kwin - en to pl translation catalogue (689 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
pl: Naciśnij prawy przycisk Ctrl, aby zwolnić wskaźnik

en: Press right control key to grab pointer
pl: Naciśnij prawy przycisk Ctrl, aby przechwycić wskaźnik

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
pl: Kompozytor KDE Wayland %1

en: - Output disabled
pl: - Wyjście wyłączone

en: - Output dimmed
pl: - Wyjście przyciemnione

en: Press right control to ungrab input
pl: Naciśnij prawy przycisk Ctrl, aby zwolnić wprowadzanie

en: Press right control key to grab input
pl: Naciśnij prawy przycisk Ctrl, aby przechwycić wprowadzanie

en: KDE Wayland Compositor
pl: Kompozytor KDE Wayland

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
pl: Wczytano efekty pulpitu na nowo po wyłączeniu grafiki

en: Suspend Compositing
pl: Wstrzymaj kompozycje

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
pl: <b>Komponowanie OpenGL (domyślna) wysypało KWin w przeszłości.</b><br>Powodem najprawdopodobniej był błąd w sterowniku.<p>Jeśli masz teraz stabilniejszy sterownik, <br> to możesz zdjąć to zabezpieczenie <b>lecz przygotuj się na natychmiastowe wysypanie!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
pl: Wymagane rozszerzenia X (XComposite i XDamage) są niedostępne.

en: GLX/OpenGL is not available.
pl: GLX/OpenGL jest niedostępny.

en: Timestamp
pl: Znacznik czasu

en: Timestamp (µsec)
pl: Znacznik czasu (µsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
pl: Lewy

[ctx: A mouse button]
en: Right
pl: Prawy

[ctx: A mouse button]
en: Middle
pl: Środkowy

[ctx: A mouse button]
en: Back
pl: Wstecz

[ctx: A mouse button]
en: Forward
pl: Naprzód

[ctx: A mouse button]
en: Task
pl: Zadanie

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
pl: Dodatkowy przycisk 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
pl: Dodatkowy przycisk 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
pl: Dodatkowy przycisk 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
pl: Dodatkowy przycisk 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
pl: Dodatkowy przycisk 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
pl: Dodatkowy przycisk 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
pl: Dodatkowy przycisk 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
pl: Dodatkowy przycisk 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
pl: Dodatkowy przycisk 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
pl: Dodatkowy przycisk 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
pl: Dodatkowy przycisk 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
pl: Dodatkowy przycisk 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
pl: Dodatkowy przycisk 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
pl: Dodatkowy przycisk 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
pl: Dodatkowy przycisk 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
pl: Dodatkowy przycisk 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
pl: Dodatkowy przycisk 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
pl: Dodatkowy przycisk 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
pl: Dodatkowy przycisk 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
pl: Dodatkowy przycisk 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
pl: Dodatkowy przycisk 24

en: Input Device
pl: Urządzenie wejściowe

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
pl: Nieznane

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
pl: Ruch wskaźnika

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
pl: Delta (nieprzyspieszony)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
pl: Globalne położenie

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
pl: Naciśnięcie przycisku wskaźnikiem

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
pl: Przycisk

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
pl: Kod natywnego przycisku

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
pl: Naciśnięte przyciski

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
pl: Zwolnienie przycisku wskaźnikiem

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
pl: Oś wskaźnika

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
pl: Kierunek

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
pl: Poziomy

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
pl: Pionowy

[ctx: A key press event]
en: Key Press
pl: Naciśnięcie klawisza

[ctx: A key release event]
en: Key Release
pl: Zwolnienie klawisza

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
pl: Klawiatura numeryczna

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
pl: Przełącznik grupy

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
pl: Powtórz

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
pl: Kod klawisza

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
pl: Kod Qt::Key

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
pl: Symbol Xkb

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
pl: Klawisze odmieniające

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
pl: Dotknięcie

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
pl: Identyfikator punktu

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
pl: Globalne położenie

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
pl: Ruch dotknięcia

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
pl: Wodzenie

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
pl: Początek uszczypnięcia

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
pl: Liczba palców

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
pl: Uaktualnienie uszczypnięcia

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
pl: Skala

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
pl: Delta kąta

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
pl: Koniec uszczypnięcia

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
pl: Porzucono uszczypnięcie

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
pl: Początek muśnięcia

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
pl: Liczba palców

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
pl: Uaktualnienie muśnięcia

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
pl: Koniec muśnięcia

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
pl: Porzucono muśnięcie

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
pl: Przłącznik przełączony

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
pl: Pokrywa laptopa

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
pl: Tryb tabletu

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
pl: Przełącznik

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
pl: Wył.

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
pl: Wł.

