být revokován (revokační klíč nenalezen)

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
cs: POZOR: nelze %%-expandovat notaci (příliš dlouhé). Použity neexpandované.

en: WARNING: unable to %%-expand policy URL (too large).  Using unexpanded.
cs: POZOR: nemohu %%-expandovat URL politiky (příliš dlouhé). Použity neexpandované.

en: WARNING: unable to %%-expand preferred keyserver URL (too large).  Using unexpanded.
cs: POZOR: nemohu %%-expandovat URL preferovaného keyservery (příliš dlouhé). Použity neexpandované.

en: WARNING: unable to fetch URI %s: %s
cs: POZOR: URI %s nelze získat: %s

en: WARNING: unable to refresh key %s via %s: %s
cs: POZOR: nelze aktualizovat klíč %s prostřednictvím %s: %s

en: WARNING: unable to remove temp directory '%s': %s
cs: POZOR: nelze smazat dočasný adresář „%s“: %s

en: WARNING: unable to remove tempfile (%s) '%s': %s
cs: POZOR: nelze smazat dočasný soubor (%s) „%s“: %s

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on configuration file '%s'
cs: POZOR: vlastnictví adresáře „%s“ s konfiguračním souborem není nastaveno nebezpečně

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on extension '%s'
cs: POZOR: vlastnictví adresáře „%s“ s rozšiřujícím modulem není nastaveno nebezpečně

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on homedir '%s'
cs: POZOR: vlastnictví adresáře s domovským adresářem „%s“ není nastaveno nebezpečně

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on configuration file '%s'
cs: POZOR: přístupová práva k adresáři „%s“ s konfiguračním souborem nejsou nastavena bezpečně

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on extension '%s'
cs: POZOR: přístupová práva k adresáři „%s“ s rozšiřujícím modulem nejsou nastavena bezpečně

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on homedir '%s'
cs: POZOR: přístupová práva k adresáři „%s“ s domovským adresářem nejsou nastavena bezpečně

en: WARNING: unsafe ownership on configuration file '%s'
cs: POZOR: vlastnictví konfiguračního souboru „%s“ není nastaveno bezpečně

en: WARNING: unsafe ownership on extension '%s'
cs: POZOR: vlastnictví rozšiřujícího modulu „%s“ není nastaveno bezpečně

en: WARNING: unsafe ownership on homedir '%s'
cs: POZOR: vlastnictví domovského adresáře „%s“ není nastaveno bezpečně

en: WARNING: unsafe permissions on configuration file '%s'
cs: POZOR: přístupová práva pro konfigurační soubor „%s“ nejsou bezpečná

en: WARNING: unsafe permissions on extension '%s'
cs: POZOR: přístupová práva rozšiřujícímu modulu „%s“ nejsou bezpečná

en: WARNING: unsafe permissions on homedir '%s'
cs: POZOR: přístupová práva pro domovský adresář „%s“ nejsou bezpečná

en: WARNING: using experimental cipher algorithm %s
cs: POZOR: používám experimentální šifrovací algoritmus %s

en: WARNING: using experimental digest algorithm %s
cs: POZOR: používám experimentální hashovací algoritmus %s

en: WARNING: using experimental public key algorithm %s
cs: POZOR: používám experimentální algoritmus veřejného klíče %s

en: WARNING: v4 is specified, but overridden by v5.
cs: POZOR: je požadována verze 4, ale je přebita verzí 5.

en: WKD uses a cached result
cs: WKD používá zapamatované výsledky

en: Warning: %lu key skipped due to its large size
     | Warning: %lu keys skipped due to their large sizes
cs[0]: Pozor: %lu klíč přeskočen kvůli jeho přílišné velikosti
cs[1]: Pozor: %lu klíče přeskočeny kvůli jejich přílišné velikosti
cs[2]: Pozor: %lu klíčů přeskočeno kvůli jejich přílišné velikosti

en: Warning: Setting the User Interaction Flag to "%s"
             can only be reverted using a factory reset!
cs: Pozor: Nastavení příznaku interakce uživatele (UIF) na „%s“
           lze zvrátit pouze obnovením do továrního nastavení!

en: Warning: This key is also listed for use with SSH!
    Deleting the key might remove your ability to access remote machines.
cs: Pozor: Tento klíč je též veden jako klíč pro SSH!
    Smazání tohoto klíče může odebrat schopnost přistupovat ke vzdáleným strojům.

en: Warning: You have entered an insecure passphrase.
cs: Varování: Zadali jste nebezpečné heslo.

en: Warning: errors found and only checked self-signatures, run '%s' to check all signatures.
cs: Pozor: Zjištěny chyby a ověřeny pouze podpisy samy sebou.
    Spusťte „%s“, abyste ověřili všechny podpisy.

en: Warning: if you think you've seen more signatures by this key and user id, then this key might be a forgery!  Carefully examine the email address for small variations.  If the key is suspect, then use
      %s
    to mark it as being bad.
     | Warning: if you think you've seen more signatures by this key and these user ids, then this key might be a forgery!  Carefully examine the email addresses for small variations.  If the key is suspect, then use
      %s
    to mark it as being bad.
cs[0]: Pozor: Pokud si myslíte, že jste viděli více podpisů tímto klíčem a identitou uživatele, pak tento klíč může být podvrh! Pečlivě prozkoumejte e-mailovou adresu. Jestliže je klíč podezřelý, použijte příkaz
      %s
    k označení, že je špatný.
cs[1]: Pozor: Pokud si myslíte, že jste viděli více podpisů tímto klíčem a s těmito identitami uživatele, pak tento klíč může být podvrh! Pečlivě prozkoumejte e-mailové adresy. Jestliže je klíč podezřelý, použijte příkaz
      %s
    k označení, že je špatný.
cs[2]: Pozor: Pokud si myslíte, že jste viděli více podpisů tímto klíčem a s těmito identitami uživatele, pak tento klíč může být podvrh! Pečlivě prozkoumejte e-mailové adresy. Jestliže je klíč podezřelý, použijte příkaz
      %s
    k označení, že je špatný.

en: Warning: not using '%s' as default key: %s
cs: Pozor: jako výchozí klíč se nepoužije „%s“: %s

en: Warning: unsafe ownership on %s "%s"
cs: Varování: vlastnictví %s „%s“ není nastaveno bezpečně

en: Warning: unsafe permissions on %s "%s"
cs: Varování: přístupová práva %s „%s“ nejsou bezpečná

en: Warning: we have yet to see a message signed using this key and user id!
cs: Pozor: ještě musíme vidět zprávu podepsanou tímto klíčem a identitou uživatele!

en: Warning: we've only seen one message signed using this key and user id!
cs: Pozor: viděli jsme pouze jednu zprávu podepsanou tímto klíčem a identitou
    uživatele!

en: Warning: you have only encrypted one message to this key!
cs: Pozor: tímto klíčem jste zašifrovali pouze jednu zprávu!

en: Warning: you have yet to encrypt a message to this key!
cs: Pozor: ještě je třeba zašifrovat zprávu tímto klíčem!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
cs: Musíme vytvořit mnoho náhodných bajtů. Během vytváření můžete
    provádět nějakou jinou práci na počítači (psát na klávesnici, pohybovat myší,
    používat disky); díky tomu má generátor lepší šanci získat dostatek entropie.

en: What keysize do you want for the subkey? (%u)
cs: Jakou délku podklíče si přejete? (%u)

en: What keysize do you want? (%u)
cs: Jakou délku klíče si přejete? (%u)

en: Wrong
cs: Špatně

en: Yes
cs: Ano

en: Yes, protection is not needed
cs: Ano, ochrana není třeba

en: You are about to create a signature using your certificate:
    "%s"
    Note, that this certificate will NOT create a qualified signature!
cs: Chystáte se vytvořit podpis pomocí svého certifikátu:
    „%s“
    Vezměte na vědomí, že tento certifikát NEVYTVOŘÍ kvalifikovaný podpis!

en: You are about to create a signature using your certificate:
    "%s"
    This will create a qualified signature by law equated to a handwritten signature.
    
    %s%sAre you really sure that you want to do this?
cs: Chystáte se vytvořit podpis pomocí svého certifikátu:
    „%s“
    Tímto vytvoříte kvalifikovaný podpis, který je dle zákona rovnocenný s podpisem vlastnoručním.
    
    %s%sJste si skutečně jisti, že to chcete udělat?

en: You are about to revoke these signatures:
cs: Chystáte se odvolat tyto podpisy:

en: You are using the '%s' character set.
cs: Používáte znakovou sadu „%s“.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
cs: Nemůžete změnit dobu platnosti klíče verze 3

en: You can't delete the last user ID!
cs: Nemůžete smazat poslední id uživatele!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
cs: Nezadali jste identifikátor uživatele (můžete použít "-r")

en: You have not entered a passphrase - this is in general a bad idea!%0APlease confirm that you do not want to have any protection on your key.
cs: Nezadali jste heslo – toto je obecně špatný nápad!%0AProsím, potvrďte, že si žádnou ochranu svého klíče nepřejete.

en: You have not entered a passphrase!%0AAn empty passphrase is not allowed.
cs: Nezadali jste heslo!%0APrázdné heslo není dovoleno.

en: You have signed these user IDs on key %s:
cs: Podepsal(a) jste následující identifikátory uživatele: %s:

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
cs: K PGP2 klíči byste neměli přidávat pověřeného odvolatele.

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
cs: Neměli by jste přidávat fotografický ID k PGP2 klíči.

en: You may try to re-create the trustdb using the commands:
cs: Databázi důvěry můžete zkusit znovu vytvořit pomocí těchto příkazů:

en: You may want to change its expiration date too.
cs: Dobu platnosti také můžete změnit.

en: You must select at least one key.
cs: Musíte vybrat alespoň jeden klíč.

en: You must select at least one user ID.
cs: Musíte vybrat alespoň jeden id uživatele.

en: You must select exactly one key.
cs: Musíte vybrat právě jeden klíč.

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
cs: Zvolil(a) jste tento identifikátor uživatele:
        „%s“

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
cs: Platnost vašeho podpisu na „%s“
    vypršela.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
cs: Váš současný podpis na „%s“
    je pouze lokální.

en: Your decision?
cs: Vaše rozhodnutí?

en: Your selection?
cs: Váš výběr?

en: Your selection? (enter '?' for more information):
cs: Váš výběr? (pro podrobnosti zadejte „?“):

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
cs: Váš systém neumí zobrazit data po roce 2038.
    V každém případě budou data korektně zpracovávána do roku 2106.

en: Yubikey management commands
cs: Příkazy pro správu Yubikey

en: [  full  ]
cs: [    plná    ]

en: [  never ]
cs: [   nikdy    ]

en: [  undef ]
cs: [nedefinovaná]

en: [ expired]
cs: [ prošlý(á)  ]

en: [ not human readable (%zu bytes: %s%s) ]
cs: [ nečitelné pro lidi (%zu bajtů: %s%s) ]

en: [ revoked]
cs: [ revokován  ]

en: [ unknown]
cs: [  neznámá   ]

en: [Error - No name]
cs: [Chyba – Žádné jméno]

en: [Error - invalid DN]
cs: [Chyba – neplatné DN]

en: [Error - invalid encoding]
cs: [Chyba – neplatné kódování]

en: [Error - out of core]
cs: [Chyba – nedostatek paměti]

en: [User ID not found]
cs: [ID uživatele nenalezeno]

en: [date not given]
cs: [datum neudáno]

en: [marginal]
cs: [  částečná  ]

en: [none]
cs: [neuvedeno]

en: [not set]
cs: [není nastaveno]

en: [revocation]
cs: [odvolání]

en: [self-signature]
cs: [podpis klíče jím samým]

en: [ultimate]
cs: [  absolutní ]

en: [uncertain]
cs: [nejistý]

en: a %u bit hash is not valid for a %u bit %s key
cs: %ubitový hash není platná pro %ubitový %s klíč

en: a %zu bit hash is not valid for a %u bit %s key
cs: %zubitový hash není platný pro %ubitový %s klíč

en: a dirmngr daemon is up and running
cs: démon dirmngr běží

en: a gpg-agent is already running - not starting a new one
cs: gpg-agent již běží – nový nebude spuštěn

en: a notation name may not contain an '=' character
cs: jméno uživatele nesmí obsahovat znak „=“

en: a notation name must have only printable characters or spaces
cs: jméno uživatele musí obsahovat pouze tisknutelné znaky nebo mezery

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
cs: symbolické jméno smí obsahovat pouze písmena, číslice, tečky nebo podtržítka a musí končit znakem „=“

en: a notation name must not contain more than one '@' character
cs: jméno uživatele nesmí obsahovat více než jeden znak „@“

en: a notation value must not use any control characters
cs: hodnota nemůže obsahovat žádné kontrolní znaky

en: a user notation name must contain the '@' character
cs: zápis jména uživatele musí obsahovat znak „@“

en: absolute file name expected
cs: očekáván absolutní název souboru

en: accepting root CA not marked as a CA
cs: kořenová CA, která není označena jako CA, bude přijata

en: access to admin commands is not configured
cs: přístup k příkazům správce není nakonfigurován

en: activate changes at runtime, if possible
cs: provést změny za běhu, pokud to lze

en: add a certificate to the cache
cs: přidá certifikát do keše

en: add a key to a smartcard
cs: přidat klíč na kartu

en: add a photo ID
cs: přidat fotografický ID

en: add a revocation key
cs: přidat revokační klíč

en: add a subkey
cs: přidat podklíč

en: add a user ID
cs: přidat identifikátor uživatele

en: add an additional decryption subkey
cs: přidat dodatečný dešifrovací podklíč

en: add new servers discovered in CRL distribution points to serverlist
cs: na seznam serverů přidá nové servery nalezené v místech distribuce CRL

en: adding '%s:%d' to the ldap server list
cs: na seznam LDAP serverů se přidává „%s:%d“

en: algorithm:
cs: algoritmus:

en: algorithm: %s
cs: algoritmus: %s

en: all values passed to '%s' ignored
cs: všechny hodnoty předány „%s“ se ignorují

en: allocating list item failed: %s
cs: alokování prvku seznamu selhalo: %s

en: allow online software version check
cs: povolí kontrolu verze softwaru po síti

en: allow passphrase to be prompted through Emacs
cs: umožnit zadání hesla skrze Emacs

en: allow presetting passphrase
cs: umožnit přednastavení hesla

en: allow sending OCSP requests
cs: povolí odesílání OCSP dotazů

en: ambiguous option '%s'
cs: nejednoznačná volba „%s“

en: anonymous recipient; trying secret key %s ...
cs: anonymní adresát; zkusí se tajný klíč %s…

en: apply global default values
cs: aplikovat globální implicitní hodnoty

en: armor header:
cs: ASCII hlavička:

en: armor: %s
cs: ASCII kódování: %s

en: assuan_inquire failed: %s
cs: volání assuan_inquire selhalo: %s

en: assuan_inquire(%s) failed: %s
cs: volání assuan_inquire(%s) selhalo: %s

en: assume input is in PEM format
cs: předpokládat vstup ve formátu PEM

en: assume input is in base-64 format
cs: předpokládat vstup ve formátu Base-64

en: assume input is in binary format
cs: předpokládat vstup v binárním formátu

en: assume no on most questions
cs: předpokládat ne na většinu otázek

en: assume the GnuPG key backup format
cs: předpokládat vstup ve formátu zálohy klíčů GnuPG

en: assume yes on most questions
cs: předpokládat ano na většinu otázek

en: assuming %s encrypted data
cs: předpokládám %s šifrovaných dat

en: assuming bad signature from key %s due to an unknown critical bit
cs: předpokládám špatný podpis klíčem %s, protože je nastaven neznámý kritický bit

en: assuming signed data in '%s'
cs: v „%s“ se předpokládají podepsaná data

en: attr hash algorithm: %s
cs: hashovací algoritmus atributu: %s

en: authenticate to the card
cs: autentizuje se kartě

en: automatically retrieve keys when verifying signatures
cs: automaticky získávat klíče při ověřování podpisů

en: automatically retrieved '%s' via %s
cs: „%s“ automaticky získáno přes %s

en: available CRL for issuer ID %s can't be used
cs: dostupný CRL pro vydavatele ID %s nemůže být použit

en: bad URL encoding detected
cs: zjištěno chybné kódování URL

en: bad data hash algorithm: %s
cs: chybný hashovací algoritmus dat: %s

en: bad data signature from key %s: %s (0x%02x, 0x%x)
cs: špatný podpis dat klíčem %s: %s (0x%02x, 0x%x)

en: bad fingerprint in '%s', line %d
cs: chybný otisk v „%s“, řádek %d

en: bad key signature from key %s: %s (0x%02x, 0x%x)
cs: špatný podpis klíče klíčem %s: %s (0x%02x, 0x%x)

en: basic certificate checks failed - not imported
cs: základní kontrola certifikátu selhala – neimportováno

en: batch mode: never ask
cs: dávkový režim: nikdy se neptat

en: be somewhat more quiet
cs: být o trochu víc tichý

en: binary
cs: binární formát

en: build_packet failed: %s
cs: selhalo vytvoření paketu (build_packet): %s

en: cC
cs: zZ

en: cached CRL for issuer id %s tampered; we need to update
cs: zapamatovaný CRL pro vydavatele ID %s je pozměněný, je třeba jej aktualizovat

en: cached CRL for issuer id %s too old; update required
cs: zapamatovaný CRL pro vydavatele s ID %s příliš starý; aktualizace vyžadována

en: caching keyring '%s'
cs: zapamatovává se soubor klíčů „%s“

en: caller did not return the issuing certificate
cs: volající nevrátil vydávající certifikát

en: caller did not return the target certificate
cs: volající nevrátil cílový certifikát

en: calling unlock_db_file on a closed file
cs: unlock_db_file zavoláno na zavřený soubor

en: calling unlock_db_file on an unlocked file
cs: unlock_db_file zavoláno na nezamčeném souboru

en: can't access %s - invalid OpenPGP card?
cs: přístup na %s se nezdařil – vadná OpenPGP karta?

