kio - en to ast translation catalogue (234 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
ast: Nun se pudo modificar el propietariu del ficheru «%1»

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
ast: Nun se pudo modificar el propietariu del ficheru <filename>«%1</filename>. Nun tienes abondos permisos pa facer el cambéu.

en: Unable to create KIO worker: %1
ast: Nun ye posible crear el trabayador de KIO: %1

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
ast: Nun se pudo crear l'enllaz simbólicu «%1».
    El sistema de ficheros de destín (%2) nun sofita los enllaces simbólicos.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
ast: Nun se pudo crear «%1».
    El sistema de ficheros de destín (%2) nun permite los caráuteres siguientes nos nomes de les carpetes: %3
    Al seleicionar «Trocar», l'aición sustitúi cualesquier caráuter que nun seya válidu (nel nome de la carpeta de destín) por un guión baxu «_».

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
ast: Nun se pudo crear «%1».
    El sistema de ficheros de destín (%2) nun permite los caráuteres siguientes nos nomes de los ficheros: %3
    Al seleicionar «Trocar», l'aición sustitúi cualesquier caráuter que nun seya válidu (nel nome del ficheru de destín) por un guión baxu «_».

en: Folder Already Exists
ast: La carpeta yá esiste

en: File Already Exists
ast: El ficheru yá esiste

en: Already Exists as Folder
ast: Yá esiste como carpeta

en: Could not find the program '%1'
ast: Nun se pudo atopar el programa «%1»

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
ast: El programa «%1» atopóse en «%2» mas fálten-y los permisos d'execución.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
ast: Al programa «%1» fálten-y los permisos d'execución.

en: %1 Item | %1 Items
ast[0]: %1 elementu
ast[1]: %1 elementos

en: 1 Folder | %1 Folders
ast[0]: 1 carpeta
ast[1]: %1 carpetes

en: 1 File | %1 Files
ast[0]: 1 ficheru
ast[1]: %1 ficheros

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ast: Orixe

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ast: Destín

[ctx: @title job]
en: Renaming
ast: Cambéu de nome

[ctx: @title job]
en: Copying
ast: Copia

[ctx: @title job]
en: Creating directory
ast: Creación d'un direutoriu

en: Directory
ast: Direutoriu

[ctx: @title job]
en: Deleting
ast: Desaniciu

en: File
ast: Ficheru

[ctx: @title job]
en: Examining
ast: Esame

[ctx: @title job]
en: Transferring
ast: Tresferencia

[ctx: @title job]
en: Mounting
ast: Montaxe

en: Device
ast: Preséu

en: Mountpoint
ast: Puntu de montaxe

[ctx: @title job]
en: Unmounting
ast: Desmontaxe

en: Could not read %1.
ast: Nun se pudo lleer «%1».

en: Could not start process %1.
ast: Nun se pudo aniciar el procesu «%1».

en: The protocol %1 is not supported.
ast: El protocolu «%1» nun ta sofitáu.

en: A file named %1 already exists.
ast: Yá esiste un ficheru col nome «%1».

en: A folder named %1 already exists.
ast: Yá esiste una carpeta col nome «%1».

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
ast: El protocolu «%1» nun implementa nengún serviciu de carpetes.

en: Found a cyclic link in %1.
ast: Atopóse un enllaz cíclicu en «%1».

en: Found a cyclic link while copying %1.
ast: Atopóse un enllaz cíclicu mentanto se copiaba «%1».

en: Could not read file %1.
ast: Nun se pudo lleer el ficheru «%1».

en: Could not write to file %1.
ast: Nun se pudo escribir nel ficheru «%1».

en: Could not accept %1.
ast: Nun se pudo aceptar «%1».

en: Could not access %1.
ast: Nun se pudo acceder a «%1».

en: Could not make folder %1.
ast: Nun se pudo crear la carpeta «%1».

en: Could not remove folder %1.
ast: Nun se pudo quitar la carpeta «%1».

en: Could not delete file %1.
ast: Nun se pudo desaniciar el ficheru «%1».

