plasma-workspace - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
ro: Stare dispozitiv

en: A device can now be safely removed
ro: Un dispozitiv poate fi eliminat în siguranță acum

en: This device can now be safely removed.
ro: Dispozitivul poate fi eliminat în siguranță acum.

en: You are not authorized to mount this device.
ro: Nu aveți autorizare să montați acest dispozitiv.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
ro: Nu aveți autorizare să eliminați acest dispozitiv.

en: You are not authorized to eject this disc.
ro: Nu aveți autorizare să scoateți acest disc.

en: Could not mount this device as it is busy.
ro: Nu s-a putut monta dispozitivul întrucât este ocupat.

en: One or more files on this device are open within an application.
ro: Unul sau mai multe fișiere de pe acest dispozitiv sunt deschise într-o aplicație.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
ro[0]: Unul sau mai multe fișiere de pe acest dispozitiv sunt deschise în aplicația „%2”.
ro[1]: Unul sau mai multe fișiere de pe acest dispozitiv sunt deschise în următoarele aplicații: %2.
ro[2]: Unul sau mai multe fișiere de pe acest dispozitiv sunt deschise în următoarele aplicații: %2.

en: Could not mount this device.
ro: Nu s-a putut monta acest dispozitiv.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
ro: Nu s-a putut elimina acest dispozitiv.

en: Could not eject this disc.
ro: Nu s-a putut scoate acest disc.
