plasma_applet_clock - en to da translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
da: Udseende

en: Show seconds hand
da: Vis sekundviser

en: General:
da: Generelt:

en: Show time zone
da: Vis tidszone

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
da: Nuværende tid er %1; Nuværende dato er %2