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
ast: El procesu del protocolu «%1» morrió inesperadamente.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
ast: Nun se pudo desaniciar el ficheru orixinal «%1».
    Comprueba los permisos.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
ast: Nun se pudo desaniciar el ficheru parcial «%1».
    Comprueba los permisos.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
ast: Nun se pudo crear l'enllaz simbólicu «%1».
    Comprueba los permisos.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
ast: Nun se puen crear enllaces simbólicos en «%1».
    Los sistemes de ficheros de destín nun sofiten los enllaces simbólicos.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
ast: Nun hai abondu espaciu nel discu pa escribir «%1».

en: The source and destination are the same file.
    %1
ast: L'orixe y el destín son el mesmu ficheru.
    %1

en: Unable to create KIO worker. %1
ast: Nun ye posible crear el trabayador de KIO. %1

en: <b>Technical reason</b>:
ast: <b>Motivu téunicu</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
ast: <b>Detalles de la solicitú</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
ast: <li>Protocolu: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
ast: <li>Data y hora: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
ast: <li>Información adicional: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
ast: <b>Causes posibles</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
ast: <b>Soluciones posibles</b>:

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
ast: Ponte en contautu col alministrador del sirvidor pa consiguir más asistencia.

en: You may have encountered a bug in the program.
ast: Ye posible qu'atopares un fallu nel programa.

en: There may have been a problem with your network connection.
ast: Ye posible qu'heba un problema cola conexón a internet.

en: Try again, either now or at a later time.
ast: Volvi tentalo, agora o dempués.

en: The specified resource may not exist.
ast: Ye posible que'l recursu especificáu nun esista.

en: Check your network connection status.
ast: Revisa l'estáu de la conexón a la rede.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
ast: Ye posible que nun tengas permisu pa lleer el ficheru o abrir la carpeta.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
ast: Ye posible que'l programa que forne la compatibilidá con esti protocolu nun s'anovare col últimu anovamientu de Plasma. Esto pue causar que'l programa nun seya comptaible cola versión actual, y d'ehí que nun anicie.

en: Internal Error
ast: Error internu

en: The requested protocol may not be supported.
ast: Ye posible que'l protocolu solicitáu nun tea sofitáu.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
ast: L'aición solicitada nun ta sofitada nel programa de KDE qu'implementa'l protocolu <strong>%1</strong>.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
ast: Volvi probar la solicitú y asegúrate de qu'introduxesti correutamente los detalles d'autenticación.

en: Retry the request.
ast: Volvi probar la solicitú.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
ast: El sirvidor, magar que tea conectáu a internet, ye posible que nun tea configuráu pa permitir les solicitúes.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
ast: El sirvidor, magar que tea conectáu a internet, ye posible que nun execute'l serviciu solicitáu (%1).

en: You may not have permissions to read from the resource.
ast: Ye posible que nun tengas permisu pa lleer el recursu.

en: You may not have permissions to write to the resource.
ast: Ye posible que nun tengas permisu pa escribir nel recursu.

en: You may not have permissions to accept the connection.
ast: Ye posible que nun tengas permisu p'aceptar la conexón.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
ast: Ye posible que nun esista'l llugar onde diba crease la carpeta.

en: The specified folder may not exist.
ast: Ye posible que la carpeta especificada nun esista.

en: The specified folder may not be empty.
ast: Ye posible que la carpeta especificada nun tea balera.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
ast: Volvi probar la solicitú ensin tentar de siguir cola tresferencia.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
ast: Nun se pudo crear l'enllaz simbólicu solicitáu «%1».

en: Unable to Create KIO Worker
ast: Nun ye posible crear el trabayador de KIO

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
ast: klauncher nun pudo atopar o aniciar el plugin que forne'l protocolu. Esto significa que la versión del protocolu ta ensin anovar.