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
pl: Stan

en: Tablet Tool
pl: Narzędzie tabletu

en: EventType
pl: Rodzaj zdarzenia

en: Position
pl: Położenie

en: Tilt
pl: Odchylenie

en: Rotation
pl: Obrót

en: Pressure
pl: Nacisk

en: Buttons
pl: Przyciski

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
pl: Klawisze odmieniające

en: Tablet Tool Button
pl: Przycisk narzędzia tabletu

en: Button
pl: Przycisk

en: Pressed
pl: Naciśnięty

en: Tablet Pad Button
pl: Przycisk deski tabletu

en: Tablet Pad Strip
pl: Pasek deski tabletu

en: Number
pl: Numer

en: isFinger
pl: jestPalcem

en: Tablet Pad Ring
pl: Pierścień deski tabletu

[ctx: @label]
en: Effects
pl: Efekty

en: No Mouse Buttons
pl: Brak przycisków myszy

[ctx: Mouse Button]
en: left
pl: lewy

[ctx: Mouse Button]
en: right
pl: prawy

[ctx: Mouse Button]
en: middle
pl: środkowy

[ctx: Mouse Button]
en: back
pl: wstecz

[ctx: Mouse Button]
en: forward
pl: naprzód

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
pl: ekstra 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
pl: ekstra 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
pl: ekstra 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
pl: ekstra 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
pl: ekstra 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
pl: ekstra 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
pl: ekstra 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
pl: ekstra 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
pl: ekstra 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
pl: ekstra 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
pl: ekstra 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
pl: ekstra 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
pl: ekstra 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
pl: ekstra 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
pl: ekstra 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
pl: ekstra 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
pl: ekstra 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
pl: ekstra 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
pl: ekstra 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
pl: ekstra 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
pl: ekstra 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
pl: ekstra 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
pl: ekstra 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
pl: ekstra 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
pl: zadanie

en: X11 Windows
pl: Okna X11

en: X11 Unmanaged Windows
pl: Niezarządzane okna X11

en: Wayland Windows
pl: Okna Waylanda

en: Internal Windows
pl: Wewnętrzne okna

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
pl: Wyłącz

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
pl: Wczytaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
pl: Zakończ konsolę diagnozowania

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
pl: Okna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
pl: Zdarzenia wejściowe

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
pl: Urządzenie wejściowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
pl: Brak uruchomionego kompozytora OpenGL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
pl: Informacje o sterowniku OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
pl: Wytwórca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
pl: Wersja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
pl: Wersja języka cieniowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
pl: Sterownik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
pl: Klasa GPU:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
pl: Wersja OpenGL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
pl: Wersja GLSL:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
pl: Rozszerzenia platformy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
pl: Rozszerzenia OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
pl: Klawiatura

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
pl: Układ klawiatury

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
pl: Bieżący układ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
pl: Włączone klawisze odmieniające

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
pl: Diody LED

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
pl: Włączone diody LED

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
pl: Schowek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
pl: Główny wybór

en: Window Manager
pl: Zarządzanie oknami

en: PID of the application to terminate
pl: PID programu do zakończenia

en: Hostname on which the application is running
pl: Nazwa gospodarza, na którym jest uruchomiony program.

en: hostname
pl: nazwa hosta

en: Caption of the window to be terminated
pl: Tytuł okna przeznaczonego do zakończenia

en: caption
pl: tytuł

en: Name of the application to be terminated
pl: Nazwa programu do zakończenia

en: name
pl: nazwa

en: ID of resource belonging to the application
pl: ID zasobu należącego do programu

en: Time of user action causing termination
pl: Czas działania użytkownika, powodującego zamknięcie

en: time
pl: czas

en: KWin helper utility
pl: Pomocnicze narzędzie KWin

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
pl: To narzędzie pomocnicze nie jest przeznaczone do bezpośredniego uruchamiania.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
pl: <para><application>%1</application> nie odpowiada. Czy chcesz zakończyć tę aplikację?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
pl: <para>"%1" od <application>%2</application> nie odpowiada. Czy chcesz zakończyć tę aplikację?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
pl: <para><emphasis strong='true'>Zakończenie tej aplikacji spowoduje zamknięcie wszystkich okien jej podległych oraz utratę niezapisanych danych.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
pl: &Zakończ %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
pl: &Poczekaj dłużej

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
pl: Nie odpowiada

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
pl: ID procesu: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
pl: Nazwa gospodarza: %1

en: Touchpad
pl: Gładzik

en: Keyboard Layout Switcher
pl: Przełącznik układu klawiatury

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
pl: Wybierz okno, aby wymusić na nim zamknięcie przy użyciu kliknięcia lewym przyciskiem myszy lub klawiszem enter.
    Naciśnij klawisz Escape lub kliknij prawym przyciskiem myszy, aby zaniechać.

en: KDE window manager
pl: Zarządzanie oknami KDE

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
pl: (c) 1999-2019, Programiści KDE

en: Disable configuration options
pl: Wyłącz możliwość ustawiania

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
pl: Powiadom, że KWin ostatnio n razy został przerwany z powodu awarii

en: Start a rootless Xwayland server.
pl: Uruchom serwer Xwayland bez uprawnień administratora.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
pl: Nazwa gniazda Waylanda, na którym nasłuchiwać. Jeśli nieustawione, to używane jest "wayland-0".

