processcore - en to gu translation catalogue (22 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
gu: સામાન્ય

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
gu: ખૂબ નીચી પ્રાથમિકતા

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
gu: નીચી પ્રાથમિકતા

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
gu: ખૂબ ઊંચી પ્રાથમિકતા

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
gu: ઊંચી પ્રાથમિકતા

[ctx: Priority Class]
en: None
gu: કઇ નહિં

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
gu: વાસ્તવિક જીવન

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
gu: શ્રેષ્ટ પ્રયાસ

[ctx: Priority Class]
en: Idle
gu: બેકાર

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
gu: અજાણ્યુ

[ctx: process status]
en: running
gu: ચલાવવુ

[ctx: process status]
en: sleeping
gu: સ્લીપિંગ

[ctx: process status]
en: disk sleep
gu: ડિસ્ક સ્લીપ

[ctx: process status]
en: zombie
gu: ઝોમ્બી

[ctx: process status]
en: stopped
gu: બંધ કરેલ

[ctx: process status]
en: paging
gu: પાનાંના નંબર આપવા

[ctx: process status]
en: finished
gu: સમાપ્ત

[ctx: process status]
en: unknown
gu: અજાણ્યુ

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
gu: રાઉન્ડ રોબીન

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
gu: અંત:ક્રિયાત્મક

[ctx: Scheduler]
en: Batch
gu: બેચ

[ctx: Scheduler]
en: Idle
gu: નિષ્ક્રિય
