plasma-desktop - en to ka translation catalogue (9 entries)

en: Minimize All Applet Active Indicator
ka: ყველა აპლეტის აქტიურობის მაჩვენებლის ჩაკეცვა

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Restore Windows
ka: ფანჯრების აღდგენა

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Minimize All Windows
ka: ყველა ფანჯრის ჩაკეცვა

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Restores the previously minimized windows
ka: უკვე ჩაკეცილი ფანჯრების აღდგენა

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Shows the Desktop by minimizing all windows
ka: სამუშაო მაგიდის ჩვენება ყველა ფანჯრის ჩაკეცვით

[ctx: @action:button]
en: Peek at Desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე გაჭვრეტა

[ctx: @action:button]
en: Stop Peeking at Desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე ჭვრიტინის დასრულება

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves windows back to their original positions
ka: ფანჯრების მათ საწყის მდებარეობაზე დაბრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Temporarily shows the desktop by moving windows away
ka: დროებით გაჩვენებთ სამუშაო მაგიდას ღია ფანჯრების ეკრანის კუთხეებში გადატანით