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
pl: Wyświetlacz X11 do użycia w trybie okien na platformie X11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
pl: Wyświetlacz Wayland do użycia w trybie okien na platformie Wayland.

en: Render to a virtual framebuffer.
pl: Wyświetlaj w wirtualnym buforze klatek.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
pl: Szerokość dla trybu okien. Domyślna szerokość to 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
pl: Wysokość dla trybu okien. Domyślna wysokość to 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
pl: Podziałka trybu okna. Domyślna wartość to 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
pl: Liczba okien do otwarcia jako okna wynikowe w trybie okien. Domyślna wartość to 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
pl: Gniazdo Wayland do połączeń przychodzących. Można to połączyć z --socket aby nazwać gniazdo

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
pl: Gniazdo XWayland do połączeń przychodzących Xwayland. Można to ustawić wiele razy

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
pl: Nazwa wyświetlacza xwayland, która została nastawiona

en: Name of the xauthority file
pl: Nazwa pliku xauthority

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
pl: Kończy wystąpienie tak, aby można je było ponownie rozpocząć poprzez kwin_wayland_wrapper.

en: Render through drm node.
pl: Wyświetl przez węzeł drm.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
pl: Wydobądź dane językowe z locale1, a nie z ustawień użytkownika

en: Input method that KWin starts.
pl: Metoda wprowadzania, którą uruchamia KWin.

en: Starts the session in locked mode.
pl: Rozpoczyna sesję w trybie zablokowanym

en: Starts the session without lock screen support.
pl: Rozpoczyna sesję bez obsługi blokowania ekranu.

en: Starts the session without global shortcuts support.
pl: Rozpoczyna sesję bez obsługi globalnych skrótów.

en: Disable KActivities integration.
pl: Wyłącz integrację KActivities.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
pl: Wyjdź po zamknięciu aplikacji sesji, która została uruchomiona przez KWin.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
pl: Aplikacja do uruchomienia po uruchomieniu Waylanda oraz Xwaylanda

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
pl: KWin jest niestabilny.
    Wygląda na to, że kilkukrotnie ulegał on awarii.
    Można wybrać inny program zarządzający oknami:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
pl: kwin: nie można przejąć zarządzania oknami, być może działa już inny program zarządzający oknami? (spróbuj użyć --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
pl: kwin: uruchomiony jest inny program zarządzający oknami? (spróbuj użyć --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
pl: Zastąp już działający program do zarządzania oknami zgodnego z ICCCM2.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
pl: Siła rozmycia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
pl: Jasny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
pl: Silny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
pl: Siła szumu:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
pl: Wybierz położenie do pobrania barwy przy użyciu kliknięcia lewym przyciskiem myszy lub enter.
    Klawisz Escape lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy zaniecha.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
pl: Siła:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
pl: Przyciemnienie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
pl: Doki i panele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
pl: Pulpit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
pl: Utrzymuj nad oknami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
pl: Według grupy okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
pl: Okna pełnoekranowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
pl: Czas trwania:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
pl: Domyślne

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
pl:  milisekundy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
pl: Animacja otwarcia okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
pl: Krawędź obrotu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
pl: Góra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
pl: Do prawej

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
pl: Dół

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
pl: Do lewej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
pl: Kąt obrotu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
pl: Odległość:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
pl: Animacja zamknięcia okna

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
pl: Nigdy

en: %1 second | %1 seconds
pl[0]: %1 sekunda
pl[1]: %1 sekundy
pl[2]: %1 sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
pl: Ukryj wskaźnik myszy przy jego bezruchu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
pl: Ukryj wskaźnik myszy podczas pisania

en: Toggle Invert Effect
pl: Włącz/wyłącz efekt odwrócenia

en: Toggle Invert Effect on Window
pl: Włącz/wyłącz efekt odwrócenia

en: Invert Screen Colors
pl: Odwróć kolory ekranu

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
pl: Drobny

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
pl: Duży

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
pl: Bardzo duży

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
pl: Wielki

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
pl: Bardzo wielki

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
pl: Przewymiarowany

en: Button size:
pl: Rozmiar przycisku:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
pl: Okno ustawień

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
pl: Wyrówn&anie tytułu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
pl: Środek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, obramowania okien będą rysowane za pomocą koloru paska tytułowego.W przeciwnym razie będą one miały kolor tła.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
pl: Kolorowe obramowanie okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że przyciski będą jaśnieć, gdy wskaźnik myszy znajdzie się nad nimi i ciemnieć, gdy się przesunie gdzie indziej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
pl: Animuj przyciski

en: The Caps Lock key has been activated
pl: Zapalono klawisz Caps Lock

en: The Caps Lock key is now inactive
pl: Zgaszono klawisz Caps Lock

en: The Num Lock key has been activated
pl: Zapalono klawisz Num Lock

en: The Num Lock key is now inactive
pl: Zgaszono klawisz Num Lock

en: The Scroll Lock key has been activated
pl: Zapalono klawisz Scroll Lock

en: The Scroll Lock key is now inactive
pl: Zgaszono klawisz Scroll Lock

en: The Shift key is now active.
pl: Naciśnięto klawisz Shift.

en: The Shift key is now inactive.
pl: Zwolniono klawisz Shift.

