binutils 2.39.90 - en to bg translation catalogue (1188 entries)

en: 	(Unknown format content type %llu)
bg: 	(неизвестен формат за съдържание %llu)

en: 	(Unknown format content type %lu)
bg: 	(неизвестен формат за съдържание %lu)

en: 	<corrupt IA64 descriptor>
bg: 	<повреден IA64 описател>

en: 	<corrupt P10>
bg: 	<повреден P10>

en: 	<corrupt P2>
bg: 	<повреден P2>

en: 	<corrupt P3>
bg: 	<повреден P3>

en: 	<corrupt P5>
bg: 	<повреден P5>

en: 	<corrupt P8>
bg: 	<повреден P8>

en: 	<corrupt P9>
bg: 	<повреден P9>

en: 	<corrupt R2>
bg: 	<повреден R2>

en: 	<corrupt X1>
bg: 	<повреден X1>

en: 	<corrupt X2>
bg: 	<повреден X2>

en: 	<corrupt X3>
bg: 	<повреден X3>

en: 	<corrupt X4>
bg: 	<повреден X4>

en: 	Name
bg: 	Име

en: 	Size
bg: 	Размер

en: 	Time
bg: 	Време

en: 
    
    Symbols from %s:
bg: 
    
    Имена от %s:

en: 
    
    Symbols from %s[%s]:
bg: 
    
    Имена от %s[%s]:

en: 
    
    Undefined symbols from %s:
bg: 
    
    Неопределени имена в %s:

en: 
    
    Undefined symbols from %s[%s]:
bg: 
    
    Неопределени имена от %s[%s]:

en: 
        Address            Length
bg: 
        Адрес              Дължина

en: 
        Address    Length
bg: 
        Адрес      Дължина

en: 
        Offset	Name
bg: 
        Отмест	Име

en: 
        Offset  Kind          Name
bg: 
        Отмест  Вид           Име

en: 
       Offsets starting at %#tx:
bg: 
       Отместванията започват от  %#tx:

en: 
      Offset: %#llx, Index: %#llx
bg: 
      Отместване: %#llx, Указател: %#llx

en: 
      Offset: %#lx, Index: %#lx
bg: 
      Отместване: %#lx, Указател: %#lx

en: 
      Start of program headers:
bg: 
      Начало на заглавието на програмата:

en: 
     The %s is empty.
bg: 
     Таблицата %s е празна.

en: 
     The following switches are optional:
bg: 
     Следните ключове са по избор:

en: 
    %s:     file format %s
bg: 
    %s:     формат на файл %s

en: 
    %s: Found separate debug info file: %s
bg: 
    %s: Открит е отделен файл със сведения за проследяване: %s

en: 
    '%s' relocation section at offset %#llx contains %lld bytes:
bg: 
    '%s', раздел за премествания с отместване %#llx съдържа %lld байта:

en: 
    '%s' relocation section at offset %#lx contains %ld bytes:
bg: 
    '%s', раздел за премествания с отместване %#lx съдържа %ld байта:

en: 
    Archive index:
bg: 
    Азбучник за архив:

en: 
    Can't get contents for section '%s'.
bg: 
    Не можа да се извлече съдържанието на раздел '%s'.

en: 
    Disassembly of section %s:
bg: 
    Разглобяване на раздел %s:

en: 
    Dump of CTF section '%s' in linked file %s:
bg: 
    Разтоварване на CTF раздел '%s' от свързания файл %s:

en: 
    Dump of CTF section '%s':
bg: 
    Разтоварване на CTF раздел '%s':

en: 
    Dynamic info segment at offset %#llx contains %d entry:
     | 
    Dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
bg[0]: 
    Раздел за динамични сведения с отместване %#llx съдържа %d запис:
bg[1]: 
    Раздел за динамични сведения с отместване %#llx съдържа %d записа:

en: 
    Dynamic info segment at offset %#lx contains %d entry:
     | 
    Dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
bg[0]: 
    Раздел за динамични сведения с отместване %#lx съдържа %d запис:
bg[1]: 
    Раздел за динамични сведения с отместване %#lx съдържа %d записа:

en: 
    Dynamic section at offset %#llx contains %lld entry:
     | 
    Dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Динамичен раздел с отместване %#llx съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    Динамичен раздел с отместване %#llx съдържа %llu записa:

en: 
    Dynamic section at offset %#lx contains %ld entry:
     | 
    Dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Динамичен раздел с отместване %#lx съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    Динамичен раздел с отместване %#lx съдържа %lu записa:

en: 
    Hex dump of section '%s' in linked file %s:
bg: 
    Шестнайсетично разтоварване на раздел '%s' от свързания файл %s:

en: 
    Hex dump of section '%s':
bg: 
    Шестнайсетично разтоварване на раздел '%s':

en: 
    In linked file '%s' section '%s' at offset %#llx contains %lld bytes:
bg: 
    В свързания файл '%s', раздел '%s' с отместване %#llx съдържа %lld байта:

en: 
    In linked file '%s' section '%s' at offset %#lx contains %ld bytes:
bg: 
    В свързания файл '%s', раздел '%s' с отместване %#lx съдържа %ld байта:

en: 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %llu entry:
     | 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', разделът с имена '%s' съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', разделът с имена '%s' съдържа %llu записа:

en: 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %lu entry:
     | 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', разделът с имена '%s' съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', разделът с имена '%s' съдържа %lu записа:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#llx contains %llu entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', раздел с отместване %#llx съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', раздел с отместване %#llx съдържа %llu записа:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#lx contains %lu entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', раздел с отместване %#lx съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', раздел с отместване %#lx съдържа %lu записа:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %llu entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', таблицата с имена съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', таблицата с имена съдържа %llu записа:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %lu entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', таблицата с имена съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', таблицата с имена съдържа %lu записа:

en: 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %llu entry:
     | 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', разделът за имена на версии '%s' съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', разделът за имена на версии '%s' съдържа %llu записа:

en: 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %lu entry:
     | 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', разделът за имена на версии '%s' съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', разделът за имена на версии '%s' съдържа %lu записа:

en: 
    In linked file '%s':
bg: 
    В свързания файл: %s

en: 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#llx contains %d entry:
     | 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', раздел за динамични сведения с отместване %#llx съдържа %d запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', раздел за динамични сведения с отместване %#llx съдържа %d записа:

en: 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#lx contains %d entry:
     | 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
bg[0]: 
    В свързания файл '%s', раздел за динамични сведения с отместване %#lx съдържа %d запис:
bg[1]: 
    В свързания файл '%s', раздел за динамични сведения с отместване %#lx съдържа %d записа:

en: 
    LTO Symbol table '%s' is empty!
bg: 
     Таблицата '%s', с LTO-имена, е празна!

en: 
    Library list section '%s' contains %llu entries:
     | 
    Library list section '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Разделът с библиотечен списък '%s' съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    Разделът с библиотечен списък '%s' съдържа %llu записа:

en: 
    Library list section '%s' contains %lu entries:
     | 
    Library list section '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Разделът с библиотечен списък '%s' съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    Разделът с библиотечен списък '%s' съдържа %lu записа:

en: 
    No version information found in linked file '%s'.
bg: 
    Липсва сведение за версия в свързания файл '%s'.

en: 
    No version information found in this file.
bg: 
    Липсва сведение за версия в текущия файл.

en: 
    Options supported for -P/--private switch:
bg: 
    Възможностите за -P/--private ключ са:

en: 
    Program Headers:
bg: 
    Програмни заглавия:

en: 
    Section '%s' contains %d entry:
     | 
    Section '%s' contains %d entries:
bg[0]: 
    Разделът '%s' съдържа %d запис:
bg[1]: 
    Разделът '%s' съдържа %d записа:

en: 
    Section '%s' has an invalid size: %#llx.
bg: 
    Раздел '%s' е с неправилен размер: %#llx.

en: 
    Section '%s' has an invalid size: %#lx.
bg: 
    Раздел '%s' е с неправилен размер: %#lx.

en: 
    Section '.conflict' contains %zu entry:
     | 
    Section '.conflict' contains %zu entries:
bg[0]: 
    Разделът '.conflict' съдържа %zu запис:
bg[1]: 
    Разделът '.conflict' съдържа %zu записа:

en: 
    Section '.liblist' contains %zu entry:
     | 
    Section '.liblist' contains %zu entries:
bg[0]: 
    Разделът '.liblist' съдържа %zu запис:
bg[1]: 
    Разделът '.liblist' съдържа %zu записа:

en: 
    Section Header:
bg: 
    Заглавие на раздел:

en: 
    Section Headers in linked file '%s':
bg: 
    Заглавия на раздели от свързания файл '%s':

en: 
    Section Headers:
bg: 
    Заглавия на раздели:

en: 
    Symbol table '%s' contains %llu entry:
     | 
    Symbol table '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Таблицата с имена '%s' съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    Таблицата с имена '%s' съдържа %llu записа:

en: 
    Symbol table '%s' contains %lu entry:
     | 
    Symbol table '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Таблицата с имена '%s' съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    Таблицата с имена '%s' съдържа %lu записа:

en: 
    Symbol table '%s' has a sh_entsize of zero!
bg: 
    Таблицата с имена '%s' е с нулева стойност за sh_entsize!

en: 
    Symbol table for image contains %llu entry:
     | 
    Symbol table for image contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Таблицата с имена съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    Таблицата с имена съдържа %llu записа:

en: 
    Symbol table for image contains %lu entry:
     | 
    Symbol table for image contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Таблицата с имена съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    Таблицата с имена съдържа %lu записа:

en: 
    The %s section is empty.
bg: 
    Празен раздел %s.

en: 
    Unwind section '%s' at offset %#llx contains %llu entry:
     | 
    Unwind section '%s' at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Раздел за размотаване '%s' с отместване %#llx съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    Раздел за размотаване '%s' с отместване %#llx съдържа %llu записа:

en: 
    Unwind section '%s' at offset %#lx contains %lu entry:
     | 
    Unwind section '%s' at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Раздел за размотаване '%s' с отместване %#lx съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    Раздел за размотаване '%s' с отместване %#lx съдържа %lu записа:

en: 
    Version symbols section '%s' contains %llu entry:
     | 
    Version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Разделът за имена на версии '%s' съдържа %llu запис:
bg[1]: 
    Разделът за имена на версии '%s' съдържа %llu записа:

en: 
    Version symbols section '%s' contains %lu entry:
     | 
    Version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
bg[0]: 
    Разделът за имена на версии '%s' съдържа %lu запис:
bg[1]: 
    Разделът за имена на версии '%s' съдържа %lu записа:

en: 
    start address 0x
bg: 
    начален адрес 0x

en:                              Use actual timestamps and uids/gids in output libraries
bg:                              Използване на текущите стойности за времева отметка и номер на потребител или група при изходящи библиотеки

en:                              Use actual timestamps and uids/gids in output libraries (default)
bg:                              Използване на текущите стойности за времева отметка и номер на потребител или група при изходящи библиотеки (по подразбиране)

en:                              Use zero for timestamps and uids/gids in output libraries
bg:                              Използване на нула за времева отметка и номер на потребител или група при изходящи библиотеки

en:                              Use zero for timestamps and uids/gids in output libraries (default)
bg:                              Използване на нула за времева отметка и номер на потребител или група при изходящи библиотеки (по подразбиране)

en:             Flags: %08x
bg:           Флагове: %08x

en:         possible <machine>: arm[_interwork], i386, mcore[-elf]{-le|-be}, thumb
bg:         възможна <машина>: arm[_interwork], i386, mcore[-elf]{-le|-be}, thumb

en:        %s -M [<mri-script]
bg:        %s -M [<mri-скрипт]

en:        [<corrupt>]
bg:        [<повреден>]

en:        [<unknown>: 0x%x],
bg:        [<неизвест.>: 0x%x],

en:       --add-stdcall-underscore Add underscores to stdcall symbols in interface library.
bg:       --add-stdcall-underscore Добавяне на подчертавка към stdcall имена в интерфейсната библиотека.

en:       --exclude-symbols <list> Don't export <list>
bg:       --exclude-symbols <опис> Без изнасяне на <опис>

en:       --export-all-symbols   Export all symbols to .def
bg:       --export-all-symbols   Изнасяне на всички имена в .def

en:       --identify-strict      Causes --identify to report error when multiple DLLs.
bg:       --identify-strict      Причинява --identify да рапортува грешка при много DLLs.

en:       --leading-underscore   All symbols should be prefixed by an underscore.
bg:       --leading-underscore   Всички имена да са с подчертавка за представка.

en:       --no-default-excludes  Clear default exclude symbols
bg:       --no-default-excludes  Изчиства подразбиращите се имена за изключване

en:       --no-export-all-symbols  Only export listed symbols
bg:       --no-export-all-symbols  Изнасяне само на описаните имена

en:       --no-leading-underscore All symbols shouldn't be prefixed by an underscore.
bg:       --no-leading-underscore Всички имена да са без подчертавка за представка.

en:       --plugin NAME      Load the specified plugin
bg:       --plugin ИМЕ       Зарежда зададената приставка

en:       --target=BFDNAME   Specify the target object format as BFDNAME
bg:       --target=BFD–ИМЕ   Задава BFD–ИМЕ за формата на целевия обект

en:       --use-nul-prefixed-import-tables Use zero prefixed idata$4 and idata$5.
bg:       --use-nul-prefixed-import-tables Използване на idata$4 и idata$5 без представка.

en:      --dyn-syms          Display the dynamic symbol table
bg:      --dyn-syms          Показване на таблица за имена

en:      --lto-syms          Display LTO symbol tables
bg:      --lto-syms          Показване на таблиците с LTO-имена

en:      --yydebug                 Turn on parser debugging
bg:      --yydebug                 Включва проследяване на разбора

en:     Arguments: %s
bg:     Аргументи: %s

en:     DW_MACRO_%02x arguments:
bg:     DW_MACRO_%02x аргументи:

en:     DW_MACRO_%02x has no arguments
bg:     DW_MACRO_%02x е без аргументи

en:     Description data:
bg:     Описание:

en:     Image id: %.*s
bg: Номер на образ: %.*s

en:     Image name: %.*s
bg:   Име на образ: %.*s

en:     Length: %#llx
bg:    Дължина: %#llx

en:     Length: %#lx
bg:    Дължина: %#lx

en:     Linker id: %.*s
bg: Номер на свързване: %.*s

en:     Location:
bg:        Място:

en:     Module name    : %s
bg:     Име на модул   : %s

en:     Module name    : <missing>
bg:     Име на модул   : <липсва>

en:     Module version : %s
bg:    Версия на модул : %s

en:     Module version : <missing>
bg:    Версия на модул : <липсва>

en:     Name: %s
bg:      Име: %s

en:     Offset   Begin            End              Expression
bg:     Отмест.  Начало           Край             Израз

en:     Offset   Begin    End
bg:     Отмест   Начало   Край

en:     Version:
bg:      Версия:

en:     Version: %#x
bg:      Версия: %#x

en:    --add-indirect         Add dll indirects to export file.
bg:    --add-indirect         Добавяне на непреките извиквания към файла с "изнасяния".

