plasma-desktop - en to eo translation catalogue (10 entries)

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Icon:
eo: Piktogramo:

en: Show the current activity icon
eo: Montri la piktogramon de nuna aktiveco

en: Show the generic activity icon
eo: Montri la ĝeneralan aktivecpiktogramon

en: Title:
eo: Titolo:

en: Show the current activity name
eo: Montri la aktualan aktivecnomon

[ctx: @info:tooltip]
en: Current activity is %1
eo: Nuna aktiveco estas %1

en: Show Activity Manager
eo: Montri Aktivecmastrumilon

en: Click to show the activity manager
eo: Klaki por montri la aktivecmastrumilon

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: &Configure Activities…
eo: A&gordi Aktivecojn…