en: The Control key is now active.
pl: Naciśnięto klawisz Ctrl.

en: The Control key is now inactive.
pl: Zwolniono klawisz Ctrl.

en: The Alt key is now active.
pl: Naciśnięto klawisz Alt.

en: The Alt key is now inactive.
pl: Zwolniono klawisz Alt.

en: The Meta key is now active.
pl: Naciśnięto klawisz Meta.

en: The Meta key is now inactive.
pl: Zwolniono klawisz Meta.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
pl: aktywuj

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
pl: zamknij

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
pl: minimalizuj

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
pl: maks

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
pl: maksymalizuj

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
pl: pełny ekran

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
pl: zwiń

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
pl: nad innymi oknami

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
pl: pod innymi oknami

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
pl: okno

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
pl: nazwa

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
pl: nazwaprogramu

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
pl: pulpit

en: Switch to desktop %1
pl: Przełącz na pulpit %1

en: Close running window on %1
pl: Zamknij okno na %1

en: (Un)minimize running window on %1
pl: Minimalizuj/przywróć okno na %1

en: Maximize/restore running window on %1
pl: Maksymalizuj/przywróć okno na %1

en: Toggle fullscreen for running window on %1
pl: Przełącz pełny ekran dla okna na %1

en: (Un)shade running window on %1
pl: (Roz)wiń okno na %1

en: Toggle keep above for running window on %1
pl: Przełącz ułożenie nad innymi oknami dla okna na %1

en: Toggle keep below running window on %1
pl: Przełącz ułożenie pod innymi oknami dla okna na %1

en: Activate running window on %1
pl: Aktywuj okno na %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
pl: Zanikaj do czerni (tylko pełnoekranowe okna powitalne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
pl: Długość animacji:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
pl: Domyślna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
pl: Rozmiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
pl: &Szerokość:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
pl:  piks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
pl: &Wysokość:

en: Toggle Mouse Click Animation
pl: Przełącz animację naciśnięcia myszą

[ctx: Left mouse button]
en: Left
pl: Lewy

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
pl: Środkowy

[ctx: Right mouse button]
en: Right
pl: Prawy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
pl: Podstawowe ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
pl: Kolor po lewym przycisku myszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
pl: Kolor po środkowym przycisku myszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
pl: Kolor po prawym przycisku myszy:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
pl: Ustawienia rozszerzone

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
pl: Pierścienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
pl: Szerokość linii:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
pl:  piksel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
pl:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
pl: Czas trwania pierścienia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
pl: Promień pierścienia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
pl: Liczba pierścieni:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
pl: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
pl: Czcionka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
pl: Pokaż tekst:

en: Clear All Mouse Marks
pl: Wyczyść wszystkie ślady myszy

en: Clear Last Mouse Mark
pl: Wyczyść ostatni ślad myszy

en: Clear Mouse Marks
pl: Wyczyść ślady myszy

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
pl[0]:  piksel
pl[1]:  pikseli
pl[2]:  pikseli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
pl: Wygląd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
pl: &Szerokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
pl: &Barwa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
pl: Rysowanie za pomocą myszy przy naciśniętych klawiszach odmieniających i ruchu myszą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
pl: Klawisze odmieniające do odręcznego rysowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
pl: Klawisze odmieniające do rysowania strzałkami:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
pl: Wycofano nocne barwy

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
pl: Przywrócono nocne barwy

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
pl: Wycofaj/przywróć nocne barwy

en: Color Temperature Preview
pl: Podgląd temperatury kolorów

[ctx: @label]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
pl: Krąż po widoku przeglądu i siatki

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
pl: Krąż po widoku siatki i przeglądu

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
pl: Przestaw widok przeglądu

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
pl: Przestaw na widok siatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
pl: Pomijaj zminimalizowane okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
pl: Ułóż okna w widok siatki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
pl: Wyniki wyszukiwania uwzględniają odfiltrowane okna:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
pl: Krąż po widoku przeglądu i siatki

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
pl: Przestaw widok przeglądu

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
pl: Przestaw na widok siatki

en: Delete Virtual Desktop
pl: Usuń pulpit wirtualny

en: Add Virtual Desktop
pl: Dodaj wirtualny pulpit

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
pl: Nie ma już żadnego pulpitu wirtualnego do pokazania

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
pl: Dodaj wirtualny pulpit

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
pl: Ustawienia pulpitów wirtualnych...

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
pl: Żadne okno nie odpowiada

en: Drag Down To Close
pl: Przeciągnij w dół, aby zamknąć

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
pl: Zamknij okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
pl: Skala na otwarciu okna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
pl: Skala przed zamknięciem okna:

en: Failed to start main PipeWire loop
pl: Nie udało się uruchomić głównej pętli PipeWire

en: Failed to create PipeWire context
pl: Nie udało się utworzyć kontekstu PipeWire

en: Failed to connect PipeWire context
pl: Nie udało się połączyć z kontekstem PipeWire

en: Could not find window id %1
pl: Nie można znaleźć id %1 okna

en: Could not find output
pl: Nie można znaleźć wyjścia

en: Invalid region
pl: Nieprawidłowy obszar

en: OpenGL compositing is required for screencasting
pl: Do nagrywania ekranu wymagane jest komponowanie OpenGL

en: Failed to create PipeWire stream
pl: Nie udało się utworzyć strumienia PipeWire

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
pl: Wybierz okno do zrzutu ekranu przy użyciu kliknięcia lewym przyciskiem myszy lub enter.
    Klawisz Escape lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy zaniecha.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
pl: Utwórz zrzut ekranu przy użyciu kliknięcia lewym przyciskiem myszy lub enter.
    Klawisz Escape lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy zaniecha.