en:    --add-stdcall-alias    Add aliases without @<n>
bg:    --add-stdcall-alias    Добавяне на псевдоними без @<n>

en:    --as <name>            Use <name> for assembler
bg:    --as <име>             Използване на <име> за асемблер

en:    --def <deffile>        Name input .def file
bg:    --def <defфайл>        Име на входящ .def файл

en:    --dllname <name>       Name of input dll to put into output lib.
bg:    --dllname <име>       Име на входящ dll, за поставяне в изходящата библиотека.

en:    --dlltool-name <dlltool> Defaults to "dlltool"
bg:    --dlltool-name <име> По подразбиране "dlltool"

en:    --driver-flags <flags> Override default ld flags
bg:    --driver-flags <флагове> Припокрива подразбиращите се флагове на ld

en:    --driver-name <driver> Defaults to "gcc"
bg:    --driver-name <име> По подразбиране "gcc"

en:    --dry-run              Show what needs to be run
bg:    --dry-run              Показва какво ще се пусне

en:    --entry <entry>        Specify alternate DLL entry point
bg:    --entry <вход>         Задава друга входна точка на DLL

en:    --exclude-symbols <list> Exclude <list> from .def
bg:    --exclude-symbols <спис> Изключване на <спис> от .def

en:    --export-all-symbols     Export all symbols to .def
bg:    --export-all-symbols     Изнасяне на всички имена в .def

en:    --image-base <base>    Specify image base address
bg:    --image-base <осн>     Задава основен адрес на образа

en:    --implib <outname>     Synonym for --output-lib
bg:    --implib <изх_име>     Синоним за --output-lib

en:    --leading-underscore     Entrypoint with underscore.
bg:    --leading-underscore     Входни точки с подчертавка.

en:    --machine <machine>
bg:    --machine <машина>

en:    --mno-cygwin           Create Mingw DLL
bg:    --mno-cygwin           Създаване на Mingw DLL

en:    --no-default-excludes    Zap default exclude symbols
bg:    --no-default-excludes    Без имена за изключване по подразбиране

en:    --no-export-all-symbols  Only export .drectve symbols
bg:    --no-export-all-symbols  Изнасяне на имена само от .drectve

en:    --no-idata4           Don't generate idata$4 section
bg:    --no-idata4           Без създаване на раздел idata$4

en:    --no-idata5           Don't generate idata$5 section
bg:    --no-idata5           Без създаване на раздел idata$5

en:    --no-leading-underscore  Entrypoint without underscore
bg:    --no-leading-underscore  Входни точки без подчертавка

en:    --nodelete             Keep temp files.
bg:    --nodelete             Запазване на временните файлове.

en:    --output-def <deffile> Name output .def file
bg:    --output-def <defфайл> Име на изходящ .def файл

en:    --output-exp <outname> Generate export file.
bg:    --output-exp <изх_име> Създаване на файл с "изнасяния".

en:    --output-lib <outname> Generate input library.
bg:    --output-lib <изх_име> Създаване на библиотека с "изнасяния".

en:    --quiet, -q            Work quietly
bg:    --quiet, -q            Безмълвна работа

en:    --target <machine>     i386-cygwin32 or i386-mingw32
bg:    --target <машина>      i386-cygwin32 или i386-mingw32

en:    --verbose, -v          Verbose
bg:    --verbose, -v          Подробно

en:    --version              Print dllwrap version
bg:    --version              Извежда версията на dllwrap

en:    -A --add-stdcall-alias    Add aliases without @<n>.
bg:    -A --add-stdcall-alias    Добавяне на псевдоними без @<n>.

en:    -C --compat-implib        Create backward compatible import library.
bg:    -C --compat-implib        Създаване на обратно съвместима библиотека за внасяне.

en:    -D --dllname <name>       Name of input dll to put into interface lib.
bg:    -D --dllname <име>        Име на входящо dll в интерфейсната библиотека.

en:    -F --linker-flags <flags> Pass <flags> to the linker.
bg:    -F --linker-flags <флагове> Подава <флагове> към свързването.

en:    -I --identify <implib>    Report the name of the DLL associated with <implib>.
bg:    -I --identify <внас_библ> Рапортува името на DLL свързан с <внас_библ>.

en:    -L --linker <name>        Use <name> as the linker.
bg:    -L --linker <име>         Използва <име> за свързване.

en:    -M --mcore-elf <outname>  Process mcore-elf object files into <outname>.
bg:    -M --mcore-elf <из_име>   Обработване на mcore-elf обектни файлове в <изх_име>.

en:    -S --as <name>            Use <name> for assembler.
bg:    -S --as <име>             Използване на <име> за асемблер.

en:    -U                     Add underscores to .lib
bg:    -U                     Добавяне на подчертавки в .lib

en:    -U --add-underscore       Add underscores to all symbols in interface library.
bg:    -U --add-underscore       Добавяне на подчертавка към всички имена в интерфейсната библиотека.

en:    -V --version              Display the program version.
bg:    -V --version              Показване на версията на програмата.

en:    -a --add-indirect         Add dll indirects to export file.
bg:    -a --add-indirect         Добавяне на dll indirects към файла с "изнасяния".

en:    -b --base-file <basefile> Read linker generated base file.
bg:    -b --base-file <оснфайл> Добавя основен файл при свързване.

en:    -c --no-idata5            Don't generate idata$5 section.
bg:    -c --no-idata5            Без създаване на раздел idata$5.

en:    -d --input-def <deffile>  Name of .def file to be read in.
bg:    -d --input-def <defфайл>  Име на .def файл за прочитане като вход.

en:    -e --output-exp <outname> Generate an export file.
bg:    -e --output-exp <изх_име> Създаване на файл с "изнасяния".

en:    -f --as-flags <flags>     Pass <flags> to the assembler.
bg:    -f --as-flags <флагове>   Продаване на <флагове> към асемблера.

en:    -h --help                 Display this information.
bg:    -h --help                 Показване на това сведение.

en:    -k                     Kill @<n> from exported names
bg:    -k                     Премахване на @<n> от изнесените имена

en:    -k --kill-at              Kill @<n> from exported names.
bg:    -k --kill-at              Премахване на @<n> от изнесените имена.

en:    -l --output-lib <outname> Generate an interface library.
bg:    -l --output-lib <изх_име> Създаване на интерфейсна библиотека.

en:    -m --machine <machine>    Create as DLL for <machine>.  [default: %s]
bg:    -m --machine <машина>     Създаване на DLL за <машина>.  [по подразбиране: %s]

en:    -n --no-delete            Keep temp files (repeat for extra preservation).
bg:    -n --no-delete            Запазване на временни файлове (при повтаряне запазване в повече).

en:    -p --ext-prefix-alias <prefix> Add aliases with <prefix>.
bg:    -p --ext-prefix-alias <предст> Добавяне на псевдоними с <предст>.

en:    -t --temp-prefix <prefix> Use <prefix> to construct temp file names.
bg:    -t --temp-prefix <предст> Използване на <предст> при създаване на име за временен файл.

en:    -v --verbose              Be verbose.
bg:    -v --verbose              С подробности.

en:    -x --no-idata4            Don't generate idata$4 section.
bg:    -x --no-idata4            Без създаване на раздел idata$4.

en:    -y --output-delaylib <outname> Create a delay-import library.
bg:    -y --output-delaylib <изх_име> Създаване на delay-import библиотека.

en:    -z --output-def <deffile> Name of .def file to be created.
bg:    -z --output-def <defфайл> Име на .def файл за създаване.

en:    0 (*local*)
bg:    0 (*местен*)

en:    1 (*global*)
bg:    1 (*всеобщ*)

en:    @<file>                   Read options from <file>.
bg:    @<файл>                   Прочитане на команди от <файл>.

en:    @<file>                Read options from <file>
bg:    @<файл>                Прочитане на команди от <файл>

en:    Abbrev Offset: %#llx
bg:       Отместване: %#llx

en:    Abbrev Offset: %#lx
bg:       Отместване: %#lx

en:    DWO ID:        %#llx
bg:    DWO Ном:       %#llx

en:    DWO ID:        %#lx
bg:    DWO Ном:       %#lx

en:    Image id    : %.*s
bg:  Номер на образ: %.*s

en:    Language: %.*s
bg:        Език: %.*s

en:    Length:        %#llx (%s)
bg:    Дължина:       %#llx (%s)

en:    Length:        %#lx (%s)
bg:    Дължина:       %#lx (%s)

en:    Offset Entry %u
bg:    Отместване за запис %u

en:    Pointer Size:  %d
bg: Размер на указ.:  %d

en:    Section contributions:
bg:     Дял със спомогателни:

en:    Signature:     %#llx
bg:       Подпис:     %#llx

en:    Signature:     %#lx
bg:       Подпис:     %#lx

en:    Type Offset:   %#llx
bg:    Вид Отмест.:   %#llx

en:    Type Offset:   %#lx
bg:    Вид Отмест.:   %#lx

en:    Unit Type:     %s (%x)
bg:    Вид на частта: %s (%x)

en:    Version:       %d
bg:     Версия:        %d

en:   %#06zx:   Name index: %lx
bg:   %#06zx:    Име от азбучник: %lx

en:   %#06zx:   Name: %s
bg:   %#06zx:    Име: %s

en:   %#06zx: Parent %d, name index: %ld
bg:   %#06zx: Родител %d, име от азбучник: %ld

en:   %#06zx: Parent %d: %s
bg:   %#06zx: Родител %d: %s

en:   %#06zx: Rev: %d  Flags: %s
bg:   %#06zx: Версия: %d  Флагове: %s

en:   %#06zx: Version: %d
bg:   %#06zx:  Версия: %d

en:   %llu offset
     |   %<PRIu64> offsets
bg[0]:   %llu отместване
bg[1]:   %llu отмествания

en:   %lu offset
     |   %<PRIu64> offsets
bg[0]:   %lu отместване
bg[1]:   %lu отмествания

en:   %s: <corrupt len %llu>
bg:   %s: <счупена дължина %llu>

en:   %s: <corrupt len %lu>
bg:   %s: <счупена дължина %lu>

en:   (Starting at file offset: 0x%lx)
bg:   (Започва се с отместване: 0x%lx)

en:   (Unknown inline attribute value: %#llx)
bg:   (Непозната стойност за вграждане: %#llx)

en:   (Unknown inline attribute value: %#lx)
bg:   (Непозната стойност за вграждане: %#lx)

en:   --plugin <name>              Load the specified plugin
bg:   --plugin <име>               Зарежда указаната приставка

en:   --plugin <p> - load the specified plugin
bg:   --plugin <п> - зареждане на указаната приставка

en:   --target=BFDNAME - specify the target object format as BFDNAME
bg:   --target=BFD–ИМЕ - задава BFD–ИМЕ за формата на целевия обект

en:   --thin       - make a thin archive
bg:   --thin       - създаване на архив "посредник"

en:   -B                     Same as --format=bsd
bg:   -B                     Също като --format=bsd

en:   -D                           Use zero for symbol map timestamp
      -U                           Use actual symbol map timestamp (default)
bg:   -D                           Използване на нула като времева отметка за изобразените имена
      -U                           Използване на настоящата времева отметка за изобразените имена (по подразбиране)

en:   -D                           Use zero for symbol map timestamp (default)
      -U                           Use an actual symbol map timestamp
bg:   -D                           Използване на нула като времева отметка за изобразените имена (по подразбиране)
      -U                           Използване на настоящата времева отметка за изобразените имена

en:   -F, --file-offsets             Include file offsets when displaying information
bg:   -F, --file-offsets             Включване на отмесвания при показване на сведения.

en:   -H --help                    Print this help message
      -v --verbose                 Verbose - tells you what it's doing
      -V --version                 Print version information
bg:   -H --help                    Извежда това помощно съобщение
      -v --verbose                 Подробно - показва какво се прави
      -V --version                 Извежда сведение за версията

en:   -H --help              Display this information
bg:   -H --help              Показване на това сведение.

en:   -H, --help               Display this information
bg:   -H, --help               Показване на това сведение

en:   -I --input-target <bfdname>      Assume input file is in format <bfdname>
      -O --output-target <bfdname>     Create an output file in format <bfdname>
      -B --binary-architecture <arch>  Set output arch, when input is arch-less
      -F --target <bfdname>            Set both input and output format to <bfdname>
         --debugging                   Convert debugging information, if possible
      -p --preserve-dates              Copy modified/access timestamps to the output
bg:   -I --input-target <bfdиме>       Приема, че входния файл е във формат <bfdиме>
      -O --output-target <bfdиме>      Създава изходящ файл във формат <bfdиме>
      -B --binary-architecture <арх>   Задава изходяща архитектура, ако входа е без
      -F --target <bfdиме>             Задава входния и изходния формат на <bfdиме>
         --debugging                   Преобразува сведенията за проследяване, ако е възможно
      -p --preserve-dates              Запазва времевите отметки за промяна и достъп във изхода

en:   -S, --source             Intermix source code with disassembly
bg:   -S, --source             Смесване на програмен код с разасемблерано.

en:   -V, --version          Display this program's version number
bg:   -V, --version          Показване на версията на програмата.

en:   -W, --no-weak          Ignore weak symbols
bg:   -W, --no-weak          Пренебрегване на неустойчиви имена

en:   -X 32_64               (ignored)
bg:   -X 32_64               (пренебрегнат)

en:   -b, --target=BFDNAME           Specify the target object format as BFDNAME
bg:   -b, --target=BFD–ИМЕ           Задава BFD–ИМЕ за формата на целевия обект

en:   -e                     (ignored)
bg:   -e                     (пренебрегнат)

en:   -f --print-file-name      Print the name of the file before each string
      -n <number>               Locate & print any sequence of at least <number>
        --bytes=<number>         displayable characters.  (The default is 4).
      -t --radix={o,d,x}        Print the location of the string in base 8, 10 or 16
      -w --include-all-whitespace Include all whitespace as valid string characters
      -o                        An alias for --radix=o
      -T --target=<BFDNAME>     Specify the binary file format
      -e --encoding={s,S,b,l,B,L} Select character size and endianness:
                                s = 7-bit, S = 8-bit, {b,l} = 16-bit, {B,L} = 32-bit
      --unicode={default|show|invalid|hex|escape|highlight}
      -U {d|s|i|x|e|h}          Specify how to treat UTF-8 encoded unicode characters
      -s --output-separator=<string> String used to separate strings in output.
      @<file>                   Read options from <file>
      -h --help                 Display this information
      -v -V --version           Print the program's version number
bg:   -f --print-file-name      Преди всеки низ извежда името на файла
      -n <число>                Намира и извежда всяка последователност от
        --bytes=<число>          най-малко <число> знака (по подразбиране 4).
      -t --radix={o,d,x}        Извежда мястото на низа при основа 8, 10 или 16
      -w --include-all-whitespace Включване на всички знаци за празно като правилни
      -o                        Синоним за --radix=o
      -T --target=<BFD_ИМЕ>     Задава формата на двоичния файл
      -e --encoding={s,S,b,l,B,L} Избира размер на знака и подредба на байтовете:
                                s = 7-битов, S = 8-битов, {b,l} = 16-битов, {B,L} = 32-битов (b или B за старши, l или L за младши)
      -s --output-separator=<низ> Низ използван за разделител в изхода.
      @<файл>                   Прочитане на команди от <файл>
      -h --help                 Показва това сведение
      -v -V --version           Извежда номер на версия на програмата

en:   -g, --debugging          Display debug information in object file
bg:   -g, --debugging          Показване на сведение за проследяване.