en: &Details
ast: &Detalles

en: &Current Session only
ast: Namás la sesión a &ctual

en: Menu
ast: Menú

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
ast: Primero lo nuevo

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
ast: Primero lo antiguo

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
ast: Primero lo grande

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
ast: Primero lo pequeño

en: Encoding:
ast: Codificación:

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
ast: *|Tolos ficheros

en: All Supported Files
ast: Tolos ficheros sofitaos

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Edit Places Entry
ast: Edición d'una entrada de Llugares

en: L&abel:
ast: Etiquet&a

en: &Only show when using this application (%1)
ast: A&mosar namás cuando s'usa esta aplicación (%1)

[ctx: @item]
en: Devices
ast: Preseos

[ctx: @item]
en: Removable Devices
ast: Preseos estrayibles

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
ast: Toles etiquetes

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
ast: Aniciu

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
ast: Escritoriu

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
ast: Documentos

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
ast: Descargues

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
ast: Rede

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
ast: Papelera

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
ast: Música

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
ast: Semeyes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
ast: Vídeos

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
ast: Ficheros de recién

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
ast: Llugares de recién

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
ast: Desmontando…

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
ast: El preséu «%1» nun ye un discu y nun se pue espulsar.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ast: Prodúxose un error mentanto s'accedía a «%1», el sistema respondió: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
ast: Prodúxose un error mentanto s'accedía a «%1»

en: You can only select one file
ast: Namás pues seleicionar un ficheru

en: More than one file provided
ast: Fornióse más d'un ficheru

en: You can only select local files
ast: Namás pues seleicionar ficheros llocales

en: Remote files not accepted
ast: Nun s'acepten los ficheros remotos

en: Click this button to reload the contents of the current location.
ast: Calca esti botón pa volver cargar el conteníu del llugar actual.

en: Click this button to create a new folder.
ast: Calca esti botón pa crear una carpeta.

en: Options
ast: Opciones

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ast: &Nome:

[ctx: @title:window]
en: Places
ast: Llugares

en: You can only select local files.
ast: Namás pues seleicionar ficheros llocales.

en: Remote Files Not Accepted
ast: Nun s'acepten los ficheros remotos

en: All Folders
ast: Toles carpetes

en: &Open
ast: &Abrir

en: Create New
ast: Crear

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
ast: Carpeta nueva

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
ast: Abrir «%1» nuna llingüeta nueva

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
ast: Abrir «%1» nuna ventana nueva

[ctx: @action:inmenu]
en: More
ast: Más

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
ast: Preseos

[ctx: @info]
en: Could not change owner and group for
    %1
ast: Nun se pudo camudar el propietariu y el grupu de
    %1

en: Could not find program "mount"
ast: Nun se pudo atopar el programa «mount»

en: Could not find program "umount"
ast: Nun se pudo atopar el programa «umount»

en: New Permissions: %1
ast: Permisos nuevos: %1

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
ast: Aición: %1
    Orixe: %2
    %3

en: Site:
ast: Sitiu:

en: 
    The server said: "%1"
ast: 
    El sirvidor dixo: «%1»

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
ast: Nun se pudo analizar el ficheru d'ayuda solicitáu:<br />%1

en: This file is already in the trash bin.
ast: Esti ficheru yá ta na papelera.

en: Do you want to retry?
ast: ¿Quies retentalo?