[ctx: @label]
en: Compositing
pl: Komponowanie

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
pl: Ten efekt nie jest programem testującym wydajność

[ctx: @label]
en: Paint Duration
pl: Czas trwania malowania

[ctx: @label]
en: Paint Amount
pl: Ilość malowania

[ctx: @label]
en: Current FPS
pl: Bieżące kl./s

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
pl: Najwięcej kl./s

en: Toggle Show Paint
pl: Przełącz pokazywanie malunku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
pl: Szczelina pomiędzy pulpitami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
pl: W poziomie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
pl: W pionie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
pl: Wysuwaj pulpit w tle

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
pl: Klawisz Shift został trwale naciśnięty i jest teraz dodawany do każdego naciśnięcia klawisza.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
pl: Klawisz Ctrl został trwale naciśnięty i jest teraz dodawany do każdego naciśnięcia klawisza.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
pl: Klawisz Alt został trwale naciśnięty i jest teraz dodawany do każdego naciśnięcia klawisza.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
pl: Klawisz Meta został trwale naciśnięty i jest teraz dodawany do każdego naciśnięcia klawisza.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
pl: Klawisz AltGr został trwale naciśnięty i jest teraz dodawany do każdego naciśnięcia klawisza.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
pl: Włącz/wyłącz miniaturę bieżącego okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
pl: Maksymalna &szerokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
pl: Od&stęp:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
pl:  pikseli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
pl: Nieprzezr&oczystość:

en: Toggle Tiles Editor
pl: Przełącz edytora kafelków

en: Padding:
pl: Wypełnianie:

en: Load Layout…
pl: Wczytaj układ…

en: Close
pl: Zamknij

en: Split Left/Right
pl: Podziel lewo/prawo

en: Split Top/Bottom
pl: Podziel góra/dół

en: Add Floating Tile
pl: Dodaj pływający tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Track mouse
pl: Śledź mysz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
pl: Wywołaj efekt przy użyciu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
pl: Skrót klawiszowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
pl: Klawisze odmieniające:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
pl: Prześwitywanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
pl: Ogólne ustawienie nieprzezroczystości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
pl: Lista rozwijana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
pl: Nieprzezroczyste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
pl: Okna dialogowe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
pl: Przezroczyste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
pl: Menu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
pl: Okna przesuwane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
pl: Nieaktywne okna:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
pl: Ustaw przezroczystość menu osobno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
pl: Menu rozwijane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
pl: Menu wysuwne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
pl: Menu odrywane:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
pl: Ściana wideo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
pl: Zastosuj do

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
pl: Lista klas okien oddzielonych przecinkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
pl: Wszystkie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
pl: Pomiń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
pl: Brak

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
pl: Włącz/wyłącz prezentację okien (Bieżący pulpit)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
pl: Włącz/wyłącz prezentację okien (Wszystkie pulpity)

en: Toggle Present Windows (Window class)
pl: Włącz/wyłącz prezentację okien (Klasa okna)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
pl: Włącz/wyłącz prezentację okien (Klasa okna na bieżącym pulpicie)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
pl: Pomijaj z&minimalizowane okna

en: No Matches
pl: Żadne nie pasuje

en: No Windows
pl: Nie ma żadnych okien

en: Filter windows…
pl: Odfiltruj okna…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
pl: Rozszerzone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
pl: &Sztywność:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
pl: &Opór:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
pl: &Współczynnik przesunięcia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
pl: &Odkształcaj podczas przenoszenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
pl: Odkształcaj podczas zmiany &rozmiaru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
pl: Włącz tryb z&aawansowany

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
pl: S&kala odkształceń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
pl: Mniej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
pl: Więcej

en: Move Zoomed Area to Left
pl: Przenieś powiększony obszar w lewo

en: Move Zoomed Area to Right
pl: Przenieś powiększony obszar w prawo

en: Move Zoomed Area Upwards
pl: Przenieś powiększony obszar w górę

en: Move Zoomed Area Downwards
pl: Przenieś powiększony obszar w dół

en: Move Mouse to Focus
pl: Przenieś mysz do uaktywnienia

en: Move Mouse to Center
pl: Przenieś mysz do środka

en: Move Left
pl: Przesuń w lewo

en: Move Right
pl: Przesuń w prawo

en: Move Up
pl: Przesuń w górę

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
pl: Przy zbliżaniu i oddalaniu zmień poziom powiększenie o określony współczynnik powiększenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
pl: Współczynnik powiększenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
pl: Włącz śledzenie uaktywnionego położenia. To potrzebuje QAccessible, osobno włączonego dla aplikacji ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
pl: Włącz śledzenie uaktywnienia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
pl: Włącz śledzenie uaktywnionego położenia. To potrzebuje QAccessible, osobno włączonego dla aplikacji ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
pl: Włącz śledzenie kursora tekstowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
pl: Wskaźnik myszy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
pl: Widoczność wskaźnika myszy.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
pl: Skala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
pl: Zachowaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
pl: Ukryj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
pl: Śledzenie ruchu myszy.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
pl: Proporcjonalny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
pl: Wyśrodkowany