en:   -h --help                   Display this information
      -v --version                Display the version number of %s
bg:   -h --help                   Показва това сведение
      -v --version                Извежда номер на версия на %s

en:   -h, --help             Display this information
bg:   -h, --help             Показване на това сведение.

en:   -i --instruction-dump=<number|name>
                             Disassemble the contents of section <number|name>
bg:   -i --instruction-dump=<число|име>
                             Разглобява съдържанието на раздел <число|име>

en:   -l --program-headers   Display the program headers
bg:   -l --program-headers   Показване на заглавията на програмата.

en:   -o                     Same as -A
bg:   -o                     Също като -A

en:   -p, --no-sort          Do not sort the symbols
bg:   -p, --no-sort          Без подреждане на имената

en:   -r                           Ignored for compatibility with rc
      @<file>                      Read options from <file>
      -h --help                    Print this help message
      -V --version                 Print version information
bg:   -r                           Пренебрегнат (съвместимост с rc)
      @<файл>                      Прочитане на команди от <файл>
      -h --help                    Извежда това помощно съобщение
      -V --version                 Извежда сведение за версията

en:   -s --syms              Display the symbol table
bg:   -s --syms              Показване на таблицата с имена

en:   -t                           Update the archive's symbol map timestamp
      -h --help                    Print this help message
      -v --version                 Print version information
bg:   -t                           Обновява дата и час на изобразените имена на архива
      -h --help                    Извежда това помощно съобщение
      -v --version                 Извежда сведение за версията

en:   -t, --syms               Display the contents of the symbol table(s)
bg:   -t, --syms               Показване на съдържанието на таблиците с имена

en:   -v --version           Display the version number of readelf
bg:   -v --version           Показване номер на версия на readelf

en:   -v, --version            Display this program's version number
bg:   -v, --version            Показване на версията на програмата.

en:   <corrupt - note is too small>
bg:   <повреден - бележката е твърде малка>

en:   <corrupt name>
bg:    <повредено име>

en:   <unknown tag %ld>:
bg:   <неизвестна отметка %ld>:

en:   <unknown tag %lld>:
bg:   <неизвестна отметка %lld>:

en:   @<file>                  Read options from <file>
bg:   @<файл>                  Прочитане на команди от <файл>

en:   @<file>                Read options from <file>
bg:   @<файл>                Прочитане на команди от <файл>

en:   @<file>      - read options from <file>
bg:   @<файл>      - прочитане на команди от <файл>

en:   @FILE                  Read options from FILE
bg:   @ФАЙЛ                   Прочитане на команди от ФАЙЛ.

en:   Address size:    %u
bg:   Размер на адрес: %u

en:   CRC value: %#x
bg: контролна сума: %#x

en:   Checksum Len: %llu
bg:   Дължина контролна сума: %llu

en:   Checksum Len: %lu
bg:   Дължина контролна сума: %lu

en:   Checksum:
bg:   Kонтролна сума:

en:   Cnt: %d
bg:   Брой: %d

en:   DWARF Version:               %d
bg:   DWARF версия:                %d

en:   DWARF version:   %u
bg:    DWARF версия:   %u

en:   Directory: %s
bg:       Папка: %s

en:   Entry	Dir	Time	Size	Name
bg:   Вход	Дир	Час	Разм	Име

en:   File: %lx
bg:   Файл: %lx

en:   File: %s
bg:   Файл: %s

en:   Filename:     %s
bg:   Име на файл:  %s

en:   Flags
bg: Флагове

en:   Flags:                             0x%lx%s
bg: Флагове:                             0x%lx%s

en:   Flags: %s  Version: %d
bg:   Флагове: %s  Версия: %d

en:   Generic options:
bg:   Основни възможности:

en:   ID:
bg:  Ном:

en:   Index: %d  Cnt: %d
bg:   Азбучник: %d  Брой: %d

en:   Length:                              %ld
bg:   Дължина:                             %ld

en:   Length:                              %lld
bg:   Дължина:                             %lld

en:   Length:                      %ld
bg:   Дължина:                     %ld

en:   Length:                      %lld
bg:   Дължина:                     %lld

en:   Length:                   %ld
bg:   Дължина:                  %ld

en:   Length:                   %lld
bg:   Дължина:                  %lld

en:   Length:          %#llx
bg:    Дължина:        %#llx

en:   Length:          %#lx
bg:    Дължина:        %#lx

en:   Name:      %s
bg:    Име:      %s

en:   No emulation specific options
bg:   Без опции характерни за подражаване

en:   Number of columns:       %u
bg:              Колони:       %u

en:   Number of program headers:         %u
bg:      Брой на прогр.заглавия:         %u

en:   Number of section headers:         %u
bg:    Брой заглавия на раздели:         %u

en:   Number of slots:         %u
bg:   Запазени записи:         %u

en:   Number of used entries:  %u
bg:        Използвани записи:  %u

en:   Offset entries:  %u
bg:   Отмествания за записи: %u

en:   Offset into .debug_info section:     %#llx
bg:   Отместване в .debug_info раздел:     %#llx

en:   Offset into .debug_info section:     %#lx
bg:   Отместване в .debug_info раздел:     %#lx

en:   Offset into .debug_info:  %#llx
bg:   Отместване в .debug_info: %#llx

en:   Offset into .debug_info:  %#lx
bg:   Отместване в .debug_info: %#lx

en:   Offset into .debug_line:     %#llx
bg:   Отместване в .debug_line:    %#llx

en:   Offset into .debug_line:     %#lx
bg:   Отместване в .debug_line:    %#lx

en:   Offset size:                 %d
bg:   Размер на отместването:      %d

en:   Offset table
bg: Таблица с отмествания

en:   Offset:                      %#llx
bg:   Отместване:                  %#llx

en:   Offset:                      %#lx
bg:   Отместване:                  %#lx

en:   Offset:                      %#tx
bg:   Отместване:                  %#tx

en:   Offset: 0x%08llx  Link: %u (%s)
bg:   Отместване: 0x%08llx  Връзка: %u (%s)

en:   Offset: 0x%08lx  Link: %u (%s)
bg:   Отместване: 0x%08lx  Връзка: %u (%s)

en:   Options for %s:
bg:   Опции за %s:

en:   Options passed to DLLTOOL:
bg:   Флагове подадени към DLLTOOL:

en:   Pointer Size:             %d
bg:   Размер на указател:      %d

en:   Rest are passed unmodified to the language driver
bg:   Остатъка се подава, непроменен, към езиковата програма

en:   Segment Size:             %d
bg:   Размер на част:           %d

en:   Segment size:    %u
bg:   Размер на част:  %u

en:   Size of area in .debug_info section: %ld
bg:   Размер на област в .debug_info раздел: %ld

en:   Size of area in .debug_info section: %lld
bg:   Размер на област в .debug_info раздел: %lld

en:   Size of program headers:           %u (bytes)
bg: Размер на прогр. заглавие:           %u (байта)

en:   Size of section headers:           %u (bytes)
bg: Размер на загл.на раздели:           %u (байта)

en:   Size of this header:               %u (bytes)
bg:  Размер на заглавието:               %u (байта)

en:   Size table
bg: Размер табл.

en:   Unknown GNU attribute: %s
bg:   Непознат ГНУ признак: %s

en:   Unknown attribute:
bg:   Непознат признак:

en:   Unsupported version (%d)
bg:   Неподдържана версия (%d)

en:   Version:                             %d
bg:   Версия:                              %d

en:   Version:                           %d%s
bg:   Версия:                            %d%s

en:   Version:                     %d
bg:   Версия:                      %d

en:   Version:                  %d
bg:   Версия:                   %d

en:   Version:                 %u
bg:    Версия:                 %u

en:   Version:      %u
bg:    Версия:      %u

en:   [%3d] Signature:  %#llx  Sections:
bg:   [%3d]    Подпис:  %#llx  Раздели:

en:   [%3d] Signature:  %#lx  Sections:
bg:   [%3d]    Подпис:  %#lx  Раздели:

en:   [-X32]       - ignores 64 bit objects
bg:   [-X32]       - пренебрегва 64-битови обекти

en:   [-X32_64]    - accepts 32 and 64 bit objects
bg:   [-X32_64]    - приема 32- и 64-битови обекти

en:   [-X64]       - ignores 32 bit objects
bg:   [-X64]       - пренебрегва 32-битови обекти

en:   [-g]         - 32 bit small archive
bg:   [-g]         - 32-бита малък архив

en:   [D]          - use zero for timestamps and uids/gids
bg:   [D]          - използване на нула за времева отметка и номер на потребител или група

en:   [D]          - use zero for timestamps and uids/gids (default)
bg:   [D]          - използване на нула за времева отметка и номер на потребител или група (по подразбиране)

en:   [N]          - use instance [count] of name
bg:   [N]          - използване на [брой] от имена

en:   [O]          - display offsets of files in the archive
bg:   [O]          - показва отместването на файловете в архива

en:   [P]          - use full path names when matching
bg:   [P]          - използване на пълни имена за пътища ако съвпадат

en:   [S]          - do not build a symbol table
bg:   [S]          - без създаване на таблица за имена

en:   [T]          - deprecated, use --thin instead
bg:   [T]          - забранен, да се използва --thin в замяна

en:   [U]          - use actual timestamps and uids/gids
bg:   [D]          - използване на настоящата времева отметка и номер на потребител или група

en:   [U]          - use actual timestamps and uids/gids (default)
bg:   [D]          - използване на настоящата времева отметка и номер на потребител или група (по подразбиране)

en:   [V]          - display the version number
bg:   [V]          - показване номер на версия

en:   [a]          - put file(s) after [member-name]
bg:   [a]          - поставяне на файлове след [член-име]

en:   [b]          - put file(s) before [member-name] (same as [i])
bg:   [b]          - поставяне на файлове преди [член-име] (също като [i])

en:   [c]          - do not warn if the library had to be created
bg:   [c]          - без предупреждение, ако трябва да се създаде библиотека

en:   [f]          - truncate inserted file names
bg:   [f]          - отрязване на вмъкнати имена на файлове

en:   [o]          - preserve original dates
bg:   [o]          - запазване на първоначалните дати

en:   [s]          - create an archive index (cf. ranlib)
bg:   [s]          - създаване на азбучник на архива (виж ranlib)

en:   [u]          - only replace files that are newer than current archive contents
bg:   [u]          - да се заместят само файловете, които са по-нови от текущото съдържание на архива

en:   [v]          - be verbose
bg:   [v]          - с подробности

en:   d            - delete file(s) from the archive
bg:   d            - изтриване на файлове от архива

en:   flags:             %08x
bg: флагове:             %08x

en:   m[ab]        - move file(s) in the archive
bg:   m[ab]        - преместване на файлове в архива

en:   nbr symbols:   %d
bg:   бр. имена  :   %d

en:   p            - print file(s) found in the archive
bg:   p            - извеждане на файлове намерени в архива

en:   q[f]         - quick append file(s) to the archive
bg:   q[f]         - бързо добавяне на файлове към архива

en:   r[ab][f][u]  - replace existing or insert new file(s) into the archive
bg:   r[ab][f][u]  - замества съществуващ или вмъква нови файлове в архива

en:   s            - act as ranlib
bg:   s            - държи се като ranlib

en:   t[O][v]      - display contents of the archive
bg:   t[O][v]      - показване съдържанието на архива

en:   version:           %08x
bg:    версия:           %08x

en:   version:           %u
bg:    версия:           %u

en:   version:    0x%08x
bg:    версия:    0x%08x

en:   x[o]         - extract file(s) from the archive
bg:   x[o]         - изваждане на файлове от архива

en:  (File Offset: 0x%lx)
bg:  (Отместване в файл: 0x%lx)

en:  (bytes into file)
bg:  (байта в файла)

en:  (bytes into file)
      Start of section headers:
bg:  (байта в файла)
      Начало на заглавието на раздел:

en:  (bytes)
bg:  (байта)

en:  (inlined by)
bg:  (вградено от)

en:  (location list)
bg:  (списък с местоположения)

en:  (no strings):
bg:  (няма низове):

en:  (start == end)
bg:  (начало == край)

en:  (start > end)
bg:  (начало > край)

en:  <corrupt: out of range>
bg:  <повреден: извън обхват>

en:  <no entries>
bg:  <без записи>

en:  <unknown>
bg:  <неизвестен>

en:  Addr: 0x%016llx
bg:  Адрес: 0x%016llx

en:  Addr: 0x%016lx
bg:  Адрес: 0x%016lx

en:  At least one of the following switches must be given:
bg:  Трябва да се зададе поне един от следните ключове:

en:  Convert addresses into line number/file name pairs.
bg:  Преобразува адрес към двойката номер на ред/име на файл.

en:  Copies a binary file, possibly transforming it in the process
bg:  Копира двоичен файл, възможно е преобразуване при обработката

en:  DW_MACINFO_define - lineno : %d macro : %*s
bg:  DW_MACINFO_define - ред : %d макрос : %*s

en:  DW_MACINFO_start_file - lineno: %d filenum: %d
bg:  DW_MACINFO_start_file - ред: %d ном.файл: %d

en:  DW_MACINFO_undef - lineno : %d macro : %*s
bg:  DW_MACINFO_undef - ред : %d макрос : %*s

en:  DW_MACINFO_vendor_ext - constant : %d string : %*s
bg:  DW_MACINFO_vendor_ext - конст. : %d низ : %*s

en:  DW_MACRO_define - lineno : %d macro : %*s
bg:  DW_MACRO_define - ред : %d макрос : %*s

en:  DW_MACRO_define_strp - lineno : %d macro : %s
bg:  DW_MACRO_define_strp - ред : %d макрос : %s

en:  DW_MACRO_define_sup - lineno : %d macro offset : %#llx
bg:  DW_MACRO_define_sup - ред : %d отместване : %#llx

en:  DW_MACRO_define_sup - lineno : %d macro offset : %#lx
bg:  DW_MACRO_define_sup - ред : %d отместване : %#lx

en:  DW_MACRO_import - offset : %#llx
bg:  DW_MACRO_import - отместване : %#llx

en:  DW_MACRO_import - offset : %#lx
bg:  DW_MACRO_import - отместване : %#lx

en:  DW_MACRO_import_sup - offset : %#llx
bg:  DW_MACRO_import_sup - отместване : %#llx

en:  DW_MACRO_import_sup - offset : %#lx
bg:  DW_MACRO_import_sup - отместване : %#lx

en:  DW_MACRO_start_file - lineno: %d filenum: %d
bg:  DW_MACRO_start_file - ред: %d ном.файл: %d

en:  DW_MACRO_start_file - lineno: %d filenum: %d filename: %s%s%s
bg:  DW_MACRO_start_file - ред: %d ном.файл: %d файл: %s%s%s

en:  DW_MACRO_undef - lineno : %d macro : %*s
bg:  DW_MACRO_undef - ред : %d макрос : %*s

en:  DW_MACRO_undef_strp - lineno : %d macro : %s
bg:  DW_MACRO_undef_strp - ред : %d макрос : %s

en:  DW_MACRO_undef_sup - lineno : %d macro offset : %#llx
bg:  DW_MACRO_undef_sup - ред : %d отместване : %#llx

en:  DW_MACRO_undef_sup - lineno : %d macro offset : %#lx
bg:  DW_MACRO_undef_sup - ред : %d отместване : %#lx

en:  Display information from object <file(s)>.
bg:  Показване на сведенията от обект <файлове>.

