kcmkwinrules - en to pl translation catalogue (151 entries)

en: Copy of %1
pl: Kopia %1

en: Application settings for %1
pl: Ustawienia programu dla %1

en: Window settings for %1
pl: Ustawienia okna dla %1

en: Unimportant
pl: Nieistotne

en: Exact match
pl: Dokładne dopasowanie

en: Substring match
pl: Podciąg jest równy

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Apply initially
pl: Zastosuj po otwarciu

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
pl: Własność okna zostanie ustawiona tylko po jego utworzeniu.
    Nie wpłynie to na żadne dalsze zmiany.

en: Apply now
pl: Zastosuj teraz

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
pl: Właściwość okna zostanie natychmiastowo ustawiona na daną wartość i nic na nie nie wpłynie w późniejszym czasie
    (działanie to zostanie później usunięte).

en: Remember
pl: Zapamiętaj

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
pl: Wartość własności okna zostanie zachowana i za każdym utworzeniem okna zostanie zastosowana ostatnio zapamiętana wartość.

en: Do not affect
pl: Nie stosuj

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
pl: Nie wpłynie to na własność okna i z tego powodu zostanie do niego zastosowana domyślna obsługa.
    Określenie tego zablokuje obowiązywanie bardziej ogólnych ustawień okien.

en: Force
pl: Wymuś

en: The window property will be always forced to the given value.
pl: Właściwość okna zawsze będzie wymuszana na daną wartość.

en: Force temporarily
pl: Wymuś tymczasowo

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
pl: Właściwość okna zostanie wymuszona na daną wartość chyba, że zostanie ukryte
    (to działanie zostanie usunięte po ukryciu okna)

en: Settings for %1
pl: Ustawienia dla %1

en: New window settings
pl: Ustawienia nowego okna

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
pl: Określono klasę okna jako nieważną.
    Oznacza to, że ustawienia zostaną zastosowane dla okien wszystkich programów. Jeśli naprawdę chcesz stworzyć ustawienie ogólne, zaleca się przynajmniej ograniczyć rodzaje okien, żeby uniknąć specjalnych typów okien.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
pl: Niektóre z programów ustawiają swoją własną geometrię po uruchomieniu, zastępując twoje wstępne ustawienia rozmiaru i położenia. Aby wymusić te ustawienia, musisz także wymusić własność z "%1" na "Tak".

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
pl: Czytelność może być utrudniona ze względu na wyjątkowo małe wartości nieprzezroczystości. Przy 0% okna stają się niewidoczne.

en: Description
pl: Opis

en: Window matching
pl: Rozpoznawanie okna

en: Window class (application)
pl: Klasa okna (aplikacja)

en: Match whole window class
pl: Rozpoznaj po całej klasie okna

en: Whole window class
pl: Cała klasa okna

en: Window types
pl: Rodzaje okien

en: Window role
pl: Rola okna

en: Window title
pl: Nazwa okna

en: Machine (hostname)
pl: Maszyna (nazwa gospodarza)

en: Position
pl: Położenie

en: Size & Position
pl: Rozmiar i położenie

en: Size
pl: Rozmiar

en: Maximized horizontally
pl: Zmaksymalizowane w poziomie

en: Maximized vertically
pl: Zmaksymalizowane w pionie

en: Virtual desktop
pl: Wirtualny pulpit

en: Virtual desktops
pl: Pulpitów wirtualnych

en: Activities
pl: Aktywności

en: Screen
pl: Ekran

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Minimized
pl: Zminimalizowane

en: Shaded
pl: Zwinięte

en: Initial placement
pl: Początkowe umieszczenie

en: Ignore requested geometry
pl: Odrzuć żądanie geometrii

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
pl: Niektóre z aplikacji mogą ustawić swoją własną geometrię zastępując ustawienia zarządzania oknami. Ustawienie tej właściwości zastępują ich żądanie umieszczenia.<nl/><nl/>Wpływa to na <interface>Rozmiar</interface> oraz <interface>Położenie</interface> lecz nie na stany <interface>Zmaksymalizowane</interface> czy <interface>Na całym ekranie</interface>.<nl/><nl/>Zwróć uwagę, że położenie może też być użyte do zmapowania na inny <interface>Ekran</interface>

en: Minimum Size
pl: Najmniejszy rozmiar

en: Maximum Size
pl: Największy rozmiar

en: Obey geometry restrictions
pl: Pomiń ograniczenia geometryczne

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
pl: Niektóre aplikacje, takie jak odtwarzacze filmów lub terminale, mogą poprosić KWin o zablokowanie ich współczynnika kształtu lub o zwiększanie się o wartości większe niż rozmiary jednego znaku. Użyj tej właściwości to zlekceważenia takich blokad i umożliw zmianę rozmiaru tych okien na dowolny.<nl/><nl/>Przydatne dla okien, które nie mieszczą się na całym ekranie w stanie zmaksymalizowania.