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
pl: Popchnij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
pl: Wyłączone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
pl: Śledzenie myszy:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
pl: Liczba wszystkich zasad (przestrzałe)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
pl: Uszeregowany spis grup zasad

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
pl: Opis zasady

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
pl: Opis zasady (stary)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
pl: Usuń tę zasadę (do użytku w importach)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
pl: Klasa okna (aplikacja)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
pl: Rodzaj dopasowywania ciągu znaków do klasy okna

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
pl: Dopasuj do całej klasy okna

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
pl: Rola okna

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
pl: Rodzaj dopasowywania ciągu znaków do roli okna

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
pl: Tytuł okna

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
pl: Rodzaj dopasowywania ciągu znaków do tytułu okna

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
pl: Maszyna (nazwa gospodarza)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
pl: Rodzaj dopasowywania ciągu znaków do maszyny

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
pl: Rodzaje okna, które pasują

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
pl: Początkowe umieszczenie

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
pl: Rodzaj zasady początkowego umieszczenia

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
pl: Położenie okna

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
pl: Rodzaj zasady położenia okna

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
pl: Rozmiar okna

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
pl: Rodzaj zasady rozmiaru okna

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
pl: Najmniejszy rozmiar okna

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
pl: Rodzaj zasady najmniejszego rozmiaru okna

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
pl: Największy rozmiar okna

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
pl: Rodzaj zasady największego rozmiaru okna

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
pl: Nieprzezroczystość uaktywnionego

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
pl: Rodzaj zasady nieprzezroczystości uaktywnionego

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
pl: Nieprzezroczystość nieuaktywnionego

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
pl: Rodzaj zasady nieprzezroczystości nieuaktywnionego

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
pl: Odrzuć żądanie geometrii

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
pl: Rodzaj zasady odrzucenia żądania geometrii

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
pl: Wykaz ID pulpitów

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
pl: Rodzaj zasady ID pulpitu

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
pl: Numer ekranu

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
pl: Rodzaj zasady numeru ekranu

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
pl: Aktywność

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
pl: Rodzaj zasady aktywności

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
pl: Zmaksymalizowane w pionie

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
pl: Rodzaj zasady zmaksymalizowania w pionie

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
pl: Zmaksymalizowane w poziomie

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
pl: Rodzaj zasady zmaksymalizowania w poziomie

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
pl: Zminimalizowane

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
pl: Rodzaj zasady zminimalizowania

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
pl: Zwinięte

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
pl: Rodzaj zasady zwinięcia

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
pl: Pomiń pasek zadań

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
pl: Rodzaj zasady pominięcia paska zadań

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
pl: Pomiń pager

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
pl: Rodzaj zasady pominięcia pagera

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
pl: Pomiń przełącznik

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
pl: Rodzaj zasady pominięcia przełącznika

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
pl: Zawsze na wierzchu

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
pl: Rodzaj zasady zawsze na wierzchu

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
pl: Zawsze na spodzie

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
pl: Rodzaj zasady zawsze na spodzie

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
pl: Rodzaj zasady pełnego ekranu

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
pl: Bez paska nazwy i obramowania

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
pl: Rodzaj zasady bez paska nazwy

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
pl: Zestaw barw paska nazwy

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
pl: Rodzaj zasady barwy paska nazwy

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
pl: Zablokuj kompozycje

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
pl: Rodzaj zasady blokowania kompozycji

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
pl: Ochrona przed zmianą uaktywnienia

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
pl: Rodzaj zasady ochrony przed zmianą uaktywnienia

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
pl: Ochrona uaktywnienia

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
pl: Rodzaj zasady ochrony uaktywnienia

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
pl: Zezwól na uaktywnienie

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
pl: Rodzaj zasady zezwalania na uaktywnienie

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
pl: Zamykalne

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
pl: Rodzaj zasady zamykalności

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
pl: Pogrupuj sam z tymi samymi

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
pl: Rodzaj zasady samogrupowania z tymi samymi

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
pl: Pogrupuj sam na pierwszym planie

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
pl: Rodzaj zasady samogrupowania na pierwszym planie

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
pl: Grupuj sam po ID

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
pl: Rodzaj zasady samogrupowania po ID

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
pl: Przestrzegaj ograniczeń geometrycznych

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
pl: Rodzaj zasady przestrzegania ograniczeń geometrycznych

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
pl: Skrót

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
pl: Rodzaj zasady skrótu

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
pl: Pomiń skróty globalne

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
pl: Rodzaj zasady pomijania skrótów globalnych