en:  Display printable strings in [file(s)] (stdin by default)
bg:  Показва печатаемите низове в [файлове] (станд. изход по подразбиране)

en:  Displays the sizes of sections inside binary files
bg:  Показва размерите на разделите на двоичните файлове

en:  Generate an index to speed access to archives
bg:  Създаване на азбучник за ускоряване достъпа до архивите

en:  If no addresses are specified on the command line, they will be read from stdin
bg:  Ако на командния ред не са зададени адреси, те ще бъдат прочетени от стандартния вход

en:  If no input file(s) are specified, a.out is assumed
bg: Ако не се зададени входящи файлове се подразбира a.out

en:  List symbols in [file(s)] (a.out by default).
bg:  Изброяване на имената от [файл/-ове] (a.out по подразбиране).

en:  None
bg:  Нищо

en:  Options are:
bg:  Възможностите са:

en:  Print a human readable interpretation of a COFF object file
bg:  Извеждане на разбираемо от човек обяснение за COFF обектен файл

en:  Removes symbols and sections from files
bg:  премахва имена и раздели от файловете

en:  Table at Offset: %#llx:
bg:  Таблица с отместване: %#llx:

en:  Table at Offset: %#lx:
bg:  Таблица с отместване: %#lx:

en:  The options are:
bg:  Възможностите са:

en:  The options are:
      -A|-B|-G  --format={sysv|berkeley|gnu}  Select output style (default is %s)
      -o|-d|-x  --radix={8|10|16}         Display numbers in octal, decimal or hex
      -t        --totals                  Display the total sizes (Berkeley only)
      -f                                  Ignored.
                --common                  Display total size for *COM* syms
                --target=<bfdname>        Set the binary file format
                @<file>                   Read options from <file>
      -h|-H|-?  --help                    Display this information
      -v|-V     --version                 Display the program's version
bg:  Опциите са:
      -A|-B|-G  --format={sysv|berkeley|gnu}  Избира начин за извеждане (по подразбиране %s)
      -o|-d|-x  --radix={8|10|16}         Показва числата осмично, десетично или шестнадесетично
      -t        --totals                  Показва сумарен размер (само за Berkeley)
      -f                                  Пренебрегнат
                --common                  Показва сумарен размер за *COM* имена
                --target=<bfdиме>         Задава формата на двоичния файл
                @<файл>                   Прочита опциите от <файл>
      -h|-H|-?  --help                    Показва това сведение
      -v|-V     --version                 Показва версията на програмата

en:  The options are:
      -h --help        Display this information
      -v --version     Print the program's version number
bg:  Опциите са:
      -h --help        Показва това сведение
      -v --version     Извежда номер на версия на програмата

en:  The options are:
      -i --input=<file>            Name input file
      -o --output=<file>           Name output file
      -J --input-format=<format>   Specify input format
      -O --output-format=<format>  Specify output format
      -F --target=<target>         Specify COFF target
         --preprocessor=<program>  Program to use to preprocess rc file
         --preprocessor-arg=<arg>  Additional preprocessor argument
      -I --include-dir=<dir>       Include directory when preprocessing rc file
      -D --define <sym>[=<val>]    Define SYM when preprocessing rc file
      -U --undefine <sym>          Undefine SYM when preprocessing rc file
      -v --verbose                 Verbose - tells you what it's doing
      -c --codepage=<codepage>     Specify default codepage
      -l --language=<val>          Set language when reading rc file
         --use-temp-file           Use a temporary file instead of popen to read
                                   the preprocessor output
         --no-use-temp-file        Use popen (default)
bg:  Опциите за:
      -i --input=<файл>            Име на входящ файл
      -o --output=<файл>           Име на изходящ файл
      -J --input-format=<формат>   Задава входящ формат
      -O --output-format=<формат>  Задава изходящ формат
      -F --target=<цел>            Задава COFF резултат
         --preprocessor=<прог>     Да се използва прог за преработка на rc-файл
         --preprocessor-arg=<арг>  Допълнителен аргумент за преработка
      -I --include-dir=<дир>       Включване на директория при преработка на на rc-файл
      -D --define <име>[=<стой>]   Определя ИМЕ при преработка на rc-файл
      -U --undefine <име>          Не определя ИМЕ при преработка на rc-файл
      -v --verbose                 Подробно - уведомява за извършваните действия
      -c --codepage=<codepage>     Задава кодова страница по подразбиране
      -l --language=<стой>         Задава езика при четене на rc-файл
         --use-temp-file           Използва се временен файл, вместо popen, за прочитане
                                   на резултата от преработката
         --no-use-temp-file        Използва се popen (по подразбиране)

en:  The options are:
      -q --quick       (Obsolete - ignored)
      -n --noprescan   Do not perform a scan to convert commons into defs
      -d --debug       Display information about what is being done
      @<file>          Read options from <file>
      -h --help        Display this information
      -v --version     Print the program's version number
bg:  The options are:
      -q --quick       (Остаряло - пренебрегва се)
      -n --noprescan   Да не се извършва претърсване за преобразуване на общи променливи в определения
      -d --debug       Показва сведения за проследяване на случващото се
      @<файл>          Прочита опциите от <файл>
      -h --help        Показва това сведение
      -v --version     Извежда версията на програмата

en:  The options are:
      @<file>                      Read options from <file>
bg:  Командите са:
      @<файл>                      Прочитане на команди от <файл>

en:  The options are:
      @<file>                Read options from <file>
      -a --addresses         Show addresses
      -b --target=<bfdname>  Set the binary file format
      -e --exe=<executable>  Set the input file name (default is a.out)
      -i --inlines           Unwind inlined functions
      -j --section=<name>    Read section-relative offsets instead of addresses
      -p --pretty-print      Make the output easier to read for humans
      -s --basenames         Strip directory names
      -f --functions         Show function names
      -C --demangle[=style]  Demangle function names
      -R --recurse-limit     Enable a limit on recursion whilst demangling.  [Default]
      -r --no-recurse-limit  Disable a limit on recursion whilst demangling
      -h --help              Display this information
      -v --version           Display the program's version
bg:  Командите са:
      @<файл>                Прочитане на команди от <файл>
      -a --addresses         Показва адреси
      -b --target=<bfd_име>  Установява формата на двоичния файл
      -e --exe=<изпълним>    Установява името на входящия файл (по подразбиране е a.out)
      -i --inlines           Развиване на вградени функции
      -j --section=<име>     Прочита относителни към раздела отмествания вместо адреси
      -p --pretty-print      По-разбираемо за хора извеждане
      -s --basenames         Премахва имена на директории
      -f --functions         Показва имена на функции
      -C --demangle[=начин]  Разкодиране на имена на функции
      -R --recurse-limit     Разрешава ограничение в/у рекурсиите при разкодиране.  [По подразбиране]
      -r --no-recurse-limit  Забранява ограничение в/у рекурсиите при разкодиране
      -h --help              Показва това сведение
      -v --version           Показва версия на програмата

en:  The options are:
      @<file>                Read options from <file>
      -h --help              Display this information
      -v --version           Display the program's version
bg:  Командите са:
      @<файл>                Прочитане на команди от <файл>
      -h --help              Показване на това сведение
      -v --version           Показване на версията на програмата

en:  Unhandled version
bg:  Неподдържана версия

en:  Unknown macro opcode %02x seen
bg:  Неизвестен код на макрос: %02x

en:  [without DW_AT_frame_base]
bg:  [без DW_AT_frame_base]

en:  at
bg:  на

en:  at offset %#llx contains %llu entries:
bg:  на отместване %#llx се съдържат %llu записа:

en:  at offset %#llx contains %llu entry:
     |  at offset %#<PRIx64> contains %<PRId64> entries:
bg[0]:  на отместване %#llx се съдържа %lld запис:
bg[1]:  на отместване %#llx се съдържат %lld записа:

en:  at offset %#lx contains %lu entries:
bg:  на отместване %#lx се съдържат %lu записа:

en:  at offset %#lx contains %lu entry:
     |  at offset %#<PRIx64> contains %<PRId64> entries:
bg[0]:  на отместване %#lx се съдържа %ld запис:
bg[1]:  на отместване %#lx се съдържат %ld записа:

en:  command specific modifiers:
bg:  уточнители към команда:

en:  commands:
bg:  команди:

en:  emulation options:
bg:  опции за подражаване:

en:  flags     : %08lx (
bg:  флагове   : %08lx (

en:  generic modifiers:
bg:  основни уточнители:

en:  length: %08x
bg: дължина: %08x

en:  optional:
bg:  възможни:

en:  reserved  : %08x
bg:  запазено  : %08x

en: #lines %d
bg: #редове %d

en: #sources %d
bg: #източници %d

en: %08x: <unknown>
bg: %08x: <неизвестен>

en: %c%llu byte block:
bg: %c%llu байта блок:

en: %c%lu byte block:
bg: %c%lu байта блок:

en: %c(alt indirect string, offset: %#llx) %s
bg: %c(друг непряк низ на отместване: %#llx) %s

en: %c(alt indirect string, offset: %#lx) %s
bg: %c(друг непряк низ на отместване: %#lx) %s

en: %c(index: %#llx): %#llx
bg: %c(азбучник: %#llx): %#llx

en: %c(index: %#lx): %#lx
bg: %c(азбучник: %#lx): %#lx

en: %c(indexed string: %#llx): %s
bg: %c(низ от азбучник: %#llx): %s

en: %c(indexed string: %#lx): %s
bg: %c(низ от азбучник: %#lx): %s

en: %c(indirect line string, offset: %#llx): %s
bg: %c(непряк низ за ред с отместване: %#llx): %s

en: %c(indirect line string, offset: %#lx): %s
bg: %c(непряк низ за ред с отместване: %#lx): %s

en: %c(indirect string, offset: %#llx): %s
bg: %c(непряк низ с отместване: %#llx): %s

en: %c(indirect string, offset: %#lx): %s
bg: %c(непряк низ с отместване: %#lx): %s

en: %c(offset: %#llx) %s
bg: %c(отместване: %#llx) %s

en: %c(offset: %#llx): %s
bg: %c(отместване: %#llx): %s

en: %c(offset: %#lx) %s
bg: %c(отместване: %#lx) %s

en: %c(offset: %#lx): %s
bg: %c(отместване: %#lx): %s

en: %llu-bytes
bg: %llu-байта

en: %lu-bytes
bg: %lu-байта

en: %s
     (header %s, data %s)
bg: %s
     (заглавие %s, данни %s)

en: %s %s%c0x%llx never used
bg: %s %s%c0x%llx не е използван

en: %s %s%c0x%lx never used
bg: %s %s%c0x%lx не е използван

en: %s exited with status %d
bg: %s завърши с код за изход %d

en: %s is not a library
bg: %s не е библиотека

en: %s is not a valid archive
bg: %s е невалиден архив

en: %s section data
bg: данни за раздел '%s'

en: %s section not zero terminated
bg: раздел %s не завършва с нула

en: %s: Can't open input archive %s
bg: %s: Не може да се отвори "входен" архив %s

en: %s: Can't open output archive %s
bg: %s: Не може да се отвори "изходен" архив %s

en: %s: Can't open temporary file (%s)
bg: %s: не може да се отвори временен файл (%s)

en: %s: Error:
bg: %s: Грешка:

en: %s: Failed to read ELF header
bg: %s: Пропадна прочитането на ELF заглавие

en: %s: Failed to seek to ELF header
bg: %s: Пропадна преместването на ELF заглавие

en: %s: Failed to update ELF header: %s
bg: %s: Пропадна обновяването на ELF заглавие: %s

en: %s: Found separate debug object file: %s
bg: %s: Открит е отделен файл с обекти за проследяване: %s

en: %s: Found supplementary debug file: %s
bg: %s: Открит е допълнителен файл със сведения за проследяване: %s

en: %s: Matching formats:
bg: %s: Съвпадащи формати:

en: %s: Path components stripped from image name, '%s'.
bg: %s: от името на образа са премахнати съставките за път - '%s'.

