plasma_wallpaper_image - en to el translation catalogue (55 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
el: Άνοιγμα εικόνας

[ctx: @title:window]
en: Directory with the wallpaper to show slides from
el: Κατάλογος από τον οποίο θα προβληθούν οι διαφάνειες

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
el: Τοποθέτηση:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled and cropped
el: Κλιμάκωση και περικοπή

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
el: Υπό κλίμακα

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled, keep proportions
el: Κλιμάκωση, διατήρηση αναλογιών

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
el: Κεντρικό

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
el: Σε παράθεση

en: Background:
el: Παρασκήνιο:

en: Blur
el: Θολούρα

en: Solid color
el: Αμιγές χρώμα

en: Select Background Color
el: Επιλογή χρώματος φόντου

en: Open Wallpaper Image
el: Άνοιγμα εικόνας ταπετσαρίας

en: Next Wallpaper Image
el: Επόμενη εικόνα ταπετσαρίας

en: Images
el: Εικόνες

[ctx: @action:button the thing being added is an image file]
en: Add…
el: Προσθήκη…

[ctx: @action:button]
en: Add Wallpaper Image…
el: Προσθήκη εικόνας ταπετσαρίας…

[ctx: @action:button the new things being gotten are wallpapers]
en: Get New…
el: Λήψη νέων…

[ctx: @action:button]
en: Get New Wallpaper Images…
el: Λήψη νέων εικόνων ταπετσαρίας…

en: Open Containing Folder
el: Άνοιγμα περιέχοντος φακέλου

en: Restore wallpaper
el: Επαναφορά ταπετσαρίας

en: Remove Wallpaper
el: Αφαίρεση ταπετσαρίας

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
el: Αυτό το εργαλείο σας επιτρέπει να ορίσετε μια εικόνα ως ταπετσαρία για τη συνεδρία Plasma.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
el: Ένα αρχείο εικόνας ή ένα εγκατεστημένο πακέτο ταπετσαρίας kpackage που θέλετε να ορίσετε ως ταπετσαρία για τη συνεδρία Plasma.

en: Specify the fill mode (e.g., stretch, preserveAspectCrop, etc.)
el: Καθορίστε τη λειτουργία γέμισης (π.χ., επέκταση, preserveAspectCrop, κ.λπ.)

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
el: Υπάρχει ένα αδέσποτο μονό εισαγωγικό στο όνομα αρχείου αυτής της ταπετσαρίας (') - παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον δημιουργό της ταπετσαρίας για να το διορθώσει ή μετονομάστε το αρχείο μόνοι σας: %1

en: Invalid fill mode specified: %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρη λειτουργία γέμισης: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια ρύθμισης της ταπετσαρίας Plasma:

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
el: Επιτυχής ρύθμιση της ταπετσαρίας για όλες τις επιφάνειες εργασίας στο KPackage με βάση το %1

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
el: Επιτυχής ρύθμιση της ταπετσαρίας για όλες τις επιφάνειες εργασίας στην εικόνα %1

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
el: Το αρχείο που δόθηκε για να οριστεί ως ταπετσαρία δεν υπάρχει ή δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως ταπετσαρία: %1

note: i18n people, this isn't a "word puzzle". there is a specific string format for QFileDialog::setNameFilters
en: Media Files
el: Αρχεία πολυμέσων

en: Order:
el: Διάταξη:

en: Random
el: Τυχαία

en: A to Z
el: Από το Α στο Ω

en: Z to A
el: Από το Ω στο A

en: Date modified (newest first)
el: Ημερομηνία τροποποίησης (η νεότερη πρώτη)

en: Date modified (oldest first)
el: Ημερομηνία τροποποίησης (η παλαιότερη πρώτα)

en: Group by folders
el: Ομαδοποίηση ανά φακέλους

en: Change every:
el: Αλλαγή κάθε:

en: %1 hour | %1 hours
el[0]: %1 ώρα
el[1]: %1 ώρες

en: %1 minute | %1 minutes
el[0]: %1 λεπτό
el[1]: %1 λεπτά

en: %1 second | %1 seconds
el[0]: %1 δευτερόλεπτο
el[1]: %1 δευτερόλεπτα

en: Folders
el: Φάκελοι

[ctx: @action button the thing being added is a folder]
en: Add…
el: Προσθήκη…

[ctx: @action:button]
en: Add Folder…
el: Προσθήκη φακέλου…

en: Remove Folder
el: Αφαίρεση φακέλου

en: Open Folder…
el: Άνοιγμα φακέλου…

en: There are no wallpaper locations configured
el: Δεν έχουν ρυθμιστεί τοποθεσίες ταπετσαρίας

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Wallpaper
el: Ορισμός ως ταπετσαρία

[ctx: @action:inmenu Set as Desktop Wallpaper]
en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

[ctx: @action:inmenu Set as Lockscreen Wallpaper]
en: Lockscreen
el: Οθόνη κλειδώματος

[ctx: @action:inmenu Set as both lockscreen and Desktop Wallpaper]
en: Both
el: Και τα δύο

[ctx: @info %1 is the dbus error message]
en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:<nl/>%1
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια ρύθμισης της ταπετσαρίας Plasma:<nl/>%1

en: An error occurred while attempting to open kscreenlockerrc config file.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια ανοίγματος του αρχείου ρυθμίσεων kscreenlockerrc.
