plasma_applet_pager - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: General
sv: Allmänt

en: General:
sv: Allmänt:

en: Show window outlines
sv: Visa fönsterkonturer

en: Show application icons on window outlines
sv: Visa programikoner på fönsterkonturer

en: Show only current screen
sv: Visa bara nuvarande skärm

en: Navigation wraps around
sv: Navigering går runt

[ctx: The pager layout]
en: Default
sv: Standard

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Text display:
sv: Textvisning:

en: No text
sv: Ingen text

en: Activity number
sv: Aktivitetsnummer

en: Desktop number
sv: Skrivbordsnummer

en: Activity name
sv: Aktivitetsnamn

en: Desktop name
sv: Skrivbordsnamn

en: Selecting current Activity:
sv: Val av aktuell aktivitet:

en: Selecting current virtual desktop:
sv: Val av aktuellt skrivbord:

en: Does nothing
sv: Gör ingenting

en: Shows the desktop
sv: Visar skrivbordet

en: …and %1 other window | …and %1 other windows
sv[0]: … och %1 annat fönster
sv[1]: … och %1 andra fönster

en: %1 Window: | %1 Windows:
sv[0]: %1 fönster:
sv[1]: %1 fönster:

en: %1 Minimized Window: | %1 Minimized Windows:
sv[0]: %1 minimerat fönster:
sv[1]: %1 minimerade fönster:

en: Desktop %1
sv: Skrivbord %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the name of a virtual desktop or an activity]
en: Switch to %1
sv: Byt till %1

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Show Activity Manager
sv: Visa aktivitetshanterare

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Add Virtual Desktop
sv: Lägg till virtuellt skrivbord

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Remove Virtual Desktop
sv: Ta bort virtuellt skrivbord

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: &Configure Activities…
sv: A&npassa aktiviteter…

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Configure Virtual Desktops…
sv: Anpassa virtuella skrivbord…