en: %s: Reading section %s failed: %s
bg: %s: Не успя прочитането на раздел %s: %s

en: %s: Unmatched EI_ABIVERSION: %d is not %d
bg: %s: Несъответстващ EI_ABIVERSION: %d не е %d

en: %s: Unmatched EI_OSABI: %d is not %d
bg: %s: Несъответстващ EI_OSABI: %d не е %d

en: %s: Unmatched e_machine: %d is not %d
bg: %s: Несъответстващa e_machine: %d не е %d

en: %s: Unmatched e_type: %d is not %d
bg: %s: Несъответстващ e_type: %d не е %d

en: %s: Unmatched input EI_CLASS: %d is not %d
bg: %s: Несъответстващ входящ EI_CLASS: %d не е %d

en: %s: Unmatched output EI_CLASS: %d is not %d
bg: %s: Несъответстващ изходящ EI_CLASS: %d не е %d

en: %s: Unsupported EI_VERSION: %d is not %d
bg: %s: Неподдържана EI_VERSION: %d не е %d

en: %s: Warning:
bg: %s: Предупр.:

en: %s: bad archive file name
bg: %s: негодно име на файлов архив

en: %s: bad number: %s
bg: %s: погрешно число: %s

en: %s: can't find module file %s
bg: %s: не може да се намери файлов модул %s

en: %s: can't open file %s
bg: %s: не може да се отвори файл %s

en: %s: cannot find section %s
bg: %s: не може да се намери раздел %s

en: %s: cannot get addresses from archive
bg: %s: не може да се получат адреси от архива

en: %s: failed to read archive header
bg: %s: не можа да се прочете заглавието на архива

en: %s: failed to read archive index
bg: %s: не можа да се прочете азбучник на архив

en: %s: failed to seek to archive member
bg: %s: не успя преместването към член на архива

en: %s: failed to seek to first archive header
bg: %s: не можа да се достигне първото заглавие в архива

en: %s: failed to seek to next archive header
bg: %s: не можа да се постигне следващото заглавие на архива

en: %s: failed to skip archive symbol table
bg: %s: неуспех при пропускането на архивната таблица с имена

en: %s: file %s is not an archive
bg: %s: файлът %s не е архив

en: %s: invalid archive header size: %ld
bg: %s: неправилен размер на заглавие на архив: %ld

en: %s: invalid output format
bg: %s: сгрешен входящ формат

en: %s: invalid radix
bg: %s: сгрешена основа

en: %s: is not a COFF format file
bg: %s: не е файл в COFF формат

en: %s: mmap () failed
bg: %s: mmap () пропадна

en: %s: no archive map to update
bg: %s: липсва "изображение на архива" за обновяване

en: %s: no open archive
bg: %s: няма отворен архив

en: %s: no open output archive
bg: %s: няма отворен "изходен" архив

en: %s: no output archive specified yet
bg: %s: не е зададен "изходен" архив

en: %s: no symbols
bg: %s: липсват имена

en: %s: not a dynamic object
bg: %s: не е динамичен обект

en: %s: printing debugging information failed
bg: %s: пропадна отпечатването на сведения за проследяване

en: %s: stat () failed
bg: %s: stat () пропадна

en: %s: supported architectures:
bg: %s: поддържани архитектури:

en: %s: supported formats:
bg: %s: поддържани формати:

en: %s: supported targets:
bg: %s: поддържани цели:

en: %s: the archive has an index but no symbols
bg: %s: архивът е с азбучник, но е без имена

en: %s: the archive index is empty
bg: %s: празен азбучник на архив

en: %s: the archive index is supposed to have 0x%lx entries of %d bytes, but the size is only 0x%lx
bg: %s: очаква се азбучник на архив с 0x%lx записа от %d байта, но размерът е само 0x%lx

en: %s: unexpected EOF
bg: %s: неочакван край на файл (EOF)

en: %s: warning:
bg: %s: предупреждение:

en: %s: warning: unknown size for field `%s' in struct
bg: %s: предупреждение: неизвестен размер за полето '%s' на структурата

en: '%s' is not an ordinary file
bg: '%s' не е обикновен файл

en: '%s': No such file
bg: '%s': Няма такъв файл

en: '%s': No such file
bg: '%s': Няма такъв файл

en: (%s in frame info)
bg: (%s в сведение за рамка)

en: (DW_OP_GNU_variable_value in frame info)
bg: (DW_OP_GNU_variable_value в сведение за рамка)

en: (DW_OP_call_ref in frame info)
bg: (DW_OP_call_ref в сведение за рамка)

en: (Unknown location op %#x)
bg: (Неизвестно местоположение %#x)

en: (User defined location op %#x)
bg: (Потребителско местоположение %#x)

en: (base address index)
bg: (основен адрес за азбучник)

en: (base address selection entry)
bg: (основен адрес на запис за избор)

en: (base address)
bg: (основен адрес)

en: (declared as inline and inlined)
bg: (определен като вграден и вграден)

en: (declared as inline but ignored)
bg: (определен като вграден, но пренебрегнат)

en: (implementation defined: %#llx)
bg: (определен при внедряване: %#llx)

en: (implementation defined: %#lx)
bg: (определен при внедряване: %#lx)

en: (in class)
bg: (в клас)

en: (index into .debug_addr)
bg: (азбучник в .debug_addr)

en: (inlined)
bg: (вграден)

en: (no)
bg: (не)

en: (not inlined)
bg: (не е вграден)

en: (out of class)
bg: (извън клас)

en: (start == end)
bg: (начало == край)

en: (start > end)
bg: (начало > край)

en: (undefined)
bg: (неопределен)

en: (unknown accessibility)
bg: (непозната достъпност)

en: (unknown case)
bg: (непознат случай)

en: (unknown convention)
bg: (непознато споразумение)

en: (unknown endianity)
bg: (непозната подредба)

en: (unknown type)
bg: (непознат тип)

en: (unknown virtuality)
bg: (непозната действителност)

en: (unknown visibility)
bg: (непозната видимост)

en: (unknown: %#llx)
bg: (неизвестен: %#llx)

en: (unknown: %#lx)
bg: (неизвестен: %#lx)

en: (unrecognised)
bg: (неразпознат)

en: (unsigned)
bg: (без знак)

en: (user defined type)
bg: (потребителски тип)

en: (user defined)
bg: (потребителски)

en: (user specified)
bg: (потребителски)

en: (with offset %#llx)
bg: (с отместване %#llx)

en: (with offset %#lx)
bg: (с отместване %#lx)

en: *both*
bg: *и двете*

en: *corrupt*
bg: *повреден*

en: *invalid*
bg: *неправилен*

en: *undefined*
bg: *неопределен*

en: , <unknown AMDGPU GPU type: %#x>
bg: , <неизвестен AMDGPU ГПУ тип: %#x>

en: , <unknown MeP cpu type>
bg: , <неизвестен MeP ЦПУ тип>

en: , <unknown sramecc value: %#x>
bg: , <неизвестна sramecc стойност: %#x>

en: , <unknown xnack value: %#x>
bg: , <неизвестна xnack стойност: %#x>

en: , <unknown>
bg: , <неизвестен>

en: , Base:
bg: , Основа:

en: , relocatable
bg: , преместваем

en: , relocatable-lib
bg: , преместваема-библ

en: , unknown
bg: , неизвестен

en: , unknown ABI
bg: , неизвестно двоично програмно описание (ABI)

en: , unknown CPU
bg: , неизвестен процесор

en: , unknown ISA
bg: , неизвестна архитектура за инструкции (ISA)

en: , unknown flags bits: %#x
bg: , неизвестни флагове: %#x

en: , unknown v850 architecture variant
bg: , неизвестна версия на v850 архитектура

en: .debug_info offset of %#llx in %s section does not point to a CU header.
bg: .debug_info отместването от %#llx в раздел %s не сочи към заглавие на съставна част.

en: .debug_info offset of %#lx in %s section does not point to a CU header.
bg: .debug_info отместването от %#lx в раздел %s не сочи към заглавие на съставна част.

en: .debug_sup section is corrupt/empty
bg: .debug_sup раздел е повреден или празен

en: .note.gnu.build-id data size is too big
bg: .note.gnu.build-id е с твърде голям размер за данни

en: .note.gnu.build-id data size is too small
bg: .note.gnu.build-id е с твърде малък размер за данни

en: .note.gnu.build-id section is corrupt/empty
bg: .note.gnu.build-id раздел е повреден или празен

en: 32-bit relocation data
bg: 32-битови преместваеми данни

en: 4-byte
bg: 4-байта

en: 4-bytes
bg: 4-байта

en: 64-bit relocation data
bg: 64-битови преместваеми данни

en: 8-byte
bg: 8-байта

en: 8-bytes
bg: 8-байта

en: :
      No symbols
bg: :
      няма имена

en: : architecture variant:
bg: : разновидност на архитектура:

en: : duplicate value
bg: : повторна стойност

en: : expected to be a directory
bg: : очаква се директория

en: : expected to be a leaf
bg: : очаква се лист

en: : unknown
bg: : неизвестен

en: : unknown extra flag bits also present
bg: : присъства неизвестен бит за допълнителен флаг

en: <End of list>
bg: <Край на списък>

en: <End of list>
bg: <Край на списък>

en: <None>
bg: <нищо>

en: <OS specific>
bg: <особен за ОС>

en: <OS specific>: %d
bg: <особен за ОС>: %d

en: <PROC specific>
bg: <особен за ПРОЦЕСОР>

en: <application-specific type %#x data:
bg: <особен за приложение тип %#x данни:

en: <corrupt GNU_HWCAP>
bg: <повреден GNU_HWCAP>

en: <corrupt index>
bg: <повреден азбучник>

en: <corrupt string table index: %3ld>
bg: <повреден азбучник на таблица с низове: %3ld>

en: <corrupt string tag>
bg:  <повредена низова отметка>

en: <corrupt symbol index: %llu>
bg: <повреден азбучник с имена: %llu>

en: <corrupt symbol index: %lu>
bg: <повреден азбучник с имена: %lu>

en: <corrupt symbol index>
bg: <повреден азбучник с имена>

en: <corrupt tag>
bg: <повредена отметка>

en: <corrupt time val: %llx
bg: <повредена стойност за време: %llx

en: <corrupt time val: %lx
bg: <повредена стойност за време: %lx

en: <corrupt: %14ld>
bg: <повреден: %14ld>

en: <corrupt>
bg: <повреден>

en: <corrupt>
bg: <повреден>

en: <indirect index offset is too big>
bg: <твърде голямо непряко отместване за азбучник>

en: <localentry>: %d
bg: <местен>: %d

en: <no .debug_line_str section>
bg: <без раздел .debug_line_str >

en: <no .debug_str section>
bg: <без раздел .debug_str >

en: <no .debug_str.dwo section>
bg: <без раздел .debug_str.dwo>

en: <no .debug_str_offsets section>
bg: <без раздел .debug_str_offsets>

en: <no .debug_str_offsets.dwo section>
bg: <без раздел .debug_str_offsets.dwo>

en: <no NUL byte at end of .debug_line_str section>
bg: <без нулев байт в края на раздел .debug_line_str>

en: <no NUL byte at end of .debug_str section>
bg: <без нулев байт в края на раздел .debug_str>

en: <no NUL byte at end of alt .debug_str section>
bg: <без нулев байт в края на раздел .debug_str>

en: <no links available>
bg: <липсват връзки>

en: <no sym>
bg: <няма имена>

en: <no-strings>
bg: <без низове>

en: <none>
bg: <нищо>

en: <not-found>
bg: <не е намерен>

en: <offset is too big>
bg: <твърде голямо отместване>

en: <other>: %x
bg: <други>: %x

en: <processor specific>: %d
bg: <особен за процесор>: %d

en: <processor-specific type %#x data:
bg: <особен за процесор тип %#x данни:

en: <string index too big>
bg: <азбучника е твърде голям>

en: <time data corrupt>
bg: <повредени времеви данни>

en: <unknown MeP copro type>
bg: <неизвестен MeP тип съпроцесор>

en: <unknown addend: %llx>
bg: <неизвестно събираемо: %llx>

en: <unknown addend: %lx>
bg: <неизвестно събираемо: %lx>

en: <unknown name type>
bg: <непознат тип>

en: <unknown: %d>
bg: <неизвестен: %d>

en: <unknown: %x>
bg: <неизвестен: %x>

en: <unknown:_%d>
bg: <неизвестен:_%d>

en: <unknown>: %d
bg: <неизвестен>: %d

en: <unknown>: %d/%d
bg: <неизвестен>: %d/%d

en: <unknown>: %lx
bg: <непознат>: %lx

en: <unknown>: %x
bg: <неизвестен>: %x

en: <unknown>: 0x%x
bg: <неизвестен>: 0x%x

en: Absent
bg: Липсващ

en: Added exports to output file
bg: Добавени "изнасяния" към изходния файл

en: Adding exports to output file
bg: Добавяне на "изнасяния" към изходния файл

en: Application
bg: Приложение

en: Audit library
bg: Библиотека за проверка

en: Auxiliary library
bg: Помощна библиотека с имена за търсене

en: BFD header file version %s
bg: BFD заглавен файл версия %s

en: CTF archive member open failure: %s
bg: Пропадна отварянето член на CTF: %s

en: CTF member open failure: %s
bg: Пропадна отварянето на CTF член: %s

en: CTF open failure: %s
bg: Пропадна отварянето на CTF: %s

en: CTF open failure: %s
bg: Пропадна отварянето на CTF: %s

en: CU at offset %#llx contains corrupt or unsupported unit type: %d.
bg: Съставната част при отместване %#llx съдържа повреден или неподдържан тип за част: %d.

en: CU at offset %#llx contains corrupt or unsupported version number: %d.
bg: Съставната част при отместване %#llx  съдържа повреден или неподдържан номер на версия: %d.

en: CU at offset %#lx contains corrupt or unsupported unit type: %d.
bg: Съставната част при отместване %#lx съдържа повреден или неподдържан тип за част: %d.

en: CU at offset %#lx contains corrupt or unsupported version number: %d.
bg: Съставната част при отместване %#lx  съдържа повреден или неподдържан номер на версия: %d.

en: Can't create .lib file: %s: %s
bg: Не може да се създаде .lib файл: %s: %s

en: Can't have LIBRARY and NAME
bg: Заедно не може LIBRARY(библиотека) и NAME(програма)

en: Can't open .lib file: %s: %s
bg: Не може да се отвори .lib файл: %s: %s

en: Can't open def file: %s
bg: Не може да се отвори def-файл: %s

en: Can't open file %s
bg: не може да се отвори файл '%s'

en: Cannot create libdeps record.
bg: Не може да се създаде запис с библиотечни зависимости.

en: Cannot make libdeps object readable.
bg: Записа с библиотечни зависимости не може да се направи четим.

en: Cannot make libdeps object writable.
bg: Записа с библиотечни зависимости не може да се направи записваем.

en: Cannot produce mcore-elf dll from archive file: %s
bg: Не може да се създаде mcore-elf dll от архива: %s

en: Cannot reset libdeps record type.
bg: Не може да се премахне типе на записа с библиотечни зависимости.

en: Cannot set libdeps object format.
bg: Не може да се зададе обектния формат на записа с библиотечни зависимости.

en: Cannot set libdeps record type to binary.
bg: Записа с библиотечни зависимости не може да се зададе като двоичен.

en: Cannot write libdeps record.
bg: Не може да се запише записа с библиотечни зависимости.

en: Checksum failure
bg: Грешка при контролна сума

en: Contents of %s section:
bg: Съдържание на раздел %s:

en: Contents of CTF section %s:
bg: Съдържание на CTF раздел %s:

en: Contents of section %s:
bg: Съдържание на раздел %s:

en: Contents of the %s section (loaded from %s):
bg: Съдържание на раздел %s, зареден от %s:

en: Contents of the SFrame section %s:
bg: Съдържание на SFrame раздел %s:

en: Convert a COFF object file into a SYSROFF object file
bg: Преобразува COFF обектен файл в SYSROFF обектен файл

en: Copyright (C) 2022 Free Software Foundation, Inc.
bg: Авторско право: 2022, Фондация за свободен софтуер.

