plasma-workspace - en to bg translation catalogue (55 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
bg: Отваряне на изображение

[ctx: @title:window]
en: Directory with the wallpaper to show slides from
bg: Директория с тапета, от който да се показват сменяемите изображения

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
bg: Позициониране:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled and cropped
bg: Мащабирано и изрязано

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
bg: Мащабирано

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled, keep proportions
bg: Мащабирано, запазени пропорции

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
bg: Центрирано

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
bg: Плочки

en: Background:
bg: Фон:

en: Blur
bg: Замъгляване

en: Solid color
bg: Плътен цвят

en: Select Background Color
bg: Избиране на цвят на фона

en: Open Wallpaper Image
bg: Отваряне на изображение за тапет

en: Next Wallpaper Image
bg: Следващо изображение на тапет

en: Images
bg: Изображения

[ctx: @action:button the thing being added is an image file]
en: Add…
bg: Добавяне…

[ctx: @action:button]
en: Add Wallpaper Image…
bg: Добавяне на изображение за тапет…

[ctx: @action:button the new things being gotten are wallpapers]
en: Get New…
bg: Изтегляне на нови…

[ctx: @action:button]
en: Get New Wallpaper Images…
bg: Изтегляне на ново изображение на тапет…

en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

en: Restore wallpaper
bg: Възстановяване на тапета

en: Remove Wallpaper
bg: Премахване на тапета

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
bg: Този инструмент ви позволява да зададете изображение като тапет на Plasma сесия.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
bg: Файл с изображение или инсталиран пакет за тапети kpackage,които искате да зададете като тапет на вашата Plasma сесия

en: Specify the fill mode (e.g., stretch, preserveAspectCrop, etc.)
bg: Посочете режима на запълване (напр. разтягане, запазване на аспекта и т.н.)

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
bg: В името на файла на този тапет се сдържа единична кавичка(') - Моля, свържете се с автора на тапета, за да поправите това, или преименувайте файла сами: %1

en: Invalid fill mode specified: %1
bg: Зададен е невалиден режим на попълване: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
bg: Възникна грешка при опит за задаване на тапет:

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
bg: Успешно задаване на тапет за всички работни плотове към KPackage %1

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
bg: Успешно задаване на тапет за всички работни плотове към изображение %1

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
bg: Зададения файл за тапет не съществува или не може да се определи като тапет: %1

note: i18n people, this isn't a "word puzzle". there is a specific string format for QFileDialog::setNameFilters
en: Media Files
bg: Медийни файлове

en: Order:
bg: Ред на показване:

en: Random
bg: Случайно

en: A to Z
bg: А до Я

en: Z to A
bg: Я до A

en: Date modified (newest first)
bg: Дата на промяна (първо най-новата)

en: Date modified (oldest first)
bg: Дата на промяна (първо най-старата)

en: Group by folders
bg: Групиране по папки

en: Change every:
bg: Промяна на всеки:

en: %1 hour | %1 hours
bg[0]: %1 час
bg[1]: %1 часа

en: %1 minute | %1 minutes
bg[0]: %1 минута
bg[1]: %1 минути

en: %1 second | %1 seconds
bg[0]: %1 секунда
bg[1]: %1 секунди

en: Folders
bg: Папки

[ctx: @action button the thing being added is a folder]
en: Add…
bg: Добавяне…

[ctx: @action:button]
en: Add Folder…
bg: Добавяне на папка…

en: Remove Folder
bg: Премахване на папка

en: Open Folder…
bg: Отваряне на папка…

en: There are no wallpaper locations configured
bg: Няма конфигурирано местоположение за тапети

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Wallpaper
bg: Задаване като тапет

[ctx: @action:inmenu Set as Desktop Wallpaper]
en: Desktop
bg: Работен плот

[ctx: @action:inmenu Set as Lockscreen Wallpaper]
en: Lockscreen
bg: Екран за заключване

[ctx: @action:inmenu Set as both lockscreen and Desktop Wallpaper]
en: Both
bg: И двете

[ctx: @info %1 is the dbus error message]
en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:<nl/>%1
bg: Възникна грешка при опит за задаване на тапет:<nl/>%1

en: An error occurred while attempting to open kscreenlockerrc config file.
bg: Възникна грешка при опит за отваряне на конфигурационния файл kscreenlockerrc