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
ast: Retentar

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
ast: Nun tienes permisu p'acceder al protocolu «%1».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
ast: Organización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
ast: Unidá organizativa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
ast: País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
ast: Estáu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
ast: Ciudá:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
ast: Copia y apiega una suma de comprobación nel campu d'abaxo.<br/>Normalmente, el sitiu web dende'l que baxesti esti ficheru forne una suma de comprobación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
ast: Calcular

en: C&ancel
ast: &Encaboxar

en: What do you wish to do with this file?
ast: ¿Qué quies facer con esti ficheru?

en: Do not ask again
ast: Nun volver entrugar

en: &Execute
ast: &Executar

[ctx: @action:button]
en: Delete
ast: Desaniciar

en: Group:
ast: Grupu:

[ctx: @title:column]
en: Name
ast: Nome

[ctx: @title:column]
en: Size
ast: Tamañu

[ctx: @title:column]
en: Date
ast: Data

[ctx: @title:column]
en: Permissions
ast: Permisos

[ctx: @title:column]
en: Owner
ast: Propietariu

[ctx: @title:column]
en: Group
ast: Grupu

[ctx: @title:column]
en: Type
ast: Tipu

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
ast: &Aiciones

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
ast[0]: 1 elementu
ast[1]: %1 elementos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
ast: Parar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
ast: Tipu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
ast: Llugar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
ast: Tamañu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
ast: Camudar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
ast: Conteníu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
ast: Sistema de ficheros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
ast: Ábrese con:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
ast: Opciones de la terminal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
ast: &Descripción:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
ast: Com&entariu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelenvvars)
en: Environment Variables:
ast: Variables d'entornu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Program:
ast: Programa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
ast: &Restolar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: &Arguments:
ast: &Argumentos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
ast: Tipos de ficheru &sofitaos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
ast: Tipu MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
ast: Descripción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
ast: Opciones a&vanzaes

en: Properties for %1
ast: Propiedaes de: %1

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
ast: &Xeneral

en: 1 file | %1 files
ast[0]: %1 ficheros
ast[1]: %1 ficheru

en: Calculating...
ast: Calculando…

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
ast: Crear…

[ctx: @action:button]
en: Change…
ast: Camudar…

en: &Permissions
ast: &Permisos

en: Gro&up:
ast: Gru&pu:

en: Is &executable
ast: Ye &executable

en: A&dvanced Permissions
ast: Permisos a&vanzaos

en: Advanced Permissions
ast: Permisos avanzaos

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
ast: Su&mes de comprobación

en: Invalid checksum.
ast: La suma de comprobación ye inválida.

en: &Application
ast: &Aplicación

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
ast: Emisor

en: Current connection is secured with SSL.
ast: La conexón actual ta protexida con SSL.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
ast: La parte principal d'esti documentu ta protexida con SSL, más dalgunes partes non.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
ast: Dalgunes partes del documentu tán protexíes con SSL, mas non la parte principal

en: Current connection is not secured with SSL.
ast: La conexón actual nun ta protexida con SSL.

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
ast: NON, hebo errores:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
ast: Sí

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
ast: Apegar una carpeta

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
ast: Apegar un ficheru

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
ast[0]: Apegar un elementu
ast[1]: Apegar %1 elementos

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ast: Apegar

en: Date: %1
ast: Data: %1

en: Size: %1
ast: Tamañu: %1

en: Source
ast: Orixe

en: Destination
ast: Destín

en: The source is <b>more recent</b>.
ast: L'orixe ye <b>más recién</b>.

en: The source is <b>older</b>.
ast: L'orixe ye <b>más antiguu</b>.

en: The files are <b>identical</b>.
ast: Los ficheros son <b>idénticos</b>.

en: The files <b>seem identical</b>.
ast: Los ficheros <b>paecen idénticos</b>.

en: The files are <b>different</b>.
ast: Los ficheros son <b>diferentes</b>.

en: An older item named '%1' already exists.
ast: Yá esiste un elementu antiguu col nome «%1».

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
ast: Nome nuevu #

en: Information
ast: Información

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
ast: Direición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
ast: Direición IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
ast: Cifráu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
ast: Detalles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
ast: Periodu de validez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
ast: Númberu de serie:

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
ast: Nun volver entrugar

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ast: Nun volver entrugar

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
ast: Nun volver amosar esti mensaxe
