plasma_applet_trash - en to lv translation catalogue (6 entries)

[ctx: @title the name of the Trash widget]
en: Trash
lv: Atkritne

[ctx: @info:status The trash contains this many items in it]
en: One item | %1 items
lv[0]: %1 vienums
lv[1]: %1 vienumi
lv[2]: %1 vienumu

[ctx: @info:status The trash is empty]
en: Empty
lv: Tukša

[ctx: @action:inmenu Open the trash]
en: Open
lv: Atvērt

[ctx: @action:inmenu Empty the trash]
en: Empty
lv: Tukša

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash Settings…
lv: Atkritnes iestatījumi...
