plasma-workspace - en to bg translation catalogue (68 entries)

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Calendar
bg: Календар

en: Time Zones
bg: Времеви зони

en: Events
bg: Събития

[ctx: @action:button Add event]
en: Add…
bg: Добавяне…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new event
bg: Добавяне на ново събитие

en: No events for today
bg: Няма събития за днес

en: No events for this day
bg: Няма събития за този ден

en: Switch…
bg: Превключване…

en: Switch to another time zone
bg: Превключване към друга часова зона

en: Information:
bg: Сведение:

en: Show date
bg: Показване на дата

en: Adaptive location
bg: Адаптивно местоположение

en: Always beside time
bg: Винаги отстрани на часа

en: Always below time
bg: Винаги отдолу на часа

en: Show seconds:
bg: Показване на секунди:

[ctx: @option:check]
en: Never
bg: Никога

[ctx: @option:check]
en: Only in the tooltip
bg: Само в подсказката

en: Always
bg: Винаги

en: Show time zone:
bg: Показване на часова зона:

en: Only when different from local time zone
bg: Само ако е различно от местната часова зона

en: Display time zone as:
bg: Показване на часовата зона като:

en: Code
bg: Код

en: City
bg: Град

en: Offset from UTC time
bg: Отместване от UTC време

[ctx: @label:listbox]
en: Time display:
bg: Дата и час:

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 12-Hour
bg: 12-часов

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: Use region defaults
bg: Използване на регионалните настройки по подразбиране

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 24-Hour
bg: 24-часов

[ctx: @action:button opens kcm]
en: Change Regional Settings…
bg: Промяна на регионалните настройки…

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
bg: Формат на датата:

[ctx: @item:inlistbox date display option, includes e.g. day of week and month as word]
en: Long date
bg: Пълен формат на дата

[ctx: @item:inlistbox date display option, e.g. all numeric]
en: Short date
bg: Кратък формат на дата

[ctx: @item:inlistbox date display option, yyyy-mm-dd]
en: ISO date
bg: Дата на ISO

[ctx: @item:inlistbox custom date format]
en: Custom
bg: Персонализиран

[ctx: @label:group]
en: Text display:
bg: Показване на текст:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic
bg: Автоматично

[ctx: @label]
en: Text will follow the system font and expand to fill the available space.
bg: Текстът ще следва системния шрифт и ще се разширява, за да запълни наличното пространство.

[ctx: @option:radio setting for manually configuring the font settings]
en: Manual
bg: Ръчно

[ctx: @action:button]
en: Choose Style…
bg: Избор на стил…

[ctx: @title:window]
en: Choose a Font
bg: Избор на шрифт

en: General:
bg: Общи:

en: Show week numbers
bg: Показване на номера на седмицата

[ctx: @label:listbox]
en: First day of week:
bg: Първи ден от седмицата:

[ctx: @item:inlistbox first day of week option]
en: Use region defaults
bg: Използване на регионалните настройки по подразбиране

en: Available Plugins:
bg: Налични приставки:

en: Tip: if you travel frequently, add your home time zone to this list. It will only appear when you change the systemwide time zone to something else.
bg: Съвет: ако пътувате често, добавете още един запис за домашната си часова зона към този списък. Той ще се появи само когато промените общосистемната часова зона на друга.

en: Add Time Zones…
bg: Добавяне на часови зони…

en: Clock is currently using this time zone
bg: Часовникът използва понастоящем тази часова зона

[ctx: @label This list item shows a time zone city name that is identical to the local time zone's city, and will be hidden in the time zone display in the plasmoid's popup]
en: Hidden while this is the local time zone's city
bg: Скрит, докато това е местната часова зона на града

en: Switch Systemwide Time Zone…
bg: Превключване на системната часова зона…

en: Remove this time zone
bg: Премахване на часова зона

en: Systemwide Time Zone
bg: Системна часова зона

en: Additional Time Zones
bg: Допълнителни часови зони

en: Add more time zones to display all of them in the applet's pop-up, or use one of them for the clock itself
bg: Добавете още часови зони, за да се показват всички от тях в изскачащия прозорец на аплета, или използвайте една от тях за самия часовник

en: Switch displayed time zone by scrolling over clock applet
bg: Превключване на показаната часова зона чрез превъртане над аплета на часовника

en: Using this feature does not change the systemwide time zone. When you travel, switch the systemwide time zone instead.
bg: Използването на тази функция не води до промяна на часовата зона в цялата система. Когато пътувате, вместо това превключете часовата зона на системата.

en: Add More Time Zones
bg: Добавяне на още часови зони

en: At least one time zone needs to be enabled. Your local time zone was enabled automatically.
bg: Трябва да бъде активирана поне една часова зона. Местната ви часова зона беше активирана автоматично.

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

en: Adjust Date and Time…
bg: Сверяване на дата и час…

en: Set Time Format…
bg: Задаване на формат на времето…

[ctx: @info:tooltip %1 is a localized long date]
en: Today is %1
bg: Днес е %1

en: Other Calendars
bg: Други календари

[ctx: unix timestamp (seconds since 1.1.1970)]
en: %1 (UNIX Time)
bg: %1 (UNIX време)

[ctx: for astronomers (days and decimals since ~7000 years ago)]
en: %1 (Julian Date)
bg: %1 (Дата по Джулиански календар)

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
bg: Местно

en: System's local time zone
bg: Местна часова зона на системата
