krunner_webshortcutsrunner - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Search %1 for %2
tr: Şunu %1 içinde ara: %2

en: Opens "%1" in a web browser with the query :q:.
tr: “%1” dizisini :q: sorgusuyla birlikte ağ tarayıcıda açar.

en: Search using the DuckDuckGo bang syntax
tr: DuckDuckGo bang sözdizimini kullanarak arama yap

en: Search in private window
tr: Gizli pencerede ara

en: Search in incognito window
tr: Özel pencerede ara