en: can't access '%s': %s
cs: k „%s“ nelze přistoupit: %s

en: can't acquire read lock on the certificate cache: %s
cs: zámek pro čtení keše certifikátů nelze získat: %s

en: can't acquire write lock on the certificate cache: %s
cs: zámek pro zápis keše certifikátů nelze získat: %s

en: can't allocate control structure: %s
cs: řídící strukturu nelze alokovat: %s

en: can't check signature with unsupported message-digest algorithm %d: %s.
cs: podpis vytvořený nepodporovaným hashovacím algoritmem (%d) nelze ověřit: %s.

en: can't check signature with unsupported public-key algorithm (%d): %s.
cs: podpis vytvořený nepodporovaným algoritmem (%d) veřejného klíče nelze ověřit: %s.

en: can't connect to '%s': %s
cs: nelze se připojit k „%s“: %s

en: can't connect to the dirmngr: %s
cs: k dirmngr se nelze připojit: %s

en: can't create '%s': %s
cs: nelze vytvořit „%s“: %s

en: can't create backup file '%s': %s
cs: záložní soubor „%s“ nelze vytvořit: %s

en: can't create directory '%s': %s
cs: nelze vytvořit adresář „%s“: %s

en: can't create lock for '%s'
cs: pro „%s“ nelze vytvořit zámek

en: can't create socket: %s
cs: socket nelze vytvořit: %s

en: can't disable core dumps: %s
cs: nemohu vypnout vytváření core souborů: %s

en: can't do this in batch mode
cs: nelze provést v dávkovém režimu

en: can't do this in batch mode without "--yes"
cs: bez parametru „--yes“ to nelze v dávkovém režimu provést

en: can't encrypt to '%s'
cs: nelze zašifrovat pro „%s“

en: can't get authorityInfoAccess: %s
cs: authorityInfoAccess nelze získat: %s

en: can't handle public key algorithm %d
cs: nelze pracovat s algoritmem veřejného klíče %d

en: can't handle text lines longer than %d characters
cs: nemohu pracovat s řádky delšími než %d znaků

en: can't handle this ambiguous signature data
cs: neumím pracovat s těmito nejednoznačnými daty

en: can't hash '%s': %s
cs: nelze vypočítat haš „%s“: %s

en: can't initialize certificate cache lock: %s
cs: zámek keše certifikát nelze inicializovat: %s

en: can't lock '%s'
cs: „%s“ nelze zamknout

en: can't open '%s'
cs: „%s“ nelze otevřít

en: can't open '%s': %s
cs: nelze otevřít „%s“: %s

en: can't open fd %d: %s
cs: nemohu otevřít deskriptor %d: %s

en: can't open signed data '%s'
cs: nelze otevřít podepsaná data „%s“

en: can't open signed data fd=%d: %s
cs: nelze otevřít podepsaná data na deskriptoru=%d: %s

en: can't parse certificate '%s': %s
cs: certifikát „%s“ nelze rozebrat: %s

en: can't release lock on the certificate cache: %s
cs: zámek keše certifikátů nelze uvolnit: %s

en: can't set permissions of '%s': %s
cs: přístupová práva „%s“ nelze nastavit: %s

en: can't sign using '%s': %s
cs: nelze podepsat pomocí „%s“: %s

en: can't use '%s' as home directory
cs: „%s“ nelze použít jako domovský adresář

en: can't use a SKESK packet due to the S2K mode
cs: v režimu S2K nelze použít SKESK paket

en: cancelled
cs: zrušeno

en: cancelled by user
cs: zrušeno uživatelem

en: cancel|cancel
cs: zrušit|zrušit

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
cs: klíč formátu PGP 2.x nelze pověřit odvoláním

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
cs: nemohu se vyvarovat slabého klíče pro symetrickou šifru; operaci jsem zkusil %d krát!

en: cannot revoke the last valid user ID.
cs: poslední platné ID uživatele nelze odvolat.

en: card does not support digest algorithm %s
cs: karta nepodporuje hashovací algoritmus %s

en: card is permanently locked!
cs: karta je trvale uzamčena!

en: card-no:
cs: číslo karty:

en: certificate '%s' already cached
cs: certifikát „%s“ je již zapamatován

en: certificate '%s' deleted
cs: certifikát „%s“ smazán

en: certificate '%s' loaded
cs: certifikát „%s“ zaveden

en: certificate '%s' not found: %s
cs: certifikát „%s“ nebyl nenalezen: %s

en: certificate already cached
cs: certifikát již v keši

en: certificate cached
cs: certifikát uložen do keše

en: certificate chain is good
cs: řetěz certifikátů je v pořádku

en: certificate chain longer than allowed by CA (%d)
cs: řetěz certifikátů je delší než dovoluje CA (%d)

en: certificate chain too long
cs: řetěz certifikátů je příliš dlouhý

en: certificate check failed: %s
cs: kontrola certifikátu selhala: %s

en: certificate has a BAD signature
cs: certifikát má ŠPATNÝ podpis

en: certificate has been revoked
cs: certifikát byl odvolán

en: certificate has been revoked
cs: certifikát byl odvolán

en: certificate has been revoked at: %s due to: %s
cs: certifikát byl odvolán kdy: %s, důvod: %s

en: certificate has expired
cs: certifikátu vypršela platnost

en: certificate is good
cs: certifikát je v pořádku

en: certificate is not usable for encryption
cs: certifikát není použitelný pro šifrování

en: certificate is not usable for signing
cs: certifikát není použitelný pro podepisování

en: certificate is valid
cs: certifikát je platný

en: certificate not created during lifetime of issuer
cs: certifikát nebyl vytvořen v době životnosti vydavatele

en: certificate not yet valid
cs: certifikát ještě nenabyl platnosti

en: certificate policy not allowed
cs: certifikační politika není dovolena

en: certificate search not possible due to disabled %s
cs: dohledání certifikátu nemožné kvůli vypnutému %s

en: certificate should not have been used for CRL signing
cs: certifikát neměl být použit pro podepsání CRL

en: certificate should not have been used for OCSP response signing
cs: certifikát neměl být použit pro podepsání OCSP odpovědi

en: certificate should not have been used for certification
cs: certifikát neměl být použit pro certifikování

en: certificate should not have been used for encryption
cs: certifikát neměl použit pro šifrování

en: certificate should not have been used for signing
cs: certifikát neměl být použit pro podepsání

en: certificate status is: %s  (this=%s  next=%s)
cs: stav certifikátu je: %s (nyní=%s, příště=%s)

en: certificate too large to make any sense
cs: certifikát je příliš velký, než aby dával smysl

en: certificate with invalid validity
cs: certifikát s neplatnou platností

en: certificate with invalid validity: %s
cs: certifikát s chybnou platností: %s

en: chain
cs: řetězený

en: change URL to retrieve key
cs: změní URL pro získání klíče

en: change a CA fingerprint
cs: změní otisk certifikační autority

en: change a card's PIN
cs: změnit PIN karty

en: change a passphrase
cs: změnit heslo

en: change a private data object
cs: změní soukromý datový objekt

en: change card holder's name
cs: změní jméno majitele karty

en: change card holder's salutation
cs: změní oslovení držitele karty

en: change data on a card
cs: změnit data na kartě

en: change the User Interaction Flag
cs: změní příznak interakce uživatele (UIF)

en: change the expiration date for the key or selected subkeys
cs: změnit datum expirace pro klíč nebo vybrané podklíče

en: change the key attribute
cs: změní atribut klíče

en: change the language preferences
cs: změní jazykové předvolby

en: change the login name
cs: změní přihlašovací jméno

en: change the ownertrust
cs: změnit důvěryhodnost vlastníka klíče

en: change the passphrase
cs: změnit heslo

en: check all programs
cs: zkontrolovat všechny programy

en: check global configuration file
cs: zkontrolovat globální konfigurační soubor

en: check signatures
cs: kontrolovat podpisy

en: check validity using OCSP
cs: kontrolovat platnost pomocí OCSP

en: check whether a dirmngr is running
cs: zjistí, jestli dirmngr běží

en: checking CRL for
cs: kontroluje se CRL pro

en: checking User ID "%s"
cs: ověřuje se ID uživatele „%s“

en: checking created signature failed: %s
cs: kontrola vytvořeného podpisu se nepodařila: %s

en: checking for a fresh copy of an expired key via %s
cs: zjišťuje se nová kopie zastaralého klíče skrze %s

en: checking for qualified certificate failed: %s
cs: kontrola kvalifikovaného certifikátu selhala: %s

en: checking the CRL failed: %s
cs: kontrola CRL se nezdařila: %s

en: checking the trust list failed: %s
cs: kontrola seznamu důvěry se nepodařila: %s

en: checking the trustdb
cs: kontroluji databázi důvěry

en: checking trustworthiness of root certificate failed: %s
cs: kontrola důvěryhodnosti kořenového certifikátu selhala: %s

en: chunk size invalid - using %d
cs: neplatná velikost bloku – použije se %d

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
cs: šifrovací algoritmus %d%s je neznámý nebo je zneplatněn

en: cipher algorithm '%s' may not be used for encryption
cs: šifrovací algoritmus „%s“ se nesmí používat pro šifrování

en: cipher algorithm '%s' may not be used in %s mode
cs: šifrovací algoritmus „%s“ se nesmí používat v režimu %s

en: colon missing
cs: sloupec schází

en: colons are not allowed in the socket name
cs: dvojtečky v názvu socketu jsou nepřípustné

en: compact unusable user IDs and remove all signatures from key
cs: směstnat nepoužitelná ID uživatelů a odstranit z klíče všechny podpisy

en: compact unusable user IDs and remove unusable signatures from key
cs: směstnat nepoužitelná ID uživatelů a odstranit z klíče nepoužitelné podpisy

en: completes-needed must be greater than 0
cs: položka completes-needed musí být větší než 0

en: compression algorithm '%s' may not be used in %s mode
cs: kompresní algoritmus „%s“ se nesmí používat v režimu %s

en: conflicting commands
cs: konfliktní příkazy

en: connect to the dirmngr
cs: připojit se k dirmngr

en: connect to the keyboxd
cs: připojit se ke keyboxd

en: connection to the agent established
cs: spojení s agentem ustanoveno

en: connection to the agent is in restricted mode
cs: spojení s agentem je v omezeném režimu

en: connection to the dirmngr established
cs: spojení s dirmngr ustanoveno

en: connection to the keyboxd established
cs: spojení s keyboxd ustanoveno

en: conversion from '%s' to '%s' failed: %s
cs: převod z „%s“ na „%s“ se nezdařil: %s

en: conversion from '%s' to '%s' not available
cs: převod z „%s“ na „%s“ není k dispozici

en: convert a key to TPM form using the local TPM
cs: převést klíč do formátu TPM pomocí místního TPM

en: converting S-expression failed: %s
cs: převod S-výrazu se nezdařil: %s

en: could not parse keyserver URL
cs: nelze zpracovat URL serveru klíčů

en: create ascii armored output
cs: vytvořit výstup zapsaný v ASCII

en: create base-64 encoded output
cs: vytvářet výstup zakódovaný pomocí Base-64

en: created: %s
cs: vytvořen: %s

en: creating S-expression failed: %s
cs: výroba S-výrazu selhala: %s

en: creating anyway
cs: přesto se vytváří

en: creating cache file '%s'
cs: vytváří se soubor keše „%s“

en: creating directory '%s'
cs: vytváří se adresář „%s“

en: creation timestamp missing
cs: chybí časové razítko vytvoření

en: critical certificate extension %s is not supported
cs: kritické rozšířené certifikátu %s není podporováno

en: critical marked policy without configured policies
cs: politika označená jako kritická bez nastavených politik

en: crl_cache_insert via DP failed: %s
cs: volání crl_cache_insert přes DP selhalo: %s

en: crl_cache_insert via issuer failed: %s
cs: volání crl_cache_insert přes vydavatele selhalo: %s

en: crl_fetch via DP failed: %s
cs: volání crl_fetch přes DP selhalo: %s

en: crl_parse_insert failed: %s
cs: volání crl_parse_insert selhalo: %s

en: csh-style command output
cs: vypisovat příkazy ve stylu csh

en: data hash algorithm: %s
cs: hashovací algoritmus dat: %s

en: data not saved; use option "--output" to save it
cs: data nebyla uložena; k jejich uložení použijte parametr příkazu „--output“

en: dearmoring failed: %s
cs: dekódování z ASCII formátu selhalo: %s

en: decode received data lines
cs: dekódovat přijaté datové řádky

en: decrypt data (default)
cs: dešifrovat data (implicitně)

en: decryption failed: %s
cs: dešifrování selhalo: %s

en: decryption forced to fail!
cs: vynucené dešifrování selhalo!

en: decryption okay
cs: dešifrování o.k.