en: Keep above other windows
pl: Utrzymuj nad innymi oknami

en: Arrangement & Access
pl: Rozmieszczenie i dostęp

en: Keep below other windows
pl: Utrzymuj pod innymi oknami

en: Skip taskbar
pl: Pomiń pasek zadań

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
pl: Określa czy okno pojawia się w zarządzaniu zadaniami.

en: Skip pager
pl: Pomiń pager

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
pl: Określa czy okno pojawia się w zarządzaniu pulpitami wirtualnymi.

en: Skip switcher
pl: Pomiń przełącznik

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
pl: Określa czy okno pojawi się w spisie okien po naciśnięciu <shortcut>Alt+Tab</shortcut>.

en: Shortcut
pl: Skrót

en: No titlebar and frame
pl: Bez paska nazwy i obramowania

en: Appearance & Fixes
pl: Wygląd i poprawki

en: Titlebar color scheme
pl: Zestaw barw paska nazwy

en: Active opacity
pl: Nieprzezroczystość uaktywnionego

en: Inactive opacity
pl: Nieprzezroczystość nieuaktywnionego

en: Focus stealing prevention
pl: Ochrona przed zmianą uaktywnienia

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
pl: KWin będzie próbował zapobiec pojawianiu się okien i przejmowaniu przez nie uaktywnienia, które zostały otwarte bez jednoznacznego działania użytkownika, gdy obecnie będziesz pracować na innym oknie. Tej właściwości można użyć do zmiany poziomu ochrony przed przejęciem uaktywnienia na poszczególne okna lub aplikacje.<nl/><nl/>Oto co stanie się z nowymi oknami, gdy zostaną one otwarte bez twojego jednoznacznego działania na każdym poziomie ochrony:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Żadna</emphasis>Okno nie pojawi się i nie przejmie uaktywnienia</item><item><emphasis strong='true'>Niska:</emphasis> Ochrona przed uaktywnieniem zostanie zastosowana, lecz w przypadkach niejednoznacznych, okno pojawi się nad innymi i przejmie uaktywnienie.</item><item><emphasis strong='true'>Normalne:</emphasis>Ochrona przed uaktywnieniem zostanie zastosowana, lecz w przypadkach niejednoznacznych, okno <emphasis>nie</emphasis> pojawi się nad innymi i nie przejmie uaktywnienie.</item><item><emphasis strong='true'>Wysoka:</emphasis> Nowo otwarte okno pojawi się nad innymi, tylko gdy należy do tej samej aplikacji, co obecnie uaktywnione okno.</item><item><emphasis strong='true'>Ekstremalna:</emphasis> Nowo otwarte okno nigdy nie pojawi się nad innymi i nie przejmie uaktywnienia.</item></list>

en: Focus protection
pl: Ochrona uaktywnienia

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
pl: To ustawienie ustawia poziom ochrony przed zmianą uaktywnienia bieżącego okna. Jest używane do zastępowania ochrony przed przejęciem dla nowych okien, otwartych bez twojego jednoznacznego działania.<nl/><nl/>Oto co stanie się z nowymi oknami, gdy zostaną one otwarte bez twojego jednoznacznego działania na każdym poziomie ochrony uaktywnienia, gdy okno z tą właściwością jest uaktywnione:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Żadna</emphasis>: Nowo otwarte okno zawsze pojawi się nad innymi i przejmie uaktywnienie.</item><item><emphasis strong='true'>Niska:</emphasis> Ochrona przed przejęciem uaktywnienia zostanie zastosowana do nowo otwartego okna, lecz w przypadku niejednoznacznych okoliczności, okno pojawi się nad innymi i przejmie uaktywnienie.</item><item><emphasis strong='true'>Normalne:</emphasis> Ochrona przed przejęciem uaktywnienia zostanie zastosowana do nowo otwartego okna, lecz w przypadku niejednoznacznych okoliczności, okno <emphasis>nie</emphasis> pojawi się nad innymi i nie przejmie uaktywnienia.</item><item><emphasis strong='true'>Wysoka:</emphasis> Nowo otwarte okno pojawi się nad innymi, tylko gdy należy do tej samej aplikacji, co obecnie uaktywnione okno.</item><item><emphasis strong='true'>Ekstremalna:</emphasis> Nowo otwarte okno nigdy nie pojawi się nad innymi i nie przejmie uaktywnienia.</item></list>

en: Accept focus
pl: Zezwól na uaktywnienie

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
pl: Określa czy okno uaktywni się po jego naciśnięciu.

