krunner_webshortcutsrunner - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: Search %1 for %2
ro: Caută %1 pentru %2

en: Opens "%1" in a web browser with the query :q:.
ro: Deschide „%1” într-o fereastră de navigator cu interogarea :q:.

en: Search using the DuckDuckGo bang syntax
ro: Caută folosind sintaxa „DuckDuckGo bang”

en: Search in private window
ro: Caută în fereastră privată

en: Search in incognito window
ro: Caută în fereastră incognito