en: delete selected subkeys
cs: smazat vybrané podklíče

en: delete selected user IDs
cs: smazat vybrané ID uživatele

en: delete signatures from the selected user IDs
cs: smazat podpisy z vybraných uživatelských ID

en: deleting certificate "%s" failed: %s
cs: smazání certifikátu „%s“ se nezdařilo: %s

en: deleting copy of secret key failed: %s
cs: smazání kopie tajného klíče se nezdařilo: %s

en: deleting keyblock failed: %s
cs: smazání bloku klíče se nezdařilo: %s

en: deleting secret %s failed: %s
cs: smazání tajného %s se nezdařilo: %s

en: deny the use of admin card commands
cs: zakázat používání správcovských příkazů karty

en: depth: %d  valid: %3d  signed: %3d  trust: %d-, %dq, %dn, %dm, %df, %du
cs: hloubka: %d  platných: %3d  podepsaných: %3d  důvěra: %d-, %dq, %dn, %dm, %df, %du

en: destroy all keys and data
cs: zničí všechny klíče a data

en: detected errors in cache dir file
cs: v kešovém dir souboru nalezeny chyby

en: digest algorithm '%s' may not be used in %s mode
cs: hashovací algoritmus „%s“ se nesmí používat v režimu %s

en: directory '%s' created
cs: adresář „%s“ vytvořen

en: dirmngr cache-only key lookup failed: %s
cs: hledání klíče pouze ve vyrovnávací paměti dirmngr neuspělo: %s

en: disable all access to the dirmngr
cs: zakázat veškerý přístup k dirmngr

en: disable key
cs: nastavit klíč jako neplatný (disable)

en: disabled
cs: zneplatněn

en: disallow caller to override the pinentry
cs: znemožnit volajícímu přebít pinentry

en: disallow clients to mark keys as "trusted"
cs: nedovolit klientům označovat klíče za „důvěryhodné“

en: disallow the use of an external password cache
cs: nedovolit použít vnější úložiště na hesla

en: display photo IDs during key listings
cs: zobrazovat ID fotografií během výpisu klíčů

en: display photo IDs during signature verification
cs: zobrazovat ID fotografií při ověřování podpisu

en: do not allow bypassing the passphrase policy
cs: nedovolit obejití politiky hesel

en: do not allow the reuse of old passphrases
cs: nedovolit opakovat stará hesla

en: do not check CRLs for root certificates
cs: neprověřovat kořenové certifikáty proti CRL

en: do not check certificate policies
cs: nekontrolovat politiky certifikátu

en: do not clear the ownertrust values during import
cs: nemazat údaje o důvěře během importu

en: do not detach from the console
cs: neodpojovat se od konzole

en: do not make any changes
cs: neprovádět žádné změny

en: do not update the trustdb after import
cs: neaktualizovat databázi důvěry po importu

en: do not use a reader's pinpad
cs: nepoužívat klávesnici čtečky

en: do not use extended connect mode
cs: nepoužívat rozšířený režim připojení

en: do not use fallback hosts with --ldap-proxy
cs: nepoužije náhradní stroje s --ldap-proxy

en: do not use the PIN cache when signing
cs: nepoužívat paměť PINů na podepisování

en: do not use the SCdaemon
cs: nepoužívat SCdémona

en: do not use the internal CCID driver
cs: nepoužívat vnitřní ovladač CCID

en: does not match - try again
cs: neshodují se – zkuste to znovu

en: don't use the terminal at all
cs: vůbec nepoužívat terminál

en: dropping %u certificates from the cache
cs: %u certifikátů bude z keše vyřazeno

en: duplicate entry detected in '%s' line %u
cs: nalezena duplicitní položka v „%s“ na řádku %u

en: duplicated certificate '%s' deleted
cs: zdvojený certifikát „%s“ smazán

en: enable Win32-OpenSSH support
cs: zapnout podporu Win32-OpenSSH

en: enable bulk import mode
cs: zapnout režim hromadného importu

en: enable full debugging
cs: zapnout úplné ladění

en: enable key
cs: nastavit klíč jako platný (enable)

en: enable putty support
cs: zapnout podporu pro PuTTY

en: enable ssh support
cs: zapnout podporu pro OpenSSH

en: enarmoring failed: %s
cs: kódování do ASCII formátu selhalo: %s

en: encrypt data
cs: šifrovat data

en: encrypted to %s key %s
cs: zašifrováno pro %s klíč %s

en: encrypted with %lu passphrases
cs: zašifrováno s heslem %lu

en: encrypted with %s key, ID %s
cs: zašifrováno klíčem %s, ID %s

en: encrypted with %s key, ID %s, created %s
cs: zašifrováno klíčem %s, ID %s, vytvořeným %s

en: encrypted with 1 passphrase
cs: zašifrováno jedním heslem

en: encrypted with unknown algorithm %d
cs: zašifrováno neznámým algoritmem %d

en: encrypted with unknown algorithm %d.%s
cs: zašifrováno neznámým algoritmem %d.%s

en: encryption only with symmetric cipher
cs: šifrování pouze se symetrickou šifrou

en: error accessing '%s': http status %u
cs: chyba přístupu k „%s“: status HTTP %u

en: error allocating enough memory: %s
cs: chyba při alokování dostatečného množství paměti: %s

en: error allocating memory: %s
cs: chyba při alokování paměti: %s

en: error beginning transaction on TOFU database: %s
cs: chyba při zahájení transakce v databázi TOFU: %s

en: error binding socket to '%s': %s
cs: chyba při přilepování socketu na „%s“: %s

en: error building OCSP request: %s
cs: chyba při sestavování OCSP dotazu: %s

en: error caching certificate: %s
cs: chyba při ukládání certifikátu do keše: %s

en: error changing TOFU policy: %s
cs: chyba při měnění politiky TOFU: %s

en: error changing key attribute for key %d: %s
cs: chyba při změně atributu klíče %d: %s

en: error checking validity of CRL issuer certificate: %s
cs: chyba při kontrole platnosti certifikátu vydavatele CRL: %s

en: error closing '%s'
cs: chyba při uzavírání „%s“

en: error closing '%s': %s
cs: chyba při uzavírání „%s“: %s

en: error closing cache file: %s
cs: chyba při zavírání souboru keše: %s

en: error closing new cache dir file '%s': %s
cs: chyba při uzavírání nového kešového dir souboru „%s“: %s

en: error closing temporary cache file '%s': %s
cs: chyba při uzavírání dočasného souboru keše „%s“: %s

en: error committing transaction on TOFU database: %s
cs: chyba při potvrzování transakce v databázi TOFU: %s

en: error connecting to '%s': %s
cs: chyba při připojování na „%s“: %s

en: error creating '%s': %s
cs: chyba při vytváření „%s“: %s

en: error creating a pipe: %s
cs: chyba při vytváření roury: %s

en: error creating a stream for a pipe: %s
cs: chyba při vytváření proudu pro rouru: %s

en: error creating directory '%s': %s
cs: chyba při vytváření adresáře „%s“: %s

en: error creating keybox '%s': %s
cs: chyba při vytváření schránky na klíče (keybox) „%s“: %s

en: error creating keyring '%s': %s
cs: chyba při vytváření souboru klíčů (keyring) „%s“: %s

en: error creating new cache dir file '%s': %s
cs: chyba při vytváření nového kešového dir souboru „%s“: %s

en: error creating passphrase: %s
cs: chyba při vytváření hesla: %s

en: error creating temporary cache file '%s': %s
cs: chyba při vytváření dočasného souboru keše „%s“: %s

en: error creating temporary file: %s
cs: chyba při vytváření dočasného souboru: %s

en: error determining TOFU database's version: %s
cs: chyba při zjišťování databáze TOFU: %s

en: error fetching certificate by S/N: %s
cs: chyba při stahování certifikátu určeného sériovým číslem: %s

en: error fetching certificate by subject: %s
cs: chyba při stahovaní certifikátu určeného subjektem: %s

en: error finding trust record in '%s': %s
cs: chyba při hledání záznamu důvěryhodnosti v „%s“: %s

en: error finding writable keyDB: %s
cs: chyba při hledání zapisovatelné keyDB: %s

en: error finishing temporary cache file '%s': %s
cs: chyba při dokončování dočasného souboru keše „%s“: %s

en: error for setup KDF: %s
cs: chyba při nastavování KDF: %s

en: error for setup UIF: %s
cs: chyba při nastavování UIF: %s

en: error forking process: %s
cs: chyba při rozdvojování procesu: %s

en: error from TPM: %s
cs: chyba z TPM: %s

en: error gathering other user IDs: %s
cs: chyba při sběru dalších ID uživatele: %s

en: error gathering signature stats: %s
cs: chyba při sběru údajů o podpisech: %s

en: error getting CRL item: %s
cs: chyba při získávání položky CRL: %s

en: error getting OCSP status for target certificate: %s
cs: chyba při zjišťování OCSP stavu cílového certifikátu: %s

en: error getting authorityKeyIdentifier: %s
cs: chyba při zjišťování authorityKeyIdentifier: %s

en: error getting card info: %s
cs: chyba při získání informací o kartě: %s

en: error getting current key info: %s
cs: chyba při získání informací o aktuálním klíči: %s

en: error getting data from cache file: %s
cs: chyba při získávání dat ze souboru keše: %s

en: error getting exit code of process %d: %s
cs: chyba při získání návratového kódu procesu %d: %s

en: error getting key usage information: %s
cs: chyba při zjišťování informací o použití klíče: %s

en: error getting list of cards: %s
cs: chyba při získávání seznamu karet: %s

en: error getting new PIN: %s
cs: chyba při získání nového PINu: %s

en: error getting nonce for the socket
cs: chyba při získávání soli pro socket

en: error getting responder ID: %s
cs: chyba při zjišťování ID odpovídače: %s

en: error getting serial number of card: %s
cs: chyba při získání sériového čísla karty: %s

en: error getting stored flags: %s
cs: chyba při získání uložených příznaků: %s

en: error getting update times of CRL: %s
cs: chyba při zjišťování časů aktualizace CRL %s

en: error getting version from '%s': %s
cs: chyba při získávání verze z „%s“: %s

en: error hashing '%s': %s
cs: chyba při výpočtu haše „%s“: %s

en: error importing certificate: %s
cs: chyba při importování certifikátu: %s

en: error in '%s': %s
cs: chyba v „%s“: %s

en: error in trailer line
cs: chyba v patičce

en: error initializing TOFU database: %s
cs: chyba při inicializaci databáze TOFU: %s

en: error initializing cache file '%s' for reading: %s
cs: chyba při inicializaci kešového souboru „%s pro čtení: %s

en: error initializing reader object: %s
cs: chyba při inicializaci čtecího objektu: %s

en: error inserting item into temporary cache file: %s
cs: chyba vkládání položky do dočasného souboru keše: %s

en: error loading certificate '%s': %s
cs: chyba při zavádění certifikátu „%s“: %s

en: error locking keybox: %s
cs: chyba při zamykání schránky na klíče: %s

en: error opening '%s': %s
cs: chyba při otevírání „%s“: %s

en: error opening TOFU database '%s': %s
cs: chyba při otevírání databáze TOFU „%s“: %s

en: error opening TOFU database: %s
cs: chyba při otevírání databáze TOFU: %s

en: error opening cache file '%s': %s
cs: chyba při otevírání kešového souboru „%s“: %s

en: error opening key DB: %s
cs: chyba při otevírání databáze klíčů: %s

en: error parsing '%s'
cs: chyba při rozboru „%s“

en: error parsing OCSP response for '%s': %s
cs: chyba při rozebírání OCSP odpovědi od „%s“: %s

en: error parsing key specification '%s': %s
cs: chyba při rozboru názvu klíče „%s“: %s

en: error printing log line: %s
cs: chyba při tisknutí řádku protokolu: %s

en: error reading '%s', line %d: %s
cs: chyba při čtení „%s“, řádek %d: %s

en: error reading '%s': %s
cs: chyba při čtení „%s“: %s

en: error reading CRL extensions: %s
cs: chyba při čtení rozšíření CRL: %s

en: error reading HTTP response for '%s': %s
cs: chyba při čtení HTTP odpovědi od „%s“: %s

en: error reading TOFU database: %s
cs: chyba při čtení databáze TOFU: %s

en: error reading application data
cs: chyba při čtení aplikačních dat

en: error reading cache entry from db: %s
cs: chyba při čtení položky keše z databáze: %s

en: error reading certificate from '%s': %s
cs: chyba při čtení certifikátu z „%s“: %s

en: error reading certificate from stdin: %s
cs: chyba při čtení certifikátu ze standardního vstupu: %s

en: error reading directory '%s': %s
cs: chyba při čtení adresáře „%s“: %s

en: error reading fingerprint DO
cs: chyba při čtení otisku DO

en: error reading from responder: %s
cs: chyba při čtení z odpovídače: %s

en: error reading input: %s
cs: chyba při čtení vstupu: %s

en: error reading keyblock: %s
cs: chyba při čtení bloku klíče: %s

en: error reading list of trusted root certificates
cs: chyba při čtení seznamu důvěryhodných kořenových certifikátů

en: error reading log from ldap wrapper %d: %s
cs: chyba při čtení protokolu z ldapové obálky č. %d: %s

en: error reading nonce on fd %d: %s
cs: chyba při čtení soli z deskriptoru %d: %s

en: error reading the card: %s
cs: chyba při čtení z karty: %s

en: error renaming '%s' to '%s': %s
cs: chyba při přejmenování „%s“ na „%s“: %s

en: error retrieving '%s' via %s: %s
cs: chyba při získávání „%s“ přes %s: %s

en: error retrieving '%s': %s
cs: chyba při získávání „%s“: %s

en: error retrieving CHV status from card
cs: chyba při získání CHV z karty

en: error rolling back transaction on TOFU database: %s
cs: chyba při odvolávání transakce v databázi TOFU: %s

en: error running '%s': exit status %d
cs: chyba v běhu „%s“: návratový kód %d

en: error running '%s': probably not installed
cs: chyba při spouštění „%s“: pravděpodobně není nainstalován

en: error running '%s': terminated
cs: chyba v běhu „%s“: násilně ukončeno

en: error searching the keyring: %s
cs: chyba při prohledávání souboru klíčů (keyring): %s

en: error sending data: %s
cs: chyba při odesílání dat: %s

en: error sending standard options: %s
cs: chyba při odesílání standardního parametru: %s

en: error setting OCSP target: %s
cs: chyba při nastavování cíle OCSP: %s

en: error setting up MD5 hash context: %s
cs: chyba při nastavování hašovacího kontextu MD5: %s

en: error storing certificate
cs: chyba při ukládání certifikátu

en: error storing certificate: %s
cs: chyba při ukládání certifikátu: %s

en: error storing flags: %s
cs: chyba při ukládání příznaků: %s

en: error updating TOFU database: %s
cs: chyba při aktualizaci databáze TOFU: %s

en: error while asking for the passphrase: %s
cs: chyba při ptaní se na heslo: %s

en: error writing '%s': %s
cs: chyba při zápisu do „%s“: %s

en: error writing base64 encoding: %s
cs: chyba při zápisu kódování base64: %s

en: error writing keyring '%s': %s
cs: chyba při zápisu souboru klíčů (keyring) „%s“: %s

en: error writing new cache dir file '%s': %s
cs: chyba při zápisu nového kešového dir souboru „%s: %s

en: error writing public keyring '%s': %s
cs: chyba při zápisu do souboru veřejných klíčů „%s“: %s

en: error writing to '%s': %s
cs: chyba při zápisu do „%s“: %s

en: error writing to pipe: %s
cs: chyba při zápisu do roury: %s

en: existing key will be replaced
cs: existující klíč bude přepsán

en: expect an URL for --lookup
cs: u --lookup očekává URL

en: expect certificates in PEM format
cs: očekává certifikáty ve formátu PEM

en: expired
cs: platnost skončila

en: expired: %s
cs: platnost skončila: %s

en: expires: %s
cs: platnost skončí: %s

en: export as ssh key failed: %s
cs: export jako SSH klíč se nepodařil: %s

en: export attribute user IDs (generally photo IDs)
cs: exportovat atributy uživatelských ID (obecně ID fotografií)

en: export certificates
cs: exportovat certifikáty

en: export keys
cs: exportovat klíče

en: export keys to a keyserver
cs: exportovat klíče na server klíčů

en: export only revocation certificates
cs: exportovat pouze revokační certifikáty

en: export revocation keys marked as "sensitive"
cs: exportovat revokační klíče označené jako „citlivé“

en: export secret keys using the GnuPG format
cs: exportovat tajné klíče do formátu GnuPG

en: export signatures that are marked as local-only
cs: exportovat podpisy, které jsou označeny jako jen místní (local-only)

en: exporting secret keys not allowed
cs: exportování tajného klíče není povoleno