en: Ignore global shortcuts
pl: Pomiń skróty globalne

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
pl: Użyj tej właściwości, aby zapobiec działania globalnych skrótów klawiszowych, gdy okno jest uaktywnione. Użyteczne dla wszystkich aplikacji takich jak emulatory lub maszyny wirtualne, które same obsługują te same skróty.<nl/><nl/>Zwróć uwagę, że nie będziesz mógł wykonać <shortcut>Alt+Tab</shortcut> z okna lub używać żadnych innych globalnych skrótów takich jak <shortcut>Alt+Spacja</shortcut>, aby uruchomić KRunnera.

en: Closeable
pl: Zamykalne

en: Desktop file name
pl: Nazwa plik pulpitu

en: Block compositing
pl: Zablokuj kompozycje

en: Layer
pl: Warstwa

en: Adaptive sync
pl: Dostosowująca się synchronizacja

en: Allow tearing
pl: Zezwól na cięcia

en: Window class not available
pl: Klasa okna jest niedostępna

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
pl: Ta aplikacja nie dostarcza klasy dla okna, więc KWin nie może jej użyć do wykrycia i zastosowania zasady. Jeśli nadal chcesz na niej stosować zasady, to spróbuj ją wykryć po innych właściwościach, jak np. nazwa okna.<nl/><nl/>Zalecamy także zgłoszenie tego przypadku jako błąd do twórców aplikacji.

en: All window types
pl: Wszystkie rodzaje okien

en: Normal window
pl: Zwykłe okno

en: Dialog window
pl: Okno dialogowe

en: Utility window
pl: Okno pomocnicze

en: Dock (panel)
pl: Dok (panel)

en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Torn-off menu
pl: Odrywane menu

en: Splash screen
pl: Ekran powitalny

en: Desktop
pl: Pulpit

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
pl: Osobny pasek menu

en: On-screen display
pl: Wyświetlacz ekranowy

en: All desktops
pl: Wszystkie pulpity

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
pl: Uczyń okno dostępnym na wszystkich pulpitach

en: All activities
pl: Wszystkie aktywności

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
pl: Uczyń okno dostępnym we wszystkich aktywnościach

en: Default
pl: Domyślne

en: No placement
pl: Brak położenia

en: Minimal overlapping
pl: Minimalne nachodzenie

en: Maximized
pl: Zmaksymalizowane

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Random
pl: Losowo

en: In top-left corner
pl: Górny, lewy narożnik

en: Under mouse
pl: Pod myszą

en: On main window
pl: W głównym oknie

en: None
pl: Brak

en: Low
pl: Niska

en: Normal
pl: Normalna

en: High
pl: Wysoka

en: Extreme
pl: Najwyższa

en: Below
pl: Poniżej

en: Above
pl: Powyżej

en: Notification
pl: Powiadomienie

en: Popup
pl: Okno wysuwne

en: Critical notification
pl: Powiadomienie krytyczne

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Unmanaged window
pl: Niezarządzane okno

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
pl: Nie można wykryć właściwości okna. Okno nie jest zarządzane przez KWin.

en: Select File
pl: Wybierz plik

en: KWin Rules (*.kwinrule)
pl: Zasada KWin (*.kwinrule)

en: Add New…
pl: Dodaj nową…

en: Import…
pl: Zaimportuj…

en: Cancel Export
pl: Anuluj eksportowanie

en: Export…
pl: Wyeksportuj…

en: No rules for specific windows are currently set
pl: Nie określono jeszcze żadnych zasad dla poszczególnych okien

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
pl: Naciśnij na przycisk <interface>Dodaj nową...</interface>, aby dodać nową

en: Select the rules to export
pl: Wybierz zasady do wyeksportowania

en: Unselect All
pl: Odznacz wszystkie

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Save Rules
pl: Zapisz zasady

en: Edit
pl: Edytuj

en: Duplicate
pl: Powiel

en: Delete
pl: Usuń

en: Import Rules
pl: Zaimportuj zasady

en: Export Rules
pl: Wyeksportuj zasady

en: None selected
pl: Odznaczono wszystkie

en: All selected
pl: Zaznaczono wszystkie

en: %1 selected | %1 selected
pl[0]: Zaznaczono %1
pl[1]: Zaznaczono %1
pl[2]: Zaznaczono %1

en: No window properties changed
pl: Nie zmieniono właściwości okna

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
pl: Aby dodać własność okna, na które wpłynie ta zasada, naciśnij <interface>Dodaj własność...</interface>

en: Add Property...
pl: Dodaj własność...

en: Detect Window Properties
pl: Wykryj właściwości okna

en: Instantly
pl: Natychmiast

en: After %1 second | After %1 seconds
pl[0]: Po %1 sekundzie
pl[1]: Po %1 sekundach
pl[2]: Po %1 sekundach

en: Add property to the rule
pl: Dodaj własność do zasady

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
pl: Nie ma już żadnych właściwości do dodania

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
pl: Żadna z właściwości nie pasuje do "%1"

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie
