plasma-desktop - en to eo translation catalogue (146 entries)

en: Currently being used
eo: Nuntempe uzata

en: Move to
    this activity
eo: Movi al
    ĉi tiu agado

en: Show also
    in this activity
eo: Montri ankaŭ
    en ĉi tiu agado

en: Configure
eo: Agordi

en: Stop activity
eo: Ĉesigi agadon

en: Stopped activities:
eo: Ĉesigitaj agadoj:

en: Create activity…
eo: Krei agadon…

en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Configure activity
eo: Agordi agadon

en: Delete
eo: Forigi

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al tondujo

en: View Error Details…
eo: Rigardi erardetalojn…

en: Open %1
eo: Malfermi %1

en: About
eo: Pri

en: Send an email to %1
eo: Sendi retmesaĝon al %1

[ctx: @info:tooltip %1 url]
en: Open website %1
eo: Malfermi retejon %1

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: License:
eo: Permesilo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: View license text
eo: Rigardi permesilan tekston

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Credits
eo: Kreditigoj

en: Translators
eo: Tradukistoj

en: Report a Bug…
eo: Raporti cimon…

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavaraj ŝparvojoj

en: Apply Settings
eo: Apliki Agordojn

en: The settings of the current module have changed. Do you want to apply the changes or discard them?
eo: La agordoj de la nuna modulo ŝanĝiĝis. Ĉu vi volas apliki la ŝanĝojn aŭ forĵeti ilin?

en: OK
eo: bone

en: Apply
eo: Apliki

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Open configuration page
eo: Malfermi agordan paĝon

en: Left-Button
eo: Maldekstra-Butono

en: Right-Button
eo: Dekstra-Butono

en: Middle-Button
eo: Meza-Butono

en: Back-Button
eo: Malantaŭa-Butono

en: Forward-Button
eo: Antaŭen-Butono

en: Vertical-Scroll
eo: Vertikala-Scroll

en: Horizontal-Scroll
eo: Horizontala-Scroll

[ctx: @title]
en: About
eo: Pri

en: Add Action
eo: Aldoni Agon

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
eo: Aranĝŝanĝoj estis limigitaj de la sistemadministranto

en: Layout:
eo: Aranĝo:

en: Wallpaper type:
eo: Tapeta tipo:

en: Get New Plugins…
eo: Akiri novajn kromaĵojn…

en: Layout changes must be applied before other changes can be made
eo: Aranĝŝanĝoj devas esti aplikataj antaŭ ol aliaj ŝanĝoj povas esti faritaj

en: Apply Now
eo: Apliki Nun

en: Shortcuts
eo: Ŝparvojoj

en: This shortcut will activate the applet as though it had been clicked.
eo: Ĉi tiu ŝparvojo aktivigos la apleton kvazaŭ ĝi estus klakita.

en: Wallpaper
eo: Tapeto

en: Mouse Actions
eo: Musaj Agoj

en: Input Here
eo: Enigo Ĉi tie

en: Panel Settings
eo: Panelaj Agordoj

en: Add Spacer
eo: Aldoni Spacigilon

en: Add spacer widget to the panel
eo: Aldoni interspacan fenestraĵon al la panelo

en: Add or Manage Widgets…
eo: Aldoni aŭ Mastrumi Fenestraĵojn…

en: Open the widget selector to drag and drop widgets to the panel
eo: Malfermi la fenestraĵ-elektilon por treni kaj faligi fenestraĵojn al la panelo

en: Position
eo: Pozicio

en: Top
eo: Supre

en: Right
eo: Ĝuste

en: Left
eo: Maldekstre

en: Bottom
eo: Fundo

en: Set Position…
eo: Meti Pozicion…

en: Alignment
eo: Ĝisrandigo

en: Center
eo: Centro

en: Height
eo: Alteco

en: Width
eo: Larĝeco

en: Fill height
eo: Plenigi altecon

en: Fill width
eo: Plenigi larĝecon

en: Fit content
eo: Plenigi enhavon

en: Custom
eo: Propra

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Always visible
eo: Ĉiam videbla

en: Auto hide
eo: Aŭtomate kaŝi

en: Dodge windows
eo: Eviti fenestrojn

en: Windows Go Below
eo: Fenestroj Malsupreniĝas

en: Opacity
eo: Opakeco

en: Adaptive
eo: Adaptiva

en: Opaque
eo: Maldiafana

en: Translucent
eo: Diafana

en: Floating
eo: Glita

en: Style
eo: Stilo

[ctx: @action:button Revert an unsupported configuration back to the defaults]
en: Fix it
eo: Ripari ĝin

en: Panel Width:
eo: Panel-Larĝeco:

en: Panel Height:
eo: Panel-Larĝeco:

en: Focus shortcut:
eo: Fokus-ŝparvojo:

en: Press this keyboard shortcut to move focus to the Panel
eo: Premu ĉi tiun klavkombinon por movi fokuson al la Panelo