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
cs: volání externích programů je zakázáno, protože file permissions nejsou
    nastaveny nebezpečně

en: extra field detected in crl record of '%s' line %u
cs: nalezena nadbytečná položka v záznamu CRL „%s“ na řádku %u

en: failed to acquire the pinentry lock: %s
cs: získání zámku pinetry se nezdařilo: %s

en: failed to allocate OCSP context: %s
cs: alokace OCSP kontextu selhala: %s

en: failed to allocate assuan context: %s
cs: alokace kontextu assuan selhala: %s

en: failed to allocate keyDB handle
cs: alokace popisovače keyDB se nezdařila

en: failed to create a new cache object: %s
cs: výroba nového objektu keše selhala: %s

en: failed to create stream from socket: %s
cs: ze socketu se nepodařilo se vytvořit proud (stream): %s

en: failed to create temporary cache dir file '%s': %s
cs: vytvoření dočasného kešového dir souboru „%s“ selhalo: %s

en: failed to create temporary file '%s': %s
cs: nebylo možné vytvořit dočasný soubor „%s“: %s

en: failed to establish a hashing context for OCSP: %s
cs: nepodařilo se ustanovit hašovací kontext OCSP: %s

en: failed to get the fingerprint
cs: otisk se nepodařilo získat

en: failed to initialize the TrustDB: %s
cs: nemohu inicializovat databázi důvěry: %s

en: failed to initialize the server: %s
cs: inicializace serveru selhala: %s

en: failed to open '%s': %s
cs: „%s“ nebylo možné otevřít: %s

en: failed to open cache dir file '%s': %s
cs: otevření kešového dir souboru „%s“ selhalo: %s

en: failed to proxy %s inquiry to client
cs: předání dotazu %s klientovi se nezdařilo

en: failed to re-open cache dir file '%s': %s
cs: znovu otevření kešového dir souboru „%s“ selhalo: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
cs: selhalo obnovení vyrovnávací paměti klíčů: %s

en: failed to store the creation date: %s
cs: uložení data vytvoření se nezdařilo: %s

en: failed to store the fingerprint: %s
cs: uložení otisku se nezdařilo: %s

en: failed to store the key: %s
cs: nelze uložit klíč: %s

en: failed to the register commands with Assuan: %s
cs: registrace příkazu u Assuanu selhala: %s

en: failed to use default PIN as %s: %s - disabling further default use
cs: použití výchozího PINu jako %s selhalo: %s – vypínám jeho budoucí použití

en: fetch missing issuer certificates
cs: stahovat chybějící certifikáty vydavatelů

en: fetch the key specified in the card URL
cs: získá klíč specifikovaný v URL karty

en: fetch_cert_by_url failed: %s
cs: volání fetch_cert_by_url selhalo: %s

en: fetch_next_cert failed: %s
cs: volání fetch_next_cert selhalo: %s

en: fetching CRL from '%s' failed: %s
cs: stahování CRL z „%s“ selhalo: %s

en: file '%s', line %d: %s
cs: soubor „%s“, řádek %d: %s

en: fingerprint on card does not match requested one
cs: otisk na kartě se neshoduje s požadovaným

en: fingerprint=%s
cs: otisk=%s

en: first record of '%s' is not the version
cs: první záznam „%s“ není verze

en: flag the selected user ID as primary
cs: označit vybrané uživatelské ID jako primární

en: flush the cache
cs: vyprázdní keš

en: force loading of outdated CRLs
cs: vynutí zavedení zastaralých CRL

en: force the use of the default OCSP responder
cs: vynutí použití výchozího OCSP odpovídače

en: force-crl-refresh active and %d minutes passed for issuer id %s; update required
cs: force-crl-refresh je aktivováno a %d minut uplynulo vydavateli s ID %s, aktualizace je požadována

en: force-crl-refresh active for issuer id %s; update required
cs: force-crl-required je u vydavatele s ID %s aktivováno, aktualizace je požadována

en: forced
cs: vyžadováno

en: found another possible matching CA certificate - trying again
cs: nalezen jiný možný odpovídající certifikát autority – zkusí se znovu

en: fstat of '%s' failed in %s: %s
cs: volání fstat nad „%s“ selhalo v %s: %s

en: fstat(%d) failed in %s: %s
cs: fstat(%d) selhal v %s: %s

en: full
cs: plná

en: full featured key pair generation
cs: komplexní vytvoření páru klíčů

en: gcry_md_open failed: %s
cs: gcry_md_open selhalo: %s

en: gcry_md_open for algorithm %d failed: %s
cs: gcry_md_open selhalo na algoritmu %d: %s

en: generate a new key pair
cs: vytvořit nový pár klíčů

en: generate a revocation certificate
cs: vytvořit revokační certifikát

en: generate new keys
cs: vytvoří nové klíče

en: generating key failed
cs: generování klíče se nezdařilo

en: generating new key
cs: generování nového klíče

en: get the configuration directories for @GPGCONF@
cs: získat adresáře s nastavením @GPGCONF@

en: good
cs: dobrý

en: got an invalid S-expression from libksba
cs: z libksba obdržen neplatný S-výraz

en: got status: '%s'
cs: obdržen status: „%s“

en: gpg/card>
cs: gpg/karta>

en: handler 0x%lx for fd %d started
cs: obsluha 0x%lx pro fd %d spuštěna

en: handler 0x%lx for fd %d terminated
cs: obsluha 0x%lx pro fd %d ukončena

en: handler for fd %d started
cs: obsluha pro deskriptor %d spuštěna

en: handler for fd %d terminated
cs: obsluha pro deskriptor %d ukončena

en: hash algorithm %d (%s) for signer %d not supported; using %s
cs: hashovací algoritmus %d (%s) podepisovatele %d není podporován; použiji %s

en: hash algorithm used for signer %d: %s (%s)
cs: hashovací algoritmus použitý pro podepisovatele %d: %s (%s)

en: hashing the OCSP response for '%s' failed: %s
cs: hašování OCSP odpovědi pro „%s“ selhalo: %s

en: honor the preferred keyserver URL set on the key
cs: respektovat URL upřednostňovaných serverů klíčů daného klíče

en: iImMqQsS
cs: iImMuUsS

en: iconv_open failed: %s
cs: iconv_open selhala: %s

en: ignore HTTP CRL distribution points
cs: ignoruje HTTP distribuční místa CRL

en: ignore LDAP CRL distribution points
cs: ignoruje LDAP distribuční místa CRL

en: ignore certificate contained OCSP service URLs
cs: ignoruje URL služby OCSP uvedené v certifikátu

en: ignore key-signatures which are not self-signatures
cs: ignorovat podpisy klíče, které nepodepisují samy sebe

en: ignore requests to change the TTY
cs: ignorovat požadavky na změnu TTY

en: ignore requests to change the X display
cs: ignorovat požadavky na změnu X displeje

en: ignoring database dir '%s'
cs: adresář databáze „%s“ se ignoruje

en: ignoring garbage line
cs: ignoruji řádek s nepořádkem

en: import certificates
cs: importovat certifikáty

en: import keys from a keyserver
cs: importovat klíče ze serveru klíčů

en: import missing key from a signature
cs: importovat chybějící klíč z podpisu

en: import signatures that are marked as local-only
cs: importovat podpisy, které jsou označeny jen jako místní

en: import/merge keys
cs: importovat/sloučit klíče

en: importing common certificates '%s'
cs: importují se běžné certifikáty „%s“

en: importing secret keys not allowed
cs: import tajných klíčů není povolen

en: include revoked keys in search results
cs: zahrnout do výsledku hledání odvolané klíče

en: include subkeys when searching by key ID
cs: zahrnout podklíče, když se hledá podle ID klíče

en: include the public key in signatures
cs: zahrnovat veřejný klíč do podpisů

en: inhibit the use of HTTP
cs: zakáže použití HTTP

en: inhibit the use of LDAP
cs: zakáže použití LDAP

en: input line %u too long or missing LF
cs: vstupní řádek %u je příliš dlouhý nebo na konci chybí znak LF

en: input line longer than %d characters
cs: vstupní řádek je delší než %d znaků

en: interactive marking as trusted disabled for this session
cs: interaktivní označovaní jako důvěryhodný je pro tuto relaci zakázáno

en: interactive marking as trusted not enabled in gpg-agent
cs: v gpg-agentu není povoleno interaktivní označování za důvěryhodný

en: intermediate certificate has expired
cs: mezilehlý certifikát je prošlý

en: intermediate certificate is good
cs: mezilehlý certifikát je v pořádku

en: intermediate certificate not created during lifetime of issuer
cs: mezilehlý certifikát nebyl vytvořen v době životnosti vydavatele

en: intermediate certificate not yet valid
cs: mezilehlý certifikát ještě nezačal platit

en: invalid
cs: neplatný

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
cs: neplatný režim S2K; musí být 0, 1 nebo 3

en: invalid SHA1 fingerprint string '%s'
cs: neplatný řetězec otisku SHA1 „%s“

en: invalid argument for option "%.50s"
cs: neplatný argument u volby „%.50s“

en: invalid armor header:
cs: neplatná hlavička ASCII kódování:

en: invalid armor: line longer than %d characters
cs: neplatné kódování ASCII: řádek je delší než %d znaků

en: invalid auto-key-locate list
cs: neplatný seznam auto-key-locate

en: invalid canonical S-expression found
cs: nalezen neplatný kanonický S-výraz

en: invalid char 0x%02x in host name - not added
cs: v názvu stroje je neplatný znak 0x%02x – nepřidáno

en: invalid clearsig header
cs: neplatná hlavička podpisu v čitelném formátu

en: invalid command (there is no implicit command)
cs: neplatný příkaz (neexistuje žádný implicitní příkaz)

en: invalid country code in '%s', line %d
cs: neplatný kód země v „%s“, řádek %d

en: invalid dash escaped line:
cs: nesprávné označení řádku mínusy:

en: invalid debug-level '%s' given
cs: zadána neplatná úroveň ladění „%s“

en: invalid default preferences
cs: neplatné implicitní předvolby

en: invalid default-cert-level; must be 0, 1, 2, or 3
cs: neplatná implicitní úroveň certifikace (default-cert-level); musí být 0, 1, 2 nebo 3

en: invalid export options
cs: neplatný parametr pro export

en: invalid filter option: %s
cs: neplatná volba filtru: %s

en: invalid fingerprint
cs: neplatný otisk

en: invalid formatted checksum for '%s'
cs: chybně formátovaný kontrolní součet souboru „%s“

en: invalid formatted fingerprint in '%s', line %d
cs: nesprávně formátovaný otisk v „%s“, řádek %d

en: invalid hash algorithm '%s'
cs: neplatný hashovací algoritmus „%s“

en: invalid import options
cs: neplatný parametr pro import

en: invalid issuer hash in '%s' line %u
cs: neplatný haš vydavatele v „%s“ na řádku %u

en: invalid item '%s' in preference string
cs: neplatná položka „%s“ v řetězci s předvolbami

en: invalid keyflag in '%s', line %d
cs: neplatný příznak klíče v „%s“, řádek %d

en: invalid keyserver options
cs: neplatný parametr pro server klíčů

en: invalid keyserver protocol (us %d!=handler %d)
cs: neplatný protokol serveru klíčů (naše %d!=obsluha %d)

en: invalid line detected in '%s' line %u
cs: nalezen neplatný řádek %2$u v „%1$s

en: invalid list options
cs: neplatný parametr pro výpis

en: invalid min-cert-level; must be 1, 2, or 3
cs: neplatná minimální úroveň certifikace (min-cert-level); musí být 0, 1, 2 nebo 3

en: invalid personal cipher preferences
cs: neplatné uživatelské předvolby pro šifrování

en: invalid personal compress preferences
cs: neplatné uživatelské předvolby pro komprimaci

en: invalid personal digest preferences
cs: neplatné uživatelské předvolby pro hashování

en: invalid pinentry mode '%s'
cs: neplatný režim pinentry „%s“

en: invalid radix64 character %02X skipped
cs: neplatný radix64 znak %02X byl přeskočen

en: invalid radix64 character %02x skipped
cs: neplatný radix64 znak %02x byl přeskočen

en: invalid request origin '%s'
cs: neplatný původ požadavku „%s“

en: invalid signature: message digest attribute does not match computed one
cs: neplatný podpis: atribut otisku zprávy se neshoduje s vypočteným otiskem

en: invalid structure of OpenPGP card (DO 0x93)
cs: neplatná struktura OpenPGP karty (DO 0x93)

en: invalid timestamp in '%s' line %u
cs: neplatné časové razítko v „%s“ na řádku %u

en: invalid value
cs: neplatná hodnota

en: invalid value for option '%s'
cs: neplatný argument u volby „%s“

en: invalid verify options
cs: neplatný parametr pro ověření

en: invoke gpg-protect-tool
cs: vyvolat gpg-protect-tool

en: issuer "%s" does not match any User ID
cs: vydavatel „%s“ se neshoduje s žádným ID uživatele

en: issuer certificate is not marked as a CA
cs: certifikát vydavatele není označen jako CA

en: issuer certificate not found
cs: certifikát vydavatele nebyl nalezen

en: issuer certificate not found: %s
cs: certifikát vydavatele nenalezen: %s

en: it is strongly suggested that you update your preferences and
cs: velmi doporučujeme aktualizaci nastavení vašich preferencí a

en: key
cs: klíče

en: key "%s" is already on this keyblock
cs: klíč „%s“ je již v tomto bloku klíče.

en: key "%s" not found
cs: klíč „%s“ nenalezen

en: key "%s" not found on keyserver
cs: klíč „%s“ nebyl na serveru klíčů nalezen

en: key "%s" not found: %s
cs: klíč „%s“ nenalezen: %s

en: key %s has no user IDs
cs: klíč %s: chybí identifikátor uživatele

en: key %s is not suitable for decryption in %s mode
cs: klíč %s se nehodí na rozšifrování v režimu %s

en: key %s marked as ultimately trusted
cs: klíč %s označen jako absolutně důvěryhodný.

