plasma-desktop - en to ia translation catalogue (6 entries)

en: Configure…
ia: Configura...

en: Show Alternatives…
ia: Monstra Alternativas...

en: Spacer width
ia: Largessa de spatiator

[ctx: @option:check Whether to allow a spacer widget to fill available space]
en: Flexible size
ia: Dimension Flexibile

en: Open Panel configuration ui
ia: Aperi ui de configuration de pannello

en: Add Widgets…
ia: Adde Widgets...