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
pl: Nazwa plik pulpitu

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
pl: Rodzaj zasady nazwy pliku pulpitu

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
pl: Warstwa

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
pl: Rodzaj zasady warstwy

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesync), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync
pl: Dostosowująca się synchronizacja

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
pl: Rodzaj zasady dostosowującej się synchronizacji

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
pl: Zezwól na cięcia

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
pl: Rodzaj zasady cięcia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: The following applications did not close:
    %1
pl: Następująca aplikacja nie zamknęła się:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
pl: Nie wychodź

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
pl: Wyjdź mimo tego

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
pl: Pokaż pulpit

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
pl: Nie otwarto żadnego okna

en: Walk Through Windows
pl: Przełącz okno

en: Walk Through Windows (Reverse)
pl: Przełącz okno (w drugą stronę)

en: Walk Through Windows Alternative
pl: Przełącz okno w drugi sposób

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
pl: Przełącz okno w drugi sposób (w drugą stronę)

en: Walk Through Windows of Current Application
pl: Przełącz okno bieżącego programu

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
pl: Przełącz okno bieżącego programu (w drugą stronę)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
pl: Przełącz okno bieżącego programu w drugi sposób

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
pl: Przełącz okno bieżącego programu w drugi sposób (w drugą stronę)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
pl: Instalacja przełącznika okien jest uszkodzona, brakuje zasobów.
    Powiadom o tym swoją dystrybucję.

en: Move the tablet to the next output
pl: Przenieś tablet na następne wyjście

en: Tablet moved to %1
pl: Tablet przeniósł się na %1

en: Tablets switched outputs
pl: Tablet przełączył wyjście

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
pl: Zaznaczyłeś, aby wyświetlić okno bez jego obramowania.
    Nie będzie można przywrócić tego obramowania przy użyciu myszy. Aby je przywrócić, należy wywołać menu działań okna przy użyciu skrótu %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
pl: Zaznaczyłeś, aby wyświetlić okno w trybie pełnoekranowym. Nie będzie można powrócić z tego trybu przy użyciu myszy, jeśli sam program tego nie umożliwia. Aby z niego powrócić, należy wywołać menu działań okna przy użyciu skrótu %1.

en: &Move
pl: Z&mień położenie

en: &Resize
pl: Zmień &rozmiar

en: Keep &Above Others
pl: Wyświetlaj n&ad innymi

en: Keep &Below Others
pl: Wyświetlaj po&d innymi

en: &Fullscreen
pl: Wyświetlaj na całym &ekranie

en: &Shade
pl: &Zwiń

en: &No Titlebar and Frame
pl: Bez paska &nazwy i obramowania

en: Set Window Short&cut…
pl: &Ustaw skrót okna…

en: Configure Special &Window Settings…
pl: Usta&wienia dla poszczególnych okien…

en: Configure S&pecial Application Settings…
pl: Ustawienia dla poszczególnych a&plikacji…

en: Ma&ximize
pl: Z&maksymalizuj

en: Mi&nimize
pl: Zmi&nimalizuj

en: &More Actions
pl: &Więcej działań

en: &Close
pl: Z&amknij

en: &Extensions
pl: Rozsz&erzenia

en: &Desktops
pl: &Pulpity

en: Move to &Desktop
pl: Przenieś na &pulpit

en: Move to &Screen
pl: Przenieś na &ekran

en: Show in &Activities
pl: Pokaż w &aktywnościach

en: Move &To Current Desktop
pl: &Przenieś na bieżący pulpit

en: &All Desktops
pl: Wszystkie &pulpity

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
pl: &Nowy pulpit

en: Move to %1
pl: Przenieś do %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
pl: Dodaj &nowy pulpit

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
pl: Przenieś na nowy pulpit

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
pl: Ekran &%1 (%2)

en: &All Activities
pl: Wszystkie &aktywności

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
pl: <b>%1</b> jest już w użyciu

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
pl: <b>%1</b> jest używane przez %2 w %3