[ctx: @action:button Delete the panel]
en: Delete Panel
eo: Forigi Panelon

en: Remove this panel; this action is undo-able
eo: Forigi ĉi panelon; tiu ago estas malfarebla

[ctx: @action:button Close the panel configuration window]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @action:button Close the panel configuration window and exit edit mode]
en: Exit Edit Mode
eo: Eliri Redaktan Reĝimon

en: Close Panel Settings window and exit Edit Mode
eo: Fermi fenestron de Panelagordoj kaj forlasi Redaktan Reĝimon

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum height.
eo: Trenu por ŝanĝi maksimuman altecon.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum width.
eo: Trenu por ŝanĝi maksimuman larĝon.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Double-click to reset.
eo: Duoble alklaku por restarigi.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum height.
eo: Trenu por ŝanĝi minimuman altecon.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum width.
eo: Trenu por ŝanĝi minimuman larĝon.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change position on this screen edge.
    Double-click to reset.
eo: Trenu por ŝanĝi pozicion sur ĉi tiu ekranrando.
    Duoble alklaku por restarigi.

en: Panel and Desktop Management
eo: Panela kaj Labortabla Administrado

en: You can drag Panels and Desktops around to move them to different screens.
eo: Vi povas treni Panelojn kaj Labortablojn por movi ilin al malsamaj ekranoj.

en: Close
eo: Fermi

en: Swap with Desktop on Screen %1
eo: Interŝanĝi kun Labortablo sur Ekrano %1

en: Move to Screen %1
eo: Movi al Ekrano %1

en: Remove Desktop
eo: Forigi Labortablon

en: Remove Panel
eo: Forigi Panelon

en: %1 (primary)
eo: %1 (ĉefa)

en: Alternative Widgets
eo: Alternativaj Fenestraĵoj

en: Unsupported Widget
eo: Nesubtenata Fenestraĵo

[ctx: Text displayed on top of newly installed widgets]
en: New!
eo: Nova!

en: Undo uninstall
eo: Malfari malinstalon

[ctx: @info:tooltip uninstall a widget]
en: Uninstall
eo: Malinstali

en: Remove all instances
eo: Forigi ĉiujn instancojn

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Uninstall
eo: Malinstali

en: All Widgets
eo: Ĉiuj Fenestraĵoj

en: Widgets
eo: Fenestraĵoj

[ctx: @action:button The word 'new' refers to widgets]
en: Get New…
eo: Akiri Novajn…

[ctx: @action:button]
en: Get New Widgets…
eo: Akiri novajn fenestraĵojn…

en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: @action:button uninstall widgets in widget explorer]
en: Confirm Removal of One Widget | Confirm Removal of %1 Widgets
eo[0]: Konfirmi Forigon De Unu Fenestraĵo
eo[1]: Konfirmi Forigon De %1 Fenestraĵoj

en: No widgets matched the search terms
eo: Neniuj fenestraĵoj kongruis kun la serĉaj terminoj

en: No widgets available
eo: Neniuj fenestraĵoj haveblaj

[ctx: @title: group]
en: Clock:
eo: Horloĝo:

[ctx: @option:check]
en: Show clock
eo: Montri horloĝon

[ctx: @title: group]
en: Media controls:
eo: Plurmediaj regiloj:

[ctx: @option:check]
en: Show under unlocking prompt
eo: Montri sub malŝlos-instigilo

en: Unlocking failed
eo: Malŝlosado malsukcesis

en: Caps Lock is on
eo: Majuskla Baskulo estas ŝaltita

en: Sleep
eo: Dormi

en: Hibernate
eo: Pasivumigi

en: Switch User
eo: Baskuligi Uzanton

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
eo: Virtuala Klavaro

[ctx: Button to change keyboard layout]
en: Switch layout
eo: Baskuligi aranĝon

en: Password
eo: Pasvorto

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: (or scan your fingerprint on the reader)
eo: (aŭ skanu vian fingrospuron sur la legilo)

en: (or scan your smartcard)
eo: (aŭ skanu vian inteligentan karton)

en: No title
eo: Sen titolo

en: No media playing
eo: Neniu aŭdvidaĵo ludadas

en: Previous track
eo: Antaŭa trako

en: Play or Pause media
eo: Ludi aŭ Paŭzu aŭdvidaĵon

en: Next track
eo: Sekva trako

en: Global Themes
eo: Ĉieaj Etosoj

en: Display Configuration
eo: Ekrana Agordo

[ctx: @action:button]
en: More
eo: Pli

en: Exit Edit Mode
eo: Eliri Redaktan Reĝimon

en: Panel Focus Indicator
eo: Panelfokusa Indikilo