en: Corrupt attribute
bg: Повреден признак

en: Corrupt debuglink section: %s
bg: Повреден раздел (debuglink): %s

en: Corrupt offset (%#llx) in range entry %u
bg: Счупено отместване (%#llx) е запис за обхват %u

en: Corrupt offset (%#lx) in range entry %u
bg: Счупено отместване (%#lx) е запис за обхват %u

en: Corrupt pointer size (%d) in debug entry at offset %#llx
bg: Счупен размер на указател (%d) в запис за проследяване с отместване %#llx

en: Corrupt pointer size (%d) in debug entry at offset %#lx
bg: Счупен размер на указател (%d) в запис за проследяване с отместване %#lx

en: Could not locate '%s'.  System error message: %s
bg: Не можа да се открие '%s'.  Системна грешка: %s

en: Couldn't get demangled builtin type
bg: Не можа да се определи вградения тип за разкодиране

en: Created lib file
bg: Библиотечният файл е създаден

en: Creating library file: %s
bg: Създаване на библиотечен файл: %s

en: Creating stub file: %s
bg: Създаване на stub файл: %s

en: Current open archive is %s
bg: Текущият отворен архив е %s

en: DLLTOOL name    : %s
bg: DLLTOOL име     : %s

en: DLLTOOL options : %s
bg: DLLTOOL опции   : %s

en: DRIVER name     : %s
bg: DRIVER име      : %s

en: DRIVER options  : %s
bg: DRIVER опции    : %s

en: DWO is not yet supported.
bg: DWO не се поддържа.

en: DW_FORM_GNU_strp_alt offset (%#llx) too big or no string sections available
bg: DW_FORM_GNU_strp_alt отместването (%#llx) е твърде голямо или липсва раздел за низове

en: DW_FORM_GNU_strp_alt offset (%#lx) too big or no string sections available
bg: DW_FORM_GNU_strp_alt отместването (%#lx) е твърде голямо или липсва раздел за низове

en: DW_FORM_line_strp offset too big: %#llx
bg: DW_FORM_line_strp твърде голямо отместване: %#llx

en: DW_FORM_line_strp offset too big: %#lx
bg: DW_FORM_line_strp твърде голямо отместване: %#lx

en: DW_FORM_strp offset too big: %#llx
bg: DW_FORM_strp твърде голямо отместване:  %#llx

en: DW_FORM_strp offset too big: %#lx
bg: DW_FORM_strp твърде голямо отместване:  %#lx

en: DW_MACRO_start_file used, but no .debug_line offset provided.
bg: DW_MACRO_start_file е използвано, но липсва отместване за .debug_line.

en: DW_OP_GNU_push_tls_address or DW_OP_HP_unknown
bg: DW_OP_GNU_push_tls_address или DW_OP_HP_unknown

en: Debug info is corrupted, %s header at %#llx has length %#llx
bg: Повредено сведение за проследяване - заглавието %s, на %#llx, има дължина %#llx

en: Debug info is corrupted, %s header at %#lx has length %#llx
bg: Повредено сведение за проследяване - заглавието %s, на %#lx, има дължина %#llx

en: Debug info is corrupted, %s header at %#lx has length %#lx
bg: Повредено сведение за проследяване - заглавието %s, на %#lx, има дължина %#lx

en: Debug info is corrupted, %s header at %#tx has length %#llx
bg: Повредено сведение за проследяване - заглавието %s, на %#tx, има дължина  %#llx

en: Debug info is corrupted, %s header at %#tx has length %#lx
bg: Повредено сведение за проследяване - заглавието %s, на %#tx, има дължина  %#lx

en: Debug info is corrupted, abbrev offset (%#llx) is larger than abbrev section size (%#llx)
bg: Повредено сведение за проследяване, отместването (%#llx) е по-голямо от размера на раздел (%#llx)

en: Debug info is corrupted, abbrev offset (%#lx) is larger than abbrev section size (%#lx)
bg: Повредено сведение за проследяване, отместването (%#lx) е по-голямо от размера на раздел (%#lx)

en: Debug info is corrupted, abbrev size (%#llx) is larger than abbrev section size (%#llx)
bg: Повредено сведение за проследяване, размерът (%#llx) е по-голям от размера на раздела (%#llx)

en: Debug info is corrupted, abbrev size (%#lx) is larger than abbrev section size (%#lx)
bg: Повредено сведение за проследяване, размерът (%#lx) е по-голям от размера на раздела (%#lx)

en: Deleting temporary base file %s
bg: Изтриване на временен основен файл %s

en: Deleting temporary def file %s
bg: Изтриване на временен def файл %s

en: Deleting temporary exp file %s
bg: Изтриване на временен exp файл %s

en: Demangled name is not a function
bg: Възстановеното име не е функция

en: Dependency audit library
bg: Зависима библиотека за проверка

en: Directory Table
bg: Таблица с папки

en: Done reading %s
bg: Завърши четенето на %s

en: End of Sequence
bg: Край на последователност

en: Error, duplicate EXPORT with ordinals: %s
bg: Грешка, повторен EXPORT с номер: %s

en: Excluding symbol: %s
bg: Изключване на: %s

en: Failed to print demangled template
bg: Пропадна извеждането на възстановено име на шаблон

en: Failed to read CIE information
bg: %s: Пропадна прочитането на CIE сведение

en: Failed to write CS struct
bg: Пропадна записа на CS-струkтура

en: Failed to write TR block
bg: Пропадна записването на TR-блок

en: Failed to write checksum
bg: Пропадна записването на контролна сума

en: File Name Table
bg: Таблица с файлове

en: File name                            Line number    Starting address    View    Stmt
bg: Име                                  Номер ред      Начален адрес       Изглед  Израз

en: Filter library
bg: Библиотека с имена за търсене

en: Flags:
bg: Флагове:

en: Generated exports file
bg: Създаден на файл с "изнасяния"

en: Generating export file: %s
bg: Създаване на файл с "изнасяния" : %s

en: Import library `%s' specifies two or more dlls
bg: Import библиотека '%s' задава две или повече dlls

en: In archive %s:
bg: В архив %s:

en: In nested archive %s:
bg: Във вграден архив %s:

en: Input file '%s' is not readable
bg: Нечетим входящ файл '%s'

en: Interface Version: %s
bg: Описание версия: %s

en: Interface Version: <corrupt: %llx>
bg: Описание версия: <счупен: %llx>

en: Interface Version: <corrupt: %lx>
bg: Описание версия: <счупен: %lx>

en: Internal error: Unknown machine type: %d
bg: Вътрешна грешка: Неизвестен тип машина: %d

en: Internal error: not enough buffer room for section flag info
bg: Вътрешна грешка: не достига заделено място за флаговете на раздела

en: Invalid ABIVERSION: %s
bg: Неправилна ABIVERSION: %s

en: Invalid location list entry type %d
bg: Неправилен тип на запис за местоположение %d

en: Invalid number of dynamic entries: %llu
bg: Неправилен брой на динамични записи: %llu

en: Invalid number of dynamic entries: %lu
bg: Неправилен брой на динамични записи: %lu

en: Invalid offset %llx in table entry %td
bg: Неправилно отместване %llx в табличния запис %td

en: Invalid offset %lx in table entry %td
bg: Неправилно отместване %lx в табличния запис %td

en: Invalid option '-%c'
bg: Неправилна опция '-%c'

en: Invalid radix: %s
bg: Сгрешена основа: %s

en: Invalid range list entry type %d
bg: Неизвестен тип на списък със записи за обхват %d

en: Invalid section %u in table entry %td
bg: Неправилен раздел %u в табличния запис %td

en: Invalid size (%u) for MIPS option
bg: Неправилиен размет от %u за възможност на MIPS.

en: Invalid vd_next field of %lx
bg: Неправилно vd_next поле от %lx

en: Invalid vda_next field of %lx
bg: Неправилно vda_next поле от %lx

en: Invalid vn_next field of %lx
bg: Неправилно vn_next поле от %lx

en: Invalid vna_next field of %lx
bg: Неправилно vna_next поле от %lx

en: Keeping temporary base file %s
bg: Запазване на временен основен файл %s

en: Keeping temporary def file %s
bg: Запазване на временен def файл %s

en: Keeping temporary exp file %s
bg: Запазване на временен exp файл %s

en: LIBRARY: %s base: %x
bg: LIBRARY(библиотека): %s базов адрес: %x

en: LTO Symbol table '%s' contains:
bg: Таблицата '%s' с LTO-имена съдържа:

en: LTO symbols
bg: LTO-имена

en: Library rpath: [%s]
bg: Неотменим път за търсене на споделени библиотеки: [%s]

en: Library runpath: [%s]
bg: Път за търсене на споделени библиотеки: [%s]

en: Library soname: [%s]
bg: Име на споделена библиотека: [%s]

en: List of blocks
bg: Списък от блокове

en: List of source files
bg: Списък от източници

en: List of symbols
bg: Списък от имена

en: Location list starting at offset %#llx is not terminated.
bg: Списъкът с местоположения, започнал от отместване %#llx, не е завършен.

en: Location list starting at offset %#lx is not terminated.
bg: Списъкът с местоположения, започнал от отместване %#lx, не е завършен.

en: Location lists in %s section start at %#llx rather than %#llx
bg: Списъка с местоположения в раздел %s започва от %#llx вместо от %#llx

en: Location lists in %s section start at %#lx rather than %#lx
bg: Списъка с местоположения в раздел %s започва от %#lx вместо от %#lx

en: Machine '%s' not supported
bg: Не се поддържа машина '%s'

en: Memory section %s+%x
bg: Раздел от паметта %s+%x

en: Missing Version Needs auxiliary information
bg: Липсва допълнително сведение за нужните версии

en: Missing Version Needs information
bg: Липсва сведение за нужните версии

en: Must provide at least one of -o or --dllname options
bg: Трябва да се зададе поне една от опциите -o или --dllname

en: NAME: %s base: %x
bg: NAME(програма): %s базов адрес: %x

en: NONE
bg: НИЩО

en: NONE (None)
bg: NONE (Нищо)

en: Name                  Value           Class        Type         Size             Line  Section
bg: Име                   Стойн.          Клас         Тип          Размер           Ред   Дял

en: Name                  Value   Class        Type         Size     Line  Section
bg: Име                   Стойн.  Клас         Тип          Размер   Ред   Дял

en: Name index: %ld
bg: Име от азбучник: %ld

en: Name: %s
bg: Име: %s

en: No %s section present
bg: Липсва раздел %s

en: No entry %s in archive.
bg: В архива няма входна точка %s.

en: No filename following the -fo option.
bg: Няма име на файл след -fo флаг.

en: No location lists in .debug_info section!
bg: В раздел .debug_info липсва списък с местоположения!

en: No member named `%s'
bg: Няма част с име '%s'

en: No range lists in .debug_info section.
bg: В раздел .debug_info липсва списък с обхват

en: No string table section named %s
bg: Липсва раздел за таблица с низове с име '%s'

en: No symbol section named %s
bg: Липсва раздел за имена с име '%s'

en: None
bg: Нищо

en: None
bg: Нищо

en: Not needed object: [%s]
bg: Излишен обект: [%s]

en: Offset %#llx is bigger than %s section size.
bg: Отместването %#llx е по-голямо от размера на раздел %s.

en: Offset %#llx used as value for DW_AT_import attribute of DIE at offset %#tx is too big.
bg: Отместването %#llx, използвано като стойност за признак DW_AT_import на DIE на отместване %#tx е твърде голямо.

en: Offset %#lx is bigger than %s section size.
bg: Отместването %#lx е по-голямо от размера на раздел %s.

en: Offset %#lx used as value for DW_AT_import attribute of DIE at offset %#tx is too big.
bg: Отместването %#lx, използвано като стойност за признак DW_AT_import на DIE на отместване %#tx е твърде голямо.

en: Offset into section %s too big: %#llx
bg: Отместване в раздел %s е твърде голямо: %#llx

en: Offset into section %s too big: %#lx
bg: Отместване в раздел %s е твърде голямо: %#lx

en: Only -X 32_64 is supported
bg: Само -X 32_64 се поддържа

en: Only DWARF 2 and 3 pubnames are currently supported
bg: Само DWARF 2 и 3 обществени имена се поддържат текущо

en: Opened temporary file: %s
bg: Отворен временен файл: %s

en: Operating System specific: %lx
bg: Особеност за операционната система: %lx

en: Option -I is deprecated for setting the input format, please use -J instead.
bg: Опцията -I е забранена за задаване на формат за входящия файл. Моля използвайте -J.

en: Out of memory
bg: Недостиг на памет

en: Out of memory
bg: Недостиг на памет

en: Out of memory allocating %llu bytes for %s
bg: Недостиг на памет при заделяне на %llu байта за %s

en: Out of memory allocating %llu bytes for dynamic symbol info
bg: Недостиг на памет при заделяне на %llu байта за сведение на динамично име

en: Out of memory allocating %lu bytes for %s
bg: Недостиг на памет при заделяне на %lu байта за %s

en: Out of memory allocating %lu bytes for dynamic symbol info
bg: Недостиг на памет при заделяне на %lu байта за сведение на динамично име

en: Out of memory allocating %u columns in dwarf frame arrays
bg: Недостиг на памет при заделянето на %u колони за рамка на dwarf масиви

en: Out of memory allocating dwo filename
bg: Недостиг на памет при заделяне за име на DWO-файл

en: Out of memory allocating file data structure
bg: Недостиг на памет при заделяне на място за данни за строежа на файл

en: Out of memory allocating space for %llu dynamic entries
bg: Недостиг на памет при заделяне на място за %llu динамични записи

en: Out of memory allocating space for %lu dynamic entries
bg: Недостиг на памет при заделяне на място за %lu динамични записи

en: Out of memory allocating space for inote name
bg: Недостиг на памет при заделяне на място за име на inote

en: Out of memory reading %llu dynamic entries
bg: Недостиг на памет при четене на %llu динамични записи

en: Out of memory reading %llu symbols
bg: Недостиг на памет при четене на %llu имена

en: Out of memory reading %lu dynamic entries
bg: Недостиг на памет при четене на %lu динамични записи

en: Out of memory reading %lu symbols
bg: Недостиг на памет при четене на %lu имена

en: Out of memory reading %zu groups
bg: Недостиг на памет при четене на %zu групи

en: Out of memory whilst trying to read archive symbol index
bg: Недостиг на памет при четене на имена от азбучник на архива

en: Path components stripped from dllname, '%s'.
bg: От името на dll са премахнати съставките за път - '%s'.

en: Pointer size + Segment size is not a power of two.
bg: Размер на указател + размер на част не е степен на две.

en: Print a human readable interpretation of a SYSROFF object file
bg: Извежда четимо представяне на SYSROFF обектен файл

en: Processed def file
bg: Обработен def-файл

en: Processed definitions
bg: Определенията са обработени

en: Processing def file: %s
bg: Обработка на def-файл: %s

en: Processing definitions
bg: Обработване на определенията

en: Processor Specific: %lx
bg: Особен за процесор: %lx

en: RELR relocation data
bg: RELR преместваеми данни

en: Range list starting at offset %#llx is not terminated.
bg: Списъкът, започнат на отместване %#llx, не е завършен.

en: Range list starting at offset %#lx is not terminated.
bg: Списъкът, започнат на отместване %#lx, не е завършен.

