KDE 4 - en to nn translation catalogue (9 entries)

en: Minimize All Applet Active Indicator
nn: Indikator for «minimer alle vindauga»-status

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Restore Windows
nn: Gjenopprett vindauge

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Minimize All Windows
nn: Minimer alle vindauga

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Restores the previously minimized windows
nn: Gjenopprett vindauga som vart minimerte

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Shows the Desktop by minimizing all windows
nn: Vis skrivebordet ved å minimera alle vindauga

[ctx: @action:button]
en: Peek at Desktop
nn: Kikk på skrivebordet

[ctx: @action:button]
en: Stop Peeking at Desktop
nn: Avslutt kikking på skrivebordet

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves windows back to their original positions
nn: Flyttar vindauga tilbake til tidlegare plassering

[ctx: @info:tooltip]
en: Temporarily shows the desktop by moving windows away
nn: Viser skrivebordet mellombels ved å flytta vindauga til sides