en: Window Operations Menu
pl: Menu działań na oknie

en: Close Window
pl: Zamknij okno

en: Maximize Window
pl: Zmaksymalizuj okno

en: Maximize Window Vertically
pl: Zmaksymalizuj okno w pionie

en: Maximize Window Horizontally
pl: Zmaksymalizuj okno w poziomie

en: Minimize Window
pl: Zminimalizuj okno

en: Shade Window
pl: Zwiń okno

en: Move Window
pl: Rozpocznij zmianę położenia okna

en: Resize Window
pl: Rozpocznij zmianę rozmiaru okna

en: Raise Window
pl: Przywołaj okno

en: Lower Window
pl: Odwołaj okno

en: Toggle Window Raise/Lower
pl: Przywołaj/odwołaj okno

en: Make Window Fullscreen
pl: Wyświetlaj okno na całym ekranie

en: Toggle Window Titlebar and Frame
pl: Usuń pasek nazwy i obramowanie okna

en: Keep Window Above Others
pl: Wyświetlaj okno nad innymi

en: Keep Window Below Others
pl: Wyświetlaj okno pod innymi

en: Activate Window Demanding Attention
pl: Przełącz na okno, żądające uwagi

en: Setup Window Shortcut
pl: Ustaw skrót do okna

en: Move Window to the Center
pl: Przesuń okno na środek

en: Move Window Right
pl: Dosuń okno do prawej

en: Move Window Left
pl: Dosuń okno do lewej

en: Move Window Up
pl: Dosuń okno do góry

en: Move Window Down
pl: Dosuń okno do dołu

en: Expand Window Horizontally
pl: Rozszerz okno w poziomie

en: Expand Window Vertically
pl: Rozszerz okno w pionie

en: Shrink Window Horizontally
pl: Skurcz okno w poziomie

en: Shrink Window Vertically
pl: Skurcz okno w pionie

en: Quick Tile Window to the Left
pl: Kafelka z okna na lewej krawędzi

en: Quick Tile Window to the Right
pl: Kafelka z okna na prawej krawędzi

en: Quick Tile Window to the Top
pl: Kafelka z okna na górnej krawędzi

en: Quick Tile Window to the Bottom
pl: Kafelka z okna na dolnej krawędzi

en: Quick Tile Window to the Top Left
pl: Kafelka z okna w górnym lewym narożniku

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
pl: Kafelka z okna w dolnym lewym narożniku

en: Quick Tile Window to the Top Right
pl: Kafelka z okna w górnym prawym narożniku

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
pl: Kafelka z okna w dolnym prawym narożniku

en: Switch to Window Above
pl: Przełącz do okna powyżej

en: Switch to Window Below
pl: Przełącz do okna poniżej

en: Switch to Window to the Right
pl: Przełącz do okna z prawej

en: Switch to Window to the Left
pl: Przełącz do okna z lewej

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
pl: Zwiększ nieprzezroczystość bieżącego okna o 5 %

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
pl: Zmniejsz nieprzezroczystość bieżącego okna o 5 %

en: Keep Window on All Desktops
pl: Na wszystkich pulpitach

en: Window to Desktop %1
pl: Okno na pulpit %1

en: Window to Next Desktop
pl: Okno na następny pulpit

en: Window to Previous Desktop
pl: Okno na poprzedni pulpit

en: Window One Desktop to the Right
pl: Okno na pulpit po prawej

en: Window One Desktop to the Left
pl: Okno na pulpit po lewej

en: Window One Desktop Up
pl: Okno na pulpit wyżej

en: Window One Desktop Down
pl: Okno na pulpit niżej

en: Move Window to Screen %1
pl: Przenieś okno na ekran %1

en: Move Window to Next Screen
pl: Przenieś okno na następny ekran

en: Move Window to Previous Screen
pl: Przenieś okno na poprzedni ekran

en: Move Window One Screen to the Right
pl: Przenieś okno na ekran po prawej

en: Move Window One Screen to the Left
pl: Przenieś okno na ekran po lewej

en: Move Window One Screen Up
pl: Przenieś okno na ekran na górze

en: Move Window One Screen Down
pl: Przenieś okno na ekran na dole

en: Switch to Screen %1
pl: Przełącz na ekran %1

en: Switch to Next Screen
pl: Przełącz na następny ekran

en: Switch to Previous Screen
pl: Przełącz na poprzedni ekran

en: Switch to Screen to the Right
pl: Przełącz do ekranu po prawej

en: Switch to Screen to the Left
pl: Przełącz na ekran po lewej

en: Switch to Screen Above
pl: Przełącz na ekran wyżej

en: Switch to Screen Below
pl: Przełącz na ekran niżej

en: Peek at Desktop
pl: Podejrzyj pulpit

en: Kill Window
pl: Wymuś zamknięcie okna

en: Activate Window (%1)
pl: Uaktywnij okno (%1)

en: unknown
pl: nieznany

en: Desktop %1
pl: Pulpit %1

en: Switch to Next Desktop
pl: Przełącz na następny pulpit

en: Switch to Previous Desktop
pl: Przełącz na poprzedni pulpit

en: Switch One Desktop to the Right
pl: Przełącz na pulpit po prawej

en: Switch One Desktop to the Left
pl: Przełącz na pulpit po lewej

en: Switch One Desktop Up
pl: Przełącz jeden pulpit wyżej

en: Switch One Desktop Down
pl: Przełącz jeden pulpit niżej

en: Switch to Desktop %1
pl: Przełącz na pulpit %1

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
pl: (Nie odpowiada)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
pl: Informacje o wsparciu dla KWin:
    Pytając  na np. https://discuss.kde.org użyj wyświetlanych tu danych.
    Dostarczają one informacji o obecnie uruchomionym wystąpieniu, o opcjach, które są używane,
    o używanym sterowniku OpenGL i o włączonych efektach.
    Proszę wysłać te informacje, pod tekstem wprowadzenia, przy użyciu usługi paste bin
    takiej jak https://paste.kde.org, aby nie zaśmiecać wątku.

en: Xwayland has crashed
pl: Xwayland napotkał usterkę