en: Range lists in %s section start at %#llx
bg: В раздел %s списъкът с обхват започва от %#llx

en: Range lists in %s section start at %#lx
bg: В раздел %s списъкът с обхват започва от %#lx

en: Reading section %s failed because: %s
bg: Прочитането на раздел %s не успя поради: %s

en: Relocations for %s (%u)
bg: Премествания за %s (%u)

en: Report bugs to %s
bg: Подавайте доклади за грешки на %s

en: Report bugs to %s.
bg: Подавайте доклади за грешки на %s.

en: Scanning object file %s
bg: Сканиране на обектния файл %s

en: Section %d has invalid sh_entsize of %llx
bg: Раздел %d е с неправилен sh_entsize от %llx

en: Section %d has invalid sh_entsize of %lx
bg: Раздел %d е с неправилен sh_entsize от %lx

en: Section %s has an invalid sh_entsize of %#llx
bg: Раздел %s е с неправилен sh_entsize от %#llx

en: Section %s has an invalid sh_entsize of %#lx
bg: Раздел %s е с неправилен sh_entsize от %#lx

en: Section %s has an invalid sh_size of %#llx
bg: Раздел %s е с неправилен sh_size от %#llx

en: Section %s has an invalid sh_size of %#lx
bg: Раздел %s е с неправилен sh_size от %#lx

en: Section %s is empty
bg: Празен раздел %s

en: Section %s is too small %#llx
bg: Разделът %s е твърде малък %#llx

en: Section %s is too small %#lx
bg: Разделът %s е твърде малък %#lx

en: Section %s is too small for %u slot
     | Section %s is too small for %u slots
bg[0]: Разделът %s е твърде малък за %u запис
bg[1]: Разделът %s е твърде малък за %u записа

en: Section %s is too small to contain a CU/TU header
bg: Разделът, %s, е твърде малък за съдържанието на CU/TU заглавие

en: Section %s is too small to contain an value indexed from another section!
bg: Разделът %s е твърде малък, за да съдържа стойност на указател от друг раздел!

en: Section %s not found
bg: Разделът %s не е намерен

en: Section %s too small for offset and size tables
bg: Разделът, %s, е твърде малък за таблиците с отмествания и размер

en: Section %s too small for shndx pool
bg: Разделът, %s, е твърде малък за сборния shndx

en: Section '%s' has no data to dump.
bg: В раздел '%s' липсват данни за разтоварване.

en: Section definition needs a section length
bg: Определението за раздел изисква размер на раздела

en: Sections:
bg: Раздели:

en: Segments and Sections:
bg: Части и раздели:

en: Shared library: [%s]
bg: Споделена библиотека: [%s]

en: Size (%#llx) of section %s is not a multiple of its sh_entsize (%#llx)
bg: Размерът (%#llx) на раздел %s не е кратен на неговите sh_entsize (%#llx)

en: Size (%#lx) of section %s is not a multiple of its sh_entsize (%#lx)
bg: Размерът (%#lx) на раздел %s не е кратен на неговите sh_entsize (%#lx)

en: Source file %s
bg: Източник %s

en: Stack offset %x
bg: Отместване в стека %x

en: Standalone App
bg: Самостоятелно приложение

en: Sucking in info from %s section in %s
bg: Нагазване в сведенията от раздел %s в %s

en: Supported architectures:
bg: Поддържани архитектури:

en: Supported targets:
bg: Поддържани цели:

en: Symbol  %s, tag %d, number %d
bg: Име %s, отметка %d, брой %d

en: Syntax error in def file %s:%d
bg: Синтактична грешка в def-файл %s:%d

en: Table at Offset %#tx
bg: Таблица на отместване %#tx

en: The %s section contains a corrupt or unsupported version number: %d.
bg: Разделът %s съдържа повреден или неподдържан номер на версия: %d.

en: The %s section contains a table without offset
bg: Разделът %s съдържа таблица без отместване

en: The %s section contains an unsupported segment selector size: %d.
bg: Разделът %s съдържа неподдържан размер за избор на част: %d.

en: The %s section contains corrupt or unsupported version number: %d.
bg: Разделът %s съдържа повреден или неподдържан номер на версия: %d.

en: The %s section contains link(s) to dwo file(s):
bg: Раздел %s съдържа връзки към dwo-файл/-ове:

en: The MIPS options section is too small.
bg: Твърде малък раздел с възможности за MIPS.

en: The length field (%#llx) in the debug_rnglists header is wrong - the section is too small
bg: Дължината на поле (%#llx) в заглавие debug_rnglists е грешна - разделът е твърде малък

en: The length field (%#lx) in the debug_rnglists header is wrong - the section is too small
bg: Дължината на поле (%#lx) в заглавие debug_rnglists е грешна - разделът е твърде малък

en: There are %#llx extraneous bytes at the end of the section
bg: Намерени са %#llx излишни байта в края на раздел

en: There are %#lx extraneous bytes at the end of the section
bg: Намерени са %#lx излишни байта в края на раздел

en: There is %d program header, starting at offset %llu
     | There are %d program headers, starting at offset %<PRIu64>
bg[0]: Има %d заглавие на програма започващо от %llu
bg[1]: Има %d заглавия на програма започващи от %llu

en: There is %d program header, starting at offset %lu
     | There are %d program headers, starting at offset %<PRIu64>
bg[0]: Има %d заглавие на програма започващо от %lu
bg[1]: Има %d заглавия на програма започващи от %lu

en: There is %d section header, starting at offset %#llx:
     | There are %d section headers, starting at offset %#<PRIx64>:
bg[0]: Има %d заглавие на раздел започващо от %#llx:
bg[1]: Има %d заглавия на раздели започващи от %#llx:

en: There is %d section header, starting at offset %#lx:
     | There are %d section headers, starting at offset %#<PRIx64>:
bg[0]: Има %d заглавие на раздел започващо от %#lx:
bg[1]: Има %d заглавия на раздели започващи от %#lx:

en: There is %ld unused byte at the end of section %s
     | There are %ld unused bytes at the end of section %s
bg[0]: Намерен е %ld неизползван байт в края на раздел %s
bg[1]: Намерени са %ld неизползвани байта в края на раздел %s

en: There is a hole [%#tx - %#llx] in %s section.
bg: Открита е дупка [%#tx - %#llx] в раздел %s.

en: There is a hole [%#tx - %#lx] in %s section.
bg: Открита е дупка [%#tx - %#lx] в раздел %s.

en: There is a hole [%#tx - %#tx] in %s section.
bg: Открита е дупка [%#tx - %#tx] в раздел %s.

en: There is an overlap [%#tx - %#llx] in %s section.
bg: Открито е припокриване [%#tx - %#llx] в раздел %s.

en: There is an overlap [%#tx - %#lx] in %s section.
bg: Открито е припокриване [%#tx - %#lx] в раздел %s.

en: There is an overlap [%#tx - %#tx] in %s section.
bg: Открито е припокриване [%#tx - %#tx] в раздел %s.

en: This program is free software; you may redistribute it under the terms of
    the GNU General Public License version 3 or (at your option) any later version.
    This program has absolutely no warranty.
bg: Тази програма е свободен софтуер: можете да я разпространявате под условията
    на Всеобщ Публичен Лиценз ГНУ версия 3 или по ваш избор, следваща версия.
    Тази програма е без гаранции.

en: Time Stamp: %s
bg: Времева отметка: %s

en: Tried file: %s
bg: Пробва се файл: %s

en: True
bg: Истина

en: Type
bg: Тип

en: UNKNOWN:
bg: НЕПОЗНАТ:

en: Unable to determine dll name for `%s' (not an import library?)
bg: Не може да се определи име на dll за '%s' (не е библиотека за внасяне?)

en: Unable to load dwo file: %s
bg: Не можа дa се зареди def-файл: %s

en: Unable to load the .note.gnu.build-id section
bg: Не можа да се зареди раздел .note.gnu.build-id

en: Unable to load/parse the .debug_info section, so cannot interpret the %s section.
bg: Не може да се зареди/направи разбор на раздел .debug_info, така че не може да се разтълкува раздела %s.

en: Unable to locate %s section
bg: Не можа да се намери раздел %s

en: Unable to locate %s section!
bg: Не можа да се намери раздел %s!

en: Unable to open base-file: %s
bg: Не можа де се отвори основен файл: %s

en: Unable to open def-file: %s
bg: Не можа дa се отвори def-файл: %s

en: Unable to open object file: %s: %s
bg: Не можа да се отвори обектния файл: %s: %s

en: Unable to open temporary assembler file: %s
bg: Не може да се отвори временен файл на асемблер: %s

en: Unable to read in %llu bytes of %s
bg: Не можа да се прочетат %llu байта от %s

en: Unable to read in %llu bytes of dynamic data
bg: Не можаха да се прочетат %llu байта от динамичните данни

en: Unable to read in %lu bytes of %s
bg: Не можа да се прочетат %lu байта от %s

en: Unable to read in %lu bytes of dynamic data
bg: Не можаха да се прочетат %lu байта от динамичните данни

en: Unable to seek to %#llx for %s
bg: Не може да се премести до %#llx за %s

en: Unable to seek to %#lx for %s
bg: Не може да се премести до %#lx за %s

en: Undefined symbol
bg: Неопределено име

en: Unexpected demangled varargs
bg: Неочаквано разкодиране за "varargs"

en: Unexpected type in v3 arglist demangling
bg: Неочакван тип при 3-та вер. на arglist за разкодиране на имена

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Unknown AT value: %lx
bg: Неизвестна АТ стойност: %lx

en: Unknown FORM value: %lx
bg: Непозната стойност за FORM: %lx

en: Unknown IDX value: %lx
bg: Неизвестен IDX стойност: %lx

en: Unknown OSABI: %s
bg: Неизвестен OSABI: %s

en: Unknown TAG value: %#llx
bg: Непозната стойност за TAG: %#llx

en: Unknown TAG value: %#lx
bg: Непозната стойност за TAG: %#lx

en: Unknown code 0x%02x
bg:  Неизвестен код: 0x%02x

en: Unknown location list entry type 0x%x.
bg: Неизвестен тип запис за местоположение 0x%x.

en: Unknown machine type: %s
bg: Неизвестен тип машина: %s

en: Unknown type: %s
bg: Непознат тип: %s

en: Unrecognised coff symbol location: %d
bg: Неразпозната място COFF-име: %d

en: Unrecognised coff symbol type: %d
bg: Неразпознат тип за COFF-име: %d

en: Unrecognised coff symbol visibility: %d
bg: Неразпозната видимост за COFF-име: %d

en: Unrecognised symbol class: %d
bg: Неразпознат клас: %d

en: Unrecognised type: %d
bg: Неразпознат тип: %d

en: Unrecognized H8300 sub-architecture: %ld
bg: Неразпозната H8300 подархитектура: %ld

en: Unrecognized XCOFF type %d
bg: Неразпознат XCOFF тип %d

en: Unrecognized debug letter option '%c'
bg: Неразпозната буквена опция за проследяване '%c'

en: Unrecognized debug option '%s'
bg: Неразпозната опция за проследяване '%s'

en: Unrecognized demangle component %d
bg: Неразпозната част при разкодиране на име %d

en: Unrecognized demangled builtin type
bg: Неразпознат вграден тип за разкодиране

en: Unrecognized form: %#lx
bg: Неразпозната форма: %#lx

en: Unrecognized symbol class: %d
bg: Неразпознат клас: %d

en: Unrecognized visibility value: %u
bg: Неразпозната стойност за видимост: %u

en: Unsupported architecture: %d
bg: Неподдържана архитектура: %d

en: Unsupported integer write size: %d
bg: Неподдържан размер за записване на цяло число: %d

en: Unsupported read size: %d
bg: Неподдържан размер за четене: %d

en: Unsupported version %lu.
bg: Неподдържана версия %lu.

en: Unused bytes at end of section
bg: Неизползвани байтове в края на раздел

en: Usage %s <option(s)> <object-file(s)>
bg: Употреба %s <опции> <обектни файлове>

en: Usage: %s <option(s)> <file(s)>
bg: Употреба: %s <опции> <файлове>

en: Usage: %s <option(s)> elffile(s)
bg: Употреба: %s <опции> <обектни файлове>

en: Usage: %s <option(s)> in-file(s)
bg: Употреба: %s <опци-я/-и> вх-файлове

en: Usage: %s [emulation options] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [--plugin <name>] [member-name] [count] archive-file file...
bg: Употреба: %s [опции за подражаване] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [--plugin <име>] [член-име] [брой] архивен-файл файл...

en: Usage: %s [emulation options] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [member-name] [count] archive-file file...
bg: Употреба: %s [опции за подражаване] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [член-име] [брой] архивен-файл файл...

en: Usage: %s [option(s)] [addr(s)]
bg: Употреба: %s [команда(-и)] [адрес(-и)]

en: Usage: %s [option(s)] [file(s)]
bg: Употреба: %s [опции] [файлове]

en: Usage: %s [option(s)] [input-file]
bg: Употреба: %s [опция/-и] [входящ-файл]

en: Usage: %s [option(s)] [input-file] [output-file]
bg: Употреба: %s [опци-я/-и] [вх-файл] [изх-файл]

en: Usage: %s [option(s)] in-file
bg: Употреба: %s [команда(-и)] вх-файл

en: Usage: %s [option(s)] in-file [out-file]
bg: Употреба: %s [опци-я/-и] вх-файл [изх-файл]

en: Usage: %s [options] archive
bg: Употреба: %s [команди] архив

en: Usage: readelf <option(s)> elf-file(s)
bg: Употреба: readelf <опции> elf-файлове

en: User TAG value: %#llx
bg: Потребителска стойност за TAG: %#llx

en: User TAG value: %#lx
bg: Потребителска стойност за TAG: %#lx

en: Using file: %s
bg: Използва се файл: %s

en: Using the --size-sort and --undefined-only options together
bg: При използването на опциите --size-sort и --undefined-only заедно

en: VERSION %d.%d
bg: ВЕРСИЯ %d.%d

en: Value for `N' must be positive.
bg: Стойността на 'N' трябва да е положителна.

en: Version %d
bg: Версия %d

en: Version %lu
bg: Версия %lu

en: View Offset %#llx is bigger than %s section size.
bg: Отместването, на изгледа, %#llx е по-голямо от размера на раздел %s.

en: View Offset %#lx is bigger than %s section size.
bg: Отместването, на изгледа, %#lx е по-голямо от размера на раздел %s.

en: Visible
bg: Видимо

en: Warning, ignoring duplicate EXPORT %s %d,%d
bg: Предупреждение, пренебрегване на повторен EXPORT %s %d,%d

en: Warning, machine type (%d) not supported for delayimport.
bg: Предупреждение: типа (%d) за машина не се поддържа при отложени внасяния.

