kscreen - en to ka translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
ka: პრეზენტაციის რეჟიმი ჩართულია

en: Configure Display Settings…
ka: ეკრანის მორგება…

en: Enable Presentation Mode
ka: პრეზენტაციის რეჟიმის ჩართვა

en: User enabled presentation mode
ka: მომხმარებლის მიერ ჩართული პრეზენტაციის რეჟიმი

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
ka: ეს ხელს შეუშლის თქვენს ეკრანსა და კომპიუტერს, ავტომატურად გაითიშოს.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
ka[0]: %2 და %1 სხვა აპლიკაციას ჩართული აქვს პრეზენტაციის რეჟიმი.
ka[1]: %2 და %1 სხვა აპლიკაციას ჩართული აქვს პრეზენტაციის რეჟიმი.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
ka: %1-ს პრეზენტაციის რეჟიმ ჩართული აქვს.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
ka: %1-ს პრეზენტაციის რეჟიმი აქვს ჩართული: %2

en: Screen Layout
ka: ეკრანის განლაგება

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
ka: ეკრანის სხვა განლაგების გამოყენება მხოლოდ ერთზე მეტი ეკრანის არსებობის დროსაა შესაძლებელი.