en: key %s may not be used for signing in %s mode
cs: klíč %s se nesmí používat v režimu %s

en: key %s occurs more than once in the trustdb
cs: klíč %s se v databázi důvěry vyskytuje více než jednou

en: key %s was created %lu day in the future (time warp or clock problem)
     | key %s was created %lu days in the future (time warp or clock problem)
cs[0]: klíč %s byl vytvořen %lu den v budoucnosti (došlo ke změně času nebo
    je problém s hodinami)
cs[1]: klíč %s byl vytvořen %lu dny v budoucnosti (došlo ke změně času nebo
    je problém s hodinami)
cs[2]: klíč %s byl vytvořen %lu dnů v budoucnosti (došlo ke změně času nebo
    je problém s hodinami)

en: key %s was created %lu second in the future (time warp or clock problem)
     | key %s was created %lu seconds in the future (time warp or clock problem)
cs[0]: klíč %s byl vytvořen %lu sekundu v budoucnosti (došlo ke změně času nebo
    je problém s hodinami)
cs[1]: klíč %s byl vytvořen %lu sekundy v budoucnosti (došlo ke změně času nebo
    je problém s hodinami)
cs[2]: klíč %s byl vytvořen %lu sekund v budoucnosti (došlo ke změně času nebo
    je problém s hodinami)

en: key %s:
cs: klíč %s:

en: key %s: "%s" %d new signatures
cs: klíč %s: „%s“ %d nových podpisů

en: key %s: "%s" %d new subkeys
cs: klíč %s: „%s“ %d nových podklíčů

en: key %s: "%s" %d new user IDs
cs: klíč %s: „%s“ %d nových identifikátorů uživatele

en: key %s: "%s" %d signature cleaned
cs: klíč %s: „%s“ %d podpisů odstraněno

en: key %s: "%s" %d signatures cleaned
cs: klíč %s: „%s“ %d podpisů odstraněno

en: key %s: "%s" %d user ID cleaned
cs: klíč %s: „%s“ %d ID uživatele odstraněno

en: key %s: "%s" %d user IDs cleaned
cs: klíč %s: „%s“ %d ID uživatele odstraněno

en: key %s: "%s" 1 new signature
cs: klíč %s: „%s“ 1 nový podpis

en: key %s: "%s" 1 new subkey
cs: klíč %s: „%s“ 1 nový podklíč

en: key %s: "%s" 1 new user ID
cs: klíč %s: „%s“ 1 nový identifikátor uživatele

en: key %s: "%s" not changed
cs: klíč %s: „%s“ beze změn

en: key %s: "%s" revocation certificate added
cs: klíč %s: „%s“ přidán revokační certifikát

en: key %s: "%s" revocation certificate imported
cs: klíč %s: „%s“ revokační certifikát importován

en: key %s: %s
cs: klíč %s: %s

en: key %s: PGP 2.x style key - skipped
cs: klíč %s: PGP 2.x klíč – přeskočeno

en: key %s: PKS subkey corruption repaired
cs: klíč %s: poškození PKS podklíče opraveno

en: key %s: accepted as trusted key
cs: klíč %s: akceptován jako důvěryhodný klíč

en: key %s: accepted non self-signed user ID "%s"
cs: klíč %s: přijat id uživatele "%s",který není podepsán jím samým

en: key %s: can't locate original keyblock: %s
cs: klíč %s: nemohu najít originální blok klíče: %s

en: key %s: can't read original keyblock: %s
cs: klíč %s: nemohu číst originální blok klíče: %s

en: key %s: card reference is overridden by key material
cs: klíč %s: odkaz na kartu je přebit hodnotou klíče

en: key %s: direct key signature added
cs: klíč %s: podpis klíče jím samým (direct key signature) přidán

en: key %s: doesn't match our copy
cs: klíč %s: neodpovídá naší kopii

en: key %s: duplicated subkeys detected - merged
cs: klíč %s: objeveny duplikované podklíče – sloučeny

en: key %s: duplicated user ID detected - merged
cs: klíč %s: objeven duplikovaný identifikátor uživatele - sloučen

en: key %s: error changing passphrase: %s
cs: klíč %s: chyba při měnění hesla: %s

en: key %s: error sending to agent: %s
cs: klíč %s: chyba při odesílání dat agentovi: %s

en: key %s: invalid direct key signature
cs: klíč %s: neplatný podpis klíče jím samým (direct key signature)

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - rejected
cs: klíč %s: neplatný revokační certifikát: %s – zamítnuto

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - skipped
cs: klíč %s: neplatný revokační certifikát: %s - přeskočen

en: key %s: invalid self-signature on user ID "%s"
cs: klíč %s neplatný podpis klíče jím samým u uživatelského ID „%s“

en: key %s: invalid subkey binding
cs: klíč %s: neplatná vazba podklíče

en: key %s: invalid subkey revocation
cs: klíč %s: neplatný odvolací podklíč

en: key %s: key material on-card - skipped
cs: klíč %s: tělo klíče je na kartě – přeskočeno

en: key %s: new key - skipped
cs: klíč %s: nový klíč - přeskočen

en: key %s: no public key - can't apply revocation certificate
cs: klíč %s: chybí veřejný klíč – nemohu aplikovat revokační certifikát

en: key %s: no public key for trusted key - skipped
cs: klíč %s: nenalezen veřejný klíč k důvěryhodnému klíči – přeskočeno

en: key %s: no subkey for key binding
cs: klíč %s: neexistuje podklíč pro vázání klíčů

en: key %s: no subkey for key revocation
cs: klíč %s: neexistuje podklíč pro odvolání klíče

en: key %s: no subkey for subkey binding signature
cs: klíč %s: podklíč který je svázán s podpisem neexistuje

en: key %s: no subkey for subkey revocation signature
cs: klíč %s: neexistuje podklíč pro revokaci podklíče

en: key %s: no user ID
cs: klíč %s: chybí identifikátor uživatele

en: key %s: no user ID for signature
cs: klíč %s: neexistuje id uživatele pro podpis

en: key %s: no valid user IDs
cs: klíč %s: chybí platný identifikátor uživatele

en: key %s: non exportable signature (class 0x%02X) - skipped
cs: klíč %s: podpis není exportovatelný (třída %02X) - přeskočeno

en: key %s: public key "%s" imported
cs: klíč %s: veřejný klíč „%s“ importován

en: key %s: public key not found: %s
cs: klíč %s: veřejný klíč nenalezen: %s

en: key %s: removed multiple subkey binding
cs: klíč %s: smazána vícenásobná vazba podklíče

en: key %s: removed multiple subkey revocation
cs: klíč %s: vícenásobná odvolání podklíče smazáno

en: key %s: revocation certificate at wrong place - skipped
cs: klíč %s: revokační certifikát na špatném místě - přeskočeno

en: key %s: secret key already exists
cs: klíč %s: tajný klíč již existuje

en: key %s: secret key imported
cs: klíč %s: tajný klíč importován

en: key %s: secret key with invalid cipher %d - skipped
cs: klíč %s: tajný klíč s neplatnou šifrou %d – přeskočeno

en: key %s: skipped subkey
cs: klíč %s: podklíč přeskočen

en: key %s: skipped user ID "%s"
cs: klíč %s: přeskočen identifikátor uživatele „%s“

en: key %s: subkey signature in wrong place - skipped
cs: klíč %s: podpis podklíče na špatném místě - přeskočeno

en: key %s: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
cs: klíč %s: neočekávaná podpisová třída (0x%02X) - přeskočeno

en: key %s: unsupported public key algorithm
cs: klíč %s: nepodporovaný algoritmus veřejného klíče

en: key %s: unsupported public key algorithm on user ID "%s"
cs: klíč %s: nepodporovaný algoritmus veřejného klíče u uživatelského ID „%s“

en: key already exists
cs: klíč již existuje

en: key export failed: %s
cs: export klíče se nepodařil: %s

en: key generation completed (%d second)
     | key generation completed (%d seconds)
cs[0]: generování klíče dokončeno (%d sekunda)
cs[1]: generování klíče dokončeno (%d sekundy)
cs[2]: generování klíče dokončeno (%d sekund)

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
cs: klíč byl vytvořen %lu sekund v budoucnosti (došlo ke změně času nebo
    je problém se systémovým časem)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
cs: klíč byl vytvořen %lu sekund v budoucnosti (došlo ke změně času nebo
    je problém se systémovým časem)

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
cs: klíč není označen jako nedostatečně bezpečný – nemohu jej použít s falešným RNG!

en: key not found on keyserver
cs: klíč nebyl na serveru klíčů nalezen

en: key operation not possible: %s
cs: operace s klíčem není možná: %s

en: keyblock resource '%s': %s
cs: zdroj bloku klíče „%s“: %s

en: keybox '%s' created
cs: schránka na klíče (keybox) „%s“ vytvořena

en: keyring '%s' created
cs: soubor klíčů (keyring) „%s“ vytvořen

en: keyserver option "honor-keyserver-url" may not be used in Tor mode
cs: volba serveru s klíči „honor-keyserver-url“ se nesmí používat v režimu Tor

en: keyserver receive failed: %s
cs: získání dat z serveru klíčů se nezdařilo: %s

en: keyserver refresh failed: %s
cs: obnovení dat na serveru klíčů se nezdařilo: %s

en: keyserver search failed: %s
cs: hledání na serveru klíčů se nezdařilo: %s

en: keyserver send failed: %s
cs: odeslání na keyserver se nezdařilo: %s

en: keysize invalid; using %u bits
cs: neplatná délka klíče; použiji %u bitů

en: keysize rounded up to %u bits
cs: délka klíče zaokrouhlena na %u bitů

en: kill a given component
cs: zabít zadanou komponentu

en: ksba_crl_new failed: %s
cs: volání ksba_crl_new selhalo: %s

en: ksba_crl_parse failed: %s
cs: ksba_crl_parse selhal: %s

en: ksba_crl_set_reader failed: %s
cs: volání ksba_crl_set_reader selhalo: %s

en: launch a given component
cs: spustit zadanou komponentu

en: ldap wrapper %d ready
cs: ldapová obálka %d připravena

en: ldap wrapper %d ready: exitcode=%d
cs: ldapová obálka %d připravena: návratový kód = %d

en: ldap wrapper %d ready: timeout
cs: ldapová obálka %d připravena: čas vypršel

en: ldap wrapper %d stalled - killing
cs: ldapová obálka %d se zasekla – bude zabita

en: ldap_search hit the size limit of the server
cs: ldap_search přesáhl omezení velikosti serveru

en: let PIN-Entry grab keyboard and mouse
cs: dovolit pinetry uzurpovat si klávesnici a myš

en: line %d: error getting key by keygrip '%s': %s
cs: řádek %d: chyba při získávání klíče podle keygripu „%s“: %s

en: line %d: error getting signing key by keygrip '%s': %s
cs: řádek %d: chyba při získávání podpisového klíče podle keygripu „%s“: %s

en: line %d: error reading key '%s' from card: %s
cs: řádek %d: chyba při čtení klíče „%s“ z karty: %s

en: line %d: invalid algorithm
cs: řádek %d: neplatný algoritmus

en: line %d: invalid authority-key-id
cs: řádek %d: neplatný identifikátor klíče autority

en: line %d: invalid date given
cs: řádek %d: zadáno neplatné datum

en: line %d: invalid extension syntax
cs: řádek %d: neplatná syntaxe rozšíření

en: line %d: invalid hash algorithm given
cs: řádek %d: zadán neplatný algoritmus hashe

en: line %d: invalid issuer name '%s' at pos %d
cs: řádek %d: neplatný název vydavatele „%s“ na pozici %d

en: line %d: invalid issuer name label '%.*s'
cs: řádek %d: neplatný název vydavatele „%.*s“

en: line %d: invalid key length %u (valid are %d to %d)
cs: řádek %d: neplatná délka klíče %u (platná je %d až %d)

en: line %d: invalid serial number
cs: řádek %d: neplatné sériové číslo

en: line %d: invalid subject name '%s' at pos %d
cs: řádek %d: neplatný název subjektu „%s“ na pozici %d

en: line %d: invalid subject name label '%.*s'
cs: řádek %d: neplatný název subjektu „%.*s“

en: line %d: invalid subject-key-id
cs: řádek %d: neplatný identifikátor klíče subjektu

en: line %d: key generation failed: %s <%s>
cs: řádek %d: generování klíče se nepodařilo: %s <%s>

en: line %d: no subject name given
cs: řádek %d: nezadán žádný název subjektu

en: line %d: not a valid email address
cs: řádek %d: neplatná e-mailová adresa

en: line shortened due to embedded Nul character
cs: řádek zkrácen, protože obsahoval znak \0

en: line too long
cs: řádek je příliš dlouhý

en: line too long - skipped
cs: řádek je příliš dlouhý – přeskočen

en: list all available data
cs: vypíše všechna dostupná data

en: list all components
cs: vypsat všechny komponenty

en: list and check key signatures
cs: vypsat a zkontrolovat podpisy klíčů

en: list certificate chain
cs: vypsat řetěz certifikátů

en: list external keys
cs: vypsat seznam externích klíčů

en: list global configuration file
cs: vypsat globální konfigurační soubor

en: list key and user IDs
cs: vypsat seznam klíčů a id uživatelů

en: list keys
cs: vypsat seznam klíčů

en: list keys and fingerprints
cs: vypsat seznam klíčů a otisků

en: list keys and signatures
cs: vypsat seznam klíčů a podpisů

en: list preferences (expert)
cs: vypsat seznam předvoleb (pro experty)

en: list preferences (verbose)
cs: vypsat seznam předvoleb (podrobně)

en: list secret keys
cs: vypsat seznam tajných klíčů

en: list the contents of the CRL cache
cs: vypíše obsah CRL keše

en: listening on socket '%s'
cs: naslouchá se na socketu „%s“

en: load a CRL into the dirmngr
cs: zavede CRL do dirmngr

en: loading CRL '%s' failed: %s
cs: zavádění CRL „%s“ selhalo: %s

en: locating CRL issuer certificate by authorityKeyIdentifier
cs: certifikát vydavatele CRL bude hledán podle authorityKeyIdentifier

en: lock '%s' not made: %s
cs: zámek „%s“ nebyl vytvořen: %s

en: looking for another certificate
cs: hledá se jiný certifikát

en: looking up '%s'
cs: hledá se „%s“

en: looking up issuer at external location
cs: hledám vydavatele na jiném místě

en: looking up issuer from the Dirmngr cache
cs: hledám vydavatele ve vyrovnávací paměti Dirmngr

en: lookup a certificate
cs: vyhledá certifikát

en: lookup failed: %s
cs: hledání selhalo: %s

en: lookup only locally stored certificates
cs: hledá pouze mezi lokálně uloženými certifikáty

en: make a clear text signature
cs: vytvořit podpis v čitelném dokumentu

en: make a detached signature
cs: vytvořit podpis oddělený od dokumentu

en: make a signature
cs: vytvořit podpis

en: make timestamp conflicts only a warning
cs: pouze varování při konfliktu časového razítka

en: make_keysig_packet failed: %s
cs: vytvoření podepisovacího paketu (make_keysig_packet) selhalo: %s

en: malformed CRC
cs: špatný formát CRC

en: malloc failed: %s
cs: funkce malloc selhala: %s

en: manage the command history
cs: spravuje historii příkazů

en: marginal
cs: částečná

en: marginals-needed must be greater than 1
cs: položka marginals-needed musí být větší než 1

en: max-cert-depth must be in the range from 1 to 255
cs: položka max-cert-depth musí být v rozmezí od 1 do 255

en: max_replies %d exceeded
cs: max_replies (max. odpovědí) %d překročeno

en: menu to change or unblock the PIN
cs: nabídka pro změnu anebo odblokování PINu

en: move a backup key to a smartcard
cs: přesunout záložní klíč na kartu

en: move a key to a smartcard
cs: přesunout klíč na kartu

en: nested clear text signatures
cs: vnořené podpisy v čitelném formátu

en: never
cs: žádná

en: never
cs: nikdy

en: never consult a CRL
cs: nikdy nenahlížet do CRL

en: never use the PIN-entry
cs: nikdy nepoužít pinentry

en: new CRL still too old; it expired on %s
cs: nový CRL je stále příliš starý; jeho platnost vypršela %s

en: new cache dir file '%s' created
cs: nový kešový dir soubor „%s“ vytvořen

en: next trustdb check due at %s
cs: další kontrola databáze důvěry v %s

en: nextUpdate not given; assuming a validity period of one day
cs: nextUpdate neuvedeno, předpokládaná perioda platnosti bude jeden den

en: no
cs: ne

en: no = sign found in group definition '%s'
cs: no = podpis nalezen v definici skupiny „%s“

en: no CRL available for issuer id %s
cs: pro vydavatele s ID %s není dostupný žádný CRL

en: no CRL found for certificate
cs: pro certifikát nebyl nalezen žádný CRL

en: no CRL issuer found in CRL: %s
cs: v CRL nebyl nalezen žádný vydavatel CRL: %s

en: no default OCSP responder defined
cs: žádný výchozí OCSP odpovídač nedefinován

en: no default OCSP signer defined
cs: žádný výchozí OCSP podepisovatel nedefinován

en: no dirmngr running in this session
cs: v této relaci neběží žádný dirmngr

en: no gpg-agent running in this session
cs: v této relaci neběží žádný gpg-agent

en: no issuer DN in '%s' line %u
cs: v „%s“ na řádku %u chybí DN vydavatele

en: no issuer found in certificate
cs: v certifikátu nebyl nalezen vydavatel

en: no issuer found in certificate
cs: v certifikátu nebyl nalezen vydavatel

en: no key usage specified - assuming all usages
cs: žádné použití klíče není určeno – předpokládají se všechna použití

en: no keybox daemon running in this session
cs: v této relaci neběží žádný démon keybox

en: no keyboxd running in this session
cs: v této relaci neběží žádný keyboxd

en: no keyserver known
cs: není znám žádný server s klíči

en: no need for a trustdb check
cs: není nutné kontrolovat databázi důvěry

en: no need for a trustdb check with '%s' trust model
cs: není nutné kontrolovat databázi důvěry s modelem „%s“

en: no need for a trustdb update with '%s' trust model
cs: není nutné aktualizovat databázi důvěry s modelem „%s“

en: no remote program execution supported
cs: spuštění externího programu není podporováno

en: no revocation keys found for "%s"
cs: pro „%s“ nebyl nalezen žádný revokační klíč

en: no running %s - starting '%s'
cs: žádný %s neběží – spouští se „%s“

en: no secret key
cs: neexistuje tajný klíč

en: no signature found
cs: nenalezen žádná podpis

en: no signed data
cs: chybí podepsaná data

en: no suitable card key found: %s
cs: nenalezen žádný vhodný klíč karty: %s

en: no suitable certificate found to verify the OCSP response
cs: žádný vhodný certifikát pro ověření OCSP odpovědi nebyl nalezen

en: no ultimately trusted keys found
cs: žádný absolutně důvěryhodný klíč nebyl nalezen

en: no valid OpenPGP data found.
cs: nenalezena žádná platná data ve formátu OpenPGP.

en: no valid addressees
cs: žádné platné adresy

en: no valid recipients given
cs: (nebyli zadáni Žádní platní příjemci)

en: no writable keyring found: %s
cs: nenalezen zapisovatelný soubor klíčů (keyring): %s

en: no writable public keyring found: %s
cs: nenalezen zapisovatelný soubor veřejných klíčů (pubring): %s

en: none
cs: žádný

en: not a detached signature
cs: toto není podpis oddělený od dokumentu

en: not an OpenPGP card
cs: toto není OpenPGP karta

en: not checking CRL for
cs: nekontroluje se CRL pro

en: not forced
cs: není vyžadováno

en: not removing file '%s'
cs: soubor „%s“ nebude neodstraněn

en: not signed by a default OCSP signer's certificate
cs: nepodepsáno výchozím OCSP certifikátem podepisovatele

en: npth_pselect failed: %s - waiting 1s
cs: npth_pselect selhala: %s – čeká se 1 s

en: number of issuers matching: %d
cs: počet odpovídajících vydavatelů: %d

en: number of matching certificates: %d
cs: počet odpovídajících certifikátů: %d

en: okay, we are the anonymous recipient.
cs: dobrá, my jsme anonymní adresát.

en: okay|okay
cs: okey|okey

en: old encoding of the DEK is not supported
cs: staré kódování DEK není podporováno

en: old style (PGP 2.x) signature
cs: podpis starého typu (PGP 2.x)

en: old version of cache directory - cleaning up
cs: stará verze adresáře s keší – bude vyčištěna

en: old version of cache directory - giving up
cs: stará verze adresáře s keší – nelze pokračovat

en: only accept updates to existing keys
cs: přijímat aktualizace pouze u existujících klíčů

en: oops: ksba_cert_hash failed: %s
cs: jejda: ksba_cert_hash selhalo: %s

en: opening cache file '%s'
cs: otevírá se kešový soubor „%s“

en: operation forced to fail due to unfulfilled compliance rules
cs: operace byla přinucena selhat, protože nebyla splněna pravidla normy

en: option "%s" ignored due to "%s"
cs: volba „%s“ ignorovaná kvůli „%s“

en: option "%s" requires a program and optional arguments
cs: volba „%s“ vyžaduje program a volitelné argumenty

en: option %s given but issuer "%s" does not match
cs: zadána volba %s, ale vydavatel „%s“ se neshoduje

en: option %s given but no matching User ID found
cs: zadána volba %s, ale nenalezeno žádné odpovídající ID uživatele

en: option '%s' given, but no valid default keys given
cs: zadána volba „%s“, ale nezadány žádné platné výchozí klíče

en: option '%s' given, but option '%s' not given
cs: zadána volba „%s“, ale chybí volba „%s“

en: option '%s' may not be used in %s mode
cs: volba „%s“ se nesmí používat v režimu %s

en: original file name='%.*s'
cs: původní jméno souboru='%.*s'

en: out of core
cs: nedostatek paměti

en: out of core in secure memory while allocating %lu bytes
cs: při pokusu alokovat %lu bajtů došla bezpečná paměť

en: out of core while allocating %lu bytes
cs: při pokusu alokovat %lu bajtů došla paměť

en: override proxy options set for dirmngr
cs: přebít nastavení proxy pro dirmngr

en: override timeout options set for dirmngr
cs: přebít nastavení časového limitu pro dirmngr

en: ownertrust information cleared
cs: informace o důvěryhodnosti vlastníka klíče vymazány

en: ownertrust value missing
cs: schází hodnota důvěryhodnosti vlastníka

en: pass a command to the dirmngr
cs: předat příkaz do dirmngr

en: passphrase generated with unknown digest algorithm %d
cs: heslo (passphrase) generováno s použitím neznámého algoritmu %d

en: permanently loaded certificates: %u
cs:      trvale zavedených certifikátů: %u

en: pinentry.genpin.tooltip
cs: Navrhne náhodné heslo.

en: pinentry.qualitybar.tooltip
cs: Kvalita textu zde zadaného.
    Na podrobnosti ohledně kritérií se zeptejte svého správce.

en: please check the reason and manually delete that file
cs: prosím, zjistěte příčinu a soubor ručně smažte

en: please do a --check-trustdb
cs: prosím proveďte --check-trustdb

en: please make sure that the "dirmngr" is properly installed
cs: prosím, ujistěte se, že „dirmngr“ je správně nainstalován

en: please see %s for more information
cs: více informací naleznete na adrese %s

en: please use "%s%s" instead
cs: použijte místo něj „%s%s“

en: please use the option '--daemon' to run the program in the background
cs: prosím, použijte volbu „--daemon“, chcete-li nechat běžet program na pozadí

en: please wait while key is being generated ...
cs: prosím počkejte než bude klíč vygenerován…

en: policy: %s
cs: politika: %s

en: preference '%s' duplicated
cs: duplicita předvolby „%s“

en: premature eof (in CRC)
cs: předčasný konec souboru (žádné CRC)

en: premature eof (in trailer)
cs: předčasný konec souboru (v patičce)

en: premature eof (no CRC)
cs: předčasný konec souboru (žádné CRC)

en: print data out hex encoded
cs: vypisovat data v šestnáctkové soustavě

en: print message digests
cs: vypsat hash zprávy

en: print the card status
cs: vytisknout stav karty

en: problem handling encrypted packet
cs: problém se zašifrovaným paketem

en: problem looking for existing certificate: %s
cs: problém při hledání existujícího certifikátu: %s

en: problem re-searching certificate: %s
cs: problém při opakovaném hledání certifikátu: %s

en: problem reading cache key: %s
cs: problém se čtením klíče keše: %s

en: problem reading cache record for S/N %s: %s
cs: problém se čtením záznamu keše pro sériové číslo %s: %s

en: problem reading cache record: %s
cs: problém se čtením záznamu keše: %s

en: problem removing stale temporary cache file '%s': %s
cs: problém s odstraňováním zastaralého dočasného souboru keše „%s“: %s

en: problem renaming '%s' to '%s': %s
cs: problém s přejmenováním „%s“ na „%s“: %s

en: problem setting the gpg-agent options
cs: problém v nastavování voleb gpg-agenta

en: problem with the agent: %s
cs: problém s agentem: %s

en: processing CRL from '%s' failed: %s
cs: zpracování CRL z „%s“ selhalo: %s

en: prompt before overwriting
cs: vyžádat potvrzení před přepsáním

en: protection algorithm %d (%s) is not supported
cs: ochranný algoritmus %d (%s) není podporován

en: protection hash algorithm %d (%s) is not supported
cs: ochranný algoritmus %d (%s) není podporován

en: public and secret key created and signed.
cs: veřejný a tajný klíč byly vytvořeny a podepsány.

en: public key %s is %lu day newer than the signature
     | public key %s is %lu days newer than the signature
cs[0]: veřejný klíč %s je o %lu den novější než podpis
cs[1]: veřejný klíč %s je o %lu dny novější než podpis
cs[2]: veřejný klíč %s je o %lu dnů novější než podpis

en: public key %s is %lu second newer than the signature
     | public key %s is %lu seconds newer than the signature
cs[0]: veřejný klíč %s je o %lu sekundu novější než podpis
cs[1]: veřejný klíč %s je o %lu sekundy novější než podpis
cs[2]: veřejný klíč %s je o %lu sekund novější než podpis

en: public key %s not found: %s
cs: veřejný klíč %s nebyl nalezen: %s

en: public key algorithm %d (%s) is not supported
cs: algoritmus %d (%s) veřejného klíče není podporován

en: public key decryption failed: %s
cs: dešifrování veřejným klíčem selhalo: %s

en: public key encrypted data: good DEK
cs: data zašifrována veřejným klíčem: správný DEK

en: public key is %s
cs: veřejný klíč je %s

en: public key of ultimately trusted key %s not found
cs: veřejný klíč k absolutně důvěryhodnému klíči %s nebyl nalezen

en: qQ
cs: uUqQ

en: query the software version database
cs: dotázat se databázi verzí softwaru

en: quickly add a new user-id
cs: rychle přidat novou identitu uživatele

en: quickly generate a new key pair
cs: rychle vytvořit nový pár klíčů

en: quickly revoke a key signature
cs: rychle odvolat podpis klíče

en: quickly revoke a user-id
cs: rychle odvolat identitu uživatele

en: quickly set a new expiration date
cs: rychle nastavit nové datum konce platnosti

en: quickly sign a key
cs: rychle podepsat klíč

en: quickly sign a key locally
cs: rychle lokálně podepsat klíč

en: quiet
cs: stručný výstup

en: quit
cs: ukončit

en: quit this menu
cs: ukončí tuto nabídku

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
cs: neplatný znak (quoted-printable) v ASCII kódování – pravděpodobně byl použit špatný MTA

en: re-distribute this key to avoid potential algorithm mismatch problems
cs: distribuci tohoto klíče aby jste předešel problémům s neshodou algoritmů

en: read a certificate from a data object
cs: přečte certifikát z datového objektu

en: read error in '%s': %s
cs: chyba při čtení v „%s“: %s

en: reader to file mapping table full - waiting
cs: tabulka mapování čtenáře na soubor je plná – čeká se

en: reading from '%s'
cs: čte se z „%s“

en: reading options from '%s'
cs: čtou se možnosti z „%s“

en: reading public key failed: %s
cs: čtení veřejného klíče se nezdařilo: %s

en: reading stdin ...
cs: čtu standardní vstup…

en: reason for revocation:
cs: důvod pro revokaci:

en: receiving line failed: %s
cs: přijímání řádku se nezdařilo: %s

en: redirection changed to '%s'
cs: přesměrování změněno na „%s“

en: refreshing %d key from %s
     | refreshing %d keys from %s
cs[0]: aktualizuje se %d klíč z %s
cs[1]: aktualizují se %d klíče z %s
cs[2]: aktualizuje se %d klíčů z %s

en: register a smartcard
cs: zaregistrovat čipovou kartu

en: rejected by import screener
cs: zamítnut kontrolou při importu

en: reload all or a given component
cs: znovu načíst všechny nebo zadané komponenty

en: remove as much as possible from key after import
cs: odstranit po importu z klíče vše, co lze

en: remove as much as possible from key during export
cs: odstranit při exportu z klíče vše, co lze

en: remove keys from the public keyring
cs: odstranit klíč ze souboru veřejných klíčů

en: remove keys from the secret keyring
cs: odstranit klíč ze souboru tajných klíčů

en: remove unusable parts from key after import
cs: odstranit z klíče po importu nepoužitelné části

en: remove unusable parts from key during export
cs: odstranit nepoužitelné části z klíče při exportu

en: removed stale temporary cache file '%s'
cs: odstraněn zastaralý dočasný soubor keše „%s“

en: removing cache file '%s'
cs: odstraňuje se soubor keše „%s“

en: removing stale lockfile (created by %d)
cs: odstraňuji starý zamykací soubor (vytvořil %d)

en: renaming '%s' to '%s' failed: %s
cs: přejmenování „%s“ na „%s“ se nezdařilo: %s

en: repair damage from the pks keyserver during import
cs: opravit poškození vzniklá při importu z PKS serveru

en: repair keys on import
cs: při importu opravit klíče

en: requesting key %s from %s
cs: požaduji klíč %s z %s

en: requesting key from '%s'
cs: požaduje se klíč z „%s“

en: required certificate attributes missing: %s%s%s
cs: chybí povinné atributy certifikátu: %s%s%s

en: resource problem: out of core
cs: problém se zdroji: nedostatek paměti

en: response does not contain the EC public key
cs: odpověď neobsahuje veřejný klíč EC

en: response does not contain the RSA modulus
cs: odpověď neobsahuje modulus RSA

en: response does not contain the RSA public exponent
cs: odpověď neobsahuje veřejný exponent RSA

en: response does not contain the public key data
cs: odpověď neobsahuje veřejný klíč

en: response from server too large; limit is %d bytes
cs: odpověď serveru je příliš velká, limit je %d bajtů

en: revocation certificate stored as '%s.rev'
cs: odvolací certifikát uložen jako „%s.rev“

en: revocation comment:
cs: revokační poznámka:

en: revoke key or selected subkeys
cs: revokovat klíč nebo vybrané podklíče

en: revoke selected user IDs
cs: revokovat vybrané uživatelské ID

en: revoke signatures on the selected user IDs
cs: revokovat podpisu na vybraných uživatelských ID

en: revoked
cs: odvolán

en: revoked by your key %s on %s
cs: odvoláno vaším klíčem %s v %s

en: revoked: %s
cs: odvolán: %s

en: revoking the key signature failed: %s
cs: odvolat podpis klíče se nepodařilo: %s

en: revoking the user ID failed: %s
cs: odvolání ID uživatele se nepodařilo: %s

en: root certificate has expired
cs: kořenový certifikát je prošlý

en: root certificate has now been marked as trusted
cs: kořenový certifikát byl nyní označen za důvěryhodný

en: root certificate is good
cs: kořenový certifikát je v pořádku

en: root certificate is not marked trusted
cs: kořenový certifikát není označen jako důvěryhodný

en: root certificate missing
cs: chybí kořenový certifikát

en: root certificate not yet valid
cs: kořenový certifikát ještě nezačal platit

en: rounded to %u bits
cs: zaokrouhleno na %u bitů

en: rounded up to %u bits
cs: zaokrouhleno na %u bitů

en: route all network traffic via Tor
cs: směrovat veškerý síťový provoz skrz Tor

en: run /subst on startup
cs: spustit /subst při startu

en: run import filters and export key immediately
cs: spustit importní filtry a exportovat klíč okamžitě

en: run in daemon mode (background)
cs: poběží v režimu démona (na pozadí)

en: run in multi server mode (foreground)
cs: pracovat ve více serverové režimu (na popředí)

en: run in server mode
cs: pracovat v režimu serveru

en: run in server mode (foreground)
cs: poběží v režimu serveru (na popředí)

en: run the Assuan server given on the command line
cs: spustit server Assuan zadaný na příkazové řádce

en: save and quit
cs: uložit a ukončit

en: search for keys on a keyserver
cs: vyhledat klíče na serveru klíčů

en: secret key "%s" not found
cs: tajný klíč „%s“ nenalezen

en: secret key "%s" not found: %s
cs: tajný klíč „%s“ nenalezen: %s

en: secret key %s: %s
cs: tajný klíč %s: %s

en: secret key parts are not available
cs: tajné části klíče nejsou dostupné

en: seems to be not encrypted
cs: zdá se nebýt zašifrováno

en: select subkey N
cs: vyberte podklíč N

en: select user ID N
cs: vyberte identifikátor uživatele N

en: selected certification digest algorithm is invalid
cs: vybraný hashovací algoritmus je neplatný

en: selected cipher algorithm is invalid
cs: vybraný šifrovací algoritmus je neplatný

en: selected compression algorithm is invalid
cs: vybraný kompresní algoritmus je neplatný

en: selected digest algorithm is invalid
cs: vybraný hashovací algoritmus je neplatný

en: self-signed certificate has a BAD signature
cs: certifikát podepsaný sám sebou má ŠPATNÝ podpis

en: send a reset to the card daemon
cs: odešle reset démonu pro karty

en: sending key %s to %s
cs: posílám klíč %s na %s

en: sending line failed: %s
cs: odesílání řádku selhalo: %s

en: serialno missing in cert ID
cs: v ID certifikátu chybí serialno (sériové číslo)

en: server '%s' is older than us (%s < %s)
cs: server „%s“ je starší než my (%s < %s)

en: server uses an invalid certificate
cs: server používá neplatný certifikát

en: set a notation for the selected user IDs
cs: zadat poznámku pro vybraná uživatelská ID

en: set debugging flags
cs: nastavit příznaky ladění

en: set preference list for the selected user IDs
cs: nastavit sadu preferencí pro vybrané uživatelské ID

en: set the preferred keyserver URL for the selected user IDs
cs: nastavit URL preferovaného serveru klíčů pro vybraná uživatelská ID

en: setting the primary user ID failed: %s
cs: nastavení primárního ID uživatele se nepodařilo: %s

en: setup KDF for PIN authentication
cs: nastaví KDF pro autentizaci kódem PIN

en: setup KDF for PIN authentication (on/single/off)
cs: nastaví KDF pro autentizaci kódem PIN (on [zapnuto], single [jediný], off [vypnuto])

en: sh-style command output
cs: vypisovat příkazy ve stylu sh

en: shell
cs: jednovrstvý

en: show IETF standard notations during signature listings
cs: ukazovat poznámky IETF standardu během vypisování podpisů

en: show IETF standard notations during signature verification
cs: ukazovat poznámky IETF standardu při ověřování podpisu

en: show admin commands
cs: ukáže příkazy pro správce

en: show all notations during signature listings
cs: ukazovat všechny poznámky během výpisu podpisů

en: show all notations during signature verification
cs: ukazovat všechny poznámky při ověřování podpisu

en: show expiration dates during signature listings
cs: ukazovat data expirace během výpisu podpisů

en: show key but do not actually import
cs: ukázat klíč, ale neimportovat jej

en: show key during import
cs: při importu ukázat klíč

en: show key fingerprint
cs: vypsat otisk klíče

en: show key usage information during key listings
cs: ukazovat údaje o účelu klíče při výpisu klíčů

en: show only the primary user ID in signature verification
cs: ukazovat jen primární ID uživatele při ověřování podpisu

en: show policy URLs during signature listings
cs: ukazovat URL politik během výpisu podpisů

en: show policy URLs during signature verification
cs: ukazovat URL politik při ověřování podpisu

en: show preferences
cs: vypsat předvolby

en: show preferred keyserver URLs during signature listings
cs: ukazovat URL upřednostňovaného serveru klíčů při výpisu podpisů

en: show preferred keyserver URLs during signature verification
cs: ukazovat URL upřednostňovaného serveru klíčů při ověřování podpisu

en: show revoked and expired subkeys in key listings
cs: ukazovat odvolané a prošlé podklíče při výpisu klíčů

en: show revoked and expired user IDs in key listings
cs: ukazovat odvolané a prošlé ID uživatelů při výpisu klíčů

en: show revoked and expired user IDs in signature verification
cs: ukazovat odvolané a prošlé ID uživatelů při ověřování podpisů

en: show selected photo IDs
cs: ukázat vybrané fotografické ID

en: show signatures with invalid algorithms during signature listings
cs: ukazovat podpisy s neplatnými algoritmy během výpisu podpisů

en: show the keygrip
cs: ukázat keygrip

en: show the keyring name in key listings
cs: ukazovat název souboru s klíči při výpisu klíčů

en: show this help
cs: ukáže tuto nápovědu

en: show user ID validity during key listings
cs: ukazovat platnost ID uživatelů při výpisu klíčů

en: show user ID validity during signature verification
cs: ukazovat platnost ID uživatele při ověřování podpisu

en: show user-supplied notations during signature listings
cs: ukazovat uživatelské poznámky během výpisu podpisů

en: show user-supplied notations during signature verification
cs: ukazovat uživatelské poznámky při ověřování podpisu

en: shutdown forced
cs: vypnutí vynuceno

en: shutdown the dirmngr
cs: vypne dirmngr

en: sign a key
cs: podepsat klíč

en: sign a key locally
cs: podepsat klíč lokálně

en: sign or edit a key
cs: podepsat nebo modifikovat klíč

en: sign selected user IDs [* see below for related commands]
cs: podepsat vybrané ID uživatele [* níže jsou uvedeny relevantní příkazy]

en: sign selected user IDs locally
cs: podepsat vybrané uživatelské ID lokálně

en: sign selected user IDs with a non-revocable signature
cs: podepsat vybraná uživatelská ID neodvolatelným podpisem

en: sign selected user IDs with a trust signature
cs: podepsat vybrané uživatelské ID důvěryhodným podpisem

en: signal %d received - no action defined
cs: přijat signál č. %d – žádná akce nedefinována

en: signature not created during lifetime of certificate
cs: podpis nebyl vytvořen v době životnosti certifikátu

en: signature verification suppressed
cs: verifikace podpisu potlačena

en: signatures created so far: %lu
cs: dosud vytvořené podpisy: %lu

en: signed by your key %s on %s%s%s
cs: podepsáno vaším klíčem %s v %s%s%s

en: signing failed: %s
cs: podepsání selhalo: %s

en: signing subkey %s is already cross-certified
cs: podepisovací podklíč %s je již křížově certifikován

en: signing:
cs: podepisuji:

en: skipped "%s": %s
cs: přeskočen „%s“: %s

en: skipped "%s": duplicated
cs: přeskočen „%s“: duplikován

en: skipped: public key already set
cs: přeskočeno: veřejný klíč je již nastaven

en: skipped: public key already set as default recipient
cs: přeskočeno: veřejný klíč je už nastaven podle implicitního adresáta

en: skipped: secret key already present
cs: přeskočeno: tajný klíč je už v databázi

en: skipping block of type %d
cs: blok typu %d byl přeskočen

en: skipping v3 self-signature on user ID "%s"
cs: přeskočen v3 podpis klíče jím samým u uživatelského id „%s“

en: socket name '%s' is too long
cs: název socketu „%s“ je příliš dlouhý

en: special mode for use by Squid
cs: zvláštní režim pro použití se Squidem

en: ssh handler 0x%lx for fd %d started
cs: SSH obsluha 0x%lx pro fd %d spuštěna

en: ssh handler 0x%lx for fd %d terminated
cs: SSH obsluha 0x%lx pro fd %d ukončena

en: ssh keys greater than %d bits are not supported
cs: SSH klíče delší než %d bitů nejsou podporovány

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
cs: samostatný revokační certifikát – použijte „gpg --import“, chcete-li jej užít

en: standalone signature of class 0x%02x
cs: samostatný podpis třídy 0x%02x

en: start_cert_fetch failed: %s
cs: volání start_cert_fetch selhalo: %s

en: stat() failed for '%s': %s
cs: volání stat() na „%s“ selhalo: %s

en: statement "%s" ignored in '%s', line %d
cs: ignorováno sdělení „%s“ z „%s“, řádku %d

en: store a certificate to a data object
cs: uloží certifikát do datového objektu

en: store a private key to a data object
cs: uloží soukromý klíč do datového objektu

en: subkey
cs: podklíče

en: subkey "%s" not found
cs: podklíč „%s“ nenalezen

en: subkey %s does not sign and so does not need to be cross-certified
cs: podklíč %s nepodepisuje, a tak není třeba jej křížově certifikovat

en: subpacket of type %d has critical bit set
cs: podpacket typu %d má nastavený kritický bit

en: switch to the OpenPGP app
cs: přepne do aplikace OpenPGP

en: switching to chain model
cs: přepínám do řetězeného modelu

en: symmetric encryption of '%s' failed: %s
cs: symetrické šifrování „%s“ se nepovedlo: %s

en: system error while calling external program: %s
cs: systémová chyba při volání externího programu: %s

en: system trustlist '%s' not available
cs: systémový důvěryhodný seznam „%s“ není dostupný

en: textmode
cs: textový formát

en: the NullPIN has not yet been changed
cs: NullPIN ještě nebyl změněn

en: the available CRL is too old
cs: dostupný CRL je příliš starý

en: the given certification policy URL is invalid
cs: zadané URL pro certifikační politiku je neplatné

en: the given preferred keyserver URL is invalid
cs: zadané URL preferovaného serveru klíčů je neplatné

en: the given signature policy URL is invalid
cs: zadané URL pro podepisovací politiku je neplatné

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
cs: podpis nebylo možné ověřit.
    Prosím, nezapomeňte, že soubor s podpisem (.sig nebo .asc)
    by měl být prvním souborem zadaným na příkazové řádce.

en: the status of the certificate is unknown
cs: status certifikáty není znám

en: there is a secret key for public key "%s"!
cs: tajný klíč pro veřejný klíč „%s“ existuje!

en: this is a PGP generated Elgamal key which is not secure for signatures!
cs: toto je PGP klíč vygenerovaný podle algoritmu Elgamal,
    podpisy vytvořené tímto klíčem nejsou bezpečné!

en: this key
cs: tento klíč

en: this key has already been designated as a revoker
cs: tento klíč již byl určen jako odvolatel

en: this may be caused by a missing self-signature
cs: může to být způsobeno chybějícím podpisem klíče jím samým

en: this message may not be usable by %s
cs: tato zpráva nemusí být s %s použitelná

en: this platform requires temporary files when calling external programs
cs: na této platformě jsou při volání externích programů vyžadovány
    dočasné soubory (temp files)

en: toggle the signature force PIN flag
cs: přepne příznak požadování PINu při každém podpisu

en: too many AEAD preferences
cs: příliš mnoho předvoleb pro AEAD

en: too many cipher preferences
cs: příliš mnoho předvoleb pro šifrování

en: too many compression preferences
cs: příliš mnoho předvoleb pro komprimaci

en: too many digest preferences
cs: příliš mnoho předvoleb pro vzorkování

en: too many errors; giving up
cs: příliš mnoho chyb, končí se

en: too many open cache files; can't open anymore
cs: otevřeno příliš mnoho kešových souborů, další již nelze otevřít

en: too many redirections
cs: příliš mnoho přesměrování

en: total number processed: %lu
cs: celkem zpracováno: %lu

en: tried to revoke a non-user ID: %s
cs: pokus odvolat ID neuživatele: %s

en: trust record %lu is not of requested type %d
cs: záznam důvěry %lu není požadovaného typu %d

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
cs: záznam důvěry %lu, typ pož. %d: čtení selhalo: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
cs: záznam důvěry %lu, typ %d: zápis selhal: %s

en: trust: %s
cs: důvěra: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
cs: záznam v databázi důvěry %lu: lseek() se nepodařil: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
cs: záznam v databázi důvěry %lu: zápis se nepodařil (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
cs: transakce s databází důvěry je příliš dlouhá

en: trustdb: lseek failed: %s
cs: databáze důvěry: procedura lseek() selhala: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
cs: databáze důvěry: procedura read() (n=%d) selhala: %s

en: trustdb: sync failed: %s
cs: databáze důvěry: synchronizace selhala %s

en: trusted certificate '%s' loaded
cs: zaveden důvěryhodný certifikát „%s“

en: trying to steal socket from running %s
cs: zkouší se ukrást socket z běžícího programu %s

en: ultimate
cs: absolutní

en: unable to display photo ID!
cs: nelze zobrazit photo ID!

en: unable to execute shell '%s': %s
cs: nelze spustit shell „%s“: %s

en: unable to open JPEG file '%s': %s
cs: nelze otevřít JPEG soubor „%s“: %s

en: unable to set exec-path to %s
cs: nelze nastavit exec-path na %s

en: unable to update trustdb version record: write failed: %s
cs: nelze aktualizovat záznam v databázi důvěry: chyba při zápisu: %s

en: unable to use unknown trust model (%d) - assuming %s trust model
cs: nelze použít neznámý model důvěry (%d) – předpokládáme použití modelu %s

en: unacceptable HTTP redirect from server
cs: nepřijatelné přesměrování HTTP serverem

en: unacceptable HTTP redirect from server was cleaned up
cs: nepřijatelné přesměrování HTTP serverem bylo odklizeno

en: unblock the PIN using a Reset Code
cs: odblokuje PIN pomocí resetačního kódu

en: uncompressed|none
cs: nezkomprimováno|nic

en: undefined
cs: nedefinována

en: unexpected armor:
cs: neočekávaný ASCII armor:

en: unknown
cs: neznámý formát

en: unknown TOFU policy '%s'
cs: neznámá TOFU politika „%s“

en: unknown armor header:
cs: neznámá ASCII hlavička:

en: unknown command '%s'
cs: neznámý příkaz „%s“

en: unknown configuration item '%s'
cs: neznámá konfigurační položka „%s“

en: unknown critical CRL extension %s
cs: neznámé kritické rozšíření CRL %s

en: unknown debug flag '%s' ignored
cs: neznámý ladicí příznak „%s“ se ignoruje

en: unknown default recipient "%s"
cs: neznámý implicitní adresát „%s“

en: unknown hash algorithm '%s'
cs: neznámý hašovací algoritmus „%s“

en: unknown option '%s'
cs: neznámá volba „%s“

en: unknown validation model '%s'
cs: neznámý model ověřování „%s“

en: unknown weak digest '%s'
cs: neznámý slabý hashovací algoritmus „%s“

en: unnatural exit of external program
cs: neočekávaný konec externího programu

en: unsupported TOFU database version: %s
cs: nepodporovaná verze databáze TOFU: %s

en: unsupported algorithm: %s
cs: nepodporovaný algoritmus: %s

en: unsupported curve
cs: nepodporovaná křivka

en: unsupported inquiry '%s'
cs: nepodporovaný dotaz „%s“

en: unsupported record type in '%s' line %u skipped
cs: nepodporovaný typ záznamu v „%s“ na řádku %u přeskočen

en: update all keys from a keyserver
cs: aktualizovat všechny klíče ze serveru klíčů

en: update failed: %s
cs: aktualizace selhala: %s

en: update the trust database
cs: aktualizovat databázi důvěry

en: update times of this CRL: this=%s next=%s
cs: časy aktualizace tohoto CRL: tento=%s příští=%s

en: updating the DIR file failed - cache entry will get lost with the next program start
cs: aktualizace souboru DIR selhalo – záznam keše bude při příštím startu programu ztracen

en: usage: %s
cs: použití: %s

en: usage: %s [options]
cs: použití: %s [volby]

en: usage: %s [options] %s
cs: použití: %s [přepínače] %s

en: use OCSP instead of CRLs
cs: místo CRL použije OCSP

en: use as output file
cs: použít jako výstupní soubor

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
cs: abyste ho smazal(a), použijte nejprve parametr „--delete-secret-key“.

en: use strict OpenPGP behavior
cs: použít chování striktně podle OpenPGP

en: use system's HTTP proxy setting
cs: používat systémové nastavení HTTP proxy

en: use the GnuPG key backup format
cs: použít záložní formát klíče GnuPG

en: use variable length input for pinpad
cs: používat vstup o proměnné délce na klávesnici čtečky

en: used key is not marked for encryption use.
cs: použitý klíč nemá vyznačeno použití pro šifrování.

en: user ID "%s" is already revoked
cs: uživatelské ID „%s“ je již odvoláno

en: user ID: "%s"
cs: ID uživatele: „%s“

en: using "%s" as default secret key for signing
cs: jako výchozí tajný klíč pro podepisování se použije „%s“

en: using %s trust model
cs: použití modelu důvěry %s

en: using OCSP responder '%s'
cs: použije se OCSP odpovídač „%s“

en: using cipher %s.%s
cs: použití šifry %s.%s

en: using default OCSP responder '%s'
cs: použije se výchozí OCSP odpovídač „%s“

en: using default PIN as %s
cs: použije se výchozí PIN jako %s

en: using subkey %s instead of primary key %s
cs: používám podklíč %s místo primárního klíče %s

en: valid debug levels are: %s
cs: platné úrovně ladění jsou: %s

en: valid values for option '%s':
cs: platné hodnoty pro volbu „%s“:

en: validate a certificate
cs: ověří platnost certifikátu

en: validation model requested by certificate: %s
cs: certifikátem vyžadovaný ověřovací model: %s

en: validation model used: %s
cs: použit ověřovací model: %s

en: validation of certificate failed: %s
cs: ověření platnosti certifikátu selhalo: %s

en: validity: %s
cs: platnost: %s

en: verbose
cs: upovídaný režim

en: verification of Admin PIN is currently prohibited through this command
cs: ověření PIN správce je nyní prostřednictvím tohoto příkazu zakázáno

en: verify CHV%d failed: %s
cs: ověření CHV%d se nezdařilo: %s

en: verify a signature
cs: verifikovat podpis

en: verify the PIN and list all data
cs: ověří PIN a vypíše všechna data

en: waiting for file '%s' to become accessible ...
cs: čekání, až se soubor „%s“ stane přístupným…

en: waiting for ldap wrapper %d failed: %s
cs: čekání na ldapovou obálku %d selhalo: %s

en: waiting for lock %s...
cs: čekám na zámek %s…

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
cs: čekám na zámek (drží ho %d%s) %s…

en: waiting for process %d to terminate failed: %s
cs: čekání na konec procesu %d se nezdařilo: %s

en: waiting for processes to terminate failed: %s
cs: čekání na ukončení procesu se nezdařilo: %s

en: waiting for the agent to come up ... (%ds)
cs: čeká se, až naběhne agent… (%d s)

en: waiting for the dirmngr to come up ... (%ds)
cs: čeká se na dirmngr… (%d s)

en: waiting for the keyboxd to come up ... (%ds)
cs: čeká se, až naběhne keyboxd… (%d s)

en: weak key created - retrying
cs: vytvořen slabý klíč – zkouším znovu

en: weird size for an encrypted session key (%d)
cs: podivná velikost šifrovacího klíče pro sezení (%d)

en: will not run with insecure memory due to %s
cs: nelze spustit s nebezpečnou pamětí vzhledem k %s

en: writing direct signature
cs: zapisuji podpis klíče jím samým (direct signature)

en: writing key binding signature
cs: zapisuji „key-binding“ podpis

en: writing new key
cs: nový klíč se zapisuje

en: writing public key to '%s'
cs: veřejný klíč se zapisuje do „%s“

en: writing self signature
cs: zapisuji podpis klíče sebou samým

en: writing to '%s'
cs: zapisuje se do „%s“

en: writing to stdout
cs: zapisuji do standardního výstupu

en: yY
cs: aAyY

en: yes
cs: ano

en: you can update your preferences with: gpg --edit-key %s updpref save
cs: nelze aktualizovat předvolby s: gpg --edit-key %s updpref save

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
cs: klíč nelze pověřit odvoláním sama sebe

en: you cannot use --symmetric --encrypt in %s mode
cs: nelze použít --symmetric --encrypt v režimu %s

en: you cannot use --symmetric --encrypt with --s2k-mode 0
cs: nelze použít --symmetric --encrypt s příkazem --s2k-mode 0

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt in %s mode
cs: nelze použít --symmetric --sign --encrypt v režimu %s

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt with --s2k-mode 0
cs: nelze použít --symmetric --sign --encrypt s příkazem --s2k-mode 0

en: |ADDR|connect to Assuan server at ADDR
cs: |ADRESA|připojit se na socket Assuanu na ADRESE

en: |ALGO|reject signatures made with ALGO
cs: |ALGORITMUS|zamítnout podpisy založené na ALGORITMU

en: |ALGO|use ALGO to show ssh fingerprints
cs: |ALGORITMUS|ukazovat otisky SSH pomocí ALGORITMU

en: |AN|New Admin PIN
cs: |AN|Nový PIN správce

en: |A|Please enter the Admin PIN
cs: |A|Prosím, zadejte PIN správce

en: |COMPONENT|change options
cs: |KOMPONENTA|změnit volby

en: |COMPONENT|check options
cs: |KOMPONENTA|zkontrolovat volby

en: |COMPONENT|list options
cs: |KOMPONENTA|vypsat volby

en: |FD|write status info to this FD
cs: |FD|zapsat informace o stavu do tohoto FD

en: |FILE|add keyring to the list of keyrings
cs: |SOUBOR|přidat klíčenku na seznam klíčenek

en: |FILE|check new passphrases against pattern in FILE
cs: |SOUBOR|prověřovat nová hesla proti vzorům v SOUBORU

en: |FILE|load CRL from FILE into cache
cs: |SOUBOR|zavede CRL ze SOUBORU do keše

en: |FILE|read LDAP server list from FILE
cs: |SOUBOR|načte seznam LDAP serverů ze SOUBORU

en: |FILE|read options from FILE
cs: |SOUBOR|načíst volby ze SOUBORU

en: |FILE|run commands from FILE on startup
cs: |SOUBOR|spustit příkazy ze SOUBORU při startu

en: |FILE|take policy information from FILE
cs: |SOUBOR|vzít politiky ze SOUBORU

en: |FILE|take the keys from the keyring FILE
cs: |SOUBOR|brát klíče z klíčenky (keyringu) SOUBOR

en: |FILE|update configuration files using FILE
cs: |SOUBOR|aktualizovat konfigurační soubory pomocí SOUBORU

en: |FILE|use the CA certificates in FILE for HKP over TLS
cs: |SOUBOR|pro HKP přes TLS použije certifikáty CA ze SOUBORU

en: |FILE|write a log to FILE
cs: |SOUBOR|zapisovat protokol do SOUBORU

en: |FILE|write an audit log to FILE
cs: |SOUBOR|zapisovat auditní protokol do SOUBORU

en: |FILE|write output to FILE
cs: |SOUBOR|zapsat výstup do SOUBORU

en: |FILE|write server mode logs to FILE
cs: |SOUBOR|protokol z režimu serveru se zapíše do SOUBORU

en: |FPR|OCSP response signed by FPR
cs: |OTISK|OCSP odpovědi podepsané podle OTISKU

en: |HOST|use HOST for LDAP queries
cs: |STROJ|pro LDAP dotazy použije STROJ

en: |LEVEL|set the debugging level to LEVEL
cs: |ÚROVEŇ|nastaví ladicí úroveň na ÚROVEŇ

en: |LIST|change the application priority to LIST
cs: |SEZNAM|změnit prioritu aplikace na SEZNAM

en: |MECHANISMS|use MECHANISMS to locate keys by mail address
cs: |METODA|používat METODU pro dohledávání klíčů podle e-mailové adresy

en: |NAME|accept some commands via NAME
cs: |NÁZEV|přijímat některé příkazy přes NÁZEV

en: |NAME|connect to Assuan socket NAME
cs: |NÁZEV|připojit se na socket Assuanu s NÁZVEM

en: |NAME|encrypt to user ID NAME as well
cs: |JMÉNO|šifrovat rovněž pro uživatele s ID JMÉNO

en: |NAME|use NAME as PC/SC driver
cs: |NÁZEV|použít NÁZEV jako ovladač PC/SC

en: |NAME|use NAME as ct-API driver
cs: |NÁZEV|použít NÁZEV jako ovladač ct-API

en: |NAME|use NAME as default secret key
cs: |NÁZEV|použít NÁZEV jako implicitní tajný klíč

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
cs: |NÁZEV|použít šifrovací algoritmus NÁZEV

en: |NAME|use encoding NAME for PKCS#12 passphrases
cs: |NÁZEV|používat kódování NÁZEV pro PKCS#12 hesla

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
cs: |NÁZEV|použít hashovací algoritmus NÁZEV

en: |NP|Please enter a new PIN Unblocking Code (PUK) for the key to create qualified signatures.
cs: |NP|Prosím, zadejte nový kód pro odblokování (PUK) klíče určeného na tvorbu kvalifikovaných podpisů.

en: |NP|Please enter a new PIN Unblocking Code (PUK) for the standard keys.
cs: |NP|Prosím, zadejte nový kód pro odblokování (PUK) standardních klíčů.

en: |N|Initial New PIN
cs: |N|Prvotní nový PIN

en: |N|New PIN
cs: |N|Nový PIN

en: |N|Please enter a new PIN for the key to create qualified signatures.
cs: |N|Prosím, zadejte nový PIN klíče určeného na tvorbu kvalifikovaných podpisů.

en: |N|Please enter a new PIN for the standard keys.
cs: |N|Prosím, zadejte nový PIN pro standardní klíče.

en: |N|Please enter the new Global-PIN
cs: |N|Prosím zadejte nový globální PIN

en: |N|Please enter the new PIN
cs: |N|Prosím, zadejte nový PIN

en: |N|Please enter the new Unblocking Key
cs: |N|Prosím, zadejte nový kód pro odblokování (PUK)

en: |N|connect to reader at port N
cs: |N|připojit se na čtečku na portu N

en: |N|disconnect the card after N seconds of inactivity
cs: |N|odpojovat se od karty po N sekundách nečinnosti

en: |N|do not return more than N items in one query
cs: |N|nevrací více jak N položek na jeden dotaz

en: |N|expire SSH keys after N seconds
cs: |N|zahazovat klíče SSH po N sekundách

en: |N|expire cached PINs after N seconds
cs: |N|zahodit zapamatované PINy po N sekundách

en: |N|expire the passphrase after N days
cs: |N|omezit platnost hesla na N dnů

en: |N|number of certificates to include
cs: |N|počet certifikátů, které zahrnout

en: |N|require at least N non-alpha characters for a new passphrase
cs: |N|vyžaduje alespoň N nepísmenných znaků v novém hesle

en: |N|set LDAP timeout to N seconds
cs: |N|nastaví časový limit pro LDAP na N sekund

en: |N|set compress level to N (0 disables)
cs: |N|nastavit úroveň komprese na N (0 – žádná)

en: |N|set maximum PIN cache lifetime to N seconds
cs: |N|nastavit maximální životnost dočasné paměti pro PINy na N sekund

en: |N|set maximum SSH key lifetime to N seconds
cs: |N| nastavit maximální životnost klíčů SSH na N sekund

en: |N|set minimal required length for new passphrases to N
cs: |N|nastavit minimální vyžadovanou délku nových hesel na N

en: |N|set the Pinentry timeout to N seconds
cs: |N|nastavit časový limit pro Pinentry na N sekund

en: |PGM|use PGM as the PIN-Entry program
cs: |PROGRAM|použít PROGRAM jako PIN-Entry program

en: |PGM|use PGM as the SCdaemon program
cs: |PROGRAM|použít PROGRAM jako program SCdaemon

en: |PGM|use PGM as the tpm2daemon program
cs: |PROGRAM|použít PROGRAM jako program tpm2daemon

en: |P|Please enter the PIN Unblocking Code (PUK) for the key to create qualified signatures.
cs: |NP|Prosím, zadejte kód pro odblokování (PUK) klíče určeného na tvorbu kvalifikovaných podpisů.

en: |P|Please enter the PIN Unblocking Code (PUK) for the standard keys.
cs: |P|Prosím, zadejte kód pro odblokování (PUK) standardních klíčů.

en: |RN|New Reset Code
cs: |RN|Nový resetační kód

en: |SPEC|set up email aliases
cs: |SPEC|nastavit e-mailový alias

en: |SPEC|use this keyserver to lookup keys
cs: |SPEC|použít tento server pro dohledávání klíčů

en: |URL|fetch a CRL from URL
cs: |URL|stáhne CRL z URL

en: |URL|redirect all HTTP requests to URL
cs: |URL|všechny HTTP požadavky přesměruje na URL

en: |URL|use OCSP responder at URL
cs: |URL|použije OCSP odpovídače na URL

en: |URL|use keyserver at URL
cs: |URL|používat server klíčů na URL

en: |USER-ID|encrypt for USER-ID
cs: |ID_UŽIVATELE|šifrovat pro ID_UŽIVATELE

en: |USER-ID|use USER-ID as default secret key
cs: |ID_UŽIVATELE|použít ID_UŽIVATELE jako implicitní tajný klíč

en: |USER-ID|use USER-ID to sign or decrypt
cs: |ID_UŽIVATELE|použít toto ID_UŽIVATELE pro podepsání nebo dešifrování

en: |VALUE|set the TOFU policy for a key
cs: |HODNOTA|nastavit TOFU politiku klíči

en: |audit-log-result|Bad
cs: |audit-log-result|Špatný

en: |audit-log-result|Error
cs: |audit-log-result|Chyba

en: |audit-log-result|Good
cs: |audit-log-result|V pořádku

en: |audit-log-result|No certificate
cs: |audit-log-result|Žádný certifikát

en: |audit-log-result|Not enabled
cs: |audit-log-result|Není zapnuto

en: |audit-log-result|Not supported
cs: |audit-log-result|Není podporováno

en: |audit-log-result|Not used
cs: |audit-log-result|Není použito

en: |audit-log-result|Okay
cs: |audit-log-result|V pořádku

en: |audit-log-result|Skipped
cs: |audit-log-result|Přeskočeno

en: |audit-log-result|Some
cs: |audit-log-result|Některý

en: |pinentry-label|_Cancel
cs: |pinentry-label|_Zrušit

en: |pinentry-label|_No
cs: |pinentry-label|_Ne

en: |pinentry-label|_Save in password manager
cs: |pinentry-label|_Uložit do správce hesel

en: |pinentry-label|_Yes
cs: |pinentry-label|_Ano

en: |pinentry-tt|Hide passphrase
cs: |pinentry-tt|Skrýt heslo

en: |pinentry-tt|Make passphrase visible
cs: |pinentry-tt|Zviditelnit heslo

en: ||Please enter the Admin PIN and New Admin PIN
cs: ||Prosím, zadejte PIN správce a nový PIN správce

en: ||Please enter the Global-PIN of your PIV card
cs: ||Prosím, zadejte globální PIN vaší karty PIV

en: ||Please enter the PIN
cs: ||Prosím, zadejte PIN

en: ||Please enter the PIN and New PIN
cs: ||Prosím, zadejte PIN a nový PIN

en: ||Please enter the PIN for the key to create qualified signatures.
cs: ||Prosím, zadejte PIN klíče určeného na tvorbu kvalifikovaných podpisů.

en: ||Please enter the PIN for the standard keys.
cs: ||Prosím, zadejte PIN pro standardní klíče.

en: ||Please enter the PIN of your PIV card
cs: ||Prosím, zadejte PIN vaší karty PIV

en: ||Please enter the Unblocking Key of your PIV card
cs: ||Prosím, zadejte kód pro odblokování (PUK) vaší karty PIV

en: ||Please enter your PIN at the reader's pinpad
cs: ||Prosím, zadejte svůj PIN na klávesnici čtečky

en: ||Please unlock the card
cs: ||Prosím, odemkněte kartu