en: Warning: %s: %s
bg: Предупреждение: %s: %s

en: Warning: '%s' has negative size, probably it is too large
bg: Предупреждение: '%s' е с отрицателен размер. Може би е много голям

en: Warning: '%s' is a directory
bg: Предупреждение: '%s' е директория

en: Warning: '%s' is not an ordinary file
bg: Предупреждение: '%s' не е обикновен файл

en: Warning: changing type size from %d to %d
bg: Предупреждение: промяна на размера на типа от %d на %d

en: Warning: could not locate '%s'.  reason: %s
bg: Предупреждение: не може да се намери '%s', причина: %s

en: Where
bg: Къде

en: `N' is only meaningful with the `x' and `d' options.
bg: 'N' има смисъл само с команди 'x' и 'd'.

en: `u' is not meaningful with the `D' option.
bg: 'u' няма смисъл с опция 'D'.

en: `u' is only meaningful with the `r' option.
bg: 'u' има смисъл само с команда 'r'.

en: `x' cannot be used on thin archives.
bg: 'x' не може да се използва в архиви "посредници" (thin archives).

en: architecture: %s,
bg: архитектура: %s,

en: arguments
bg: аргументи

en: array [%d] of
bg: масив [%d] от

en: bad mangled name `%s'
bg: неправилно кодирано име '%s'

en: bfd_open failed open stub file: %s: %s
bg: bfd_open не успя да отвори stub файл: %s: %s

en: bfd_open failed reopen stub file: %s: %s
bg: bfd_open не успя да отвори stub файл: %s: %s

en: big endian
bg: водещ старши байт

en: blocks
bg: блокове

en: can not determine type of file `%s'; use the -J option
bg: не може да се определи типът на файла '%s'; да се използва -J флаг

en: can't create %s file `%s' for output.
bg: не можа да се създаде %s файл '%s' за изход.

en: can't disassemble for architecture %s
bg: не можа да се разглоби за архитектура %s

en: can't open %s `%s': %s
bg: не може да се отвори %s '%s': %s

en: can't set BFD default target to `%s': %s
bg: подразбираща се BFD цел не може да се установи на '%s': %s

en: can't use supplied machine %s
bg: не можа де се използва зададената машина %s

en: cannot delete %s: %s
bg: не може да се изтрие %s: %s

en: cannot open input file %s
bg: не можа да се отвори входящ файл %s

en: cannot read relocations
bg: преместванията не се четат

en: cannot read section header
bg: не можа да се прочете заглавието на раздела

en: cannot read section headers
bg: не може да се прочетат заглавията на частта

en: cannot read strings table length
bg: не можа да се прочете дължината на таблицата с низове

en: cie=invalid
bg: cie=неправилен

en: code
bg: код

en: compressed section %s is too small to contain a compression header
bg: Сгънатия раздел, %s, е твърде малък за съдържанието на заглавие

en: corrupt .debug_sup section: bad LEB128 field for checksum length
bg: повреден .debug_sup раздел: неправилно поле LEB128 за контролна сума

en: corrupt .debug_sup section: checksum length is longer than the remaining section length
bg: повреден .debug_sup раздел: дължината на контролна сума е по-голяма от остъчната дължина на раздела

en: corrupt .debug_sup section: filename is not NUL terminated
bg: повреден .debug_sup раздел: името не завършва с "нулев" знак

en: corrupt .debug_sup section: filename not empty in supplementary section
bg: повреден .debug_sup раздел: име на файл в допълнителнен раздел

en: corrupt .debug_sup section: is_supplementary not 0 or 1
bg: повреден .debug_sup раздел: is_supplementary не е 0 или 1

en: corrupt .debug_sup section: size is too small
bg: повреден .debug_sup раздел: твърде малък размер

en: corrupt .debug_sup section: there are %#llx extra, unused bytes at the end of the section
bg: повреден .debug_sup раздел: намерени са %#llx излишни и неизползваеми байта в края на раздел

en: corrupt .debug_sup section: there are %#lx extra, unused bytes at the end of the section
bg: повреден .debug_sup раздел: намерени са %#lx излишни и неизползваеми байта в края на раздел

en: corrupt .debug_sup section: version < 5
bg: повреден .debug_sup раздел: версия < 5

en: could not create temporary file whilst writing archive
bg: не можа да се създаде временен файл, при записване на архива

en: could not determine the type of symbol number %ld
bg: не може да се определи типа на име с номер %ld

en: could not find separate debug file '%s'
bg: не можа да се намери отделен файл за разтоварване '%s'

en: could not open section dump file
bg: не може да се отвори файл за разтоварване на раздел

en: creating %s
bg: създаване на %s

en: debug_add_to_current_namespace: no current file
bg: debug_add_to_current_namespace: липсва текущ файл

en: debug_end_block: attempt to close top level block
bg: debug_end_block: опит за затваряне на най-горния блок

en: debug_end_block: no current block
bg: debug_end_block: липсва текущ блок

en: debug_end_common_block: not implemented
bg: debug_end_common_block: не е внедрен

en: debug_end_function: no current function
bg: debug_end_function: липсва текуща функция

en: debug_end_function: some blocks were not closed
bg: debug_end_function: не са затворени някой от блоковете

en: debug_find_named_type: no current compilation unit
bg: debug_find_named_type: няма текуща съставна част

en: debug_get_real_type: circular debug information for %s
bg: debug_get_real_type: циклично сведение за проследяване на %s

en: debug_make_undefined_type: unsupported kind
bg: debug_make_undefined_type: неподдържан начин

en: debug_name_type: no current file
bg: debug_name_type: липсва текущ файл

en: debug_record_function: no debug_set_filename call
bg: debug_record_function: липсва извикване на debug_set_filename

en: debug_record_label: not implemented
bg: debug_record_label: не е внедрен

en: debug_record_line: no current unit
bg: debug_record_line: липсва текуща част

en: debug_record_parameter: no current function
bg: debug_record_parameter: липсва текуща функция

en: debug_record_variable: no current file
bg: debug_record_variable: липсва текущ файл

en: debug_start_block: no current block
bg: debug_start_block: липсва текущ блок

en: debug_start_common_block: not implemented
bg: debug_start_common_block: не е внедрен

en: debug_start_source: no debug_set_filename call
bg: debug_start_source: липсва извикване на debug_set_filename

en: debug_tag_type: extra tag attempted
bg: debug_tag_type: опитана е отметка в повече

en: debug_tag_type: no current file
bg: debug_tag_type: липсва текущ файл

en: debug_write_type: illegal type encountered
bg: debug_write_type: сблъскване с неправилен тип

en: default
bg: подразбиране

en: disassemble_fn returned length %d
bg: disassemble_fn върна дължина %d

en: endianness unknown
bg: непозната подредба на байтове

en: enum definition
bg: определение на изброим

en: enum ref to %s
bg: изброим, указващ към %s

en: error
bg: грешка

en: error: the start address should be before the end address
bg: грешка: началният адрес не може да е преди крайния

en: error: the stop address should be after the start address
bg: грешка: адресът за спиране трябва да е след началния

en: failed to open separate debug file: %s
bg: не успя да се отвори отделен файл за проследяване: %s

en: failed to open temporary head file: %s
bg: не успя да се отвори водещ временен файл: %s

en: failed to open temporary head file: %s: %s
bg: не успя да се отвори водещ временен файл: %s: %s

en: failed to open temporary tail file: %s
bg: не успя да се отвори краен временен файл: %s

en: failed to open temporary tail file: %s: %s
bg: не успя да се отвори краен временен файл: %s: %s

en: failed to read the number of entries from base file
bg: пропадна прочитането на броя записи от базовия файл

en: filename in .debug_sup section is corrupt
bg: името на файла в .debug_sup раздел е повредено

en: flags 0x%08x:
bg: флагове 0x%08x:

en: func
bg: функция

en: function
bg: функция

en: function returning
bg: функция връщаща

en: has children
bg: с деца

en: indirect offset too big: %#llx
bg: твърде голямо непряко отместване: %#llx

en: indirect offset too big: %#lx
bg: твърде голямо непряко отместване: %#lx

en: input and output files must be different
bg: входящият и изходящият файл трябва да са различни

en: input file does not seems to be UFT16.
bg: изглежда входящият файл не е в UFT16.

en: interleave width must be positive
bg: Ширината за прескачане трябва да е положителна

en: internal error -- this option not implemented
bg: вътрешна грешка -- тази команда не е осъществена

en: internal stat error on %s
bg: вътрешна грешка при определяне признаците на файл %s

en: invalid argument to --format: %s
bg: сгрешен аргумент за --format: %s

en: invalid argument to -U/--unicode: %s
bg: сгрешен аргумент за -U/--unicode: %s

en: invalid codepage specified.
bg: указана е неправилна кодова-страница.

en: invalid integer argument %s
bg: сгрешен аргумент за цяло число %s

en: invalid minimum string length %d
bg: сгрешена минимална дължина на низ %d

en: invalid option -f
bg: сгрешена опция -f

en: length %d [
bg: дължина %d [

en: lineno : %d macro : %s
bg: ред : %d макрос : %s

en: little endian
bg: водещ младши байт

en: loc_offset %llu too big
bg: твърде голямо отместване от %llu

en: loc_offset %lu too big
bg: твърде голямо отместване от %lu

en: memory
bg: памет

en: missing index type
bg: липсва тип на азбучник

en: no
bg: не

en: no .loader section in file
bg: във файла липсва раздел .loader

en: no argument types in mangled string
bg: липсва тип на аргумент в кодирания низ

en: no children
bg: без деца

en: no entry %s in archive
bg: в архива липсва входна точка %s

en: no entry %s in archive %s!
bg: няма входна точка %s в архива %s!

en: no export definition file provided.
    Creating one, but that may not be what you want
bg: не е предвиден файл с определения за изнасяне.
    Ще се създаде един, но може би не такъв, какъвто се очаква

en: no info
bg: без сведение

en: no information for symbol number %ld
bg: без сведение за име с номер %ld

en: no input file specified
bg: не е зададен входящ файл

en: no operation specified
bg: не е зададена операция

en: no resources
bg: липсват ресурси

en: no symbols
bg: няма имена

en: none
bg: нищо

en: not set
bg: не е установен

en: numeric overflow
bg: числено препълване

en: offset: %llu
bg: отместване: %llu

en: offset: %lu
bg: отместване: %lu

en: option -P/--private not supported by this file
bg: опцията -P/--private не се поддържа за този файл

en: options
bg: възможности

en: other
bg: друго

en: out of memory constructing filename for .debug_sup link
bg: недостиг на памет при заделяне за име на .debug_sup връзка

en: out of memory parsing relocs
bg: недостиг на памет при анализ на преместванията

en: pointer to
bg: указател към

en: program headers
bg: програмно заглавия

en: pwait returns: %s
bg: pwait върна: %s

en: reading %s section of %s failed: %s
bg: не успя четенето на раздел %s от %s: %s

en: resource name
bg: име на ресурс

en: run: %s %s
bg: пуска: %s %s

en: section %s %d %d address %x size %x number %d nrelocs %u
bg: раздел %s %d %d адрес %x размер %x брой %d премествания %u

en: section '%s' mentioned in a -j option, but not found in any input file
bg: разделът '%s, зададен от -j опция, не е намерен във входящите файлове

en: section .loader is too short
bg: твърде къс раздел .loader

en: section contents
bg: съдържание на раздел

en: section definition at %x size %x
bg: определение на раздел в %x размер %x

en: set Address to %#llx
bg: задава адреса на %#llx

en: set Address to %#lx
bg: задава адреса на %#lx

en: signature
bg: подпис

en: size %d
bg: размер %d

en: size: %llu
bg: размер: %llu

en: size: %lu
bg: размер: %lu

en: smallest
bg: най-малък

en: sorry - this program has been built without plugin support
bg: за съжаление, тази програма е създадена без поддръжка на приставки

en: stab_int_type: bad size %u
bg: stab_int_type: неправилен размер %u

en: string index of %llu converts to an offset of %#llx which is too big for section %s
bg: Азбучникът %llu се преобразува към отместване от %#llx, което е твърде голямо за раздел %s

en: string index of %lu converts to an offset of %#lx which is too big for section %s
bg: Азбучникът %lu се преобразува към отместване от %#lx, което е твърде голямо за раздел %s

en: string_hash_lookup failed: %s
bg: string_hash_lookup не успя: %s

en: strings
bg: низове

en: structure definition
bg: определение на структура

en: structure ref to %s
bg: структура указваща към %s

en: structure ref to UNKNOWN struct
bg: структура указваща към НЕПОЗНАТА структура

en: subprocess got fatal signal %d
bg: подпроцесът получи сигнал за прекъсване %d

en: symbols
bg: имена

en: tried: %s
bg: изпробван: %s

en: two different operation options specified
bg: указани са две различни опции за операция

en: type
bg: тип

en: unable to change endianness of '%s'
bg: не можа да се помени подредбата на байтовете за '%s'

en: unable to open file '%s' referenced from .debug_sup section
bg: не можа да се отвори файл '%s' споменат от .debug_sup раздел.

en: unable to open file `%s' for input.
bg: не можа да се отвори файл '%s' за вход.

en: unable to open output file %s
bg: не можа де се отвори изходящият файл %s

en: unable to read contents of %s
bg: не можа да се прочете съдържанието на %s

en: unknown
bg: неизвестен

en: unknown C++ encoded name
bg: непознато C++ име

en: unknown demangling style `%s'
bg: непознат начин за разкодиране '%s'

en: unknown format
bg: неизвестен формат

en: unknown format type `%s'
bg: неизвестен формат '%s'

en: unknown mac
bg: неизвестен MAC

en: unknown value: %x
bg: неизвестена стойност: %x

en: unnamed $vb type
bg: безимен $vb тип

en: unrecognized --endian type `%s'
bg: неразпознат тип за подредба (--endian) '%s'

en: unrecognized -E option
bg: неразпозната -E опция

en: unrecognized C++ abbreviation
bg: неразпознато C++ съкращение

en: unrecognized argument to --disassembler-color
bg: неразпознат аргумент за --disassembler-color

en: unrecognized argument to --visualize-option
bg: неразпознат аргумент за --visualize-option

en: unrecognized cross reference type
bg: неразпознат тип за кръстосана отпратка

en: unrecognized: %-7lx
bg: неразпознат: %-7lx

en: unused5
bg: неизползвано5

en: unused6
bg: неизползвано6

en: unused7
bg: неизползвано7

en: user defined:
bg: определен от потребител:

en: variable
bg: променлива

en: vars %d
bg: променл. %d

en: version def
bg: определние за версия

en: version def aux
bg: допълнеително определние за версия

en: version need
bg: нужни версии

en: version need aux (2)
bg: нужни версии, допълнение

en: wait: %s
bg: чакане: %s

en: warning
bg: предупреждение

en: warning: could not load note section
bg: Предупреждение: не може да се зареди раздел .note

en: will produce no output, since undefined symbols have no size.
bg: няма да има извеждане, защото неопределените имена нямат размер.

en: yes
bg: да

en: yes
bg: да
